Nusret Di̇ri̇m Haberleri

Nusret Di̇ri̇m Haberleri

Dirim, Bartın’a veda etti

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları ile İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi görevine atanan Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın’a veda etti. Valilik önünde düzenlenen veda töreninde Dirim, Bartın halkı başta olmak üzere il protokolü Valilik çalışanlarından helallik isterken görev süresi boyunca doğrulardan taviz vermeyerek ve insani duyguları ön planda tutarak Bartın’a hizmet etmeye çalıştığını söyledi. “Takdir Bartın halkınındır” diyen Dirim, tören sonunda eşi Burcu Dirim’le Bartın’dan ayrıldı.

Vali Dirim’den Rektör Uzun’a veda ziyareti

Valiler kararnamesinin ardından veda ziyaretlerine başlayan Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

Dirim’den Akın’a veda ziyareti

Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Bartın Valisi Nusret Dirim, Belediye Başkanı Cemal Akın’a veda ziyaretinde bulundu.

CUMHURİYET BAYRAMI BARTIN’DA COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da coşkuyla kutlandı. Valiler Kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişliğine atanan ve Bartın’da son Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını gerçekleştiren Bartın Valisi Nusret Dirim, törende Bartın halkına veda etti. Bartın’da 2,5 yıla yakın bir süre görev yaptığını ve bu süre içerisinde kamu görevini kimseyi ayırmadan adaletli bir şekilde yerine getirmeye çalıştığını ifade eden Dirim, “Yaptıklarımızı, yapacaklarımızı, yapmaya çalıştıklarımızın değerlendirmesini vatandaşlarımız yapacaktır. Takdir vatandaşlarımızın. Hakkınızı helal edin” dedi.

Dirim, Cumhuriyet Bayramını kutladı

Bartın Valisi Nusret Dirim bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. Yılını kutladı.

Sinan Güner, Bartın Valiliğine atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı Valiler Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayınlandı. Kararnameye göre 39 ilin valisi değişti. Bartın Valisi Nusret Dirim, Mülkiye Başmüfettişliğine atanırken İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, Bartın Valiliğine atandı.

Velilere Değerler Eğitimi Projesi semineri

Bartın Valiliği’nce gerçekleştirilen 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Bartın Değerler Eğitimi Projesi kapsamında velilere yönelik seminer düzenlendi. Seminere Bartın Valisi Nusret Dirim’in eşi Burcu Dirim de katıldı.

Vali Dirim’den MESO’ya ziyaret

Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Madeni Eşya Sanatkârları Odasını (MESO) ziyaret etti. Ziyarette Vali Dirim, odanın çalışmalarıyla ilgili Oda Başkanı Yılmaz Akdeniz’den bilgi aldı.

Dirim, Muhtarlar Gününü kutladı

Bartın Valisi Nusret Dirim bir mesaj yayımlayarak 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı. Vali Dirim mesajında “Muhtarlarımız demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturmaktadır” dedi.

Kız yurdunda su bilmecesi

Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 yılındaki son toplantısına Bartın-Çaycuma yolu üzerinde Kutlubey mevkiinde bulunan Kredi Yurtlar Kuruma bağlı 2 bin kişilik kız yurdunda yaşanan su sorunu damga vurgu. Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu şuanda bin 750 öğrencinin kaldığı yurda günde 400 litre su verildiğini söyleyince toplantının seyri bir anda değişti. Kredi Yurtlar Kurumu yetkilisi yurda günde 400 litre su gelmediğini ve bu rakamın günde 200 tonu geçmediğini ifade ederek yurtta günün büyük bir kısmında suyu kesmek zorunda kaldıklarını kaydetti.

İL KOORDİNASYON KURULU, 2018’İN SON TOPLANTISINI YAPTI

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 yılı son toplantısı Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında yapıldı. Toplantıda Bartın’daki yatırımlar hakkında genel bir değerlendirmede bulunan Dirim, 9 aylık dönem içerisinde toplam bedeli 7 milyar 95 milyon 811 bin TL olan 257 proje çalışması yapıldığını ve harcama miktarlarına bakıldığında 233,1 milyon TL ile ulaştırma sektörünün ilk sırada yer aldığın söyledi.

