Etiketler

Belediye öğrenciyi 1 TL'ye taşıyacak!

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanan Bartın Belediye Meclisi, ekim gündemi çerçevesinde Belediyeye ait 2 adet otobüsün Kemerköprü’den Kutlubey Yazıcılar Üniversite Kampüsü arasında öğrenci taşımasına karar verdi. Meclisin verdiği bu karara göre; Öğrenci taşıyacak olan 2 otobüs için servis ücreti 1 TL olarak belirlendi. Üstelik bu hizmetten tüm öğrenciler yararlanabilecek.

Bankoğlu, “Şoförler kalıcı destek bekliyor”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, İnkum - Bartın seferi gerçekleştiren bir otobüsle yolculuk yaptı. Bankoğlu, "İnkum başta olmak üzere Bartın'daki şoförler ve otobüsçüler, kalıcı destek bekliyor. Şehrimizdeki tüm şoförlerin sorunlarını dile getirmeye devam ediyoruz" dedi.

Valilikten otobüs ve minibüsler için yeni kararlar!

Şehirler arası yolcu taşıması yapan bazı firmaların HES kodu uygulamasına uymadıklarının tespit edildiğini açıklayan Bartın Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kararlar aldı. Valiliğin aldığı karara göre; HES kodu olmayan yolcuya bilet satışı yapan firmalara idari para cezası uygulanacak. Kodu olmayan yolcuları kabul eden araçlar ise 10 gün süreyle seferlerden men edilecek.

Terminal Kavşağında Kaza

Yolcu otobüsü ile hafif ticari araç çarpıştı

Meclisten terminal esnafına kira müjdesi

Ağustos ayı gündemini görüşen İl Genel Meclisi, Bartın Şehirlerarası Otobüs Terminalindeki işyerlerinin kira sözleşmelerinin 2 ay daha uzatılmasına karar verdi. Meclis ayrıca iş yerlerinden 27 Mart ve 1 Haziran arasındaki kira ücretlerinin alınmayacağını duyurdu.

Belediye araç parkuru büyümeye devam ediyor

Bartın Belediyesi, araç parkurunu genişletti. Belediye araç parkuruna 2 milyon 36 bin TL’lik 2 otobüs, 1 kamyonet, 2 cenaze nakil aracı ve 3 çöp toplama aracı olmak üzere toplam 8 yeni araç daha dahil ederken araçlar Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle hizmete girdi. Törende 11 yıldan bu yana Bartın Belediyesine 12 milyon 635 bin TL değerinde araç aldıklarını ifade eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Köypark, İnkumu, gasilhane, Atatürk ve Şehitler Müzesi ve mezbahene projeleriyle ilgili de en son gelişmeleri aktardı.

Meclisin temmuz mesaisi yarın başlıyor

İl Genel Meclisinin temmuz ayı gündemini yarından itibaren görüşmeye başlayacak. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanacak Meclis Üyeleri, temmuz gündemi çerçevesinde 5 konuyu görüşüp karara bağlayacak. Meclisin temmuz gündeminde Şehirlerarası Otobüs Terminalindeki iş yerlerinin kiraları da belli olacak.

Terminalde tedbirler arttırıldı

Bartın Belediyesi seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından Bartın Şehirlerarası Otobüs Terminali’ndeki temizlik ve kontrollü sosyal yaşam tedbirlerini artırdı.

Bartın’da otobüslerle seyahat etmek yasaklandı

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında Bartın’da otobüslerle şehirlerarası seyahat etmek durduruldu. Seyahat etmek zorunda olan vatandaşlar ise otogarda oluşturulan Seyahat İzin Kulunca verilecek Seyahat İzin Belgesiyle yolculuk edebilecek. Özel aralarla seyahat etmek için şuanda izin gerekmezken Bartın’a otobüslerle ya da özel araçlarla gelen vatandaşlar da şehrin giriş noktasında muayeneleri yapıldıktan sonra 14 gün ev izolasyonuna tabi olacak.

Tedbirler giderek artıyor, işte son kararlar

Bartın Valiliği, yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı, uymayanlara kesilecek ceza belli oldu...

Belediye tedbirleri sıklaştırdı

Koronavirüs tedbirlerini sıklaştıran Bartın Belediyesi bu kapsamda Belediye gelen vatandaşların ateşlerini ölçerken Bartın ve İnkumu Özel Halk Otobüslerini, şehir merkezindeki umumi tuvaletleri, muhtarlık bürolarını, kapalıpazar yerini, Ağdacı ve Esentepe’deki çocuk parklarını, otobüs bekleme duraklarını, Kemerköprü ve Karaköy’deki parkları ve otobüs duraklarını, çöp konteynırlarını dezenfekte etti. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç’te kapalı pazaryeri esnafına maske dağıttı.

