Güncel

Güncel Haberleri

Otopark sıkıntısı sezon öncesi yine gündemde!

Ramazan dolayısıyla düzenlediği iftarla gazetecilerle bir araya gelen Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Amasra’nın en yoğun zamanlarını yaşadığı yaz sezonu öncesinde ilçedeki otopark sorununu yeniden gündeme taşıdı. Otopark meselesini takip ettiklerini ifade eden Başkan Çakır, “İvedi olarak biz bu sorunun çözümünde birinci derece sorumluluk sahibiyiz. Bizim istediğimiz şu ki buraya gelen ve burada yaşayan insanlar rahat etsin. Yapacağımız tüm toplantılarda söyleyeceğim cümle şu: “Bize düşen ne ise!” böyle diyerek özetleyeyim. Bu konu da siyasallaşmanın dışına taşılmış olsun. Net tavrımız “Bize düşen ne ise”dir.” dedi.

Bayramlaşma Millet Konağında yapılacak

Tüm İslam alemi gibi Bartın halkı Ramazan Bayramını kutlamaya hazırlanırken il protokolü de bu bayram Millet konağında vatandaşlarla bayramlaşacak. Bartın Valisi Sinan Güner başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının başkanları ve amirlerinin de olacağı bayramlaşma 10.00 da başlayacak.

Keten tohumu ekimi yapıldı

Bartın Merkeze bağlı Yıldız Köyünde Bartın Genç İş İnsanlar Derneği Başkanı Alkım Tan’a ait 16 dekar arazide Sinop Ayancık İlçe Tarım Müdürlüğünden temin edilen 140 kg Liflik keten çeşidi ve Trakya Tarımsal Araştırma Müdürlüğünden temin edilen 2 farklı yağlık keten çeşidinin (Karakız ve Beyaz Gelin) deneme ekimleri gerçekleştirildi.

Bartın’da araç sayısı 54 bin 529 oldu

Türkiye İstatistik Kurumuna (TÜİK) göre; Bartın’da trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı itibarıyla 30 bin 814 adedi otomobil olmak üzere 54 bin 529 oldu. Zonguldak’ta da trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı itibarıyla 99 447 adedi otomobil olmak üzere 163 469 adet oldu. Karabük’te ise trafiğe kayıtlı araç sayısı 2022 Mart ayı itibarıyla 41 896 adedi otomobil olmak üzere 68 512 adet oldu.

Meclisin Mayıs gündemi belli oldu

İl Genel Meclisinin Mayıs gündemi belli oldu. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanacak olan Meclis Üyeler, gündem kapsamında 6 maddeyi görüşüp karara bağlayacak.

Platform’dan Gezi davası kararına tepki

Bartın Emek ve Demokrasi Platformu, Gezi davasında iş insanı Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet hapis, Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Yiğit Ali Ekmekçi’ye ise 18’er yıl hapis cezası verilmesine tepki gösterdi. Platform, “Bizler Bartın emek ve demokrasi güçleri olarak, tamamen kurgu iddianamelere milyonların direnişi GEZİ’yi lekelemeye dayanan, kolluk kuvvetlerinin gaz bombalı şiddetine karşı kullanılan maskeyi, deniz gözlüğünü, sargı bezini delil sayan bu kararı kabul etmiyoruz” dedi.

Kalaycı, Bakan Özer’in ziyaretini değerlendirdi

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Bartın ziyareti hakkında değerlendirmede bulundu. Bakan Özer ile gerçekleştirilen iftar programı sonrası konuşan Kalaycı “Sayın Bakanımız bereketiyle geldi. 100 milyon lira olan 2022 yatırım bütçesini 310 milyon liraya çıkardı. Anaokulları, spor kompleksleri, özel eğitim kampüsü sözü verdi. 1 hafta içinde inşallah bunların tüm anlaşmaları, yazışmaları bitecek. Son sürat bu yatırımlar Bartın’a kazandırılmış olacak” dedi.

Erdem Ekmekçi, Bartın ADD’nin yeni başkanı oldu

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bartın Şubesi yeni başkanını seçti. Erdem Ekmekçi, Bartın ADD’nin yeni başkanı oldu.

Goldenhar sendromlu Asım bebek ameliyat için yardım bekliyor

Bartın'da yaşayan Kalpaklı ailesi, 1 yıl önce goldenhar sendromlu olarak dünyaya gelen bebekleri Asım'ın ameliyat olarak biran önce sağlığına kavuşacağı günleri bekliyor.