Gölbucaklı’dan Dirim’e milli bayramlarla ilgili talep

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yapılan değişikliklerle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Atatürkçülüğün yeniden öğretmenlerin gündemine alınmasının ve daha önce Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği’nden çıkarılan milli bayramların yeniden kutlama çizelgesine eklenmesinin sevindirici olduğunu söyledi. “Atatürkçü bir nesil yetiştirilmesi konusunda tüm mücadelemizi vereceğiz” diyen Gölbucaklı, Bartın Valisi Nusret Dirim’den milli bayramların daha önce olduğu gibi halka açık ve merkezlerde, meydanlarda veya stadyumlarda kutlanması konusunda yardımcı olmasını istedi.

Dirim, Gaziler Gününü kutladı

Bartın Valisi Nusret Dirim bir mesaj yayımlayarak 19 Eylül Gaziler Gününü kutladı. Dirim mesajında “Bu kutsal topraklar, aziz şehit ve gazilerimizin destansı mücadelesi neticesinde bizlere emanet edilmiştir” dedi.

Zorlu maraton başladı

2018-2019 eğitim-öğretim yılı tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da başladı. Bartın’da 30 bin 547 öğrenci çalan ilk zille birlikte ders başı yaparken eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla TOKİ İlkokulu’nda tören düzenlendi. Bartın Valisi Nusret Dirim törende Bartın’daki okulların üniversite sınavında küçümsenmeyecek bir başarısı olduğunu söyledi.

Okullarda güvenli eğitim toplantısı gerçekleştirildi

2018-2019 eğitim öğretim yılında okul ve çevrelerinde alınacak tedbirlerin görüşüldüğü “Okullarda Güvenli Eğitim Toplantısı” Bartın Valisi Nusret Dirim Başkanlığında yapıldı.

Dirim, “29 köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya” geldi

Haber Merkezi Vali Nusret Dirim, Kurucaşile İlçemizde 29 köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek 22. Muhtarlar Toplantısını gerçekleştirdi.

Dirim, kız öğrenci yurdunu inceledi

Bartın Valisi Nusret Dirim, Tuzcular Köyü Kuyumcu Mevkiinde mülkiyeti özel sektöre ait olan Kredi Yurtlar Kurumunca kiralanarak yapımı devam eden Hacı İbrahim Paşa Kız Öğrenci Yurdu çalışmalarını yerinde inceledi.

Valilikten Zafer Bayramı resepsiyonu

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümü dolayısıyla Bartın Vali Nusret Dirim tarafından resepsiyon düzenlendi.

5. Bartın Bisiklet Festivali başladı

Bu yıl 5. gerçekleştirilen Bartın Bisiklet Festivali Gazehene Kültür Parkından Start aldı. Bu kapsamında Türkiye’nin 35 farklı ilinden gelen 170’in üzerinde bisikleti 4 gün boyunca Bartın’ın sahillerini turlayacak ve 175 kilometre pedal çevirecek. Bartın Valisi Nusret Dirim’in verdiği startla pedal çeviren pedaldaşlar 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla şehir turu attı. Şehir turu atan pedaşdaşlar arasında CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu da yer aldı.

Dirim, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

Bartın Valisi Nusret Dirim, bir mesaj yayımlayarak 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yılını kutladı. Dirim mesajında, “Milletimiz bu zaferle, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiştir” dedi.

Dirim: “Bayram paylaşmaktır”

Bartın Valisi Nusret Dirim, yayımladığı mesajda Bartın halkının Kurban Bayramını kutladı. Dirim mesajında “Bayram paylaşmaktır, kucaklaşmaktır” dedi.

