Yangın Haberleri

Yangın Haberleri

Bartın’da ormanlara giriş 31 Ekim’e kadar yasak!

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü, Bartın, Karabük ve Zonguldak’taki Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonlarında alınan karar gereğince Bartın’da 31 Ekim’e, Karabük’te 1 Ekim’e ve Zonguldak’ta da 30 Ağustos’a kadar ormanlara giriş ve çıkışın yasaklandığını açıkladı.

Dikkat, Giriş çıkışlar yasaklandı

İşte bölge müdürlüğünden yapılan açıklama

Orman alanlarına giriş yasaklandı

AFAD Başkanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre artan sıcaklık değerleri sonrasında olabilecek orman yangınlarına karşı uyardı. Başkanlığın Bartın dahil 81 ildeki valiliklere gönderdiği “Orman Yangınlarına Karşı Alınacak Tedbirler” konulu genelgeyle, sıcaklık artışıyla birlikte orman alanları ve çevresinde artan insan hareketliliğinin önümüzdeki günlerde çeşitli bölgelerde orman yangını riskinin artırabileceği belirtilerek, dikkatli olunması istendi. Genelgeye göre, 31 Ağustos’a kadar orman alanlarına giriş yasak!

Yangında her şeyini kaybeden aile yardım bekliyor!

Geçtiğimiz Nisan ayında Bartın Merkeze bağlı Beşköprü Köyü Ahçıoğlu Mahallesinde yaşanan yangında her şeyini kaybeden Ertan Erbil ve ailesi hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Amasra'da yangın

Eski binadan dumanlar yükseldi

Yukarı çarşıdan dumanlar yükseldi

Bacada çıkan yangın çatıya sıçradı

Su deposu yapılacak

ADANA SEYHAN DEVLET HASTANESİ Karaisalı Devlet Hastanesi yangın, kullanım suyu deposu ve doğankent semt polk su deposu yaptıracak.

Yangının bilançosu ağır oldu

13 can gitti

Yangın, bir evin ikinci katını yuttu

Bartın Merkeze bağlı Beşköprü Köyü Ahçıoğlu Mahallesinde Ertan ve Metin Erbil’e ait 2 katlı bir evde yangın çıktı. Yangında evin ikinci katı tamamen yanıp kül olurken can kaybı yaşandı.

Çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi

Bartın merkeze bağlı Fırınlı köyünde iki katlı bir evde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Çatıda korkutan yangın

Çatıdan dumanlar yükseldi

Yangın algılama sistemi yapılacak

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlara yangın algılama sistemi yaptırılacak.

Amasra'da korkutan yangın

Yükselen alevler geceyi aydınlattı

Bartın'da bir binada yangın çıktı

Dumanlar yükseldi, ekipler sevk edildi

Devlet Hastanesinde yangın tatbikatı

2021 yılı Hastane Afet Planı kapsamında  Bartın Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Düzenlenen tatbikat gerçeğini aratmazken tatbikat başarıyla tamamlandı.

Bartın'da yangın faciası

Yangından acı haber geldi, yanarak hayatını kaybetti.

Son dakika, Kırtepe'de yangın

Dört katlı binada yangın paniği

Yangın tertibatı tamir edilecek

Çayırova Belediyesi Yangın tertibatı tamir ve noksanların tamamlama işi ihale edecek.

Yangın ekip binası onarılacak

Osmaniye Orman İşletme Müdürlüğü Karacalar İşletme Şefliği ürün yangın ekip binası onarımı yaptıracak.

4 ev cayır cayır yandı

Yoldan geçen vatandaşlar çaresiz bakışlarla izledi

Alevler geceyi aydınlattı

Bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi

Orman yangınlarında teknoloji çözümleri konuşuldu

Bartın Üniversitesinde gerçekleştirilen çevrim içi konferansta orman yangınlarında teknoloji çözümleri konuşuldu.

Limana itfaiye aracı alınacak

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanan Belediye Meclis Üyeleri, eylül gündemi çerçevesinde 15 maddeyi görüşüp karara bağladı. Toplantıda şehir merkezinde trafiğin rahatlatılması amacıyla yapılacak trafik düzenlemeleriyle ilgili rapor oluşturulmasını kabul eden Meclis, Bartın Limanı’na yükleme boşaltma yapmak amacıyla gelen gemilerde çıkabilecek yangınlara müdahale edebilmek için Liman İşletme Müdürlüğü’ne bir tane itfaiye aracı alınmasına karar verdi.

2 katlı ev alevlere teslim oldu

Bartın’da Büyükkıran Köyü Hacıkadı Mahallesinde İsa Akyol ve ailesinin yaşadığı 2 katlı evde yangın çıktı. Yangında bir kısmı çöken ev tamamen kullanılmaz hale gelirken komşularının yardımıyla evi terk eden 5 kişilik Akyol ailesinde can kaybı yaşanmadı.

Ev yangınına İtfaiyeden anında müdahale

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından Merkez ilçeye bağlı Şiremirtabaklar Köyü’nde meydana gelen ev yangınına müdahale edildi.

Orman yangınları sonrasında yapılabilecekleri canlı yayında anlattı

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Kırdar, CNN Türk canlı yayınında Türkiye’de devam eden yangınlarla ilgili açıklamalarda bulunarak yangın sonrası yapılabilecekleri sıraladı.

Duyarlı vatandaşların gözünden kaçmadı

Yükselen dumanları gören vatandaşlar ekipleri harekete geçirdi

Akşener: “Bir tarafta ormanlar, bir tarafta esnaf ve tencere yanıyor”

Bartın, Amasra ve Kumluca’da esnaf ziyaretleri gerçekleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin bir tarafında ormanların, bir tarafında da esnafların ve tencerenin yandığını söyledi. Orman yangınlarının olduğu yerleri tek tek gezdiğini ifade eden Genel Başkan Akşener, yangın bölgelerinde koordinasyon eksikliği ve mücadelede zafiyet olduğunu kaydetti. Akşener, yangın bölgelerindeki koordinasyon kurullarında Millet İttifakı Belediyelerinin “Misafir sanatçı” gibi bırakıldığını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerleşim yerlerinde bu tür yangın vesaire gibi konularda belediyelerin sorumlu olduğuna dair sözleriyle ilgili ise Akşener, “Cumhurbaşkanına böyle bir şey de söylettirilir mi? Her bir konunun cumhurbaşkanının iki dudağı arasına sıkıştırıldığı bir yönetim sistemi içerisinde o tek kişiye yanlış bilgi verip yanlış söz söylettiğiniz de rezil olursunuz. Nitekim de öyle oldu” dedi.