Mecli̇s Haberleri

Mecli̇s Haberleri

Özel İdarenin 2023 bütçesi 195 milyon TL!

İl Genel Meclisi, 6 gündem maddesiyle Ekim ayı toplantılarına başladı. Gündemin ilk toplantısında 30 milyon İller Bankası Kredisi, 15 milyon Cumhurbaşkanlığı hibesi ve 47 milyon KÖYDES ödenekleriyle toplam 92 milyon TL’nin köy yolları ve içme suyu projelerine ayrıldığını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, 2023 tahmini bütçesini de açıkladı. Başkan Dursun, İl Özel İdaresinin 2023 bütçesinin 195 milyon TL olacağını kaydetti.

Tunç “Seçime giderken Meclisi yoğun günler bekleyecek”

Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) 1 Ekim’de açılarak başlayacak olan 6. Yasama yılı öncesi değerlendirmelerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 6. Yasama yılının Türkiye demokrasi tarihinde bir ilk olduğunu kaydederek, bu dönem Meclis gündemine gelecek olan Sosyal Medya Düzenlemesi, KYK borçlarının faizinin silinmesi, 2 bin TL’ye kadar olan icra borçlarının ödenmesi, 7. Yargı Paketi, kira uyuşmazlıklarında zorunlu arabuluculuk sistemi ve EYT gibi konularda önemli açıklamalarda bulundu.

Şennur Demir ödülünü aldı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Mayıs 2022’de Türkiye’de düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 81 kiloda Dünya Şampiyonu olan milli sporcu Şennur Demir’e Bartın Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda Bartın’ın plaka kodu olan 74 adet çeyrek altını takdim etti.

40 milyon 500 bin TL’lik ek bütçe dağıtıldı

Eylül ayı gündeminde 10 maddeyi görüşüp karara bağlayan İl Genel Meclisi, 40 milyon 500 bin TL’lik 2022 Mali Yılı Ek Bütçeyi kabul ederek müdürlüklere dağılımını gerçekleştirdi.

Tahmini bütçe 200 milyon’a yakın!

Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, 2023 yılı bütçe çalışmalarıyla ilgili bilgi verirken yen dönem bütçesinin 190-200 milyon TL arasında olacağını açıkladı.

Bartın Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısında 15 madde görüştü

Bartın Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında yapılan toplantıda toplam 15 gündem maddesi görüşüldü.

Dursun , Zafer Bayramını kutladı

İl Genel Meclis Başkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı

BankoğluArıtlıların beklediklerini biz yapacağız

CHP Bartın Milletvekili, CHP Parti Meclisi ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak ve parti yetkilileriyle beraber Arıt, Ören köyü ve Yeniköy’ü ziyaret etti.

Bankoğlu’dan Amasra çıkarması

CHP Bartın milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu geçtiğimiz günlerde Amasra’daydı. Ziyaretlerine Amasra Limanıyla başlayan Bankoğlu’na Amasra İlçe Başkanı Seyhan Bilgin, İl Genel Meclis Üyesi Bahattin Kazgüç ve İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Mazhar da eşlik etti.

Özel İdareden Bartınspor’a 90 bin TL’lik malzeme yardımı

İl Özel İdaresi, yeni sezon öncesi Bartınspor’a malzeme yardımında bulundu. Özel İdare bu kapsamda kulübe 90 bin TL’lik malzeme yardımı yaparken Bartın Valisi Nurtaç Arslan ve İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun malzemeleri Bartınspor Kulübü Başkanı Serkan Yurtaçan’a teslim etti.

Filyos bağlantı yolu Zonguldak sınırına takıldı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan’ın da katıldığı İl Genel Meclisinin Ağustos gündemi son toplantısına Filyos Projesi damga vurdu. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Bartın’ın projeye entegresin kolaylaştıracak ve bundan dolayı Bartın için oldukça önemli olan Bartın-Filyos-Mugada bağlantı yoluyla ilgili son durumu aktardı. Bartın olarak yolun 15 kilometrelik kısmını yaptıklarını ifade eden Başkan Dursun, Zonguldak sınırlarında bulunan kısmın ise Zonguldak tarafından yapılacağını söyledi. Bu açıklamalar ise uzun süredir tamamlanması beklenen yolun Zonguldak sınırına takıldığı için mi tamamlanamadığı sorusunu akıllara getirdi.

Kenan Dursun’un acı günü

Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun'un kayınpederi İbrahim Çöke Ozan son yolculuğuna uğurlandı.

Belediyeye 125 milyon TL ek bütçe!

Bartın Ağustos ayı gündemini görüşmek üzere toplanan Bartın Belediye Meclisi 2022 Mali Yılı Ek Bütçe talebini görüştü. 125 milyon TL ek bütçe toplantıda CHP grubu “ret”, AK Parti ve MHP’nin “evet” oyuyla kabul edildi.

