Tören Haberleri

Tören Haberleri

BARTIN GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlanan 19 Eylül Gaziler Gününde konuşan Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, “Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, tek yürek gibi bu bilinç içinde yaşadığımız müddetçe hiçbir güç vatanımız kirli emellerini gerçekleştiremeyecektir.” Gaziler Günü dolayısıyla verilen yemekte konuşan Bartın Valisi Nurtaç Arslan ise “Şehitlerimiz ve sizler oldukça bu topraklar üzerinde hayal kuranlar hiç bir zaman emellerine ulaşamayacak, şehitlerimizin kahramanlığı ve sizlerin fedakarlığı sayesinde kurulan oyunlar bozulacaktır” ifadelerinde bulundu.

BARTIN’DA YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

2022-2023 eğitim-öğretim yılı tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da başladı. Bartın’da 160 okulda 2 bin 239 öğretmen ve 29 bin 340 öğrenci için ilk ders zili çaldı. Yeni eğitim-öğretim yılı töreninde Bartın’daki okulların fiziki yapısının iyileştirildiğini belirten Bartın Valisi Nurtaç Arslan “Eğitim yatırımlarımızı her geçen gün arttırıyoruz. Öğretmen sıkıntımız yok. Ancak akademik başarı adına ilimizin olması gereken ve beklediğimiz seviyede olmadığını da söylemek isterim” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar da yeni eğitim-öğretim yılında okullarda tüm güvenlik önlemlerinin alındığını, tadilat ve onarımların yapıldığını, taşımalı eğitimle ilgili tüm işlemlerin de tamamlandığını kaydetti.

Bartın’da CHP’nin 99. Kuruluş Yıldönümü törenle kutlandı

9 Eylül 1923 yılında kurulan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 99’ncu yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Bartın İl Başkanlığı tarafından tören düzenlendi.

Ceylan ve Başören ailelerinin mutlu günü

Önceki dönem CHP il Başkanı ve Atatürk Düşünce Derneği Başkan yardımcısı Hakan ve Ümran Ceylan’ın kızı Güliz Ceylan, Bülent ve Reyhan Başören’in oğlu Orkun Başören düzenlenen nikah töreni ile dünya evine girdi. Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen nikah töreninde genç çiftin mutlulukları da gözlerinden okundu.

Çengel ve Yaşar ailelerinin mutlu günü

Bartın SGK İl Müdürü Mustafa Şaban ve Hanife Çengel’in oğlu Cihat Çengel ile Nizamettin ve Emine Nejla Yaşar’un kızları Melike düzenlenen nikah töreni ile dünya evine girdi. Riversidelife’ta düzenlenen nikah ve düğün töreninde genç çiftin nikâhını Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın kıydı.

Bir ömür mutluluğa 'Evet' dediler

Bartın’ın İş insanı Uğur ve Nerdin Karademir’in kızı Burçak Karademir, Burhan ve Müzezzyen Açargül’ün oğlu Burak Açargül düzenlenen nikah töreni ile dünya evine girdi. Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen nikah töreninde genç çiftin mutlulukları da gözlerinden okundu.

Balıkçılar 'vira bismillah' dedi

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan ilimizin önemli geçim kaynaklarından biri olan balıkçılık sektörünün heyecanla beklediği av sezonu açılış törenine katıldı

Parlatır: “Herkes için adil bir adli yıl istiyoruz”

Bartın Barosu, 2022-2023 Adli Yıl açılışı kapsamında Bartın Adalet Sarayı önünde tören düzenledi. Törende konuşan Bartın Barosu Başkanı Av.Arb.Ferhat Parlatır avukatların sorun ve taleplerini dile getirdi. Parlatır yaptığı konuşmada, “Hukukun üstünlüğünün sağlandığı, hak ve özgürlüklerin yaşama geçtiği, herkes için adil bir adli yıl istiyoruz.”dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kabul Töreni ile taçlandı

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan’ın ev sahipliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramı Kabul Töreni düzenlendi. Masaları tek tek gezerek davetlilerin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayan Vali Arslan, Şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

CHP’den alternatif 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni

CHP Bartın İl Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramını düzenlediği alternatif törenle kutladı. Cumhuriyet Meydanındaki törende Atatürk Anıtı’na çelenkler konulurken günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar gerçekleştirildi.

Bartın, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

Bartın’da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100’üncü yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Erkan Şahin, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Atatürk anıtına çelenk sundu. Kutlama programı Bartın Valiliğinde tebligatların kabul edilmesinin ardından, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinliklerle devam etti. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Deniz Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Hakan Aras şunları söyledi:  “Bugün yüce Türk milletinin büyük fedakarlıklarla verdiği istiklal mücadelesinin zaferle taçlandırıldığı Büyük Taarruz'un 100’üncü yıl dönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri gününü büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan bu zafer sadece vatan topraklarının düşmandan kurtarılmasını sağlamamış, Anadolu'nun Türk yurdu olduğu tescillenerek büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş süreci temelleri atılmıştır.

Afacanlar Dünyası & Cafe işletmesi açıldı

Gölbucağı Mahallesi 104. Sokak’ta ticaret hayatına başlayan Adem Satar ve Mukbil Karakaş’a ait Afacanlar Dünyası & Cafe işletmesi törenle açıldı.

BELEDİYE 5 YENİ ARACI DAHA FİLOSUNA EKLEDİ

Bartın Belediyesi araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Belediye bu kapsamda 2 milyon 500 bin TL değerinde 1 çift kabin pikap, 1 römorklu ATV, 1 binek araç ve 1 kepçeyi daha araç filosuna kazandırırken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, göreve geldikten sonra 13 yıl boyunca toplam 56 milyon TL değerinde araç alımı gerçekleştirdiklerini söyledi. Yeni alınan araçlar ise kurban kesilerek ve dualar eşliğinde hizmete girdi. Ayrıca tören sonrasında vatandaşlara Muharrem Ayı dolayısıyla aşure ikramında da bulunuldu.

Karaköy'de tapu sevinci

Bartın Belediyesince Karaköy Mahallesi sakinleri için Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı’nda tapu dağıtım töreni gerçekleştirildi. Hak sahiplerine tapularının hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 41 hak sahibine 28 adet tapunun dağıtıldığını söyledi. Akın ayrıca Aladağ bölgesine 500 tapuyla ilgili çalışma yaptıklarını da kaydetti.

Bir ömür mutluluğa ‘Evet’ dediler

Bartın Malî müşavirlerinden Füsun ve Rafet Özdağ'ın oğlu Özdağ Eczanesi sahibi Ecz. Enis Özdağ ile Neziha-Muhammed Ertan'ın kızı Dr. Özlem Ertan' düzenlenen nikah töreni ile dünya evine girdi. Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen nikah töreninde genç çiftin nikâhını Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın kıydı.

Belediye 9. Tenis Turnuvası başladı

Bartın Belediye Başkanlığı 9. Tenis Turnuvası düzenlenen açılış töreni ile başladı. Törene katılan Bartın Valisi Nurtaç Arslan tüm sporculara başarılar dilerken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da turnuvada 110 sporcunun mücadele edeceğini söyledi.

“Engelsiz Üniversite Bayrak” sayısı 24’e yükseldi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” töreninde 16 ödül birden alan Bartın Üniversitesinde (BARÜ) “Engelsiz Üniversite Bayrak” sayısı 24’e yükseldi.

Bir ömür mutluluğa 'Evet' dediler

Bartın'ın köklü ailelerinden Hilmi ve Rukiye Semiz’in oğulları Bora Semiz hayatını İlhan ve Ümit Sağ’ın kızı Selen’le birleştirdi. Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen nikah töreninde genç çiftin nikâhını Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın kıydı.

Tunç “Bartın Üniversitesi gururumuz”

AK Parti Grup Başkanvekili, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi’nin 2021-2022 mezuniyet törenine katılarak, Bartın Üniversitesinin çalışmalarıyla Bartın’a ve ülkemize sağladığı katkılarıyla bizim gururumuz ifadelerinde bulundu.

BARÜ’de mezuniyet heyecanı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) kuruluşunun 14’üncü yılında 3 bin 990 lisans ve önlisans öğrencisini görkemli törenlerle mezun etti.

BARTIN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde askerlik görevini yaparken birliğinde yaşanan kazada ağır yaralanarak şehit düşen Uzman Çavuş Fatih Özkaya, baba ocağı Balat Köyünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Özkaya için göz yaşları sel olurken geçen yıl evlenen Sevgi Özkaya, eşinin tabutuna sarılarak "Bizim ne güzel hayallerimiz vardı. Bizi bıraktın gittin" diyerek ağladı.

Çiftçilere 2022'de 50 milyon destek

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında düzenlenen çiftçilere makine ve ekipmanları dağıtımı töreninde konuşan Bartın Valisi Nurtaç Arslan, “İlimizde ise 2021 yılında tüm desteklemeler için çiftçimize 21 Milyon 168 Bin lira ödeme yapılmış olup, bu miktar 2022 yılında yaklaşık 50 Milyon lira olacaktır” dedi.

Türkiye tarihinin en büyük keşfinde ilk borular döşeniyor

Dün Filyosta gerçekleşen Karadeniz Gazı Denize İlk Boru İndirme ve Kaynak Töreni’ne Bartın’dan Bartın Valisi Nurtaç Arslan  Bartın AK Parti Bartın Milletvekili AK Parti Grup Başkan Vekili Yılmaz Tunç, AK Parti İl Başkanı Turhan  Kalaycı’da katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz Gazı Denize İlk Boru İndirme ve Kaynak Töreni’nde yaptığı konuşmada, “2023’ün ilk çeyreğinde ilk fazda üretilecek günlük 10 milyon metreküp doğal gazı millî iletim sistemimize aktarmış olacağız. Sakarya Gaz Sahası, pik üretime inşallah 2026’da ulaşacaktır. Sahada açılacak 40 kuyuyla birlikte günlük gaz üretim kapasitemizi 40 milyon metreküpe çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Çelik’ten Kalaycı’nın kürsüye çıkmasına tepki!

Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak geçtiğimiz Cumartesi günü Bartın İl Özel Idaresi’nce Akçamescit’te gerçekleştirilen toplu törende AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın konuşmacı olarak kürsüye çıkmasına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanından Bartın’a 15 milyon hibe ödenek

İl Özel İdaresince düzenlenen toplu açılış töreniyle Akçamescit-Çaybükü Köprüsü, beton parke üretim tesisi ve beton santrali ile Akcamescit yeni asfalt plenti ve makine parkuruna alınan yeni araçlar hizmete alındı. Akçamescit’teki törende aynı zamanda engellilere akülü araç dağıtımı da gerçekleştirildi.

Bayrak ve Karataş ailelerinin mutlu günü

Bartın’da uzun yıllardır AK Parti İl Başkanlığında görev yapan Fatma Bayrak, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş ile dünya evine girdi. nikah töreni geniş katılımla olan çiftin nikah şahitleri arasında Nihat Hatipoğlu da yer aldı.

Hair&Makeup açıldı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Orta Mahalle Karakaş Caddesi’nde ticaret hayatına başlayan Nazan Ulukavak’a ait Hair&Makeup isimli işyerinin açılış törenine katıldı.

Tapu ve Kadastro 175. Yaşını kutladı

Bartın Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Teşkilatının kuruluşunun 175. Yılını düzenlediği törenle Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunarak kutladı.

Zafer’e arılı kovan ve arıcılık malzemeleri dağıtıldı

Zafer ve Çevre Köyleri Entegre Kırsal Kalkınma Projeleri kapsamında Kumluca Beldesindeki Zafer Köyünde Arılı Kovan ve Arıcılıkta Kullanılan Malzeme ve Ekipman Dağıtımı Töreni gerçekleştirildi.

Nurtaç Arslan, göreve başladı

12 Mayıs’ta Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bartın Valiliğine atanan ve bu atamayla Bartın’ın ilk kadın valisi olan Nurtaç Arslan, resmen göreve başladı. Vali Arslan için, karşılama töreni düzenlenirken Arslan, valilik makamında yaptığı ilk açıklamada “Önceliğimiz siz değerli Bartınlıların güven ve huzurunun temin edilmesi ve yaşam kalitesinin artırılmasıdır. Bartın’da güzel işler yapmayı arzu ediyorum. Bu anlamda, Bartın’ımıza değer katacak her türlü öneriyi değerlendirmeye layık gördüğümü bilmenizi isterim” dedi.