Etiketler

Yazılım ve destek hizmeti alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü yazılım ve destek hizmeti alacak.

Bartın'da sürpriz görev değişimi

İl müdürü başka bir ile atandı

Mehmet Gümüş vefat etti

Vefat ve başsağlığı

Bankoğlu “Milli eğitimin partizanlığı olamaz"

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, 2021 yılı bütçe görüşmeleri kapsamında, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi hakkında konuştu. Bankoğlu, "Millî eğitimin hiçbir surette partizanlığı olamaz. Millî eğitimde partizanlık yapmaya devam ederseniz ülkenin içine düştüğü hâl de bu olur” dedi.

Bankoğlu, uzaktan eğitimdeki sorunları sordu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, uzaktan eğitim konusunda ülke genelinde ve Bartın’da yaşanan sorunlar hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a yazılı soru önergesi sundu. Bankoğlu, önergesde "Bir öğrencimizin bile eğitim hakkından mahrum kalmasını kabul edemeyiz. Uzaktan eğitimdeki problemler hâlâ giderilemedi. Derslerinden geri kalmak istemeyen çocuklarımız, bu uğurda yaşamını yitirmesin” dedi.

Halk Eğitimden pandemi kursu

Bartın Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda (ASO) Pandemi Döneminde Veli Eğitim Programı açıldığını duyuran İl Milli Eğitim Müdürlüğü, velileri programa başvurmaya davet etti.

Mesleki Eğitim Merkezlerinden lise diploması

Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) meslek eğitim merkezlerine gönderilen yönergeyle ustalık ve kalfalık belgesi almış veya mesleki eğitim merkezinde okumaya devam eden fakat diploma programına dahil olmayan kişilerin telafi dersler ile “Meslek lisesi diploması” sahibi olabileceğini açıkladı.

Uzun, Çevrimiçi Tanıtım Günlerine katıldı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen “Çevrimiçi Tanıtım Günleri”ne katılarak, aday öğrencilerle bir araya geldi.

Bakan Yardımcısı Özer’in çalışması Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi’nde yayınlandı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer’in “Türkiye'de Koronavirüs Salgınında ‘Kara Gün Dostu’ Mesleki ve Teknik Eğitim” başlıklı çalışması Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi'nde yayımlandı.

Uzun, YLSY öğrencileriyle video konferansla görüştü

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Yurt Dışı Eğitim Programı kapsamında ABD, İngiltere, Almanya ve Malezya’da üniversite adına öğrenimlerine devam eden doktora öğrencileriyle bir araya geldi.

Okullarda tatil 30 Nisan'a kadar uzatıldı!

Kamuoyunda merakla beklenen okul tatilinin uzatılması konusunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı

BÜ, ‘Etkili Öğretmen Olmak’ konulu konferans düzenlendi

Bartın Üniversitesi’nde gerçekleştirilen konferansta Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu tarafından ‘Etkili Öğretmen Olmak’ konusunda bilgiler verildi.

Genel Başkan Geylan: “Vekillerin elleri memur lehine kalkmalı”

Türk Eğitim Sen Bartın Şubesinin istişare toplantısına katılan Türks Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 3600 ek gösterge başta olmak üzere memurların taleplerini dile getirerek “Tüm bu hususların yer aldığı paket Meclis’e getirilmeli ve bu kez de vekillerin elleri memur lehine kalkmalıdır” dedi. Türk Eğitim Sen Bartın Şubesi Başkanı Sezai Hangişi de şubenin 960 üyeyle yoluna devam ettiğini kaydederek “Geçen sene üniversitede her şeye rağmen yetkili sendika olduk. Milli eğitimde de az bir fark kaldı” ifadelerinde bulundu.

Güner, miniklerle kitap okudu

Bartın Valisi Sinan Güner, 2019-2020 eğitim-öğretim yılıyla birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan projelerden olan Okuma Saati Projesine destek kapsamında Kemal Sabriye Ocakçı İlkokulunda düzenlenen okuma etkinliğine katıldı.

