Etiketler

YÜRÜYÜŞ VE MİTİNG ALANLARI BELİRLENDİ

Bartın’da yürüyüş ve miting alanları belirlendi. Buna göre; Bartın’da düzenlenebilecek toplantı ve gösteri yürüyüşlerde Bartın’da Cumhuriyet Meydanı, Yalı Mevkii Meydanı ile Salı Cuma günleri hariç olumsuz hava koşullarında Belediye Kapalı Otoparkı miting alanı olarak kullanılacak. Resmi binalar, okullar, hastaneler, sağlık ocakları, kamu lojmanları ile ibadethaneler, köprü ve köprü ayakları, elektrik direkleri ve panoları ile rızası alınmaksızın özel kişilere ait alanlara afiş, pankart ve ilan asılamayacak.

Tunç, Kobani olaylarıyla ilgili TBMM’de konuştu

TBMM Genel Kurulu’nda 6-8 Ekim Kobani olayları hakkında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Demokrasilerde toplantı ve gösteri yürüyüşü en doğal haktır. Yakıp, yıkmak, ev ve işyerlerini yağmalamak, barikat kurmak, insanları yaralamak ve öldürmek demokratik hak değildir ve hiçbir hukuk devletinde meşru olarak görülemez” dedi.

Gürcüoluk Mağarasının yürüyüş yolları tamam

Amasra'ya 10 kilometre uzaklıktaki Makaracı köyünde bulunan Gürcüoluk Mağarası Tabiat Parkı’na yapılan 400 metre kayrak taşı yürüyüş yolu, piknik masaları, 1 giriş kontrol ünitesi ve otopark ile mağara önü çevre düzenleme yapım işi tamamlandı.

Ahatlar’a seyir terası ve yürüyüş yolları

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra İlçesi Ahatlar Köyü sınırları içerisinde yer alan önceki yıllarda Tabiat Parkı olarak ilan edilen Ahatlar Tabiat Parkı Çevre Düzenlemesi yapımının tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı.

Baro “Yürüyüşün engellenmesi hukuka aykırıdır”

Avukatlar Kanununda yapılmak istenen değişikliğe karşı tepki göstermek için baro başkanları tarafından Ankara’ya yapılan yürüyüşle ilgili açıklama bulunan Bartın Barosu, polisin baro başkanlarına Ankara’da müdahale ettiğini söyledi. 200 metrelik sembolik yürüyüşleri hukuka aykırı olarak engellendiğini ifade eden Bartın Barosu “Ankara’ya girişi engellenen yalnızca baro başkanlarımız değildir, tüm avukatlardır, demokrasidir, hukuktur, vatandaşların temel hak ve özgürlükleridir” dedi.

Bankoğlu’ndan Adalet Yürüyüşünün 3. Yılında açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan Adalet Yürüyüşünün 3. Yılı dolayısıyla açıklama yapan CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, “Hukuk dışı, daha adaletsiz bir yönetimle baskılar son raddededir” dedi.

Kadının yüzü solarsa ülke kararır

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle CHP Amasra Kadın Kolları üyeleri ile kahvaltıda buluştu. Ardından, Bartın Kadın Platformu'nun düzenlediği yürüyüşe katıldı. Bankoğlu “Kadının yüzü solarsa ülke kararır.” dedi.

CHP, Amasra ve Kurucaşile İlçe Başkanını seçti

CHP Kurucaşile ve Amasra İlçe Örgütü kongrelerini gerçekleştirdi. Kongrelerin sonunda yapılan seçimlerde ise Amasra CHP İlçe Başkanlığına Seyhan bilgin seçilirken Kurucaşile CHP İlçe Başkanı Hüseyin Sevim oldu. Kongrelerle ilgili değerlendirmede bulunan CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, "Partimizin iktidar yürüyüşüne güçlenen kadrolarımızla hız veriyoruz" dedi.

Bartın, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutladı

Sağlık İl Müdürlüğünce, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında Bartın’da bir dizi etkinlik düzenlendi. Müdürlüğün “Yaşama yol ver” sloganıyla düzenlediği yürüyüşle başlayan hafta etkinlikleri seminerler, taksi ve dolmuş duraklarının ziyaretiyle devam etti. Haftanın kapanışını ise Bartın’a yeni atanan Sağlık İl Müdürü Dr. Alparslan Erol gerçekleştirdi.