Bayramınız kutlu olsun

Tüm İslam alemi gibi Bartın halkı da Kurban Bayramı’nı kutlamaya hazırlanıyor. Vatandaşlar, bayram hazırlıklarına bugün de devam ederken il protokolü de yarın halkla bayramlaşacak. Valilik Camlı Salonda yapılacak bayramlaşmada Bartın Valisi Nusret Dirim başta olmak üzere il protokolü yer alacak. Bayramlaşma 14.00’da başlayacak.

Yayalar Mahallesi Cami açıldı

Bartın merkeze bağlı Gerişkatırcı Köyü Yayalar Mahallesine yapılan ve mahalleyle aynı adı taşıyan Yayalar Mahallesi Cami, Bartın Valisi Nusret Dirim ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un katılımıyla açıldı.

Tunç, Gazi Tugay Gün’ün nikah şahidi oldu

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Bartın'da gerçekleştirilen nikah töreninde, terör gazisi Tugay Gün’ün nikah şahitliğini Bartın Valisi Sayın Nusret Dirim ile birlikte yaptı.

479 projeden 47’si tamam

İl Koordinasyon Kurulu, Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında toplandı. 2018 yılının ilk 6 ayının değerlendirildiği ve 2019 yılının yatırım teklifleri ve önerilerinin ele alındığı toplantıda Vali Dirim, Bartın’da ilk 6 ayda toplam 479 yatırım projesinden 47’sinin tamamlandığını söyledi. 479 proje için ayrılan 534 milyon 728 bin TL’lik ödeneğin 293 milyon 480 bin TL’sinin harcandığını ifade eden Dirim, Bartın’a yapılan yatırımlarda yine ulaştırma sektörünün ilk sırada geldiğini kaydetti.

Dirim, Basın Bayramını kutladı

Bartın Valisi Nusret Dirim 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Dirim, gazetecilerin basın bayramını kutladı

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Günü Kapsamında Bartın Valisi Nusret Dirim Bartın’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. Vali Dirim gazetecilerin basın bayramını kutlarken, “Biz medyanın toplumun haber alma ihtiyacının karşılamada en önemli unsur olduğunu ve toplumu bilinçlendirme anlamında da çok önemli bir görev ifa ettiğini biliyoruz. Bartın medyası da Bartın’da yapılan yatırımlarla oldukça yakından ilgileniyor ve çok canlı bir medya sektörü var” dedi.

BARTINLILAR ŞEHİTLERİ ANDI, DARBEYİ LANETLEDİ

Bartınlılar, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Demokrasi Nöbetinde Cumhuriyet Meydanında bir araya geldi. Genciyle yaşlısıyla meydanı dolduran vatandaşlar 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için dualar ederken ellerindeki Türk bayraklarıyla da darbe girişimini bir kez daha lanetledi. Meydanda konuşan Bartın Valisi Nusret Dirim terörle mücadelede ciddi sonuçlar elde edildiğini ifade etti. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ta o hain geceyi yaşatanların yargı önünde hesap verdiğini söyledi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Türk milletinin dimdik ayakta olduğunu vurgularken AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını kaydetti. O gece yaşadıklarını anlatan 15 Temmuz Gazisi Sabri Gündüz ise herkesi duygulandırdı.

Dirim: “Milletimiz vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıktı”

Bartın Valisi Nusret Dirim, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Dirim mesajında “Bartınlı hemşerilerimiz Bartın Cumhuriyet Meydanında demokrasi nöbetiyle vatanına, milletine ve bayrağına kararlı bir şekilde sahip çıkmıştır. Çünkü biz birliğin gücüne inanıyor, yüreklerimizin bu vatan uğruna asırlardır aynı duygularla çarptığını biliyoruz” dedi.

Bartın demokrasi şehitlerini anacak

2016 yılında yaşanan hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Bartın’da da demokrasi şehitleri anılacak ve demokrasi nöbetleri tutulacak. Vatandaşlar 15 Temmuz gecesi Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek demokrasi nöbeti tutacak. Bartın Valisi Nusret Dirim, “Tüm halkımızı burada ki programımıza bekliyoruz” diyerek vatandaşları meydana davet etti.