Sgk Haberleri

Sgk Haberleri

Gölbucaklı “İntibak sorunları acilen çözülmeli”

3600 Ek gösterge ve İntibak Yasasıyla ilgili açıklama yapan Memleket Parti Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı “SGK emeklilerinin yıllardır beklentisi olan intibak ve 3600 ek gösterge sorunları acilen çözülmeli. Hükümetin, intibaka duyarsız kalmaması gerekir. Bu nedenle intibak yapılmalı ve emekli aylıkları yeniden hesaplanmalıdır. Eşitliğin olmadığı bir sistemde, fazla prim ödeyenlerin aylıklarının düşmesine çözüm getirilmelidir. Hükümet, EYT ile birlikte eş zamanlı olarak intibakı da gündemine almalıdır” dedi.

SGK binası önünde kaza

İki araç çarpıştı

SGK’dan TSO’ya ziyaret

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Mustafa Şaban Çengel ve beraberinde İcra Şefi Göner Coşkun, Denetmenler Özlem Yüksel ve Burak Aşgın’ı makamında kabul etti.

Türk Büro-Sen’den SGK çalışanları için talep!

Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Bartın Soysal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan Türk Büro-Sen Bartın Şubesi, SGK çalışanları adına taleplerini sıraladı.

Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları başladı

Bartın’da Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları başladı. Bartın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Cumhuriyet Meydanında hafta dolayısıyla düzenlenen törenle Atatürk Anıtına çelenk sundu.

SGK çalışanları sorunlarını aktardı

Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Bartın Büro Memur-Sen tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi. Bartın Büro Memur-Sen Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ufuk Şahin tarafından yapılan açıklamada, SGK çalışanlarının problemleri dile getirildi.

TSO’ya ziyaretçi akını

SGK İl Müdürü Mustafa Şaban Çengel, İŞKUR Müdürü Ali Solak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Özcan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Handan Karakoç, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi, İl Tarım ve Orman Müdür V. Cevdet Akyüz, Organize Sanayi Bölge Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, KOSGEB Bartın Müdürü Gökhan Akdağoğlu, BAKKA Bartın Koordinatörü O.Bahadır Kalecik ile 1. Meslek Komitesi Başkanı Mücahit Mekeç ve Cemre Saya sahibi Necati Sandıkçı Bartın Ticaret ve Sanayi Odasını )TSO) ziyaret etti.

Yapılandırmada taksit ödemeleri bugün sona eriyor!

Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, vergi ve SGK borçlarını yapılandıran oda üyelerini taksit ödemeleri konusunda uyardı.

Kaya’dan Akın ve Çengel’e ziyaret

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Sekreteri Ertan Kaya ile GMİS Amasra Şube Başkanı Başkanı Birol Yalçın, Şube Sekreteri Ümit Çınar, Şube Mali Sekreteri Hüseyin Özerdoğan ve Şube Teşkilat Sekreteri Hüseyin Çalışkan, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve SGK Bartın İl Müdür Vekili Mustafa Şeben Çengel’i ziyaret etti.

Şoförlü araç kiralanacak

SGK ŞANLIURFA İL MÜDÜRLÜĞÜ Şoförlü araç kiralama hizmeti alacak.

Çalışanlar ve işverenler kayıt dışı istihdama dikkat!

Kayıt dışı istihdamla ilgili açıklamalarda bulunan Bartın Sosyal Güvenlik İl Müdürü Vekili (SGK) Şaban Çengel, kayıt dışı istihdamla mücadelenin ülkemizin en önemli sorunları arasında yer aldığını ifade ederek kayıt dışı istihdamın çalışanlar, işverenler ve yabancı çalışanlar üzerindeki olumsuz etkilerini kamuoyuyla paylaştı.

Çengel’den  SGK yapılandırmanın detayları

7326 SAYILI “BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI SON BAŞVURU TARİHİ 31 AĞUSTOS 2021

Tunç’tan AFAD, Emniyet ve SGK’ya ziyaret

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, AK Parti Bartın İl Başkan Yardımcıları Av. Göksel Candan ve Muhammet Yalçın ile birlikte, Bartın AFAD, İl Emniyet ve SGK Müdürlüklerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Çengel, SGK yapılandırmanın detaylarını açıkladı!

SGK İl Müdürü Mustafa Çengel, 7326 Sayılı Yapılandırma Kanunu 09/06/2021 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun” hükümlerinden yararlanmak isteyenlerin 31 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar başvuruda bulunmaları ve başvuru üzerine yapılandırılan alacaklara ilişkin ilk taksit ödemelerini 1 Kasım 2021 tarihi bitimine kadar (31 Ekim 2021 tarihinin hafta sonuna rastlaması nedeniyle) yapmaları gerekmektedir” dedi.

Bartın SGK’dan Rektör Uzun’a ziyaret

Bartın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Mustafa Şaban Çengel ve beraberindekiler Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

Sosyal Güvenlik Haftası Bartın’da kutlandı

Bartın’da Sosyal Güvenlik Haftası Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı. Törende meydandaki Atatürk Anıtına çelenk sunan Bartın SGK İl Müdür Vekili Şaban Çengel, hafta dolayısıyla yaptığı açıklamada “2006 yılında 14 Milyon olan aktif sigortalı sayısı 2021 Şubat ayı itibarıyla yüzde 67’lik artışla yaklaşık 23,4 Milyon kişiye yükselmiştir” dedi.

