Etiketler

Limana yanaşan gemide arama

Bartın limanında Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık ekipleri arama yaptı.

Türk Sağlık-Sen sağlık çalışanlarına şiddeti kınadı

Bir hasta yakını tarafından Bartın Devlet Hastanesi Acil Servis çalışanlarına yapıldığı iddia edilen sözlü ve fiziki saldırıyı kınayan ve yetkilileri önlem almaya davet eden Türk Sağlık-Sen Bartın Şube Başkanı Besim Coşkun, “Çıkartılacak olan Sağlıkta Şiddet Yasasında hiç olmazsa ‘şiddet uygulanan sağlık çalışanı nefsi müdafaa durumunda karşılık verdiğinde idari ve adli soruşturmaya tabi tutulamaz’ diye bir yasa çıkartın sizler bizi koruyamıyorsanız bizler kendimizi koruyalım” dedi.

Gece yarısı alevlere teslim oldu

Cayır cayır yanan ev kullanılamaz hale geldi

Hastanede hayatını kaybetti

Önce gözleri görmedi, sonrasında yaşamını yitirdi

Orduyeri'nde kavga çıktı

Olay yerine polis ve Ambulanslar sevk edildi.

Bartın'da acı olay

Hayatını kaybetti

Aracın yanına gittiğinde gördü

Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler aranıyor

Genç kız binadan düştü

Bartın'da olaylı gece

Limanda kaçak içki operasyonu

Gemide arama yapıldı

Görevine iade edildi

Geçirdiği soruşturma sonrası sıcak gelişme

Evinde ölü bulundu

Hareketsiz halde bulundu

Tunç, HDP grup önerisi hakkında konuştu

Milletvekillerinin tutuklanmalarının ülke demokrasisinde ve toplumda tahribat yarattığı iddiasıyla verilen HDP Gurup Önerisi hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda konuşan Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç “Şiddet çağrısında bulunanların çağrısına uyarak suç işlenmesi durumunda zaman aşımı süresi içerisinde yargı ulaştığı deliller çerçevesinde gerek azmettirenler, gerekse suçu bizzat işleyenler hakkında gerekli soruşturma ve kovuşturmaları yapar, yapmak zorundadır” dedi. Tunç, Anayasa gereği bu konuda bir araştırma komisyonu kurulmasının mümkün olmadığını kaydetti.

Güner'den 'Rehabilitasyon merkezinde işkence' iddialarıyla ilgili açıklama

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Bartın’daki gazetecilerle bir araya gelen Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın’da özel bir rehabilitasyon merkezinde hastalara kötü muamele, işkence ve bir hastanın da işkence sonucu öldüğü iddialarıyla ilgili açıklamada bulundu. Olayla ilgili hem idari hem de adli soruşturmanın devam ettiğini ifade eden Güner, yapılan operasyon sonucunda mahkemeye çıkan 4 kişinin tutuklandığını doğruladı. Şuanda rehabilitasyon merkezinin yönetimini Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü üstlendiğini belirten Güner, müdür ve diğer görevlilerin de uzaklaştırıldığını kaydetti.

Belediye personeli tutuklandı

Bartın Belediyesinde usulsüzlük iddiası ile başlatılan soruşturması kapsamında bir kişi tutuklandı.

Başhekim Alıcı görevine geri döndü

Soruşturma devam ederken görevden alınan Bartın Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Ersoy Alıcı, açtığı göreve iade davasın kazanarak yeniden görevine geri döndü.

İl Müdürü görevden alındı

Soruşturma sonucunda görevden alındı

İl Müdürü görevden alındı

Soruşturma sonucunda görevden alındı

Koronavirüse karşı yeni tedbirler!

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı 47’ye çıkarken ülke genelinde ve il bazında tedbir üstüne tedbir alınmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığının 81 ile gönderdiği genelgeye istinaden Bartın’da kafeler ve kıraathaneler dahil insanların toplu olarak bulunduğu tüm işyerlerinin faaliyetleri geçici süreliğine durduruldu. Yine ülke geneliyle birlikte Bartın’daki tüm camilerde ve mescitlerde Cuma namazı başta olmak üzere cemaatle namaza ara verildi. Bartın Adliyesinde de tutuklu işlere yönelik soruşturma ve kovuşturmalar ile ivedi sayılacak diğer hususlar haricinde duruşma ve keşifler ertelendi. Bartın Belediyesi ise alınacak tedbirlerle ilgili toplantı gerçekleştirdi.

Rektörlükten acı olayla ilgili açıklama

Bartın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda yaşanan ve Öğretim Görevlisi Dr. Güneş Günay Sezer’in hayatını kaybetmesiyle sonlanan acı olayla ilgili açıklamada bulunan Bartın Üniversitesi Rektörlüğü, Sezer’e Allah’tan rahmet yakınlarına da baş sağlığı dileyerek olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade etti.