Erbakan’dan partisinin Bartın teşkilatlarına teşekkür

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Yeniden Refah’ın 1. Olağan Büyük Kongresinde gösterdiği üstün gayret ve özveriden dolayı Bartın il ve ilçe teşkilatlarına teşekkür belgesi takdim etti. Genel Başkan Erbakan’dan teşekkür belgesini alan Başkan Gebiç, “Türk siyasi tarihinin en büyük kongresinden sonra iktidar yürüyüşümüz başlamıştır” dedi.

Sorunlarına çözüm bekliyorlar

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Bartın’da farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şube Başkanı Ferit Kurulan Engelliler Günü’nün kutlama olarak algılanacak bir gün olmadığını kaydederek tüm topluma engellerin kaldırılması için duyarlı olmaları çağrısında bulundu. Kurulan ayrıca istihdam başta olmak üzere engellilerin sorunlarına da dikkat çekti.

Sağlıkçılardan Meme Kanseri yürüyüşü

Ekim ayının Meme Kanseri Farkındalık Ayı olması dolayısıyla Sağlık İl Müdürlüğünce yürüyüş gerçekleştirildi. Müdürlük önünden başlayarak Kemerköprü Meydanı boyunca devam eden ve Hükümet Caddesi’ndeki Arap Cami önünde biten yürüyüşün sonunda vatandaşlar kurulan stantlarla da bilgilendirildi. Sağlık İl Müdürü Vekili Dr. Ahmet Cebeci ise yine farkındalık ayı dolayısıyla Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) çalışanlarını ziyaret etti.

Dünya Yürüyüş Gününde yürüdüler

Dünya Yürüyüş Günü kapsamında İl Sağlık Müdürlüğünden Bartın Kent Müzesine kadar yürüyüş gerçekleştirildi. Sağlık İl Müdürü Vekili Dr. Ahmet Cebeci ise Dünya Yürüyüş Günüyle ilgili yaptığı açıklamada haftanın 5 günü en az 30 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapılması gerektiğini söyledi.

Sağlıkçılar halk sağlığı için yürüdü

Sağlık İl Müdürlüğü, 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla yürüyüş gerçekleştirdi.

15 Temmuz'u unutmadılar!

FETÖ terör örgütünce gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yılı dolayısıyla Bartın’da düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinliklerinde Bartın halkı darbe girişiminin üstünden 3 yıl geçmesine rağmen demokrasi şehitlerini unutmayarak bir kez daha andı. Bartın Valiliği önünden başlayıp Belediye Kapalı Otoparkta sona eren yürüyüşe ve demokrasi nöbetine katılan vatandaşlar darbecileri bir kez daha lanetlerken demokrasi şehitleri başta olmak üzere tüm şehitler için dualar etti. İl protokolü de vatandaşlarla birlikte bir kez daha demokrasi ve vatan için nöbet tuttu.

Gençler doğa yürüyüşünde buluştu

Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü yönetimi ve sporcuları, Bartın Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Doğa Yürüyüşü etkinliğine katılım sağladı. Etkinlik sonrasında Aydın’ın Didim İlçesinde gerçekleştirdikleri dalış faaliyetini hatırlatan Bartın Akademik Gençlik Ve Spor Kulübü Başkanı Sanem Çöme Taşdemir, aynı faaliyeti ilerleyen zamanlarda Amasra’da da gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

Engelsiz bir Bartın ve Türkiye için yürüdüler

Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şubesi tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla Bartın’da yürüyüş düzenlendi. Engelliler, Kemerköprü’den başlayıp Cumhuriyet Meydanında sona eren yürüyüşte “Engelsiz bir Türkiye istiyoruz” derken Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şubesi ve Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneği (BOED-DER SK) meydandaki Atatürk Anıtına çelenk sunarak açıklamada bulundu.

İşçi 1 Mayıs’ta meydanlardaydı

Bartın’daki işçileri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü hem Bartın’da hem de Zonguldak’ta Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüş ve mitingle kutladı. Bartın’da şehir merkezinde Yukarıçarşı’da toplanan işçiler, Yalı mevkiine kadar yürürken burada yapılan açıklamanın ardından Zonguldak mitingine katılmak için Yalı’dan hareket etti.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele için yürüdüler

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusunda farkındalık yaratmak ve dikkat çekmek amacıyla Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından doğa yürüyüşü düzenlendi.

