Uyuşturucu Haberleri

Uyuşturucu Haberleri

Denetimde yakayı ele verdi

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimde polis ekiplerine zorluk çıkaran çekici sürücüsünün uyuşturucu testi pozitif çıktı. Aracında uyuşturucu madde de tespit edilen sürücüye toplam 12 bin 221 TL ceza uygulanırken sürücü belgesine de 5 yıl süreyle el konularak araç trafikten men edildi.

Polis didik didik arıyor

Bartın'da uyuşturucu madde ele geçirildi

6 kişi gözaltına alındı

Dört ilde eş zamanlı operasyon

Uyuşturucu etkisindeyken yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda; Aladağ Mahallesinde Ç. Ç. isimli şahsın durumundan şüphelenilmesi üzerine alınan doktor raporunda uyuşturucu kullandığı tespit edildi.

“Ben Olsaydım” Temalı Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Başladı

“Ben Olsaydım” Temalı Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı  uyuşturucu, alkol, tütün, davranışsal bağımlılık konularına yönelik genel durum ve değerlendirmelerin “Ben Olsaydım” teması altında ele alındığı ve ilimizde bağımlılık ile mücadeleyi güçlendirmek amacıyla düzenlenen bağımlılıkla mücadele çalıştayının açılışına  Bartın Valiliğinin koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğünün sekretaryasında Kültür Merkezinde düzenlenen çalıştaya;  Bartın Valisi Sinan Güner, Eşi Uzm.Dr. Beyhan Güner Belediye Başkanı Cemal Akın, Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, İl Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ersin Aslan, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Batı Grup Komutanı Yb. Safa Söylem, İl Özel İdare Genel Sekreteri Metin Çetin, İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çalıştay üyeleri katıldı.

Durdurulan araçta yakalandı

Araçta bulunan şahıslar üzerinde arama

Çalıntı eşya satanlara cezalar kapıda!

Bartın Valiliği, uyuşturucu başta olmak üzere hırsızlıkla elde edilen çalıntı eşyaların alım satımı gibi konularda denetimlerin artacağını ve bu eşyaların satımının gerçekleştirenler hakkında adli ve idari cezalar uygulanacağını duyurdu.

Zehir tacirlerine bir darbe daha

Çok sayıda kişi gözaltına alındı, 3 kişi tutuklandı.

Kavga ederken uyuşturucuyla yakalandılar

Bartın’da Aladağ Mahallesinde kavga eden iki kişinin aracında yapılan aramada uyuşturucu madde ele geçirildi.

Şüphe üzerine yakalandı

SİS uyuşturucuya geçit vermedi!

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olursa iştirak eden şüpheliler ile en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam ediliyor.

Bartın Emniyeti uyuşturucu ile mücadelede hız kesmiyor

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ile mücadelesine her alanda devam ediyor. Bu kapsamda Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucu ile mücadelede farkındalığın artırılması amacı ile “Narkorehber Eğitimi’’ “En İyi Narkotik Polisi Anne’’ ve “Narkonokta’’ projelerini başlattı. 

Arı kovanlarından uyuşturucu çıktı

Arı kovanlarına zulalanan uyuşturucu paketleri, Jandarmanın dikkatinden kaçmadı. Bartın İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Kurucaşile ilçesine bağlı Başköy Köyünde gerçekleştirilen operasyonda ev, samanlık ve arı kovanlarına zulalanmış çok sayıda uyuşturucu paketi ele geçirildi.

Şüphe üzerine durdurulan araçta yakalandı

Yapılan aramada ele geçirildi

Bartın'da silah ve uyuşturucu operasyonu

Belirlenen 3 adrese eş zamanlı operasyon

Annelere “En İyi Narkotik Polisi Anne” Eğitimi

Uyuşturucu ile mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme amacıyla Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 75 anne ve anne adayına Zoom Programı üzerinden online olarak “En İyi Narkotik Polisi Anne” eğitimi verildi. Narkotik ayrıca UYUMA” uygulaması projesi de annelere anlattı.

