Eğitim

Bölgesel kalkınma temelinde iş birliği yapılabilecek alanlar görüşüldü Bölgesel kalkınma temelinde iş birliği yapılabilecek alanlar görüşüldü
Rektör Uzun, Hitit Üniversitesi Rektörü Öztürk'ü ziyaret etti Rektör Uzun, Hitit Üniversitesi Rektörü Öztürk’ü ziyaret etti
Kur'an kursları yüz yüze olarak başlıyor Kur'an kursları yüz yüze olarak başlıyor
Acar'dan Sütlüce İlkokulana ziyaret Acar’dan Sütlüce İlkokulana ziyaret
FORMÜL  ÖZEL ÖĞRETİM KURSU  FORMÜL  ÖZEL ÖĞRETİM KURSU 
Eğitim Bir Sen'in yükseköğretimde değişim ve dönüşüm beklentileri raporu açıklandı Eğitim Bir Sen’in yükseköğretimde değişim ve dönüşüm beklentileri raporu açıklandı
Yaz Kur'an Kursları 5 Temmuz'da açılıyor Yaz Kur'an Kursları 5 Temmuz’da açılıyor
Hangişi'den yetki süreci değerlendirmesi Hangişi’den yetki süreci değerlendirmesi
Yirmibeş, COST aksiyonunda yer aldı Yirmibeş, COST aksiyonunda yer aldı
Mezunlar bir araya geldi Mezunlar bir araya geldi
3 bölüme  bu yıl öğrenci alınacak 3 bölüme bu yıl öğrenci alınacak
Turuncu Bayrak sayısı 8'e çıktı Turuncu Bayrak sayısı 8’e çıktı
'Değişen Dünyada Ebelik Sempozyumu' gerçekleştirildi “Değişen Dünyada Ebelik Sempozyumu” gerçekleştirildi
Uzun, '1915 Olayları Uluslararası Konferansı'na katıldı Uzun, “1915 Olayları Uluslararası Konferansı”na katıldı
Balık, tecrübelerini öğrencilerle paylaştı Balık, tecrübelerini öğrencilerle paylaştı
Lisansüstü programların sayısı artıyor Lisansüstü programların sayısı artıyor
Eğitim Fakültesi Dergisi en etkili yayınlar arasında Eğitim Fakültesi Dergisi en etkili yayınlar arasında
Rektörler Başkan Saraç'ın başkanlığında toplandı Rektörler Başkan Saraç’ın başkanlığında toplandı
'Siber Vatan' eğitimlerinde sertifikalar dağıtıldı “Siber Vatan” eğitimlerinde sertifikalar dağıtıldı
Öğrenciler, Nevşehir'de alan çalışmalarına katıldı Öğrenciler, Nevşehir’de alan çalışmalarına katıldı
Eğitim Haberleri

Bartın Üniversitesi’nde uzaktan eğitim başladı

Bartın Üniversitesi’nde yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından 17 bin aşkın öğrenci ve 536 ders sorumlusuyla uzaktan eğitime başlandı.

ÖYSM 9 sınavı erteledi

Bartın’da Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS), Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) gibi sınavlara girecek olan adaylar dikkat! Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) corona virüs nedeniyle sınav takviminde güncellemeye gitti.

Bartın Üniversitesi, YÖKAK Değerlendirici Eğitimine katıldı

Bartın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Yazıcı ile birlikte Kalite Komisyonu Üyeleri, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanlığı tarafından düzenlenen “Değerlendirici Eğitimi” programına katıldı.

BÜ, ‘Etkili Öğretmen Olmak’ konulu konferans düzenlendi

Bartın Üniversitesi’nde gerçekleştirilen konferansta Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu tarafından ‘Etkili Öğretmen Olmak’ konusunda bilgiler verildi.

Gönüllü ol, sevdiklerini kurtar

Afet anında sevdiklerimize ve komşularımıza yardım elini ilk uzatan ve onların hayatlarını kurtaran siz olabilirsiniz.Türkiye’de afetlere hazırlık kültürünün yerleşmesi için AFAD’ın başlattığı ‘AFAD Gönüllülüğü” vatandaşların afet ve acil durumların her safhasında görev alabilmelerine imkân sağlıyor.

Kumluca'da bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen Devlet teşvik ve desteklerinin anlatıldığı bilgilendirme ve istişare toplantısı Kumluca'da düzenlendi.

Bölgesel odaklı’ tez çalışmaları için teşvik fonu başvuruları başladı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (Bartın TSO) tarafından şehrin ve bölgenin kalkınmasına yönelik “Akıllı Lojistik ve Bütünleşik Bölge Uygulamaları” ana temasında tez çalışmaları yapan Bartın Üniversitesi’nin lisansüstü öğrencilerine verilecek teşvik fonuyla ilgili başvurular alınmaya başlandı.

Bartın Üniversitesi öğrencileri ‘İşyeri Eğitim Modeli’ ile bir adım önde

​​​​​​​Bartın Üniversitesi’nde uygulamaya geçilen ve üniversite geneline yaygınlaştırılması hedeflenen “İşyeri Eğitim Modeli” ile öğrenciler önemli deneyimler kazanıyor.

Tübitak'dan destek

Bartın Üniversitesi’nde bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan “Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğinin TÜBİTAK tarafından desteklenmesi uygun görüldü.

‘Bölgesel odaklı’ tez çalışmaları için teşvik fonu başvuruları başladı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (Bartın TSO) tarafından şehrin ve bölgenin kalkınmasına yönelik “Akıllı Lojistik ve Bütünleşik Bölge Uygulamaları” ana temasında tez çalışmaları yapan Bartın Üniversitesi’nin lisansüstü öğrencilerine verilecek teşvik fonuyla ilgili başvurular alınmaya başlandı.

‘Hukuki Boyutlarıyla Kadına Karşı Şiddetle Mücadele’anlatıldı

Bartın Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ‘Hukuki Boyutlarıyla Kadına Karşı Şiddetle Mücadele’ konulu konferans düzenlendi.

“Tıp ve Sağlık Bilimleri Çalıştayı” gerçekleştirildi

Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü ile Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği (ÜNAK) iş birliğinde “Tıp ve Sağlık Bilimleri Çalıştayı” gerçekleştirildi.

3 program için akreditasyon süreci başladı

Bartın Üniversitesi ‘2019-2023 Stratejik Planı’ kapsamında belirlenen hedefler doğrultusunda Eğitim Fakültesi’nden 3 program için akreditasyon sürecinin saha ziyaretleri tamamlandı.

SHMYO öğrencilerine Hastane-Yüksekokul Uyum Eğitimi

Bartın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda (SHMYO) mesleki uygulama dersi alan öğrencilere yönelik ‘Hastane-Yüksekokul Uyum Eğitimi’ gerçekleştirildi.

Uluslararası öğrencilere ‘Akademik Türkçe’ dersi veriliyor

Bartın Üniversitesi’nde öğrenim gören 57 farklı ülkeden bin 108 öğrenci için ‘Akademik Türkçe’ dersi açılarak, ilk dersler verilmeye başlandı.

Üniversitesi ile sağlık kuruluşları arasında protokol

Bartın Üniversitesi personeli, yapılan protokollerle Bartın’da Aktıp ve Yaşam Tıp ile Karabük’te Medikar Hastanesi’nden yüzde 15’e varan indirimlerden yararlanabilecek.

Üniversite, eğitim kuruluşlarıyla protokol imzaladı

Bartın Üniversitesi ile Amerikan Kültür Koleji, Bahçeşehir Koleji ve Eğitim Bilimleri Özel Okulu arasında yapılan protokol çerçevesinde akademik ve idari personelimiz yüzde 15’e varan indirimlerden yararlanabilecek.

‘Batı Karadeniz Kariyer Fuarı’ başvuruları başladı

Bartın Üniversitesi’nin de paydaş üniversite olarak yer alacağı 6-7 Nisan 2020 tarihlerinde Bolu’da gerçekleştirilecek ‘Batı Karadeniz Kariyer Fuarı’ başvuruları başladı.

Akademik kurul toplantıları yapıldı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 613 akademik insan kaynağı bulunan üniversitede gerçekleştirilen 16 ayrı akademik kurul toplantısında kalite süreçlerinden ve ihtisaslaşma çalışmalarından bahsetti.

Toplam 184 haber.