Güner, aile ziyaretinde bulundu

Bartın Valisi Sinan Güner, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılıyla birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan projelerden olan “ Tam Öğrenme Projesine destek kapsamında veli ziyareti bulundu.

Özel yetenekli öğrencilerin gelişimine destek verilecek

Bartın Üniversitesi ve Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) eğitim alan özel yetenekli öğrenciler ile birlikte öğretmenlerin gelişimine destek verilecek.

Çandıroğlu’ndan Uzun’a ziyaret

Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

185 kişi artık iş sahibi!

Bartın’da Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecekler için kura çekimi yapıldı. 3 bin kişinin başvurduğu alımlarda güvenlik görevlisi olarak ilk şanslı talihli Elif Akgün olurken Hasankadı Beldesi temizlik görevlisi alımlarında ilk şanslı isim Hatice Atar, Kozcağız Beldesi temizlik görevlisi alımında ilk şansı isim Meliha Yalçın ve Bartın Merkez İlçe temizlik görevlisi alımında ilk şansı isim Esman Kaçar oldu.

185 kişi için kuralar yarın çekiliyor

Bartın Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü aracılığıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Programı’ndan (TYP) alınacak olan toplam 185 kişi için kura çekimi yarın yapılıyor. Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılacak kura çekimi 14.00’da başlayacak. Okullara alınacak 185 kişi içinse 3 bin kişi başvurmuştu.

BARTIN İL ÖZEL İDARESİ/PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI ONARIMI

Çandıroğlu’ndan Tunç’a Meclis ziyareti

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’u Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu Türkiye Büyük Millet Meclisindeki makamında ziyaret.

Tunç’tan Çandıroğlu’na hayırlı olsun ziyareti

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç beraberindeki AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, İl Başkan yardımcısı Göksel Candan ile birlikte Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bankoğlu’ndan İl Milli Eğitim Müdürüne ziyaret

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Bartın’a atanan yeni İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Sağlıklı gelecek için futbol turnuvası

Sağlık İl Müdürlüğünün Sağlıklı Gelecek Gençlerle Gelecek Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün de işbirliğiyle liseler arasında futbol turnuvası düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürü değişti

Aydın eski İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde de bulunan Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı.

Daire Amirlerinden Hergün’e ziyaret

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürü Abdurrahman Usta, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan ve Milli Eğitim İl Müdürü Yaşar Demir, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’a nezaket ve taziye ziyaretinde bulundu.

Bankoğlu’dan “Eğitim her şeyin başı” çıkışı

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in 21 Şubat 2018 tarihinde okulları gezerken söylediği iddia edilen "Başı açık kız öğrencileri görünce sinirlerime hâkim olamıyorum." şeklindeki ifadelerini değerlendirdi.

Başsavcı Aydemir’den öğrencilere hukuk ve adalet dersi

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan ve ülke genelinde uygulamaya alınan Türkiye'de Adalete Daha İyi Erişim İçin Koruyucu Hukuk Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi kapsamında Bartın’da Hukuk ve Adalet dersleri veriliyor. Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir bu kapsamda öğrencilere ders verdi.

Tekstil sektörüne istihdam garantili kurs

Bartın’da istihdama katkı sağlamak amacıyla açılan istihdam garantili kurslara bu kez de tekstil sektörü ilave edildi. İlk etapta 75 kişiye istihdam garantisi sağlayacak olan kurs için İŞKUR, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Adnan Arslan, kurs sonunda istihdam taahhüttü veren ve imalat ve sanayi sektöründe faaliyet gösteren işyerlerinde istihdamların gerçekleştirileceğini söyledi.

Bankoğlu: Çalışmalara destek bekliyoruz”

Otizmin bir hastalık değil farklılık olduğunu ve herkesin bu konuda bilinçlendirilmesi gerektiğini dile getiren CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, otizmliler ve engelli çocuklarla ilgili yürütülen çalışmaların Bartın’daki her bireyin eşit hizmet alarak yaşaması için büyük önem taşıdığını söyledi. Bankoğlu, Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Derneği’nin Bartın Valisi Sinan Güner ve İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in gerekli hassasiyeti göstermelerini beklediklerini ifade etti.