Etiketler

Kuyumculardan Bakan Pekcan’a teşekkür

Bartın Kuyumcular Dernek Başkanı Ünal Yurtbay, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın kuyumcu esnafı için yeni çıkardığı kanuna teşekkür etti. Kuyumcu esnafına bir disiplin getiren kanuna kavuştuklarını dile getiren Yurtbay, kuyumcu ticareti hakkında yönetmeliğe ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yurtbay “Geçim İttifakı’nı kuralım”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Partisinin Ankara’daki Genel Merkezi’nde pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleşen İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’na katıldı. Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, seçim ittifakı tartışmalarının yaşandığı şu günlerde dikkat çeken bir çıkış yapan Başkan Yurtbay “Tüm il ve ilçe kademelerimizle her bir insanımızın geçim mücadelesine destek olmak, onları dinlemek, seslerini duyurmak, çözümler üretmek, tencerelerinde dert değil aş pişirebilmek için seçimden önce ‘Geçim İttifakı’ kuralım diyoruz” dedi.

Yurtbay, Miraç Kandilini kutladı

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Miraç Kandili vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Yurtbay, bu müstesna gecede yapılacak duaların yeryüzünde kardeşlik ve adaletin yeniden tesis edilmesi için bir vesile olmasını diledi.

Yurtbay’dan başsağlığı mesajı

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Irak'ta PKK terör örgütü tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşı hakkında başsağlığı mesajı yayımladı.

Bartın heyeti Karamanoğlu’yla Ankara’da buluştu

Saadet Partisi Genel Merkezi’nin daveti üzerine Bartın İl Teşkilatı Ankara’da, Saadet Partisi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ile görüştü. Yeni yılda yapılacak çalışmaları bizzat değerlendiren Genel Başkan Karamollaoğlu, yapılacak çalışmalar ile ilgili Bartın’dan gelen heyete bilgiler verdi.

Yurtbay’dan Dünya Engelliler Günü açıklaması

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Titiz 4’üncü kez güven tazeledi

Partisinin Merkez İlçe Başkanlığı Olağan Kongresinde konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, koronavirüs salgınıyla mücadele eden ülkemizin çok büyük bir dar boğaz içerisinde olduğunu ifade ederek çözümün Milli Görüşte olduğunu söyledi. Zonguldak İl Başkanı Burak Erol’unda katıldığı kongrede tek liste halinde girilen seçimlerde mevcut başkan Emin Titiz yeniden Saadet Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Yurtbay’dan Hergün’e 12. Yıl ziyareti

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, İşadamı Kemal Dönmez’le birlikte Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’ı ziyaret ederek Hergün’ün kuruluşunun 12. Yılını kutladı.

Karakaş’tan Yurtbay’a İstanbul Sözleşmesi cevabı

CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay’un İstanbul Sözleşmesi ve sözleşme üzerinden CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’na yaptığı eleştirilere cevap verdi. Karakaş, "Kadınlar, sizin eşyanız olmayacak" dedi.

Yurtbay’dan Bartın vekillerine İstanbul Sözleşmesi tepkisi

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Meclis konuşmasında İstanbul Sözleşmesini savunduğu için CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’na ve yasayı çıkardıkları için AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a tepki gösterdi. Yurtbay, “İstanbul Sözleşmesi, Türk aile yapısının dibine yerleştirilmiş bir dinamittir. Sözleşmeyi savunanları ibretle izliyoruz” dedi.

Yurtbay “Milletimiz fedakarlık bekliyor”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay yazılı olarak ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, Cumhurbaşkanı ve iktidara yapmış olduğu 14 maddelik çağrının altını çizen Yurtbay, “Milletimiz elinden geldiği kadar fedakarlık yaptı, artık milletimiz fedakarlık bekliyor” dedi.

Saadet’ten ateşkese “Doğru adım” yorumu

Saadet Partisi Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Genel Merkezdeki toplantıya Bartın’dan Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay ve Kadın Kolları temsilcileri de katıldı. Toplantıda Başkan Yurtbay, Bartın’a ait bir rapor da sundu.

Yurtbay, Saadet Partisi İl Başkanları Toplantısına katıldı

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Ankara Balgat’ta düzenlenen Saadet Partisi Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısına katıldı. Toplantıda ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Milli Görüş politikalarına dönülmediği sürece ülkede yaşanan problemlere çözüm üretilmez” dedi.

Saadet “Karamollaoğlu’yla devam” dedi

Saadet Partisi 7. Olağan Kongresi'nde Temel Karamollaoğlu genel başkanlığa yeniden seçildi. Ankara Spor Salonu’ndaki kongrede, kayıtlı 965 delegenin tamamı oy kullandı. Üç oyun geçersiz sayıldığı seçimde tek aday olan Karamollaoğlu, geçerli 962 oyun tamamını alarak tekrar genel başkan oldu. Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, divan heyetinde görev aldı.

Saadet Partisinde büyük kongre heyecanı

Saadet Partisi’nin 3 Kasım Pazar Günü Ankara Arena Kapalı Spor Salonunda yapılacak olağan kongresi öncesinde açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Bartın halkını kongreye davet etti. Türkiye’nin şuanda ekonomi ve dış politika başta olmak üzere ciddi sorunlarının olduğunu ifade eden Yurtbay, bu sorunların çözülemeyecek bir noktada olmadığını ve birlik ve beraberlik içerisinde çözülebileceğini söyledi. Yurtbay kongresi sonrasında ise bu sorunların çözüm yollarını bulabilmek adına Saadet Partisince bilim insanlarının ağırlıkta olduğu komisyonların kurulacağını kaydetti.