Belediyeden üst düzey korona önlemi

Bartın Belediyesi yeni koronavirüs önlemlerini sıklaştırdı. Bartın Belediyesi Hizmet Binası, Bartın Şehirler Arası Otobüs Terminali, Gazhane Kültür Parkı ve Bartın Limanı’nda dezenfekte çalışması gerçekleştiren Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz hafta sonunda da tüm çocuk parkları, yaşam merkezleri, otobüs bekleme durakları, piknik alanları ve müzelerde çalışmalarını sürdürdüler.

81 araç dezenfekte edildi

Salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ile Bartın Belediyesi Özel İnkumu Halk Otobüsleri’nde dezenfekte çalışması yapıldı.

Bartın Belediyesi, tedbirleri arttırdı!

İnsan sağlığını ön planda tutan Bartın Belediyesi, coronavirüs (Covıd-19) ve diğer salgın hastalıklara karşı ortak kullanım alanlarını dezenfekte etti. Bartın Belediyesi İdari Hizmet binasının da belirli bölümlerine el dezenfektanı yerleştirildi.

Şoför esnafında Şehitlere Saygı Konvoyu

İdlib’de Türk askerlerine karşı düzenlenen saldırıya Bartınlı şoför esnafından tepki geldi. Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı tarafından organize edilen Şehitlere Saygı Konvoyuna çok sayıda ticari taksi, minibüs ve halk otobüsü katıldı.

Esenyurt’un durumu Emniyet ve Bakanlılarla görüşelecek

Esenyurt Durağı minisbüscülerinin Çatmaca ışıklı kavşağı ile şehirlerarası otobüs terminali arasında yaşadığı yolcu indirme-bindirme sorunu Bartın Belediye Meclisinin aralık ayı toplantınsında gündeme geldi. 2015 yılında Belediye Meclisince alınan bu kararın hukuki bir dayanağının kalmadığını ifade eden AK Parti, yeni bir meclis kararıyla kararın değiştirilmesi için Meclis Başkanlığına önerge verdi. Önergeyi kabul eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, konunun Aralık gündemi kapsamında görüşülmesini ise reddetti. Akın, “Önergenizi kabul edelim. Emniyet Müdürlüğü, Bakanlıklarla da görüşelim bir sonraki Meclis’te de oradan gelecek evraklarla ilgili de görüşmeleri yaparız” dedi.

Belediye 90 kişilik araçları alıyor

Esenyurt minibüsçüleri ve Özel Halk Otobüsleri arasında yaşanan yolcu taşıma sorununda halkın mağdur olmaması için Bartın Belediyesince 90 kişilik 4 araç alınması yönünde talimat verdiğini açıklayan Bartın Belediye Başkanı Cemal, bu konuda ilk adımı attı. 2 otobüs almak için il dışına çıkan Akın, araçlarda incelemelerde bulundu.

CHP: “Ulaşımda öğrenci indirimi talebimiz reddedildi”

CHP İl Başkanı Selim Karakaş, CHP’li Belediye Meclis Üyelerince Meclise sunulan Özel Halk Otobüslerinde 1,75 TL olan öğrenci taşıma ücretinin daha aşağıya çekilmesi talebinin AK Parti ve MHP grubunun olumsuz oylarıyla reddedildiğini söyledi.

Halk Otobüslerinden Esenyurt’a “Birlikte çalışma” çağrısı

Esenyurt Minibüsçüler Kooperatifiyle yaşanan sorunlarla ilgili açıklamada bulunan Bartın Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Zekai Özdemir, “Üzerinizdeki baskı, halk otobüslerinden, bizden değil. Arkadaşlar kucaklaşalım, bu sorunu çözelim. Birbirimize hırslanmaya, birbirimizle dalaşmaya hiç gerek yok. Bugün sürtüşme yapacağımıza uzlaşmalıyız” diyerek minibüsçülere halk otobüsü bünyesinde birlikte çalışma çağrısında bulundu.

Halk Otobüslerinde para alışverişi tamamen sona erecek

Bartın Belediye Meclisinin ekim gündemi toplantısında Meclisteki partilerin gruplarından Özel Halk Otobüsleriyle ilgili önemli bir talep geldi. AK Parti, CHP ve MHP grubu Özel Halk Otobüslerinde bundan sonra para alışverişi döneminin kapanıp tamamen kartlı sisteme geçilmesini isterken Belediye Başkanı Cemal Akın, bu konuda da çalışma yapılacağını söyledi. Parti gurupları aynı zamanda kart satış noktalarının çoğaltılması önerisinde de bulunurken Akın, ayrıca otobüslerde kartlı sisteme geçildiği günden bugüne kadar 3 milyon kişinin aktarmalı taşındığını ve bu yolla 6 milyon TL’nin halkın cebinde kaldığını söyledi.