Tunç: “Temennimiz Elçi’nin faillerin cezalandırılması”

Tahir Elçi’nin öldürülmesiyle ilgili HDP’nin verdiği araştırma önergesi hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Hepimizin temennisi Tahir Elçi’nin ölümüne neden olan kişi yada kişilerin adli soruşturma içinde belirlenmesi kim olursa olsun faillerin cezalandırılmasıdır” dedi.

Ulus'taki orman soruşturması Meclis gündeminde

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu Bartın'ın Ulus ilçesinde gerçekleştiği iddia edilen ve 6 kişinin tutuklu yargılandığı usulsüz ağaç kesimi konusunu TBMM'de gündeme getirdi. Bankoğlu, yaklaşık 11 bin 500 tonluk 450 kamyon ürünün kayıp olduğu ve 2 milyon TL'lik zararın oluştuğu iddialarının basına yansıdığını söyledi.

Savcılıktan orman soruşturmasına açıklama

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı 6 kişinin tutuklandığı orman soruşturması ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Ulus Orman İşletme Müdürü tutuklandı

Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa şefliğinde usulsüz kesim yapıldığına ilişkin iddialar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında yapılan ilk duruşmada Ulus İşletme Müdürü M.D dahil 6 kişi tutuklandı.

Banko görevlisiyle hakkında disiplin soruşturması başlatıldı

Bartın Devlet Hastanesi acil servisinde mesai saatleri içerisinde hastaların beklediği anda kayıt-işlem bölümü görevlisinin bilgisayarda internet sitelerinde dolaşırken ortaya çıkan görüntüleriyle ilgili Sağlık İl Müdürlüğünden açıklama geldi.

FETÖ’nün askeri kanadına operasyon

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fetö/Pdy terör örgütü soruşturmaları kapsamında Askeri mahrem yapı içerisinde olduğu tespit edilen üst düzey rütbeli askerlerin bulunduğu şahıslara yönelik olarak Bartın Merkezli 8 ile eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Kamyonunu park etti, aküler gitti

Abdipaşa Beldesinde hırsızlar, terminalin karşısındaki boş bir alana park edilen kamyondaki aküleri çaldı. Akülerinin değerinin yaklaşık bin 500 TL olduğu tespit edilirken olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Güner, ‘çevre kirliliği’ fotoğraflarına duyarsız kalmadı

Bartın Valisi Sinan Güner, Demirören Haber Ajansı Bartın Temsilcisi Ayhan Acar tarafından sosyal medyada paylaşılan Kurtköy Organize Sanayi Bölgesinde ırmak kenarındaki “çevre kirliliği” fotoğraflarına duyarsız kalmayarak soruşturma başlattı.

Hekimlerden Giresun’daki meslektaşlarına destek

Bartın Aile Hekimleri Derneği, Giresun’da yaşanan ve 82 yaşındaki Yusuf Topal’ın ölümü ve doktorun açığa alınmasıyla sonuçlanan beyaz kod olayıyla ilgili basın açıklamasında bulundu. Bartın Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Adına açıklamayı gerçekleştiren Dr. Rıza Karamazak hastanın kendisi olmadan raporlu olduğu iddia edilen ilaçların yazılmasının bir suç olduğunu ifade ederek yine hastanın eline olduğu iddia edilen “evde bakım raporu” diye bir rapor formatının olmadığını söyledi. Yaşanan olayda Topla’ın vefatının kendilerini de üzdüğünü dile getiren Karamazak, soruşturmanın selameti açısında açığa alınan meslektaşlarına da yaşanan hukuki süreçte destek olacaklarını kaydetti.

BAKAN YILMAZ’DAN MÜDÜR DEMİR İÇİN “SORUŞTURMA AÇTIK” AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı televizyon programında Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında soruşturma açtıklarını ifade ederken “Gereği yapılacak” dedi.

Yalçınkaya: “Yaşar Demir, somut bir şekilde suç işlemiştir”

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla kurumlara gönderdiği yazıdan “Atatürk posterleriyle donatılacak” ibaresini çıkararak açık ve somut bir şekilde suç işlediğini söyledi. Bartın Valisi Nusret Dirim’den açığa alarak Demir hakkında soruşturma başlatmasını isteyen Yalçınkaya, konuyla ilgili kamuoyunda yaşanan yönetmelik tartışmalarına da açıklık getirdi. Yalçınkaya ayrıca Ulus’taki imamlar toplantısıyla ilgili olarak Demir hakkında yeni iddialarda bulundu.