Osb Haberleri

Osb Haberleri

VARANK, 28,5 MİLYONLUK 12 PROJENİN AÇILIŞINI YAPTI

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bartın’a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Projeleri kapsamında Bartın, Karabük ve Zonguldak’a kazandırılan 28,5 milyonluk 12 projenin açılışını gerçekleştirdi. 3 ilde 18 milyon değerinde 7 projeyi daha hayata geçireceklerini açıklayan Bakan Varank, Bartın’da Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ilave alan alt yapı inşatsıyla kauçuk fabrikasının temelini de attı.

Vali Arslan'dan özel öğrencilere ziyaret

15 Temmuz Özel Eğitim Anaokulu'nu ziyaret etti. Bartın Valisi Nurtaç Arslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar ile birlikte 15 Temmuz Özel Eğitim Anaokulu'nu ziyaret ederek özel öğrenciler ile bir araya geldi.

2. OSB alanı alt yapı ihalesi 30 Haziran’da

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın kredi desteği ile Bartın Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyet Başkanlığının sorumluluğu altında yapılacak olan Bartın Merkez 1. Organize Sanayi Bölgesi II. Tevsi alanına ait alt yapı yapım işleri 30 Haziran 2022 tarihinde ihale edileceğini açıkladı.

Bartın Üniversitesi öğrencisi Ahmet Çelik’in projesi birincilik ödülü aldı

Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencisi Ahmet Çelik, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (AOSB) tarafından gerçekleştirilen “2. Sanayi Odaklı AR-GE ve İnovasyon Proje Yarışması” lisans kategorisinde birincilik ödülü aldı.

OSB enerji nakil hattı için acele kamulaştırma kararı

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) enerji nakil hattı acele kamulaştırma işlemi için Cumhurbaşkanı Kararı alındığını açıkladı.

Müteşebbis Heyeti Toplandı

Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında 2022 yılının ilk Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti toplantısı yapıldı.

Güner, OSB genişleme alanını inceledi

Bartın Valisi Sinan Güner, 24 Aralık 2021 tarihinde Bartın Organize Sanayi Bölgesi (OSB) genişleme alanlarına yatırım yapacak olan firmalara yapılan arsa tahsisinin son durumunu yerinde inceledi.

CHP Ekonomi Masası Bartın’a geliyor

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Bankoğlu, ziyaretlerinde "Çaresizliğin ilacı hemen seçim" dedi.

Tunç “Bartın OSB büyüyor!”

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte Bartın Organize Sanayi Bölgesinin genişleme alanındaki yeni fabrika inşaatlarında incelemelerde bulundu.

2022’DE BARTIN’IN ANA GÜNDEMİ FİLYOS OLACAK

2022’de Bartın’ın ana gündeminin Filyos Projesi olduğunu ve Bartın’ı her anlamda Filyos’a entegre edeceklerini ifade eden Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın-Filyos ulaşımını daha kısa mesafeden sağlamak için yapılan yolun, ham yol şeklinde tamamlandığını, Mugada, Kızılkum, Güzelcehisar, İnkumu sahil hattının turizm bölgesi olarak planlandığını ve Kozcağız-Terminal arasındaki 1000 dönümlük arazinin de hangarlar ve depo yapımı için hazırlandığını söyledi. Ayrıca Organize Sanayi Bölgesindeki (OSB) 5 parselin yine Filyos için bekletildiğini belirten Vali Güner, bu konuda TPAO ile görüşüldüğünü kaydetti. Sinan Güner, Kirazlıkköprü Barajı kenarındaki bazı yerlerinde depo ve hangar alanı olabileceğini sözlerine ekledi.

BARTIN YENİ FABRİKALARINA YENİ İSTİHDAM ALANLARINA KAVUŞUYOR

Bartın 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) genişleme alanlarına yatırım yapacak olan firmalar ile arsa tahsis sözleşmesi imza töreni yapıldı. Tören OSB Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu’nun Organize Sanayi Bölgesinin faaliyetleri hakkında yaptığı bilgilendirme sunumuyla başladı.

Ereğli'den 4 ildeki gazeteciler için muhteşem gezi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Düzce, Akçakoca, Karabük, Bartın, Zonguldak, Çaycuma, Devrek, Kozlu, Ereğli ve Alaplı’dan çok sayıda gazeteciyi kentte ağırladı. Tanıtım turunun ardından açıklamalarda bulunan Başkan Posbıyık, Ereğli’nin hem sanayi hem de turizm kenti olduğunu söyledi.

