Mecli̇s Haberleri

Mecli̇s Haberleri

Filyos bağlantı yolu Zonguldak sınırına takıldı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan’ın da katıldığı İl Genel Meclisinin Ağustos gündemi son toplantısına Filyos Projesi damga vurdu. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Bartın’ın projeye entegresin kolaylaştıracak ve bundan dolayı Bartın için oldukça önemli olan Bartın-Filyos-Mugada bağlantı yoluyla ilgili son durumu aktardı. Bartın olarak yolun 15 kilometrelik kısmını yaptıklarını ifade eden Başkan Dursun, Zonguldak sınırlarında bulunan kısmın ise Zonguldak tarafından yapılacağını söyledi. Bu açıklamalar ise uzun süredir tamamlanması beklenen yolun Zonguldak sınırına takıldığı için mi tamamlanamadığı sorusunu akıllara getirdi.

Kenan Dursun’un acı günü

Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun'un kayınpederi İbrahim Çöke Ozan son yolculuğuna uğurlandı.

Belediyeye 125 milyon TL ek bütçe!

Bartın Ağustos ayı gündemini görüşmek üzere toplanan Bartın Belediye Meclisi 2022 Mali Yılı Ek Bütçe talebini görüştü. 125 milyon TL ek bütçe toplantıda CHP grubu “ret”, AK Parti ve MHP’nin “evet” oyuyla kabul edildi.

Özel İdare gelirlerinde hedef 130 milyon TL

Ağustos ayı gündemi toplantılarında özellikle İl Özel İdaresiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Özel İdarenin yıl sonu gelirinin 130 milyon TL’ye ulaşmasını beklediklerini söyledi. 40 milyon TL’nin üzerinde bir ek gelir ve gider bütçesi hazırlanacağını ifade eden Başkan Dursun, kışın karla mücadele çalışmaları kapsamında Özel İdareye destek olmak amacıyla belirlenecek köy muhtarlıklarına traktör ile kullanılacak olan kar bıçakları alacaklarını kaydetti.

Tunç: “Kozcağız’ı doğalgaza kavuşturuyoruz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Kozcağız Beldesinde başlayan doğalgaz çalışmalarını İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve teşkilat mensupları ile birlikte takip ederek, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Meclisin ağustos gündemi belli oldu

İl Genel Meclisinin Ağustos gündemi belli oldu. Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanacak olan Meclis Üyeleri, ağustos gündemi çerçevesinde herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde 4 maddeyi görüşüp karara bağlayacak.

Kenan Dursun Covid’e yakalandı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Covid-19’a yakalandığını açıkladı. Karantina sürecini evinde geçirdiğini ifade eden Başkan Dursun, durumunun ilk günlere göre daha iyi olduğunu ifade etti.

Bartın’a 57 milyonluk kış ödeneği

İl Genel Meclisi, Temmuz gündemini görüşmeye başlarken gündemin ilk toplantısında Bartın’da yaşanan sel afetine değinen İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, vatandaşlara geçmiş olsun dileyerek “Sel sonrası meydana gelen tüm zararların doğru bir şekilde tespiti yapılarak, zarar gören alanlarla ilgili talep edeceğimiz ödeneklerle selin yaraları sarılacak” dedi.

Toplu taşımaya zam

Belediye meclisinde zam talebi karara bağlandı

EK BÜTÇEDEN BARÜ’YE EK ÖDENEK

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilerek önümüzdeki hafta Meclis Genel Kurulunda görüşülecek olan 2022 Yılı Ek Bütçe Kanun Teklifiyle Bartın Üniversitesine 16 Milyon 728 bin TL ek ödenek verildiğini açıkladı.

Tunç’tan Mecliste gündem açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda; meclise sunulan ek bütçe teklifi, Zonguldak’ın kurtuluş yıldönümü, karne heyecanı ve Muğla'da hunharca öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ulus heyetinden Tunç’a ziyaret

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, AK Parti Ulus İlçe Başkanı Hikmet Çalık, İl Genel Meclisi Üyesi Kadir Saraç, Ulus Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Cüre, Ulus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Barış Gökalp, Ulus Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti Ulus ilçe teşkilatı, AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bankoğlu, bisikletli ölümlerini meclise taşıdı

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Bartın milletvekili Av. Aysu Bankoğlu artan bisikletli ölümlerine dikkat çekerek konuyu gündeme taşıdı.