Saadet’ten 17 maddelik tarım ve hayvancılık reçetesi

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, partisinin tarım ve hayvancılık politikasını kamuoyu ile paylaştı. Yurtbay, iktidarın tarım ve hayvancılıkta uyguladığı ithalat politikasını eleştirdi.

Saadet Partisi iftarda bir araya geldi

Saadet Partisi İl Başkanlığı, Ramazan dolayısıyla verdiği iftarda partililerle bir araya geldi. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç’ün de katıldığı iftarda Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, İstanbul seçimlerinden sonra hayatın normale dönmesini beklediklerini ifade ederek halkın artık bir şeylerin ters gittiğini anladığını söyledi. Tongüç ise ülkenin şuanda yaşadığı ekonomik sıkıntılardan kurtulmanın çaresinin Milli Görüş’ün ortaya koyduğu reçete olduğunu kaydetti.

Yurtbay: “18 Mart şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Yurtbay: “Erbakan Hocamızın idealleri, ideallerimizdir”

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 8. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Saadet’ten Hergün’e Çalışan Gazeteciler Günü ziyareti

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Kadın Kolları Üyeleriyle birlikte Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın ve gazete ekibini ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Yurtbay’ın acı günü

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay’ın kayınpederi Kasım Kaplan, vefat etti. Yaklaşık bir ay önce geçirdiği beyim kanaması sonucu tedavi altına alınan Kaplan, 74 yaşında hayata veda ederken Aşağı Camide düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Cansuyu’ndan Saadet Partisine ziyaret

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi GİK Üyesi Talat Gizli ve İl Başkanı Ünal Yurtbay’ı ziyaret etti.

Yurtbay: “Milli Görüş belediyeciliğini hakim kılacağız”

Saadet Partisi Bartın Teşkilatı, İl İstişare Toplantısında bir araya geldi. Toplantıda 31 Mart 2019’daki yerel seçim çalışmalarını değerlendiren Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, tüm ilçe ve belde başkanlarıyla aday tespit süreci ve Türkiye’nin meseleleri hakkında fikir alışverişinde bulundu. Yurtbay, “Milli Görüş belediyeciliğini hakim kılacak bir anlayış ile seçim çalışması yürüteceğiz.” dedi.

Yurtbay: “Bu seçimler iktidarın değişmesi için bir başlangıç”

Saadet Partisi, 31 Mart yerel seçim çalışmalarını hızlandırdı. Haftalık il toplantısında yeni bir seçim atmosferine girdiklerini ifade eden Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, “Bu seçimler iktidarın değişmesi için bir başlangıçtır” dedi.

Yurtbay: “Türkiye’nin geleceği için çare var”

Saadet Partisi, yerel seçimlere yönelik il başkanları ve il müfettişleri ile buluştu. Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri toplantısına katılan Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, yerel seçim gündemi ve ülkenin genel durumu hakkında istişarelerde bulunduklarını belirterek, “Türkiye’nin geleceği için çare var” dedi.

Yurtbay, “Parmakla gösterilecek haldeyiz!”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, gündeme dair açıklamalarda bulunarak iç ve dış politikayı değerlendirdi. Türkiye’de son günlerde gelişen olaylara dikkat çeken Yurtbay “Parmakla gösterilen bir ülke olduk diyorlar. Hakikaten de parmakla gösterilecek haldeyiz. Bazen kötü örneklerde parmakla gösterilip ‘onun gibi olma’ mesajı verilir.” dedi.

Yurtbay, Cumhuriyet Bayramını kutladı

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. Yılını kutladı. “İnanç varsa her şey vardır” diyen Yurtbay, bunun en somut örneklerinden birinin Kurtuluş Savaşı olduğunu söyledi.

Yurtbay: “Bu gemiye sahip çıkmak mecburiyetindeyiz”

Saadet Partisi Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı, Saadet Partisi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saadet Patisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunduğu toplantıya Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay’da katıldı.

Yurtbay: “McKinsey Türkiye’ye atanmış bir kayyumdur”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. “Şeker Cargill’e, fındık Ferrero’ya, ekonomi de McKinsey’e emanet” diyen Yurtbay, yeni yasama yılında TBMM’den beklentilerini de açıklayarak “Gücün hukuku değil, hukukun gücünü koruyan bir duruş ortaya koyulması gerektiğini ifade ederken “Yolsuzluk ve israfın üstüne gidilmeli” ifadelerinde bulundu.

Yurtbay, ‘Türkiye Yönetilemiyor’ dedi.

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay son dönemde çok hızla değişen gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yurtbay açıklamasında,  “Türkiye endişe verici büyük bir ekonomik krizin içerisindedir. Ancak bundan çok daha endişe verici olanı Türkiye’nin daha büyük bir yönetim krizi içerisinde olmasıdır. Çok net söylüyoruz; Türkiye yönetilemiyor. Özellikle ekonomi yönetilemiyor. Finansal problemler yönetilemiyor. Tarım yönetilemiyor. Sanayi ve ticaret yönetilemiyor. Eğitimde kargaşa hali devam ediyor. En önemlisi bütün bu işleri yürütmesi gereken bürokrasi yönetilemiyor.