Taş duvar ve sanat yapıları yapılacaktır

ADIYAMAN BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ OSB – Altınşehir Bağlantı Yolu Taş Duvar Ve Sanat Yapıları Yapım İşi yapılacak

Bartın Üniversitesi mezununa iş fikri ödülü

Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi mezunu Şebnem Nur Keke’nin danışmanı Arş. Gör. Rizvan İmamoğlu ile hazırladığı iş fikri, Adana Hacı Sabancı OSB tarafından düzenlenen yarışmada ödüle layık görüldü.

OSB 2 milyon metrekareye yaklaştı!

Bartın OSB’ye ilave 5 bin yeni istihdam sağlayacak olan ilave alanla birlikte OSB’nin büyüklüğü 1 milyon 744 bin metrekareye ulaşacak. AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç, kamulaştırma işlemleri ve yargı süreçleri tamamlanan 744 bin metrekare ilave alanda sanayi parsellerinin tahsislerinin devam ettiğini söyledi.

Bartın'daki sanayi alanlarının alt yapısı iyileştiriliyor

Bartın Küçük Sanayi Sitesi, Atılım Sanayi Sitesi, Organize Sanayi Sitesi (OSB) ve genişleme alanının alt yapısı ulaşımın kolaylaşması için il sanayisine uygun hale getirilecek. “Ulaşım Kolaylaşıyor Sanayi Can Buluyor” adıyla hayata geçecek projenin destek sözleşmesi Bartın Valiliği ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) arasında imzalandı. BAKKA, 4 milyon 42 bin 199,99 TL’ye mal olacak projeye 1 milyon 543 bin 696,79 TL hibe desteği sağlayacak.

Güner'den Bartın'ın 2 büyük yatırımcısına ziyaret

Bartın Valisi Sinan Güner, il ekonomisinde önemli yeri olan ve Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) önde gelen iki yatırımı Öztem Defne Yaprağı Fabrikası ile Mescier Demir Çelik Fabrikasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 25 milyonluk yatırım olan Öztem Defne Yaprağı Fabrikası dünyanın değişik ülkelerine defne ihracatı yapıyor. 100 milyon dolarlık çelikhane yatırımı yapan Mescier ise Bartın’da 400 kişiye istihdam sağlıyor.

2. OSB için parsel tahsisleri devam ediyor

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun’la birlikte Bartın Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ziyaret eden Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Kamulaştırma işlemleri ve yargı süreçleri tamamlanan 744 bin metrekare ilave alanda sanayi parsellerinin tahsisleri devam ediyor. Bartın OSB’ye ilave 5000 yeni istihdam sağlayacak olan ilave alanla birlikte OSB’nin büyüklüğü 1 milyon 744 bin metrekareye ulaşacak” dedi.

Mecliste ağustos mesaisi başladı

İl Genel Meclisi, ağustos gündemini görüşmeye başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri, ağustos gündemi kapsamında ilk etapta 6 maddeyi görüşüp karara bağlayacak. Gündemin ilk toplantısında Başkan Dursun, bu yaz Bartın’daki köylerde asfalt ve kilitli parke taşı olmak üzere 140 kilometrelik bir alanda yol çalışması yapılacağını söyledi. Meclis, ilk toplantıda OSB işyeri ve açma ruhsatı harcı metrekare birim fiyatını da belirledi.

2. OSB alanı için 72 dekar arazi satın alındı

Bartın Valiliği, uzun süredir il gündeminde yer alan işadamları başta olmak üzere il yetkilileri ve siyasilerce de yakından takip edilen 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) alanıyla ilgili yaşanan önemli gelişmeyi sosyal medya aracılığıyla kamuoyuna duyurdu. Valilik, Geriş Köyüne ait 72 dekar arazinin 2. OSB alanı olarak satın alındığını açıkladı.

