Yangın Haberleri

Yangın Haberleri

Son dakika, Kırtepe'de yangın

Dört katlı binada yangın paniği

Yangın tertibatı tamir edilecek

Çayırova Belediyesi Yangın tertibatı tamir ve noksanların tamamlama işi ihale edecek.

Yangın ekip binası onarılacak

Osmaniye Orman İşletme Müdürlüğü Karacalar İşletme Şefliği ürün yangın ekip binası onarımı yaptıracak.

4 ev cayır cayır yandı

Yoldan geçen vatandaşlar çaresiz bakışlarla izledi

Alevler geceyi aydınlattı

Bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi

Orman yangınlarında teknoloji çözümleri konuşuldu

Bartın Üniversitesinde gerçekleştirilen çevrim içi konferansta orman yangınlarında teknoloji çözümleri konuşuldu.

Limana itfaiye aracı alınacak

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanan Belediye Meclis Üyeleri, eylül gündemi çerçevesinde 15 maddeyi görüşüp karara bağladı. Toplantıda şehir merkezinde trafiğin rahatlatılması amacıyla yapılacak trafik düzenlemeleriyle ilgili rapor oluşturulmasını kabul eden Meclis, Bartın Limanı’na yükleme boşaltma yapmak amacıyla gelen gemilerde çıkabilecek yangınlara müdahale edebilmek için Liman İşletme Müdürlüğü’ne bir tane itfaiye aracı alınmasına karar verdi.

2 katlı ev alevlere teslim oldu

Bartın’da Büyükkıran Köyü Hacıkadı Mahallesinde İsa Akyol ve ailesinin yaşadığı 2 katlı evde yangın çıktı. Yangında bir kısmı çöken ev tamamen kullanılmaz hale gelirken komşularının yardımıyla evi terk eden 5 kişilik Akyol ailesinde can kaybı yaşanmadı.

Ev yangınına İtfaiyeden anında müdahale

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından Merkez ilçeye bağlı Şiremirtabaklar Köyü’nde meydana gelen ev yangınına müdahale edildi.

Orman yangınları sonrasında yapılabilecekleri canlı yayında anlattı

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Kırdar, CNN Türk canlı yayınında Türkiye’de devam eden yangınlarla ilgili açıklamalarda bulunarak yangın sonrası yapılabilecekleri sıraladı.

Duyarlı vatandaşların gözünden kaçmadı

Yükselen dumanları gören vatandaşlar ekipleri harekete geçirdi

Akşener: “Bir tarafta ormanlar, bir tarafta esnaf ve tencere yanıyor”

Bartın, Amasra ve Kumluca’da esnaf ziyaretleri gerçekleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin bir tarafında ormanların, bir tarafında da esnafların ve tencerenin yandığını söyledi. Orman yangınlarının olduğu yerleri tek tek gezdiğini ifade eden Genel Başkan Akşener, yangın bölgelerinde koordinasyon eksikliği ve mücadelede zafiyet olduğunu kaydetti. Akşener, yangın bölgelerindeki koordinasyon kurullarında Millet İttifakı Belediyelerinin “Misafir sanatçı” gibi bırakıldığını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerleşim yerlerinde bu tür yangın vesaire gibi konularda belediyelerin sorumlu olduğuna dair sözleriyle ilgili ise Akşener, “Cumhurbaşkanına böyle bir şey de söylettirilir mi? Her bir konunun cumhurbaşkanının iki dudağı arasına sıkıştırıldığı bir yönetim sistemi içerisinde o tek kişiye yanlış bilgi verip yanlış söz söylettiğiniz de rezil olursunuz. Nitekim de öyle oldu” dedi.

Sevindirici haber MGM'den geldi

Kavurucu sıcaklar ve yangınların ardından beklenen haber geldi

Belediyeden yangın bölgeleri için yardım kampanyası

Türkiye’nin güneyindeki orman yangınları için yardım kampanyası başlatan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Bartın Belediyesi olarak yangın bölgelerine gönderilmek üzere yardım kampanyası başlatıyoruz. Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması adına yardım kampanyası büyük önem teşkil ediyor. İmkanı olan tüm vatandaşlarımızın yardım kampanyamıza kulak vermesini rica ediyoruz” dedi.

Orman yangınları sonrasında yapılabilecekleri canlı yayında anlattı

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Kırdar, CNN Türk canlı yayınında Türkiye’de devam eden yangınlarla ilgili açıklamalarda bulunarak yangın sonrası yapılabilecekleri sıraladı.

Kalaycı “Ormanın kahramanları gururumuzdur”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, PKK’lı teröristler tarafından özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerinde büyük felakete yol açan orman yangınları ile ilgili devletin ellerindeki bütün imkanları ile mücadele ettiğini söyledi.

“Orman yangınlarının yüzde 90’ından fazlası insan kaynaklı”

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mertol Ertuğrul, Türkiye’de son 3 günde çıkan 71 orman yangınıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak “Orman yangınlarının yüzde 90’ından fazlası insan eliyle çıkmaktadır” dedi.

O bölgelere giriş yasaklandı

İkinci bir emre kadar giriş yasak

Valilikte olağanüstü toplantı

Orman Yangınları ile Mücadele Komisyon Toplantısı Vali Sinan Güner başkanlığında yapıldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ında katıldığı toplantıda; havaların ısınmasıyla birlikte yangın riskinin arttığı yaz mevsiminde, olası orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışmaların ele alındı. İlimizde olabilecek orman yangınlarına karşı alınacak tedbirler, yangın esnasında yapılacak mücadele çalışmaları, yürütülmesi gereken faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Yangın merdiveni yapılacak

Kastamonu İl Özel İdaresi pansiyon binasına Z tipi yangın merdiveni yaptıracak.

Amasra'da yangın çıktı

Dumanlar yükseldi, işte o anlar!

Yangın söndürme hizmeti alınacak

İskenderun Orman İşletme Müdürlüğü, orman ve kırsal alanlarda yangın söndürme hizmeti alacak.

Evi ateşe mi verdi?

Apartmanda yangın çıktı, korku dolu anlar

Yangın olayında bir kişi gözaltına alındı

Kundaklama olayında sıcak gelişme

Bartın'da alevli dakikalar

Kundaklama şüphesi, gözyaşlarına boğuldu!

Bakım hizmeti alınacak

İzmir Bayındır Orman İşletme Müdürlüğü servis yolları ve yangın emniyet yolları bakım hizmeti alacak.

Ekipman satın alınacak

Batman Belediyesi yangın söndürme ve kurtarma ekipmanları satın alacak.

O köyden dumanlar yükseldi

İki katlı evde yangın çıktı

Gece yarısı alevlere teslim oldu

Cayır cayır yanan ev kullanılamaz hale geldi