Yağmur Haberleri

Yağmur Haberleri

Meteorolojiden son dakika uyarısı

Batı Karadeniz'de Beklenen Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat! Meteorolojiden yapılan uyarıda, bugün (23.05.2022 Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren; Batı Karadeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Düzce, Karabük, Bolu çevreleri ile Zonguldak ve Bartın'ın

Yağmur suyu hattı yapılacak

BATMAN BELEDİYESİ İçeme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı işleri yaptıracak.

Kurtkaya “Köylerimiz her kış kabusu yaşıyor”

Her kış yağmur ve kar dolayısıyla İl Özel İdaresinin sorumluluk alanındaki köylerin Bartın’a ulaşımlarının kesildiğini ifade eden Gelecek Parti Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, “İktidarın, en fazla övündüğü icraatlarının başında gelen “yol yaptık” söyleminden Bartın bir türlü nasibini alamamıştır. Kar ve yağmur yağışlarıyla yolların aşınması normal midir? Gerekli altyapı- üstyapı çalışmalarına ilkbahar aylarında başlanarak önümüzdeki kış bu aksaklıkların yaşanmaması için şimdiden harekete geçilmesi hayati önem arz etmektedir” dedi.

Izgara alınacak

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Sfero döküm baca kapağı ve yağmursuyu ızgarası alacak.

Beklenen yağışlar öncesi Kriz masası toplandı

Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında meteorolojik verilere göre, Bartın’da Salı ve Çarşamba günleri yaşanacak şiddetli yağmur, kar ile karışık yağmur, kar yağışı ve fırtınanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirler için Afet Yönetim Merkez’inde İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Toplantısı yapıldı.

Memurlardan zam yağmuru ve eriyen maaşlara tepki

Son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle basın açıklaması yapan Türkiye Kamu-Sen, hayat pahallığına ek memura ve emekliye ek ödeme, seyyanen zam, 3600’ün tüm memurlara yansıtılması ve vergi diliminin yüzde 15’e sabitlenmesini talep etti.

Bartın'da fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Bartın’da Pazartesi günü öğlen saatlerinden itibaren etkili olan fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Birçok yerde fırtına dolayısıyla ağaçlar devrilirken Bartın Merkez İlçe ve Ulus İlçesine bağlı bir çok köy gruplarında elektrik kesintisi yaşandı. Fırtına ve yağmur dolayısıyla Kumluca Beldesindeki geçici servis yolu ulaşıma kapandı. Bartın Valisi Yardımcı Abdullah Akdaş başkanlığında da kriz masası oluşturulurken Bartın’ın meteorolojik ikaz duyurusunda turuncu olarak güncellenmesi dolayısıyla da Bartın’da ilk ve orta derecedeki okullar 1 gün tatil edildi. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personeller ise 1 gün izinli sayıldı.

MUHARREM İNCE, YENİDEN BARTIN’A GELECEK

Bartın gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik, parti teşkilatı olarak üye sayısını kasım ayına kadar 500’e ulaştırdıkları takdirde Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Kasım sonu gibi yeniden Bartın’a geleceğini söyledi. Bartın’da son günlerde özellikle yağmurlu havalarda yaşanan trafik kazalarına da değinen Çelik, “Karayolları Bartın’da çalışmıyor. Biz iktidarda olsaydık şuan ki Karayolları Şefini görevde bir gün bekletmezdik” dedi. Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı da Bartın’ın bugünlerde en büyük sorunun yurt ve fahiş ev kiraları olduğunu kaydetti.

Kanalizasyon ve yağmursuyu hattı yapılacak

Bartın İl Özel İdaresi Kanalizasyon ve yağmursuyu hattı yapacak.

Bartın'da sel felaketinden ilk görüntüler

Bartın'da gece etkili olan şiddetli yağmur sele neden oldu

Bartın'da sel felaketi

Gece etkili olan şiddetli yağmurda sel felaketi yaşandı.

Meteoroloji’den Batı Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Batı Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Sevindirici haber MGM'den geldi

Kavurucu sıcaklar ve yangınların ardından beklenen haber geldi

Yol su altında kaldı

Etkili olan yağmur nedeniyle yol sular altında kaldı.

Bartın için dikkat çeken uyarı

Kerem Ökten'den kritik uyarı geldi.

Yağmur suyu hattı yapılacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yağmur suyu hattı işleri yaptıracak.

Yağmur suyu hattı yapılacak

Beton işleri yaptırılacak

Nevşehir Belediyesi yağmur suyu ızgarası ve beton işleri yaptıracak.

Herkesin merak ettiği hava durumu

İşte haftalık hava durumu, Kar yağacak mı?

Şelale ortaya çıktı

, Yağmur suları şelale oluşturdu, ortaya güzel görüntüler çıktı

590. Sokak’taki yağmur suyu hattı genişletiliyor

Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri Karaçay Mahallesi 590. Sokak’ta bulunan mevcut yağmursuyu hattını genişletiyor. 

Kışlıkları hazırlayın, meteoroloji uyardı

Çarşamba gününden itibaren etkili olacak

Can çekişen balıklar kurtarılmayı bekliyor

Bartın'daki barajda su seviyesi düştü, ilk defa ırmak kurudu Bartın'da uzun süredir yağmur yağmaması ve Kirazlıköprü barajındaki su seviyesinin düşmesi sonucunda Kurtköy köyünden geçen dere yatağı tamamen kurudu. Dere yatağında küçük su birikintisinde mahsur kalan ve can çekişen balıklar kurtarılmayı bekliyor.

Irmağa ağaç devrildi

Bartın'da gece saatlerinde etkili olan yağmur ve şiddetli rüzgârda ırmağa ağaç devrildi.

Kayan otomobil şarampole devrildi

Yağmurlu havada kayganlaşan yolda kontrolden çıktı

Bartın'da yollar sele gitti

Gökgürültülü şiddetli yağmur etkili oluyor

Serin ve yağışlı hava geliyor

Balkanlar Üzerinden Gelecek Serin ve Yağışlı Sistemle Birlikte Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalması Bekleniyor! Ramazan Bayramında Hava Sıcaklıkların Mevsim Normalleri Altında Olacağı Tahmin Ediliyor.

Önce yağmur, arkasından kar geliyor

Hava tahmin raporuna göre kar geliyor...

2019'da çevreyi kirletenlere ceza yağmuru!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, 2019’da Bartın’da ani, planlı ve şikayet olmak üzere 3 şekilde tam 252 çevre denetimi gerçekleştirdi. Yüzde 69’u ani olarak yapılan denetimlerde ise çevreyi kirletenlere toplam 57 bin 791,57 TL para cezası kesildi.