Etiketler

''El Emeği Göz Nuru Ürünler Sergilendi''

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuzhan Acar, Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından yapılan sergi açılışına katıldı.

Acar’dan Sütlüce İlkokulana ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuzhan Acar, Sütlüce İlkokuluna ziyaret gerçekleştirdi. Okulun eğitim durumu ve fiziki yapısı ile ilgili Okul Müdürü Sayın Sadık Karali' den detaylı bilgi aldı.

Bina tadilatı yapılacak

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bina tadilat işi yaptıracak.

Okul binası onarılacak

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul binası onarım işleri yaptıracak.

Çetin’den Akdeniz’e ziyaret

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Çetin, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Başkan Akdeniz, Genel Sekreter Çetin’e el emeği göz nuru tablo hediye etti. Akdeniz, ayrıca İşletme Belirleme Komisyonu ve Eğitim Denetleme Komisyonu Toplantısı kapsamında Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Danışman Başkanlığında zoom üzerinde yapılan online toplantıya katıldı.

Okul onarılacak

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hatay Kırıkhan'da Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin onarımını yapacak.

Okullarda onarım yapılacak

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda muhtelif onarım yapacak.

Okul onarılacak

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul onarım işi yaptıracak.

Gizli: “Eğitim için istişare heyeti oluşturulmalı”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açıklama yapan Saadet Partisi Bartın İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Gizli, eğitim sisteminin salgın süreciyle birlikte tam bir muammaya dönüştüğünü ifade ederek “Etkileri belki de yıllar sonra ortaya çıkacak “uzaktan eğitimin” niteliğini değerlendirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, toplumun bütün kesimlerini kapsayacak şekilde sivil toplum kuruluşları ve bütün siyasi partilerle bir araya gelerek geniş tabanlı bir istişare heyetinin oluşturulması gerektiği kanaatindeyiz” dedi.

Bankoğlu ikinci öğretim harçlarını sordu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, üniversitelerde ikinci öğretim öğrencilerinden zam yapılarak alınmaya devam edilen harçlar konusunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi sundu. Bankoğlu, "Uzaktan eğitime rağmen, ikinci öğretimde harç alınmaya devam ediliyor. Bu eşitsizlik giderilmeli. Gençler daha fazla mağdur olmamalı" dedi.

Yazılım ve destek hizmeti alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü yazılım ve destek hizmeti alacak.

Bartın'da sürpriz görev değişimi

İl müdürü başka bir ile atandı

Mehmet Gümüş vefat etti

Vefat ve başsağlığı

Bankoğlu “Milli eğitimin partizanlığı olamaz"

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, 2021 yılı bütçe görüşmeleri kapsamında, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi hakkında konuştu. Bankoğlu, "Millî eğitimin hiçbir surette partizanlığı olamaz. Millî eğitimde partizanlık yapmaya devam ederseniz ülkenin içine düştüğü hâl de bu olur” dedi.

Bankoğlu, uzaktan eğitimdeki sorunları sordu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, uzaktan eğitim konusunda ülke genelinde ve Bartın’da yaşanan sorunlar hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a yazılı soru önergesi sundu. Bankoğlu, önergesde "Bir öğrencimizin bile eğitim hakkından mahrum kalmasını kabul edemeyiz. Uzaktan eğitimdeki problemler hâlâ giderilemedi. Derslerinden geri kalmak istemeyen çocuklarımız, bu uğurda yaşamını yitirmesin” dedi.

Halk Eğitimden pandemi kursu

Bartın Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda (ASO) Pandemi Döneminde Veli Eğitim Programı açıldığını duyuran İl Milli Eğitim Müdürlüğü, velileri programa başvurmaya davet etti.

Mesleki Eğitim Merkezlerinden lise diploması

Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) meslek eğitim merkezlerine gönderilen yönergeyle ustalık ve kalfalık belgesi almış veya mesleki eğitim merkezinde okumaya devam eden fakat diploma programına dahil olmayan kişilerin telafi dersler ile “Meslek lisesi diploması” sahibi olabileceğini açıkladı.

Uzun, Çevrimiçi Tanıtım Günlerine katıldı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen “Çevrimiçi Tanıtım Günleri”ne katılarak, aday öğrencilerle bir araya geldi.

Bakan Yardımcısı Özer’in çalışması Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi’nde yayınlandı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer’in “Türkiye'de Koronavirüs Salgınında ‘Kara Gün Dostu’ Mesleki ve Teknik Eğitim” başlıklı çalışması Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi'nde yayımlandı.

Uzun, YLSY öğrencileriyle video konferansla görüştü

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Yurt Dışı Eğitim Programı kapsamında ABD, İngiltere, Almanya ve Malezya’da üniversite adına öğrenimlerine devam eden doktora öğrencileriyle bir araya geldi.

Okullarda tatil 30 Nisan'a kadar uzatıldı!

Kamuoyunda merakla beklenen okul tatilinin uzatılması konusunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı

BÜ, ‘Etkili Öğretmen Olmak’ konulu konferans düzenlendi

Bartın Üniversitesi’nde gerçekleştirilen konferansta Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu tarafından ‘Etkili Öğretmen Olmak’ konusunda bilgiler verildi.

Genel Başkan Geylan: “Vekillerin elleri memur lehine kalkmalı”

Türk Eğitim Sen Bartın Şubesinin istişare toplantısına katılan Türks Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 3600 ek gösterge başta olmak üzere memurların taleplerini dile getirerek “Tüm bu hususların yer aldığı paket Meclis’e getirilmeli ve bu kez de vekillerin elleri memur lehine kalkmalıdır” dedi. Türk Eğitim Sen Bartın Şubesi Başkanı Sezai Hangişi de şubenin 960 üyeyle yoluna devam ettiğini kaydederek “Geçen sene üniversitede her şeye rağmen yetkili sendika olduk. Milli eğitimde de az bir fark kaldı” ifadelerinde bulundu.

Güner, miniklerle kitap okudu

Bartın Valisi Sinan Güner, 2019-2020 eğitim-öğretim yılıyla birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan projelerden olan Okuma Saati Projesine destek kapsamında Kemal Sabriye Ocakçı İlkokulunda düzenlenen okuma etkinliğine katıldı.

Güner, aile ziyaretinde bulundu

Bartın Valisi Sinan Güner, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılıyla birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan projelerden olan “ Tam Öğrenme Projesine destek kapsamında veli ziyareti bulundu.

Özel yetenekli öğrencilerin gelişimine destek verilecek

Bartın Üniversitesi ve Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) eğitim alan özel yetenekli öğrenciler ile birlikte öğretmenlerin gelişimine destek verilecek.

Çandıroğlu’ndan Uzun’a ziyaret

Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

185 kişi artık iş sahibi!

Bartın’da Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecekler için kura çekimi yapıldı. 3 bin kişinin başvurduğu alımlarda güvenlik görevlisi olarak ilk şanslı talihli Elif Akgün olurken Hasankadı Beldesi temizlik görevlisi alımlarında ilk şanslı isim Hatice Atar, Kozcağız Beldesi temizlik görevlisi alımında ilk şansı isim Meliha Yalçın ve Bartın Merkez İlçe temizlik görevlisi alımında ilk şansı isim Esman Kaçar oldu.

185 kişi için kuralar yarın çekiliyor

Bartın Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü aracılığıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Programı’ndan (TYP) alınacak olan toplam 185 kişi için kura çekimi yarın yapılıyor. Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılacak kura çekimi 14.00’da başlayacak. Okullara alınacak 185 kişi içinse 3 bin kişi başvurmuştu.

BARTIN İL ÖZEL İDARESİ/PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI ONARIMI