Sicil Haberleri

Sicil Haberleri

Müdürlükten Sanayi Sicil Belgesi duyurusu

Bartın Sanayi ve Teknolojileri İl Müdürlüğü, Bartın’da seri olarak imalat ve tamirat yapan, enerji üreten, gemi inşa eden, bilişim teknolojisi kapsamında yazılım üreten firmalar ile halen Sanayi Sicil Belgesi olan firmalara duyuruda bulundu.

Firmalara Sanayi Sicil Belgesi uyarısı!

Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Bartın’daki seri imalat, tamirat yapan enerji üreten, gemi inşa eden, bilişim teknolojisi ve yazılım üreten firmalar ile halen Sanayi Sicil Belgesi olan firmaları, Sanayi Sicil Belgelerini almaları konusunda uyardı!

Ali Sinoplu vefat etti

Bartın’da 45 yıldır taksicilik yapan Bartın Şoförler Odası Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sinoplu vefat etti.

CHP'den "Esnafın dayanacak gücü kalmadı" seslenişi

Pandemi döneminde esnafın yaşamış olduğu sorunları ve bu sorunlara CHP’nin getirdiği çözüm önerilerini dile getiren CHP Bartın Basından ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Özdemir, “Salgın döneminde 700 bin esnaf dükkanını kapatırken iktidar, sosyal devlet olarak, esnafa karşılıksız olarak tek kuruş yardımda bulunmamıştır. Bu süreçte dükkanını kapatan esnafın, her türlü vergi, stopaj, sigorta, kira ve faturalarının devlet tarafından karşılanması taleplerimiz, borç içinde yüzen esnafın krediye rahat ulaşabilmesi için sicil affı çıkarılması önerimiz, iktidar tarafından gündeme alınmamıştır” dedi.

Elektronik Sanayi Sicil Belgesi uygulamasına geçildi

Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü, koronavirüs tedbirleri kapsamında 2019 yılı Yıllık İşletme Cetvelinin verilme ve vize edilmiş Sanayi Sicil Belgelerinin dağıtım lisansı sahibi tüzel kişiler ve görevli tedarik şirketlerine ibraz sürelerinin uzatıldığını duyurdu. Müdürlük ayrıca Elektronik Sanayi Sicil Belgesi (E-Belge) uygulamasına geçildiğini de kaydetti.

Tunç’tan Özkan’a “Sicil affı” cevabı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Bayiler ve Bakkallar Odası Başkanı Barış Özkan, koronavirüsün esnaf üzerindeki etkilerini hafifletmek amacıyla Halkbank’ası tarafından 25 bin TL’lik kredi hakkındaki açıklamalarına cevap verdi. Sicil affının TBMM’de yasalaştığını ifade eden Tunç, “Kredi borcu yüzünden takibe düşenler kredi kartı ve kredi borçlarını yıl sonuna kadar yeniden yapılandırmaları durumunda sicil affından yararlanacak” dedi.

Özkan “25 bin liralık kredi esnaf için hayal”

Bartın Bayiler ve Bakkallar Odası Başkanı Barış Özkan, koronavirüsün esnaf üzerindeki etkilerini hafifletmek amacıyla Halkbank’ası tarafından 25 bin TL’lik kredinin esnaf için hayal olduğunu söyledi. Özkan, “Esnafın bu krediyi kullanabilmesi için sicilinin temiz olması gerekiyor. Takibe düşmüş krediniz çeki, senedi, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatif ve KOSGEB kredisi, vergi ve SSK haczi olan esnaf bu krediyi kullanamıyor” dedi.

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi yasalaştı

Koronavirüsün ekonomi üzerindeki etkilerini en aza indirgemen için hazırlanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden (TBMM) geçerek yasalaştı. Mecliste yoğun bir yasama çalışması gerçekleştirdiklerini ifade eden AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, kanunla birlikte yargılamalara ilişkin bütün sürelerin 30 Nisan’a kadar durdurulduğunu, kısa çalışma ödeneğinin kolaylaştırıldığını, çek ve sicil affı getirildiğini, işverene asgari ücret desteği sağlandığını, en düşük emekli maaşı bin 500 TL olduğunu ve bayram ikramiyelerinin öne çekildiğini söyledi.

Bartın Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğünden önemli duyuru

Bartın Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğünden yazılı açıklamada bulundu. İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, seri halinde imalat yapan, devamlı ve seri halinde tamirat yapan, enerji üretimi yapan, gemi inşaatı yapan, bilişim teknolojisi ve yazılım üreten firmalar Sanayi Sicil Belgesi almak zorundadır. Sanayi Sicil Belgesi olan firmalar elektrik indiriminden ve KDV tescil ve terkin işlemlerinde bazı avantajlardan yararlanmaktadırlar” dedi.