Özel İdare gelirlerinde hedef 130 milyon TL

Ağustos ayı gündemi toplantılarında özellikle İl Özel İdaresiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Özel İdarenin yıl sonu gelirinin 130 milyon TL’ye ulaşmasını beklediklerini söyledi. 40 milyon TL’nin üzerinde bir ek gelir ve gider bütçesi hazırlanacağını ifade eden Başkan Dursun, kışın karla mücadele çalışmaları kapsamında Özel İdareye destek olmak amacıyla belirlenecek köy muhtarlıklarına traktör ile kullanılacak olan kar bıçakları alacaklarını kaydetti.

Tunç: “Kozcağız’ı doğalgaza kavuşturuyoruz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Kozcağız Beldesinde başlayan doğalgaz çalışmalarını İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve teşkilat mensupları ile birlikte takip ederek, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Meclisin ağustos gündemi belli oldu

İl Genel Meclisinin Ağustos gündemi belli oldu. Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanacak olan Meclis Üyeleri, ağustos gündemi çerçevesinde herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde 4 maddeyi görüşüp karara bağlayacak.

Kenan Dursun Covid’e yakalandı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Covid-19’a yakalandığını açıkladı. Karantina sürecini evinde geçirdiğini ifade eden Başkan Dursun, durumunun ilk günlere göre daha iyi olduğunu ifade etti.

Bartın’a 57 milyonluk kış ödeneği

İl Genel Meclisi, Temmuz gündemini görüşmeye başlarken gündemin ilk toplantısında Bartın’da yaşanan sel afetine değinen İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, vatandaşlara geçmiş olsun dileyerek “Sel sonrası meydana gelen tüm zararların doğru bir şekilde tespiti yapılarak, zarar gören alanlarla ilgili talep edeceğimiz ödeneklerle selin yaraları sarılacak” dedi.

Toplu taşımaya zam

Belediye meclisinde zam talebi karara bağlandı

EK BÜTÇEDEN BARÜ’YE EK ÖDENEK

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilerek önümüzdeki hafta Meclis Genel Kurulunda görüşülecek olan 2022 Yılı Ek Bütçe Kanun Teklifiyle Bartın Üniversitesine 16 Milyon 728 bin TL ek ödenek verildiğini açıkladı.

Tunç’tan Mecliste gündem açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda; meclise sunulan ek bütçe teklifi, Zonguldak’ın kurtuluş yıldönümü, karne heyecanı ve Muğla'da hunharca öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ulus heyetinden Tunç’a ziyaret

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, AK Parti Ulus İlçe Başkanı Hikmet Çalık, İl Genel Meclisi Üyesi Kadir Saraç, Ulus Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Cüre, Ulus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Barış Gökalp, Ulus Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti Ulus ilçe teşkilatı, AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bankoğlu, bisikletli ölümlerini meclise taşıdı

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Bartın milletvekili Av. Aysu Bankoğlu artan bisikletli ölümlerine dikkat çekerek konuyu gündeme taşıdı.

STK’lardan Tunç’a hayırlı olsun ziyareti

AK Parti Grup Başkanvekili görevine getirilen Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'a Bartın’da bulunan oda başkan ve yönetimlerinden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Bartın’da güçlendirilmiş parlamenter sistem ziyaretleri

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, hafta sonu TBMM Anayasa Komisyonu üyesi CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Özden Kaboğlu ve beraberlerinde Bartın ve Amasra’da CHP İl, İlçe, Gençlik Kolu Başkanları ve örgüt üyeleri ile temaslarına devam ettiler.

Özel İdare’den Orduyeri Gençlik Spor’a malzeme yardımı

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun İl Özel İdare bütçesinden Voleybol branşında ilimizde başarılar elde ederek Türkiye Şampiyonası müsabakalarına katılan Orduyeri Gençlik Spor Kulübüne malzeme yardımı yaptı.

Belediye Meclisi 29 maddeyi görüştü

Bartın Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısı Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında yapılan toplantıda toplam 29 gündem maddesi görüşüldü.

Bankoğlu’ndan Beyin Göçü Araştırma Önergesi

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, son yıllarda hızla artan beyin göçünün araştırılması için Meclis Araştırma Önergesi verdi.

Bartın’da kentten köye göç

İl Genel Meclis, 4 maddelik Haziran gündemini görüşmeye başlarken gündemin ilk toplantısında Bartın kırsalındaki imar taleplerine dikkat çeken İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, bu taleplerin villa türü yapılaşmalar olduğunu ifade etti. Başkan Dursun, bu taleplerin ise en çok gurbetçiler ve kentte yaşayıp köye yerleşmek isteyen Bartınlılardan geldiğini söyledi.

Toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan başkanlığında ilk kez toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğunun kaldırılmasına, ancak sağlık kuruluşlarında maske kullanımına devam edilmesine karar verdi.