Uyuşturucu operasyonu

Bartın'da jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Jandarmadan uyuşturucu baskını

uyuşturucu baskını

Serada uyuşturucu operasyonu

Bartın İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyonda seralarda ekili 204 kök kenevir bitkisi, 55 kök genetiğiyle oynanmış skunk ve 10 kilogram kubar esrar ele geçirildi. Olayla ilgili şüpheli 1 kişi gözaltına alındı.

Bartın’da uyuşturucu operasyonu

Bartın merkezli 3 ilde eş zamanlı düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 1’i kadın 13 kişi yakalandı. Operasyonda bin kök kenevir bitkisi ele geçirdi.

Bartın’da uyuşturucu operasyonu

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen operasyon kapsamında uyuşturucu ticareti yaptıkları tespit edilen 15 şüpheli yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Tunç, infaz teklifinde kapsam dışı kalan suçları açıkladı

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Tv24, NTV Haber, TRT Haber, CNN Türk gibi bazı kanallarda infaz teklifiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tunç, TRT Habere yaptığı açıklamalarda Cuma günü Adalet Komisyonunda görüşülecek olan teklifte kadına şiddet, cinsel, terör , uyuşturucu , özel hayatın gizliliği, kasten adam öldürme suçları kapsam dışında kaldığını söyledi. Tunç, ayrıca covid-19 salgını sebebiyle açık ceza evinde bulunan tüm hükümlülerin 30 Mayıs’a kadar izin kullanacağını kaydetti.

Bartın’da uyuşturucu operasyonunda 5 kişi yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan uyuşturucu operasyonunda 5 kişi yakalandı. Polis yaptığı aramalarda ise uyuşturucu haplar, kök hint keneviri bitkisi ve metamfetamin maddesi ele geçirdi.

Bartın’da narkotik uygulaması

81 ile eş zamanlı olarak yapılan Türkiye Geneli Narkotik Uygulamasının Bartın ayağında bin 615 kişi sorgulanıp 190 araç da kontrol edildi. Uygulamada uyuşturucu madde ticareti ve uyuşturucu madde bulundurmak kullanmak suçlarında aranması olan 2 kişi de yakalandı.

Uyuşturucu ve sahte para operasyonu

İl Emniyet Müdürlüğü narkotik ekiplerince yapılan operasyonda uyuşturucu ve sahte para ile yakalanan 6 şahıs gözaltına alındı.

NARKOTİKTEN 1 AYDA 8 UYUŞTURUCU OPERASYONU

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Bartın’da son 1 aylık dönemde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik 8 ayrı operasyon gerçekleştirildi. Çok sayıda uyuşturucu maddelerinin ele geçirildiği operasyonlardan 5 kişinin tutuklandığı son uyuşturucu operasyonu da dahil olmak üzere 19 şüpheli yakalandı.

Uyuşturucu alıp araç kullandı

Bartın’da şüpheli hareketleriyle polisin dikkatinden kaçamayan bir sürücünün uyuşturucu madde kullanıp araç kullandığı ortaya çıktı.

Emniyet, 1 ayda 47 şüpheliyi yakaladı

İl Emniyet Müdürlüğünce, terör, asayiş, narkotik başta olmak üzere suç ve suçluyla mücadele kapsamında yapılan denetim ve operasyonlarda son 1 ayda hırsızlık, uyuşturucu madde, yaralama, görevi kötüye kullanma, tehdit, hakaret ve cezaevi firarisi olmak üzere toplam 47 şüpheli şüpheli yakalandı.

Kızılelma’da uyuşturucu operasyonu

İl Jandarma Komutanlığınca Bartın Merkeze bağlı Kızılelma Köyünde yapılan uyuşturucu operasyonunda 28 kök hint keneviri ele geçirildi. Operasyonda 2 kişi de göz altına alındı.