STK’lardan Tunç’a hayırlı olsun ziyareti

AK Parti Grup Başkanvekili görevine getirilen Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'a Bartın’da bulunan oda başkan ve yönetimlerinden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Bartın’da güçlendirilmiş parlamenter sistem ziyaretleri

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, hafta sonu TBMM Anayasa Komisyonu üyesi CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Özden Kaboğlu ve beraberlerinde Bartın ve Amasra’da CHP İl, İlçe, Gençlik Kolu Başkanları ve örgüt üyeleri ile temaslarına devam ettiler.

Özel İdare’den Orduyeri Gençlik Spor’a malzeme yardımı

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun İl Özel İdare bütçesinden Voleybol branşında ilimizde başarılar elde ederek Türkiye Şampiyonası müsabakalarına katılan Orduyeri Gençlik Spor Kulübüne malzeme yardımı yaptı.

Belediye Meclisi 29 maddeyi görüştü

Bartın Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısı Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında yapılan toplantıda toplam 29 gündem maddesi görüşüldü.

Bankoğlu’ndan Beyin Göçü Araştırma Önergesi

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, son yıllarda hızla artan beyin göçünün araştırılması için Meclis Araştırma Önergesi verdi.

Bartın’da kentten köye göç

İl Genel Meclis, 4 maddelik Haziran gündemini görüşmeye başlarken gündemin ilk toplantısında Bartın kırsalındaki imar taleplerine dikkat çeken İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, bu taleplerin villa türü yapılaşmalar olduğunu ifade etti. Başkan Dursun, bu taleplerin ise en çok gurbetçiler ve kentte yaşayıp köye yerleşmek isteyen Bartınlılardan geldiğini söyledi.

Toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan başkanlığında ilk kez toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğunun kaldırılmasına, ancak sağlık kuruluşlarında maske kullanımına devam edilmesine karar verdi.

Mobilya fabrikasının imar planları kabul edildi

Bartın’da kuracağı mobilya fabrikasında 2 bin kişiyi istihdam etmeyi planlayan MNK Mobilya Firmasıyla ilgili imar planı değişikliğini görüşmek için toplanan İl Genel Meclisi, Çayır Köyünde 136 bin metre kare kapalı alana kurulacak tesisin 1/5000 ölçekli

Vali Arslan'a ilk ziyaretler

Bartın’da göreve başlayan Vali Nurtaç Arslan, makamında ilk ziyaretçilerini kabul etti. Bu kapsamda Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ak Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Vali Arslan’ın ilk ziyaretçilerinden oldu.

Dursun, 19 Mayıs’ı kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Kalaycı: “İstifa söz konusu değil”

İl Genel Meclisi üyesi Bekir Karabacak’ın "Partisinden istifa ettiği" şeklindeki iddialara cevap veren AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, iddiaların yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu ifade ederek Karabacak'ın partisinde ve görevinin başında olduğunu söyledi.

2021 geliri 164 milyon TL!

Mayıs gündemini görüşmeye başlayan İl Genel Meclisinin ilk toplantısında konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresinde 2021 yılında toplam 164 milyon TL gelir ve toplam 165 milyon TL gider gerçeklemesi yaşandığını açıkladı. Başkan Dursun, Mayıs toplantıları kapsamında 2021 Mali Yılı Kesin Hesabı ile Taşınır Kesin hesabının da görüşüleceğini kaydetti.

Dursun, Anneler Gününü kutladı

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Anneler Günü dolayısı ile mesaj yayımladı.

BELEDİYEDEN HALK OTOBÜSLERİNE 2 BİN TL GELİR DESTEĞİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında Mayıs ayı gündemini görüşen Bartın Belediye Meclisi, Özel Halk Otobüslerine her araç için 3 ay süreyle 2 bin TL gelir desteği vermeye karar verdi. Halk Otobüslerinde aktarma saatlerini 33 dakikadan 50 dakikaya çıkaran Meclis, zam talebini ise reddetti.

Dursun, Ramazan Bayramını kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı.

Dursun, 1 Mayıs’ı kutladı

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile mesaj yayımladı.

Meclisin Mayıs gündemi belli oldu

İl Genel Meclisinin Mayıs gündemi belli oldu. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanacak olan Meclis Üyeler, gündem kapsamında 6 maddeyi görüşüp karara bağlayacak.