Özer’den Bartın Üniversitesine ziyaret

Bir dizi ziyaret ve toplantılar için Bartın’da bulunan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Bartın Üniversitesini ziyaret etti.

Okullarda maske takma zorunluluğu kalktı

Bartın Valiliğince düzenlenen İftar Buluşmasına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Sağlık Bilim Kurulunca alınan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kapalı mekanlardan maske takma zorunluluğunun kaldırılması kararıyla birlikte okullarda da maske takma zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı.

ÖZER’DEN BARTIN EĞİTİMİNE 210 MİLYON TL ÖDENEK

Bartın İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bartın’daki 100 milyon liralık eğitim yatırımı bütçesine 210 milyon lira ilave yaparak toplam yatırım bütçesini 310 milyon liraya çıkardıklarını söyledi. Bartın’a 4 yeni anaokulu daha yapacaklarını ifade eden Bakan Özer, yeniden yapılacak Karaköy İlkokulu ve Kozcağız Ahmetler İlkokulu dışında 38 dönümlük bir arazi üzerinde Bartın’a Özel Eğitim Kampüsü yapacakları müjdesini de verdi. Özer, “Çok büyük bir yatırım. Bu kampüsün içerisinde özel eğitim anaokulu olacak. özel eğitim uygulama okulumuz 1., 2. ve 3. Kademe yani ilkokul , ortaokul ve lisesi olacak aynı zamanda özel eğitim meslek okulu olacak. Ve aynı zamanda çocuklarını eğitim alırken bekleyen velilerimiz içinde halk eğitim kursları alabilecekleri bir mekanın olduğu komplike bir eğitim kompleksi yapacağız” dedi.

Bayram ikramiyesi ödemeleri yarın başlıyor

Ramazan Bayramı öncesinde, ülke genelindeki 12 milyon emekliyle birlikte Bartın’da da binlerce emeklinin beklediği bayram ikramiyeleri yarından itibaren hesaplara yatmaya başlıyor. 27-29 Nisan tarihleri arasında emeklilerin hesabına 1100 TL bayram ikramiyesi yatmış olacak.

Saadet Partisi iftarda buluştu

Saadet Partisi Bartın Teşkilatı, Ramazan dolayısıyla düzenlediği iftarda buluştu. Saadet Partisi Genel Sekreteri Mesut Doğan’ın da bulunduğu iftarın onur konukları ise 23 Nisan Çocuk Bayramı vesilesiyle çocuklar oldu.

TSO’dan ‘Ekmeğimi Bölüşüyorum’ kampanyası

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile anlaşmalı 7 fırın işletmesinin işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Ekmeğimi Bölüşüyorum’ kampanyası kapsamında yardıma muhtaç vatandaşlar ekmeğe 1,5 TL indirimle ulaşabilecek. Proje kapsamında yardımda hayırseverlerin aldığı 1 liralık fişler ihtiyacı olan vatandaşlara verilecek. Vatandaşlar anlaşmalı fırınlardan ekmek alırken, indirim fişleri ile ekmeği indirimli alacak. Fırıncıların da fiş sahiplerine yapacağı 50 kuruşluk destek ile 3 liralık ekmek yarı fiyatına gelecek.

Başsavcı Koltuğunu Çocuk Başsavcıya Bıraktı

Bartın Başsavcısı Faruk Kaynak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında 102. Yıl dönümü dolayısıyla okul müdürü, öğretmen ve öğrenciden oluşan bir heyeti makamında kabul etti.

İş kazaları

Dengesini Kaybetti Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı  sorumluluk sahasında bulunan Yanaz Köyünde, geçtiğimiz gün  bir fabrikada işçi olarak çalışan E.Ö iş sahasında dengesini kaybederek yere düşmesi sonucunda hafif şekilde yaralanmıştır. Bartın Devlet Hastanesinde tedavisi yapılarak taburcu olmuştur. Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır. 

Bartın Üniversitesi ailesi iftarda bir araya geldi

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun Bartın Üniversitesinin akademik ve idari insan kaynağı ile aileleri,  “Geleneksel İftar Programı”nda bir araya geldi. Programa Bartın yerel ve ulusal medya temsilcileri de katılım sağladı.

Asude Ceylin Özmen valilik makam koltuğunda

Vali Sinan Güner, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. Yıl dönümü dolayısıyla okul müdürü, öğretmen ve öğrenciden oluşan bir heyeti makamında kabul etti.

Toplam 10307 haber.