Kirazlar yenilenen yüzüyle yine tek adres olacak

Amasra’da yeşille mavinin buluşma noktası olan ve doğa içerisinde kaliteli ve huzurlu tatilin adresi Amasra Kirazlar Otel, yenilenen yüzüyle yine tatilcilerin Amasra’daki gözdesi olacak. Bu yaz sezonundan itibaren birçok projeyi kademeli olarak hayata geçirmeye hazırlanan Kirazlar Otel, doğanın huzuruyla lüks ve kaliteli hizmeti buluşturuyor. Bu yaz sezonuna kadar tam kapsamlı at çiftliğini faaliyete geçirecek olan Kirazlar, kedine ait bahçesi bulunan süit odalar, tamamen ağaçtan doğal kütük evler, bin 500 kişilik eğlence merkezi, atv parkuru ve orman içinde yürüyüş yolları gibi birçok yatırımı hayata geçirip Amasra’nın ve bölgenin konaklamada incisi olmayı hedefliyor.

İşte yeni miting ve yürüyüş alanları!

Bartın’daki toplantı ve gösteri yürüyüş alanları ile güzergahları ve çağrı veya propaganda amacıyla kullanılacak davetiye, levha ve ilanların asılacağı yerler belirlendi. Valilik, Bartın’daki miting alanlarının Cumhuriyet Meydanı, Yalı Mevkii Meydanı ve Salı ve Cuma günleri hariç, olumsuz hava şartlarında kullanılmak üzere Belediye Kapalı Otoparkı olarak belirlendiğini açıkladı.

Bakanlıktan bisiklet yollarına finans desteği

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, bakanlık tarafından belediyelerin bisiklet yolu, yeşil yürüyüş yolu ve çevre dostu sokak projelerine yönelik finansal destek sağlanacağını açıkladı.

Sarıkamış Şehitleri için yürüdüler

81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Anma yürüyüşü, Bartın’da da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanından başlayıp Bartın Şehitliğinde sona eren yürüyüşe il protokolü de katıldı.

“En büyük engel, engellenmektir”

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Dünya Engelliler Günü kapsamında yürüyüş düzenlendi. Engelliler ve il protokolü yürüyüş öncesinde gerçekleştirilen yemekte bir araya gelirken Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şube Başkanı Ferit Kurulan, “Bizler gerçekten farkındayız ve bunun halkımız tarafından da bilinmesini istiyoruz. En büyük engel, engellenmektir” dedi.

Kadına yönelik şiddetle mücadele için yürüdüler

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla Bartın şehir merkezinde yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün sonunda basın açıklamasında bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, Müdürlük tarafından Bartın’da 2018-2021 yıllarını kapsayan Bartın Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yerel Eylem Planı hazırlandığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığının 100 Günlük Eylem Planından Finansal Destek

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU, ÇEVRE DOSTU SOKAK VE GÜRÜLTÜ BARİYERİ PROJELERİNE FİNANSAL DESTEK

İnkumu’nda 30 Ağustos coşkusu

Bartın Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında İnkumu tatil beldesinde Fener Alayı yürüyüşü düzenledi.

MECLİS, TERÖRLE ETKİN MÜCADELE YASASINI KABUL ETTİ

Terör örgütleriyle mücadele kapsamında, bazı kanunlarda değişiklik içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Meclisteki kanun teklifi görüşmelerine katılan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Genel Kurulda yaptığı konuşmada teklifte en çok eleştirilen valilere verilen yetkililer, gözaltı süresi ve toplantı ve gösteri yürüyüşü konularına açılık getirdi. Teklife “Kanun teklifi değildir” şeklinde yapılan nitelendirmenin doğru olmadığını ifade eden Tunç, “Bu, Türkiye Büyük Millet Meclisine saygısızlıktır. Milletvekillerinin emeklerine saygısızlıktır. Bunu bir talihsizlik olarak görüyoruz” dedi.

AK Parti’den karanfilli sevgi yürüyüşü

AK Parti İl Başkanlığı, Pazar günü yapılacak seçimler öncesinde AK Parti Bartın Milletvekili Adayları Yılmaz Tunç, Yaşar Arslan ve partililerle kol kola sevgi yürüyüşü gerçekleştirildi. Kemerköprü Mahallesinden başlayıp Hükümet Caddesi, Hamam Sokağı, Davut Fırıncıoğlu Caddesi boyunca devam eden ve yeniden Kemerköprü Mahallesinde sona eren yürüyüşte Milletvekili Adayları Tunç ve Arslan vatandaşlara ve esnafa karanfil dağıtarak seçimlerde AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek istedi.

İHH’den Kudüs için çağrı

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Bartın Şubesi ABD’nin İsrail büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki göstererek Büyük Dönüş Yürüyüşüne destek vermek için basın açıklaması düzenledi. Açıklamada Türkiye ve Uluslararası mekanizmaların İsrail’in attığı hukuksuz adımları ve işgalini durdurmasına yönelik çağrı yapıldı.