Öğrencinin mağduriyeti devam ediyor

Esenyurt minibüsleri, kontak kapatarak Bartın Üniversitesine öğrenci taşımayı bırakınca özellikle sabah ve öğleden sonraki saatlerde okula gitmekte zorlanan öğrencilerin mağduriyeti büyümeye devam ediyor. Hacı İbrahim Paşa Kız Öğrenci Yurdu önünde Özel Halk Otobüslerini dakikalarca bekleyen öğrenciler, otobüslerin arda arda gelmesine rağmen doluluktan dolayı bir türlü binip derse gidemiyor. Bir seferde ortalama 50 kişi taşıyan Halk Otobüsleri, sefer sayısını sıklaştırsa da yurt önünde uzun öğrenci kuyrukları oluşuyor.

Esenyurt kontak kapattı, öğrenci mağdur oldu

2015’te alınan Meclis kararının Bartın Belediyesince yeniden uygulamaya konması üzerine Çatmaca Kavşağı ile Terminal arasında yolcu indirme ve bindirmeye yapamayan Esenyurt Minibüsçüleri bu sabahtan itibaren kontak kapatarak Bartın Üniversitesi’ne öğrenci taşımayı bıraktı. Minibüslerin öğrenci taşımayı durdurmasıyla özellikle sabah 08.30-09.30 saatleri arasında Kutlubeyyazıcılar Kampüsüne gitmekte zorlanan öğrenci ise mağduriyetini tek tek sosyal medyadan paylaşmaya başladı. Hacı İbrahim Paşa Kız Öğrenci Yurdu önünde Özel Halk Otobüslerini beklemek zorunda kalan öğrenciler, “Dersimiz var geç kaldık. Otobüsler geç geliyor. Gelen otobüs dolu olduğu için bir sonrakini beklemek zorunda kaldık. En az 30 kişi 10 dakikadır bekliyoruz ” dedi.

Bartın Üniversitesi’nden yeni öğrencilerine bilgilendirme

Bartın Üniversitesi’ni kazanarak kayıt yaptıran öğrenciler, Ağdacı ve Kutlubey yerleşkeleri ile otobüs terminaline kurulan stantlarda bilgilendiriliyor.

Oğuz, Bursa’dan gümüş madalya ile döndü

Kamilkoç Otobüs Firması sponsorluğunda Bursa Karacabey Leylek Koşusunda koşan Milli Maratoncu Turgay Oğuz, ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Bayram öncesi tedbirler değerlendirildi

Bartın Vali Yardımcısı Vekili Gökhan Gürbüzerol, Ramazan Bayramı tatili öncesinde Bartın’daki otobüs firmaları yetkilileri ve sahipleriyle toplantı gerçekleştirdi.

Otobüs firmaları dikkat!

Bartın’da trafik kazalarının önlenmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla Bartın Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol başkanlığında otobüs firmaları ve sahipleriyle toplantı düzenlendi. Toplantıda otobüslerle ilgili önemli kararlar alındı.

Kalaycı: “İki durak arasındaki gerginlikte taraf değiliz”

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Bartın Özel Halk Otobüsleri ve Esenyurt dolmuşçuları arasında yaşanan gerginlik sonrası AK Parti Bartın İl Başkanlığı’nın bir taraf olarak gösterilmeye çalışıldığını söyledi. Kalaycı, “Bizim taraf olmamız söz konusu bile olamaz” dedi.

Halk Otobüsleri-Esenyurt kavgası öğrenciyi vurdu

Bartın Özel Halk Otobüsleri ve Esenyurt dolmuşçuları arasında yaşanan gerginlik tehditleşme boyutlarına ulaşınca Bartın Halk Otobüsü şoförleri Bartın Üniversitesi Kutlubey Yazıcılar Kampüsüne girmeme kararı aldı. Halk Otobüsleri ile Esenyurt dolmuşçuları arasındaki tartışmanın mağduru ise öğrenciler oldu. Öğrencilerden bazıları Kemerköprü Meydanından Esenyurt dolmuşları ile Kutlubey Yazıcılar Kampüsüne gitmeye çalışırken bazıları da gruplar halinde taksi tutarak derse yetişmeye çalıştı. Özel Halk Otobüsleri Başkanı Zekai Özdemir can güvenliklerinin olmadığı gerekçesiyle seferleri durduklarını açıkladı. Esenyurt Minibüsçüler Kooperatifi de yaptığı açıklamada “Galeyana gelmeyin” dedi.

Bartın’da Kırmızı Düdük uygulaması başladı

Kurban Bayramı dolayısıyla İçişleri Bakanlığı kazaların önüne geçebilmek amacıyla 81 ilde “Kırmızı Düdük Uygulaması” başlattı. Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İnkumu Özel Halk Otobüsleri Durağında çocuklara kırmızı düdük, tişört ve broşürler dağıtıldı. Polis çocukları trafik kuralları konusunda bilgilendirdi.

Oğuz, Bursa’da birinci oldu

Bartın Kamilkoç Otobüs Firması Sahibi Mesut Güler sponsorluğunda Bursa Langoz Yarı Maratonunda koşan Milli Atlet Turgay Oğuz birinci olarak altın madalya kazandı.