Etiketler

TUNÇ’TAN CHP’YE SERT BİLDİRİ TEPKİSİ

Özel bir kanalda yayınlayan Gün Ortası programına katılan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 104 emekli amiralin yayınladığı bildirinin Türkiye’de darbe söylentilerinin ve muhtıralarının yaygınlaştırılmaya çalışılması ve Türkiye ekonomisine bir saldırı olduğunu söyledi. CHP’nin bildirisi sonrasında muhtıracılar ve darbeciler yanında saf tuttuğunu ifade eden Tunç, “Burada CHP’nin yaptığı açıklamalar çok talihsiz açıklamalar. Maalesef hiçbir zaman demokrasinin yanında durmayı beceremediler. Bundan sonrada bunu gerçekleştireceklerini hiç tahmin etmiyoruz” sözleriyle CHP’yi de eleştirdi.

Bu Ramazan pideye zam yok!

Ramazan’a sayılı günler kala Bartın’daki vatandaşlara müjde Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan’dan geldi. Başkan Özkan, Bartın’daki fırıncıların artan maliyetler rağmen vatandaşlar için elini taşın altına koyarak bu Ramazan, sofraların vazgeçilmezi pideye zam yapmadıklarını duyurdu. Bu Ramazan pide satışları geçen yılla aynı olacak ve 300 gram pide 3 TL, 500 gram pide ise 5 TL’den satılacak.

Güner’den sürücülere “Önce Yaya” uyarısı!

İçişleri Bakanlığınca 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen trafikte “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimiz” Projesi kapsamında Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen uygulamaya katılan Bartın Valisi Sinan Güner “Maalesef son 1 yıl içerisinde yaya öncelikli uygulamamızda istediğimiz başarıyı elde ettiğimizi söyleyemeyiz. Yaş ve cinsiyet guruplarına göre sürücülerin farklı davranış biçimleri var. Genellikle eğitimli yeni sürücülerin bu sürece daha yatkın olduğunu ancak bazılarınınsa bunu hiç dikkate almadıklarını gördük” dedi.

SGK’da ilk taksit ödemeleri için yarın son gün!

SGK prim borçları başta olmak üzere 1 Şubat’a kadar başvuruda bulunarak yapılandırmadan faydalanan vatandaşların Bartın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü’ne olan ilk taksit ödemeleri yarın sona eriyor. Müdürlük ayrıca genel sağlık sigortası prim borcu aslının, 30 Nisan’a kadar ödenmesi halinde gecikme cezası ve zammının tamamının tahsilinden vazgeçileceğini de duyurdu.

Akın, Berat Kandilini kutladı

Ramazan Ayı’nın müjdecisi, manevi arınmanın, ilahi af ve mağfirete lâyık olabilmenin ayrıcalıklı zamanlarından birisi olan Berat Kandili’nde kurtuluşa erişilmesi ve kandilin hayırlı olması temennisinde bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın, bu kutlu gecenin insanlığın huzur, saadet ve barışına katkı sağlamasını diledi.

İlk taksit 31 Mart’a kadar ödenebilecek

Bartın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü, SGK prim borçları başta olmak üzere 1 Şubat’a kadar başvuruda bulunarak yapılandırmadan faydalanan vatandaşların 31 Mart’a kadar ilk taksitlerini ödeyebileceklerini duyurdu. Müdürlük ayrıca genel sağlık sigortası prim borcu aslının, 30 Nisan’a kadar ödenmesi halinde gecikme cezası ve zammının tamamının tahsilinden vazgeçileceğini kaydetti.

BARTIN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri, tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da törenlerle anılırken günün anlam ve önemini belirten Bartın Şehit Aileleri ve Gazilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok “İnsana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığını, kahraman Türk ordusu tüm dünyaya Çanakkale’den göstermiştir. Etnik kökeni ve mezhebi ne olursa olsun vatan toprakları için savaşmış ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz, Türk milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü nişanesidir” dedi.

