GİAD, Cumhuriyet Bayramını kutladı

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (GİAD) Başkanı Alkım Tan, bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının ve Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Haber Merkezi

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (GİAD) Başkanı Alkım Tan,  bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının ve Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı. Başkan Tan mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyetimiz,  29 Ekim 1923 tarihinde yani bundan 97 yıl önce bugün; “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devletinin hükümet şekli cumhuriyettir.”  ifadeleriyle ilan edilmiştir. Yakın tarihimiz açık bir şekilde göstermiştir ki, Büyük Türk milletinin bekasının ve çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasının yegâne biçimi cumhuriyettir. Yaşadığımız sıkıntılı günlerden sonra büyük fedakârlık ve mücadele ile kurduğumuz Cumhuriyet sayesindedir ki, bugün haklı olarak tam bağımsız bir şekilde büyük bir millet ve devlet olmanın gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk Milletine yeni ufuklar açmış, ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantımıza bir dinamizm getirerek tarihimizin en büyük çağdaşlaşma hamlesi olmuştur.

“Bıkmadan yorulmadan çalışacağız”

Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını feda edenleri hiçbir zaman unutmayacak ve her zaman şükran ve minnetle yad edeceğiz. Cumhuriyetimizin 97. yılında belirtilen hedeflere ulaşmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek uğruna bıkmadan yorulmadan çalışacağız. Bu vesileyle ülkemiz sınırları içinde ve dışında ülkemizin ve bulunduğumuz coğrafyanın huzuru, güveni ve istikrarı için kahramanca mücadele eden güvelik güçlerimiz ve ordumuza üstün muvaffakiyetler diliyoruz.’ diyerek

Bu duygu ve düşüncelerle;  Bu aziz yurdu bize vatan yapan, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu kutsal amaç için toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor; Bartınlı hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet bayramını kutluyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN