Mehmet Hattat Haberleri

Mehmet Hattat Haberleri

“Hattat’a 1 Milyon değil, 1 kuruş yok”

Amasra’da termik santral kurmak isteyen Hattat Holding’in Amasra Belediyesi ve Belediye Başkanı Recai Çakır aleyhine açtığı 1 milyon liralık tazminat davasının ilk duruşması İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde yapıldı.

HEMA’da Nisan ayı maaşları önümüzdeki günlerde yatacak

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın Hattat Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat ile yapmış olduğu bir görüşmede daha işçiler için müjdeli oldu. Maaş sıkıntısı yaşayan işçiler için Hattat ile görüşen AK Parti İl Başkanı Kalaycı, Nisan ayı maaşlarının bu hafta içinde yatırılacağını söyledi.

Tunç: “İşçilerin maaşlarının 3’te 1’i bugün ödenecek”

Hattat Holding Enerji ve Maden A.Ş (HEMA) tarafından işten çıkarılan 209 işçiyle birlikte Amasra HEMA-3 kulesindeki 2 işçi maaş ve tazminat haklarını alabilmek için eylemlerine devam ederken AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’tan işçilerin alacaklarıyla ilgili önemli bir açıklama geldi. Tunç, Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat’ın işçilerin ödenmeyen 51 günlük maaşının 3’te 1’ini bugün geriye kalan bölümünü ise 25 gün sonra ödeyeceğini söyledi.

İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLERE BİR İYİ BİR DE KÖTÜ HABER

Hattat Holding Enerji ve Maden A.Ş tarafından işten çıkarılan 204 maden işçisi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda yapılan görüşmeden beklenen sonuç çıkmadı. Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat’la telefonla görüşen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Zafer Benli, Hattat’tan işten çıkarılan işçilerin 52 gün alacaklarının ve bayram ikramiyelerinin 1,5 ay içerisinde işçilere ödenmesinin sözünü aldı. Ancak Mehmet Hattat’tan işçilerin işe geri alınacağına ve kıdem ve ihbar tazminatlarının ne zaman ödeneceğine dair bir söz gelmedi.

Tunç’tan işçiye tam destek

Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş (HEMA)’nın taşeron firması tarafından birkaç aydır maaşlarını alamadıkları için Tarlaağzı’nda eylem yapan işçiler, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un gerek Enerji ve Tabi Kaynak Bakanlığı gerekse Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat’la yaptığı ısrarlı görüşmeler sonucu maaşlarını aldı. İşçiler yine Tunç’un bu girişimleriyle yeniden işe başlarken Tunç’la Mehmet Hattat arasındaki son telefon görüşmesi tartışma konusu oldu. HEMA yetkilileri görüşmenin içeriği ve işçilerin maaşlarıyla ilgili basın açıklaması düzenlerken açıklamadaki çelişkili ifadeler dikkatlerden kaçmadı.

BELEDİYE KAVŞAK SUYUNU TESLİM ETMEMEKTE KARARLI!

Bartın Belediyesi, 16 Nisan Pazartesi Günü Zonguldak idare Mahkemesi’nde görülecek termik santral ÇED raporunun iptal davası öncesinde “Kavşak Suyumuz Tehlikede” sloganıyla basın açıklaması gerçekleştirdi. Şadırvan’da yapılan açıklamada Kavşak Suyu Havzası’na kurulması düşünülen termik santrale tepki gösteren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Kavşak Suyu’nun çok temiz ve içilebilir su olduğunu ve Bartın’da yaşayanlar olarak Kavşak Suyu’nun gasp edilmesine izin vermeyeceklerini söyledi. Mehmet Hattat’a ve HEMA’ya sert sözlerle yüklenen Akın, “Şirket “Bu önemsiz bir su” diyor, sana mı soracağız önemli olup olmadığını, sen necisin?” dedi.

Bulut’tan Hattat’ta destek çağrısı!

Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, sosyal medya üzerinden HATTAT Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat’a destek çağrısında bulundu. Bulut, “Sen ben yok, Bartınspor var. Hep birlikte başaracağız” diyerek, Hattat’tan destek istedi.

Tunç devreye girdi, sorun çözüldü

İşçiler işe devam ediyor