Güncel

Güncel Haberleri

Tunç’tan AK Parti’nin 21. Kuruluş Yılı mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti’nin 21.Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, AK Parti’nin 14 Ağustos 2001’de Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletimize hizmet yolunda çıktığı bu kutlu yolculukta milletimizin desteğiyle başarıdan başarıya koşarak, milletin gönlündeki yerini sürekli genişletip tazelediğini ve 20 yıldan bu yana iktidardaki başarısı ile Türkiye’yi her alanda geliştirdiğini, Cumhuriyet tarihinin en büyük kalkınma hamlelerini ve demokratikleşme adımlarını hayata geçirdiğini” söyledi.

Bankoğlu’ndan Kurucaşile ziyareti

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Kurucaşile İlçesini ziyaret etti.

Mustafa Varank’tan, BARÜ’ye ziyaret

Bir dizi ziyaret ve açılış programlarına katılmak için Bartın’da bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bartın Üniversitesini (BARÜ) ziyaret etti.

Varank’tan teşkilata 2023 seçimleri uyarısı!

Bartın ziyaretinde AK Parti Bartın Teşkilatıyla bir araya gelerek partisinin kuruluşunun 21. Yılını kutlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, hem 2023 seçimlerinin önemine dikkat çekti hem de 2023 seçimleri üzerinden muhalefete yüklendi. Teşkilata 2023’ün bir dönüm noktası olduğunu hatırlatan Varank “2023 bir dönüm noktası. 2023 seçimlerini kazandığımızda emin olun bu ülkenin geleceği çok daha aydınlık olacak. Biz Samanyolu Galaksisi dediğimizde muhalefetin aklına sadece saman geliyor. İşte böyle vizyonsuz bir muhalefetin bu ülkeye verebileceği hiçbir şey yok. Bu ülkenin geleceğini tayin edecek olan AK Parti kadrolarıdır. Cumhur İttifakıdır. Bir olursak, beraber olursak, bugüne kadar nasıl gayret ettiysek, 2023’te de gayret edersek bizim bu ülkede başaramayacağımız hiçbir şey olmaz” dedi. Varank ayrıca Bartın’dan Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG’un fabrikasının 29 Ekim’de açılacağı müjdesini de verdi.

VARANK, 28,5 MİLYONLUK 12 PROJENİN AÇILIŞINI YAPTI

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bartın’a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Projeleri kapsamında Bartın, Karabük ve Zonguldak’a kazandırılan 28,5 milyonluk 12 projenin açılışını gerçekleştirdi. 3 ilde 18 milyon değerinde 7 projeyi daha hayata geçireceklerini açıklayan Bakan Varank, Bartın’da Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ilave alan alt yapı inşatsıyla kauçuk fabrikasının temelini de attı.

81 ile Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri Genelgesi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında Bartın Valiliği dahil 81 İl Valisi ve Gençlik ve Spor İl Müdürleri ile yapılan toplantıda alınan kararlar doğrultusunda valiliklere Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri genelgesi gönderildi.

Bankoğlu’ “Gençleri sindirmeye çalışıyorlar!”

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 81 il valiliğine gönderilen ‘Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri Genelgesi’ genelgesine tepki gösterdi.

ULUS, İLÇE OLUŞUNUN 78. YILINI KUTLADI

Ulus, ilçe oluşunun 78. Yılını kutladı. Ulus Belediyesince bu yıl üçüncü kez düzenlenen Doğa Festivalinde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Daha güzel eserlerle memleketimizi güzelleştirmenin gayreti içerisindeyiz. Eldeş Barajımız bitmek üzere. Ulusumuzun artık içme suyu probleminin de o barajla sağlamış olacağız” dedi. Uluslular festivalde ise Orhan Hakalmaz konseriyle gönüllerince eğlendi.

BİK’ten olağanüstü karar!

Anayasa Mahkemesinin (AYM) kararı sonrası olağanüstü toplanan Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulu, TBMM tarafından 195 sayılı Kanunun 49. maddesinde değişiklik yapılana kadar Basın Ahlak Esasları kapsamında yapılan başvuruları toplantı gündemine almamaya karar verdi.

Kalaycı, selzede esnafları ziyaret etti

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Demirci ile birlikte 1,5 ay önce yaşanan sel afetinde işyerleri zarar gören esnafları ziyaret etti.

Tunç “11 Ağustos’un yaraları süratle sarıldı”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 11 Ağustos 2021 tarihinde Bartın ve bölgemizde yaşanan selin üzerinden 1 yıl geçtiğini, yaraların süratle sarıldığını açıkladı.

Narkotik madde yakalandı

Bartın Narkotik Ekiplerinden sıkı denetim

Altınları kaptırdı

Kapıya kadar geldi, işte son kurban

Kamuoyuna duyuru

Bartın için sarı kodlu uyarı Meteoroloji Perşembe günü için uyardı

Meteoroloji Perşembe günü için uyardı

Tunç’tan Kılıçdaroğlu’nun sözlerine “Skandal” değerlendirmesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulunun elinde yok. Her bir seçmeni biliyoruz” sözlerini değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beyanı Türkiye açısından bir talihsizlik ve skandal olarak nitelendirdi. Grup Başkanvekili Tunç, Kılıçdaroğlu’nun hukuka aykırı suç olan bir itirafta bulunduğunu söyledi.

Haziranda işsizlik azaldı

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) verilerine göre; Bartın dahil ülkemizde mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı haziran ayında yüzde 10,3 seviyesinde gerçekleşti. Zamana bağlı eksik istihdam, potansiyel işgücü ve işsizlerden oluşan atıl işgücü oranı Haziran ayında yüzde 20,4 oldu. 15-24 yaş grubunu kapsayan genç nüfusta işsizlik oranı yüzde 20,4 oldu. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış haftalık ortalama fiili çalışma süresi 44,5 saat oldu.

Arslan, Kozcağız’daki yatırımları inceledi

Kozcağız Beldesini ziyaret eden Bartın Valisi Nurtaç Arslan, beldede faaliyette bulunan Bartın Kadın Mesleki Eğitim ve Beceri Merkezi başta olmak üzere TOKİ Şarköy Gürgenlik mevkiinde yapımına başlanan Tarımköy konutları şantiyesi ile yıkılarak yeniden inşaatına başlanan Kozcağız Köprüsünde incelemelerde bulundu.

Toplam 10404 haber.