Müdürlükten Sanayi Sicil Belgesi uyarısı!

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Bartın’daki imalatçıları, tamircileri, enerji üretimi, gemi inşaatı ve bilişim teknolojisi ve yazılım üreten firmaları Sanayi Sicil Belgesi konusunda uyardı.

Üreticilere devlet teşvikleri anlatıldı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve KOSGEB İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle üretim yapan TSO üyelerine yönelik Sanayi Sicil Kanunu uygulamaları ve KOSGEB teşvikleri konularında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Akdeniz: “Esnaf destek bekliyor”

Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Perakende Yasasının güncellenmesi, can suyu kredisi, kara liste sorunu nedeniyle etkin bir sicil affı gibi konular başta olmak üzere, esnafın destek paketine ihtiyacı olduğunu söyledi.

Şeytanın hırsızları yakalandı

Bartın ile birlikte 13 ilde lüks otomobil ile yankesicilik yapan ve haklarında çeşitli suçlardan araması bulunan 4’ü kadın 5 kişi kıskıvrak yakalandı.

Müdürlükten Sanayi Sicil Belgesi duyurusu!

Sanayi Sicil Belgesiyle ilgili duyuruda bulunan Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Yıllık İşletme Cetvelinin her yılın nisan ayının son mesai gününe kadar elektronik ortamda doldurulması gerektiğini söyledi.

Müdürlükten Sanayi Sicil Belgesi uyarısı!

Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü , Bartın’daki imalathaneler, tamirhaneler, enerji üretimi yapan, gemi inşaatı yapan, bilişim teknolojisi ve yazılım üreten firmalar ile halen Sanayi Sicil Belgesi Olan firmaları, Sanayi Sicil Belgesi konusunda uyardı. Sanayi Sicil Belgesi olmayan firmaların biran önce belgelerini almalarını gerektiğini ifade eden Müdürlük, belgesi olan firmaların da Yıllık işletme Cetvellerini Nisan ayının son gününe kadar vermesi gerektiğini söyledi.

Taksiciler bu yaptırımlara dikkat! Para cezaları kapıda

Bartın Valiliği, vatandaşların ticari taksilerde güvenilir hizmet alabilmesi için yeni bir karara imza attı. Valilik tarafından alınan Ticari Taksilerde Güvenilir Hizmet Alımına İlişkin Karar kapsamında ticari taksiler için araç içerisinde sigara içilmesinden pazarlık usulü yolcu taşınmasına, ödeme konusunda sorun çıkarılmasından kısa ya da uzun mesafe nedeniyle yolcu almaktan kaçınılmasına kadar bir çok yaptırım bulunuyor. Üstelik bu yapıtımlara uymayanlara para cezaları da kapıda!

861 çiftçiye yem bitkisi desteği

Bartın İl Tarım ve Orman Müdürü Abdulsetter Bayram ve teknik heyet, Büyükkıran köyü çiftçilerini ziyaret etti. Ziyarette köyde besicilik yapan Ahmet Ekbiç'e ait bitkisel ve hayvancılık işletmesi gezilerek Tarım ve Orman Bakanlığının vermiş olduğu desteklemeler hakkında işletme sahibi ve çiftçiler bilgilendirildi.

Yurtbay ve Mekeç: “Asıl size yazıklar olsun!”

Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayları Ünal Yurtbay ve Mücahit Mekeç, 24 Haziran seçimleri için bir basın bildirisi yayınladılar. AK Parti Milletvekili Adaylarının halkı kandırdığını söyleyen Yurtbay ve Mekeç Selahattin Demirtaş’ın Cumhuriyet Savcılığından “temiz sicil belgesi” aldığını YSK’nın da “Aday olmasında hiçbir sakınca yoktur” diyerek Demirtaş’ın adaylığını onayladığını ve HDP’nin de hazineden 89,93 Milyon TL seçim yardımı aldığını söyledi. Yurtbay ve Mekeç, “Asıl size yazıklar olsun!” dedi.

Akın, taksiciler ile bir araya geldi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın kent merkezinde görev yapan Taksi Duraklar çalışanları ve şoförleri ile kahvaltı programında bir araya geldi.

BESİCİLER KIRMIZI ET ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ KURULMASI İSTİYOR

Müdürlükte istişare toplantısı

Müdürlükten Sanayi Sicil Belgesi açıklaması

İşte bilinmesi gerekenler!

Torba yasa Resmi Gazete'de yayımlandı

Sicil affı yürürlüğe girdi