Kasapoğlu ve Özdemir’den Tunç’a Meclis ziyareti

Bartın Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu ve Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç’u TBMM’deki makamında ziyaret etti. farklı zamanlarda gerçekleşen ziyaretlerde Bartın Organize Sanayi Bölgesi’nin genişleme alanındaki çalışmaları ve , Bartın’daki gençlik ve spor alanındaki yatırımlar ile ilgili görüşü alışverişinde bulunuldu.

Bankoğlu ikinci öğretim harçlarını sordu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, üniversitelerde ikinci öğretim öğrencilerinden zam yapılarak alınmaya devam edilen harçlar konusunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi sundu. Bankoğlu, "Uzaktan eğitime rağmen, ikinci öğretimde harç alınmaya devam ediliyor. Bu eşitsizlik giderilmeli. Gençler daha fazla mağdur olmamalı" dedi.

Önder ve Çetin’den Tunç’a Meclis ziyareti

Bartın İl Tarım ve Orman Müdürü Yasin Önder ve Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Çetin AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç’a TBMM’de ziyaret etti. farklı zamanlarda gerçekleşen ziyaretlerde her iki kurumunda Bartın’daki çalışmaları konuşuldu.

Köy içme suyuna zam yok!

Mart gündemini görüşmeye başlayan İl Genel Meclisi, ilk toplantıda içme sularında işletmeciliğini yaptığı 14 köy ve 3 bin aboneyi mutlu edecek bir karar da aldı. İl Genel Meclisinin almış olduğu bu karar ile işletmeciliği İl Özel İdaresi tarafından yapılan köylerde 1 yıl geçerli olacak tarife bir önceki yılın tarifesi ile uygulanacak.

Kalaycı ailesinden Geçici Hayvan Bakımevine ziyaret

AK Parti Bartın İl Başkanımız Turhan Kalaycı, eşi Emine Kalaycı İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşe Kaya, Mukaddes Bilgin, Murat Yıldırım, Hakan Yurtsever, İl Gençlik Kolları Başkanımız Mücahit Demir ile birlikte Bartın Amasra yolu üzerinde bulunan Uğurlar Köyü’nde Bartın Valiliğinin katkılarıyla yakın zamanda ilimize kazandırılan “Bartın Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Mecliste yoğun ziyaret trafiği

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM’deki makamında yoğun ziyaret trafiği yaşadı. Farklı zamanlarda gerçekleştirilen ziyaretlerde Bartın Ticaret İl Müdürü Erhan Özcan, Bartın Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Fındık ve Başkan Yardımcısı Cihat Bilgin, Bartın İşkur İl Müdürü Ali Solak ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bartın İl Temsilcisi Soner Yürekli ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Karaçay, Milletvekili Tunç’la makamında bir araya geldi.

Tunç: “CHP’nin durumu içler acısı”

Ege TV’deki Hukukcafe Programında CHP milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy, Özcan Özel CHP'den istifa etmesini değerlendiren TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin durumunu hepimiz takip ediyoruz. Gerçekten içler acısı bir durum. 3 Milletvekilinin istifa gerekçelerine baktığımız zaman elbette ki kendi takdirleridir buna diyecek bir şeyimiz yok, Cumhuriyet Halk Partisinin durumunu aslında özetliyorlar. 3 Milletvekilinin istifa gerekçelerine baktığımız zaman elbette ki kendi takdirleridir buna diyecek bir şeyimiz yok, Cumhuriyet Halk Partisinin durumunu aslında özetliyorlar” dedi.

TUNÇ’TAN “AKP’LİLER ÖNCE AŞILANIYORMUŞ” İDDİALARINA CEVAP

AK Parti Bartın Kadın Kolları Başkanlığının 6. Olağan Kongresinde Covid-19 aşısıyla ilgili “AKP’liler önce aşılanıyormuş” söylentilerine tepki gösterip cevap veren TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Bir de diyorlar ki “AKP’liler önce aşılanıyormuş.” Aranızda aşılanan var mı? Bir tane bile yok. Niye çünkü öncelik var. Sıramız ne zaman gelirse o zaman. Ama muhalefet ne diyor, sosyal medyada neler yazılıyor, çiziliyor. “AKP’liler aşılanmış” diyor. Sahte haberlerle, yalan haberlerle bir algı çalışması yapmaya çalışıyorlar” dedi.

