Güner'den Bartın'ın 2 büyük yatırımcısına ziyaret

Bartın Valisi Sinan Güner, il ekonomisinde önemli yeri olan ve Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) önde gelen iki yatırımı Öztem Defne Yaprağı Fabrikası ile Mescier Demir Çelik Fabrikasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 25 milyonluk yatırım olan Öztem Defne Yaprağı Fabrikası dünyanın değişik ülkelerine defne ihracatı yapıyor. 100 milyon dolarlık çelikhane yatırımı yapan Mescier ise Bartın'da 400 kişiye istihdam sağlıyor.

PAYLAŞ

Bartın Valisi Sinan Güner, il ekonomisinde önemli yeri olan ve Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) önde gelen iki yatırımı Öztem Defne Yaprağı Fabrikası ile Mescier Demir Çelik Fabrikasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İncelemelerde Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi, OSB Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, Öztem Defne Yaprağı Fabrikası Sahibi Uğur Koyutürk  ve Mescier Demir Çelik Fabrikası Sahibi Sabri Mescier’de yer aldı. İlk olarak Defne Yaprağı Fabrikasını ziyaret eden Vali Güner, Firma Sahibi Uğur Koyutürk’ten bilgiler aldı. Koyutürk, firma olarak hem Organize Sanayi Bölgesi’nde hem de Abdipaşa beldesindeki fabrikada defne yaprağını işleyip, dünyanın değişik ülkelerine ihraç ettiklerini, firma olarak 25 Milyon TL yatırım yaptıklarını ifade etti. Sinan Güner ise  defne yaprağının önce Bartın sonra da bölge ve Türkiye ekonomisine kazandırılması ve bu faaliyet için yaratılan istihdam için Uğur Koyutürk’e teşekkür ederek tüm çalışanlara kolaylıklar diledi.

Mescier’den 400 kişilik istihdam

Sinan Güner ardından Mescier Demir Çelik Fabrikasını ziyaret etti. Fabrika sahibi Sabri Mescier’den yatırımla ilgili bilgi alan Güner, yaptıkları yatırım ve üretim ile bölgemiz ve ülke ekonomisine, istihdamına ciddi katkılarından dolayı Mescier’e teşekkür ederek tüm çalışanlara kolaylıklar diledi. Sabri Mescier de  OSB’de faaliyetine devam eden Mescier Demir Çelik Fabrikası olarak hurdadan geri dönüşüm ile kütük demir üretimi yaptıklarını ve 100 milyon dolar değerindeki Çelikhane ile 400 kişiye daha istihdam sağlandığını ifade etti.

Nurdan EROĞLU

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN