Tören Haberleri

Tören Haberleri

Karaköy'de tapu sevinci

Bartın Belediyesince Karaköy Mahallesi sakinleri için Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı’nda tapu dağıtım töreni gerçekleştirildi. Hak sahiplerine tapularının hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 41 hak sahibine 28 adet tapunun dağıtıldığını söyledi. Akın ayrıca Aladağ bölgesine 500 tapuyla ilgili çalışma yaptıklarını da kaydetti.

Bir ömür mutluluğa ‘Evet’ dediler

Bartın Malî müşavirlerinden Füsun ve Rafet Özdağ'ın oğlu Özdağ Eczanesi sahibi Ecz. Enis Özdağ ile Neziha-Muhammed Ertan'ın kızı Dr. Özlem Ertan' düzenlenen nikah töreni ile dünya evine girdi. Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen nikah töreninde genç çiftin nikâhını Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın kıydı.

Belediye 9. Tenis Turnuvası başladı

Bartın Belediye Başkanlığı 9. Tenis Turnuvası düzenlenen açılış töreni ile başladı. Törene katılan Bartın Valisi Nurtaç Arslan tüm sporculara başarılar dilerken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da turnuvada 110 sporcunun mücadele edeceğini söyledi.

“Engelsiz Üniversite Bayrak” sayısı 24’e yükseldi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” töreninde 16 ödül birden alan Bartın Üniversitesinde (BARÜ) “Engelsiz Üniversite Bayrak” sayısı 24’e yükseldi.

Bir ömür mutluluğa 'Evet' dediler

Bartın'ın köklü ailelerinden Hilmi ve Rukiye Semiz’in oğulları Bora Semiz hayatını İlhan ve Ümit Sağ’ın kızı Selen’le birleştirdi. Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen nikah töreninde genç çiftin nikâhını Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın kıydı.

Tunç “Bartın Üniversitesi gururumuz”

AK Parti Grup Başkanvekili, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi’nin 2021-2022 mezuniyet törenine katılarak, Bartın Üniversitesinin çalışmalarıyla Bartın’a ve ülkemize sağladığı katkılarıyla bizim gururumuz ifadelerinde bulundu.

BARÜ’de mezuniyet heyecanı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) kuruluşunun 14’üncü yılında 3 bin 990 lisans ve önlisans öğrencisini görkemli törenlerle mezun etti.

BARTIN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde askerlik görevini yaparken birliğinde yaşanan kazada ağır yaralanarak şehit düşen Uzman Çavuş Fatih Özkaya, baba ocağı Balat Köyünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Özkaya için göz yaşları sel olurken geçen yıl evlenen Sevgi Özkaya, eşinin tabutuna sarılarak "Bizim ne güzel hayallerimiz vardı. Bizi bıraktın gittin" diyerek ağladı.

Çiftçilere 2022'de 50 milyon destek

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında düzenlenen çiftçilere makine ve ekipmanları dağıtımı töreninde konuşan Bartın Valisi Nurtaç Arslan, “İlimizde ise 2021 yılında tüm desteklemeler için çiftçimize 21 Milyon 168 Bin lira ödeme yapılmış olup, bu miktar 2022 yılında yaklaşık 50 Milyon lira olacaktır” dedi.

Türkiye tarihinin en büyük keşfinde ilk borular döşeniyor

Dün Filyosta gerçekleşen Karadeniz Gazı Denize İlk Boru İndirme ve Kaynak Töreni’ne Bartın’dan Bartın Valisi Nurtaç Arslan  Bartın AK Parti Bartın Milletvekili AK Parti Grup Başkan Vekili Yılmaz Tunç, AK Parti İl Başkanı Turhan  Kalaycı’da katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz Gazı Denize İlk Boru İndirme ve Kaynak Töreni’nde yaptığı konuşmada, “2023’ün ilk çeyreğinde ilk fazda üretilecek günlük 10 milyon metreküp doğal gazı millî iletim sistemimize aktarmış olacağız. Sakarya Gaz Sahası, pik üretime inşallah 2026’da ulaşacaktır. Sahada açılacak 40 kuyuyla birlikte günlük gaz üretim kapasitemizi 40 milyon metreküpe çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Çelik’ten Kalaycı’nın kürsüye çıkmasına tepki!

Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak geçtiğimiz Cumartesi günü Bartın İl Özel Idaresi’nce Akçamescit’te gerçekleştirilen toplu törende AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın konuşmacı olarak kürsüye çıkmasına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanından Bartın’a 15 milyon hibe ödenek

İl Özel İdaresince düzenlenen toplu açılış töreniyle Akçamescit-Çaybükü Köprüsü, beton parke üretim tesisi ve beton santrali ile Akcamescit yeni asfalt plenti ve makine parkuruna alınan yeni araçlar hizmete alındı. Akçamescit’teki törende aynı zamanda engellilere akülü araç dağıtımı da gerçekleştirildi.

Bayrak ve Karataş ailelerinin mutlu günü

Bartın’da uzun yıllardır AK Parti İl Başkanlığında görev yapan Fatma Bayrak, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş ile dünya evine girdi. nikah töreni geniş katılımla olan çiftin nikah şahitleri arasında Nihat Hatipoğlu da yer aldı.

Hair&Makeup açıldı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Orta Mahalle Karakaş Caddesi’nde ticaret hayatına başlayan Nazan Ulukavak’a ait Hair&Makeup isimli işyerinin açılış törenine katıldı.

Tapu ve Kadastro 175. Yaşını kutladı

Bartın Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Teşkilatının kuruluşunun 175. Yılını düzenlediği törenle Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunarak kutladı.

Zafer’e arılı kovan ve arıcılık malzemeleri dağıtıldı

Zafer ve Çevre Köyleri Entegre Kırsal Kalkınma Projeleri kapsamında Kumluca Beldesindeki Zafer Köyünde Arılı Kovan ve Arıcılıkta Kullanılan Malzeme ve Ekipman Dağıtımı Töreni gerçekleştirildi.

Nurtaç Arslan, göreve başladı

12 Mayıs’ta Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bartın Valiliğine atanan ve bu atamayla Bartın’ın ilk kadın valisi olan Nurtaç Arslan, resmen göreve başladı. Vali Arslan için, karşılama töreni düzenlenirken Arslan, valilik makamında yaptığı ilk açıklamada “Önceliğimiz siz değerli Bartınlıların güven ve huzurunun temin edilmesi ve yaşam kalitesinin artırılmasıdır. Bartın’da güzel işler yapmayı arzu ediyorum. Bu anlamda, Bartın’ımıza değer katacak her türlü öneriyi değerlendirmeye layık gördüğümü bilmenizi isterim” dedi.

Karadon maden şehitleri anıldı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi ’ne bağlı ocakta eksi 540 kodunda, hazırlık çalışması yapan taşeron şirketin çalıştığı alanda 17 Mayıs 2010 tarihinde meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybeden 30 madenci için facianın 12’nci yılında kuyu başında anma töreni düzenlendi.

Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları başladı

Bartın’da Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları başladı. Bartın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Cumhuriyet Meydanında hafta dolayısıyla düzenlenen törenle Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Çubukçuoğlu Hukuk Bürosu açıldı

Beste Çubukcuoğlu Hukuk ve Danışmanlık Bürosu, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Avukat Beste Çubukçuoğlu’na ait Hukuk Bürosu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Bartın Belediyesi’ne bağlı birimlerde çalışan 6 aday memur için yemin töreni düzenlendi.

​​​​​​​Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın da katıldığı yemin töreninde, 6 aday memur yemin ederek asaleten göreve başladı.

Güner, İl Özel İdaresi’nin Yeni Sezon Açılış Törenine Katıldı

Vali Sinan Güner, İl Özel İdaresi’nin 2022 yılı yatırım programında yer alan çalışmaların başlayacak olması nedeniyle düzenlenen yeni sezon açılış törenine katıldı.

Şehit Madenci son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında meydana gelen iş kazası sonucu şehit olan maden işçisi Fevzi Yaman(46), düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Madenci son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında meydana gelen iş kazası sonucu şehit olan maden işçisi Fevzi Yaman(46), düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Veteriner Hekim için Belediyede tören

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Hekim Ahmet Kerem Lü, Bartın Belediyesi önünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Erbakan diplomaları verdi

Yeniden Refah Partisinde Milli Siyaset Akademisi programını başarıyla bitiren mezunları için diploma töreni düzenledi.

Bahçecik Yeraltı Barajı açıldı

Türkiye’nin ilk yer altı barajı olma özelliğini taşıyan Bahçecik Yeraltı Barajı, ülke genelindeki 4.6 Milyar TL değerinde 325 tesisle birlikte Dünya Su Günü dolayısıyla “Su Vatandır” adı altında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen törenle açıldı. Telekonferansla Bartın’a bağlanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, yer altı barajı dahil Bartın’daki Çayaltı, Göçgündemirci, Aydoğmuş, Alapınar köprüleri, Budakdüzü ve Kutlubeydemirci dereleri taşkın koruma inşaatı, Kocağız İçme Suyu İsale Hattı, masra Göçkün, Göçkündemirci, Yahyayazıcılar, Kalaycı, Cumayanı, Esenler ve Acarlar grup köyleri Büyükdere taşkın koruma inşaatının açılışlarını da gerçekleştirdi.

Bahçecik Yer altı Barajı yarın açılıyor

Türkiye’nin ilk yer altı barajı olma özelliğini taşıyan Bartın Bahçecik Yer altı Barajı, yarın saat 14.00’da törenle açılacak. Açılışı törene telekonferansla katılacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bahçecik Barajıyla Bartın’ın 50 yıllık su ihtiyacının karşılanacağını söyledi.

Bartın Çanakkale Zaferini ve şehitleri andı

18 Mart Çanakkale Zaferi, tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da törenlerle kutlanırken Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimiz şükran ve minnetle anıldı.

Bartın’a değer katan kadınlar onurlandırıldı

Saadet Partisi Bartın İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çeşitli kategorilerde 'Hayata Değer Katan Kadınlar Ödül Töreni' düzenlendi.