Elektrikler ne zaman gelecek?

Bartın'da en çok merak edilen sorunun muhatabından açıklama

Memur ek zam istiyor!

2021 yılının her iki yarısı için yüzde 3 zam yapıldığını ve bu zammın enflasyon karşısında mart ayına gelmeden eriyeceğini savunan Türkiye Kamu-Sen Bartın Temsilciği memura ek zam talep etti. Bartın PTT Merkez Şube önünde açıklama yapan temsilcilik “Ortaya çıkan mağduriyetleri gidermek, enflasyona yenik düşen, temel ve vazgeçilmez harcamalar karşısında eriyen maaşlarını telafi etmek ve alım gücünü yükseltmek amacıyla memur ve emeklilere de bir destek paketi açıklanmasını ve kamu görevlilerine ek zam verilmesin talep ediyoruz” dedi.

Zonguldak'ta otobüs kazası

Katlı zeminde kontrolden çıkan otobüs devrildi

Güner yeni yılı kutladı

Bartın Valisi Sinan Güner bir mesaj yayınlayarak tüm Bartın halkının yeni yılını kutladı. Mesajında koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ülke olarak zor zamanlardan geçildiğini ifade eden Güner, salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, toplumsal izolasyonu sağlama, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla çeşitli kararlar alarak süratle uygulamaya geçirdiklerini söyledi.

Heyelanlar artık tahmin edilebilecek

Bartın Üniversitesi’nin TÜBİTAK desteğiyle sürdürdüğü proje kapsamında heyelanların erken uyarı sistemlerine katkı sunularak afetin oluşum zamanı güvenilir bir şekilde günler öncesinden belirlenecek.

TSO ÜYELERİNİN AİDAT BORÇLARI YAPILANDIRILACAK

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Halil Balık, oda aidat borçlarının yapılandırmaya girdiğini hatırlatarak başvuru süreci ve yapılandırma detaylarıyla ilgili bilgiler verdi. Yapılandırma kapsamında gecikme zamlarının tahsilinden vazgeçileceğini ifade eden Balık, aidat borcu olan üyelerin bu fırsattan yararlanmak için 31 Ocak’a kadar başvurabileceğini söyledi.

Korona virüs bu köye uğramadı

Bu zamana kadar vaka görülmedi

Akın’dan Dünya Engelliler Günü mesajı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Bartın Belediyesi olarak engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

GÜNER’DEN GÖNÜLLÜ KARANTİNA ÇAĞRISI

Bartın Valiliği, kentte artan koronavirüs vakalarına karşı “Bize 14 Gün Yeter” sloganı ile kampanya başlattı. Kampanyayla ilgili bilgiler veren Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın’daki tüm vatandaşlarla bu 14 gün boyuna gönüllü karantina çağrısında bulundu. Güner, “Vakalarda ciddi bir artış var. Genel strateji gereği net bir sayı söyleyemiyoruz ama son bir haftadır günlük vaka sayımız 100’ün üstün de. Bu önemli bir sayı. Lütfen kendi rızamızla, kendi motivasyonumuzla Türkiye’ye de örnek olalım. Kendimize 14 gün gönüllü karantina yapalım. Denilsin ki Bartın bunu başardı. Bartın sıfır vakayı başarmış bir il” dedi.

BABACAN BARTIN’DAN YENİ BAŞLANGICI ANLATTI

Partisinin ilk il kongresi için Bartın’a gelen DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye’de artık yeni bir başlangıç yapmanın zamanının geldiğini söyleyerek AK Parti iktidarını “laf çok, icraat yok” diyerek eleştirdi. Babacan, “Artık, konuşmaktan, fikirlerden, farklı kimliklerden, dünyadan, gelecekten korkmayan cesur, özgür ve zengin bir Türkiye istiyoruz. İstiklal Marşı'nın girişinde söylendiği gibi; Korkma Türkiye! Çözüm haritamız belli. Çözümün sözcüsü bizler olacağız. Ayrışmayacağız, ayrıştırmayacağız. Korkmayacağız. Korkutmayacağız. Toplumu kutuplara ayırmayacağız. Hep beraber Türkiye'nin yaralarını saracağız. Artık Türkiye'nin DEVA'sı var” dedi.