Çengel göreve başladı

Geçtiğimiz günlerde Bartın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bartın İl Müdürlüğüne atanan Mustafa Şaban Çengel göreve başladı.

SGK’da görev değişimi

Bartın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Ekrem Öztekneci'nin müdürlük görevinden ayrılarak aynı kuruma Araştırma Görevlisi olarak atandı.

SGK’da ilk taksit ödemeleri için yarın son gün!

SGK prim borçları başta olmak üzere 1 Şubat’a kadar başvuruda bulunarak yapılandırmadan faydalanan vatandaşların Bartın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü’ne olan ilk taksit ödemeleri yarın sona eriyor. Müdürlük ayrıca genel sağlık sigortası prim borcu aslının, 30 Nisan’a kadar ödenmesi halinde gecikme cezası ve zammının tamamının tahsilinden vazgeçileceğini de duyurdu.

İlk taksit 31 Mart’a kadar ödenebilecek

Bartın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü, SGK prim borçları başta olmak üzere 1 Şubat’a kadar başvuruda bulunarak yapılandırmadan faydalanan vatandaşların 31 Mart’a kadar ilk taksitlerini ödeyebileceklerini duyurdu. Müdürlük ayrıca genel sağlık sigortası prim borcu aslının, 30 Nisan’a kadar ödenmesi halinde gecikme cezası ve zammının tamamının tahsilinden vazgeçileceğini kaydetti.

Çınçın’dan Öztekneci’ye ziyaret

Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın, Soysal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Ekrem Öztekneci’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Sohbet havasında geçen ziyarette Müdür Öztekneci, Nihal Çınçın’a birkaç gün sonra başvuruları sona erecek olan 7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu hakkında bilgi verdi.

BARTIN’DA 1516 KİŞİ YAPILANDIRMADAN FAYDALANDI

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında şuana kadar Bartın’da 1516 kişi prim borçlarını yapılandırmak için SGK İl Müdürlüğüne başvurdu. Bartın’da 22 milyon TL civarında borç yapılandırılırken başvurular 31 Aralık’ta sona erecek.

Akdeniz “Esnafın emekli olmasının yolu açılmalı”

Emekliliği gelen ancak prim borcu olduğu için emekli olamayan esnaf ve sanatkârların bu dönemde emekli olabilmeleri için yeni bir hak tanınması gerektiğini belirten Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz, “Geçmişte SGK ve kamu bankaları arasında imzalanan işbirliği protokolü tekrarlanarak esnafımızın emekli olmasının yolu açılmalı” dedi.

SGK, yapılandırmanın detaylarını açıkladı!

SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci, Soysal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borçlarının yeniden yapılandırılacağı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunla ilgili açıklamalarda bulundu. Öztekneci, 31 Aralık’a kadar başvurulabilecek olan yapılandırmanın kapsamını, ödeme ve taksitlendirme şeklini ve nasıl başvurulabileceğini anlattı.

SGK’DAN KAYIT DIŞI İSTİHDAM UYARISI

Soysal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) çalışmaları sonucu kayıt dışı istihdamın yüzde 54’lerden yüzde 30’lara indiğini ifade eden SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci, işverenleri ve vatandaşları bir kez daha kayıt dışı istihdama karşı uyardı. Sosyal güvenliğin faydaları, kayıt dışı istihdamın işveren ve işçiler üzerindeki etkinlerini tek tek anlatan Öztekneci, bir kişiyi 1 ay sigortasız çalıştıran işverene 11 bin 771 TL, 6 ay sigortasız çalıştırması karşılığında 41 bin 202 TL ve kişinin 1 yıl sigortasız çalıştırıldığının tespit edilmesi durumunda ise 76 bin 51 TL para cezası uygulandığını söyledi. Öztekneci, vatandaşların “ALO 170” Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi başta olmak üzere kayıt dışı istihdamı ihbar edebileceğini de kaydetti.

SGK İl Müdürlüğü, Türkiye 1’incisi

SGK Kurum Başkanlığı tarafından vatandaşlara en iyi ve hızlı hizmeti sunmak için 14 kriterde yapılan değerlendirmede SGK Bartın İl Müdürlüğü, Türkiye birincisi oldu.

Kahvehaneciler ekonomik destek bekliyor!

Koronvirüs dolayısıyla ülke genelinde olduğu gibi Bartın’da da kahvehane, kantin ve müzikol esnafının ekonomik anlamda zor zamanlar geçirdiğini ifade eden Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Odası Başkanı Ayhan Tepe, bu esnaf grubuna destek olmak amacıyla kira yardımı, SGK primleri başta olmak faturalarda öteleme yapılması gerektiğini söyledi.

Akdeniz: “KDV ve SGK primleri ertelenmeli”

Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın Esnaf ve Sanatkarların Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile kullandıkları kredilerin takipte olanlarının yapılandırılmasının sevindirici olduğunu söyledi. Akdeniz, “Şimdi muhtasar, KDV ve SGK primlerinin ertelenmesini bekliyoruz” dedi. Akdeniz ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili mesaj da yayınladı.

Kurulan: “Ödenmiş emekli maaşları geri mi alınacak ?”

Engelliler Haftası dolayısıyla açıklama yapan Türkiye Sakatlar Derneği Bakanı Ferit Kurulan, son dönemlerde Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) emekli engelli raporlarının yenilenmesini istediği aksi takdirde ödenmiş emekli aylıklarının geri alınabileceği konusunda duyumlar olduğunu söyledi.