OSB’deki arıtma sorunu çözülüyor

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TSO) 2019 yılı boyunca süren Meslek Komiteleri toplantılarına 2020 yılının ilk ayında da devam edildi. Meslek gruplarının yaşadıkları sorunların görüşüldüğü 2020’nin ilk toplantısında Bartın TSO Başkanı Halil Balık, yaklaşık 3 milyon 300 bin TL bedelinde olan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arıtma projesinin önünde bir engel kalmadığını söyledi. Arıtmanın yapılacağı arsanın İl Özel İdare tarafından organize adına alınacağını ifade eden Balık “Organize Sanayi Bölgesinin arıtma sorunu çözülüyor” dedi.

Tunç'tan Mescier çelikhane inşaatına ziyaret

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren Mescier Demir Çelik Sanayi ve Tic. A.Ş tarafından yapılan 100 ton döküm kapasiteli ark ocaklı çelikhane inşaatını ziyaret etti. Mescier Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Mescier’den çalışmalar hakkında bilgi alan Tunç, çelikhane inşaatı bittiğinde yılda 1 milyon ton kütük demir imalatının yapılacağını söyledi.

Bartın Üniversitesi öğrencileri OSB’yi gezdi

Bartın Üniversitesi öğrencileri Bartın Organize Sanayi Bölgesine (Bartın OSB) düzenlenen teknik gezide, üretim aşamalarını ve pazarlama süreçlerini yerinde deneyimleme fırsatı buldu.

Bartın’a değil, bölgeye de enerji verecek

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) yapılan 380 kw’lık trafo merkezi inşaatını inceledi.

Tunç'tan A'dan Z'ye Bartın değerlendirmesi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısında 31 Mart yerel seçim sonuçlarıyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Tunç, Bartın’da Belediyeyi 74 oyla kaybettiklerini söyledi. Genel seçimlerde de ikinci milletvekilliğini az bir farkla kaybettiklerini ifade eden Tunç, toplantıda Bartın’daki yatırımları da A’dan Z’ye ele aldı. Bartın’a 41 okul kazandıklarını belirten Yılmaz Tunç, 400 yataklı devlet hastanesi projesinde tadilat yapıldığını, ikinci OSB alanında kamulaştırmaların devam ettiğini, Kurucaşile’ye ilçe hastanesi yapılacağını ve ilçelere doğalgaz konusunda en şanslı yer olarak Kozcağız Beldesinin görüldüğünü kaydetti.

Batı Karadeniz’deki ticaret odaları Bartın’da buluştu

Bölge Ticaret ve Sanayi Odaları Deneyim ve Paylaşım Toplantısı OSB İnovasyon Merkezinde gerçekleştirildi.

2. OSB alanı için Bakanlıktan kamulaştırma kredisi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Organize Sanayi Bölgesini (OSB) iki kat büyütecek olan ilave alan için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca geçen hafta 1 milyon 969 bin 294 TL kamulaştırma kredisi tahsis edildiğini açıkladı. Tunç, Bakanlığın bu kredisiyle birlikte ikinci ilave alan için son 2 yılda Bartın’a 10 milyon 627 bin 836 TL kamulaştırma kredisi tahsis edildiğini söyledi.

Güner, İnovasyon merkezini inceledi

Bartın Valisi Güner, OSB Müdürlüğü Hizmet Binası Eğitim İnovasyon ve Test Merkezinde incelemelerde bulundu. Binayı gezen Vali Güner, Organize Sanayi Bölgesinde İŞKUR-TSO-OSB ortaklığıyla kurulan meslek edindirme kursu konusunda bilgi aldı.

TSO sanayicilerle OSB’de buluştu

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren sanayicilerle kahvaltıda buluştu. İnovasyon Test Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıda sanayiciler devlet destekleri ve yeni çıkan desteklerle ilgili bilgilendirildi.

Bartın’da İŞKUR-OSB Sürekli Eğitim Merkezi açılıyor

Bartın Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) Sürdürülebilir Eğitim Merkezi açılıyor. Merkez, iş arayan vatandaşları meslek ve iş sahibi yapacak. Sürdürülebilir Eğitim Merkezinde iş garantili teorik ve pratik eğitimler verilecek. Eğitim süreçlerinde kursiyerlerin ücret ve SGK primleri İŞKUR tarafından karşılanacak. Eğitimlerin sonunda kursiyerler OSB’de faaliyet gösteren fabrikalarda iş başı yapacak. Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan proje kapsamında ilk grup eğitimleri 23 Ekim tarihinde başlayacak.