Tunç, HDP grup önerisi hakkında konuştu

Milletvekillerinin tutuklanmalarının ülke demokrasisinde ve toplumda tahribat yarattığı iddiasıyla verilen HDP Gurup Önerisi hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda konuşan Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç “Şiddet çağrısında bulunanların çağrısına uyarak suç işlenmesi durumunda zaman aşımı süresi içerisinde yargı ulaştığı deliller çerçevesinde gerek azmettirenler, gerekse suçu bizzat işleyenler hakkında gerekli soruşturma ve kovuşturmaları yapar, yapmak zorundadır” dedi. Tunç, Anayasa gereği bu konuda bir araştırma komisyonu kurulmasının mümkün olmadığını kaydetti.

Bartın'ın 2021 bütçesi 65 milyon!

İl Genel Meclisi, 20 gün sürecek olan Kasım Ayı Toplantıları’na başladı. 20 günlük toplantılarda 2021 Mali Yılı Performans Planı, 2021 Mali Yılı Çalışma ve Yatırım Programı’nın masaya yatırılacağı toplantıda 65 milyon olarak planlanan 2021 Mali Yılı Bütçe görüşmeleri de yapılacak. İl Özel İdaresi’nin 2021 bütçesi ise tam 65 milyon TL olurken İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun bütçeyle ilgili “Bütçeler bir öngörüyle hazırlanıyor, geçmiş bütçe dönemlerindeki başarılı süreçten edinilen tecrübeyle 2021 yılı bütçesi de 65 milyon olarak öngörüldü. Yine her zaman olduğu gibi spor, eğitim, tarım, kültür, ulaşım ve alt yapı hizmetleriyle Bartın’ın tüm kesimlerini kucaklayan çalışmaları hayata geçireceğiz” dedi.

Tunç, Cumhuriyet Bayramını kutladı

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, Cumhuriyetin 97. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Milletvekili Tunç mesajında; “Herkes emin olsun ki, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kastetmek isteyen güçler, devletimizi ve milletimizi bütün azamet ve kudretiyle daima karşılarında bulacaktır” dedi.

Memur-Sen “Macron, İslam’dan korkuyor”

81 ilde yapılan eş zamanlı açıklamayla Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İslam'a yönelik açıklamalarına tepki gösteren Memur-Sen Bartın İl Temsilciliği, “Biz insanız, elbette inancımızı ve değerlerimizi koruyacağız. Bizim gözümüzde Macron ve benzerleri emperyalistlerin amelesi, kapitalistlerin, finans baronlarının hademesidir. Güzel ahlak için gönderilmiş Hz. Resulü hakaretlerine konu eden zihniyet, dünya üzerinden silinmeye mahkûmdur” dedi.

MHP'de Ercüment Özçelik güven tazeledi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın katılımıyla 9. Olağan Kongresini yapan MHP İl Başkanlığı, İl Başkanını belirledi. Tek liste halinde girilen seçimlerde mevcut başkan Ercüment Özçelik güven tazeleyerek yeniden MHP Bartın İl Başkanı seçildi. “İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik Kazanan Türkiye Olacak” sloganıyla gerçekleştirilen kongrede bazı sivil toplum kuruluşlarının CHP’nin arka bahçesi gibi çalıştığını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Durmaz, “CHP ve “yancıları” sınıfta kalmıştır. CHP’nin arka bahçesi gibi çalışan bazı “sözde STK”lar, böyle zamanları siyasi fırsat olarak görmektedir. Bunlar, vatanımızın güvenliğini tehdit eden, milletimizin birliğine göz dikenlere karşı yapılan operasyonlar öncesi hep devletimizin aleyhine açıklamalarda bulunmuşlardır” dedi.