Etiketler

Sürdürülebilir orman yönetimine ve ekosistemine katkı sağlayacak

Bartın Üniversitesi’nin TÜBİTAK kapsamında kabul edilen projesiyle Bartın’ın Kumluca Beldesindeki saf kayın ormanında yapılacak çalışmalarla sürdürülebilir orman yönetimine ve ekosistemine katkılar sağlanması hedefleniyor.

Karantina bölgesinde yeni gelişme

Artan vakalar nedeniyle tedbirler arttırıldı

Teğmen Bulut son yolculuğuna uğurlandı

Çanakkale’nin Gökçeada İlçesi Laz Koyu bölgesinde teknenin batması sonucu hayatını kaybeden Jandarma Teğmen Musa Bulut, Kumluca Beldesinde düzenlenen askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Malzeme ekipmanları satın alınacak

Antalya Kumluca Belediyesi yedek parça ve sarf malzeme ekipmanları satın alacak.

Gurbetten acı haber geldi

Kumlucalı genç hayatını kaybetti

Alevler evi komple sardı

Son dakika, yangın çıktı

Köyde korkutan yangın

Son dakika, alevler evi sardı

Ayak izi korkuttu Kimse ormanda karşılaşmak istemez

Kimse ormanda karşılaşmak istemez

Bartın’da yol çalışmaları tam gaz

Bartın’daki yol çalışmalarıyla ilgili bilgi veren AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, Bartın-Kurucaşile yolunda çalışmalar son hızla devam ettiğini ve Kozcağız- Kumluca yolu Kozcağız Baraj geçişini tamamlamak üzere olduğunu söyledi. Bartın-Arıt-Aydınlar yolunun m üçüncü etabı olan Çöme Boğazı-Bartın arasında çalışmaların da devam ettiğini ifade eden Tunç Amasra Hükümet Konağının da temelinin atıldığını kaydetti.

Evinde ölü bulundu

Bartın'a acı haberi geldi

İki katlı ahşap ev kül oldu

iki katlı ev kül oldu

Tomruk yüklü tır devrildi

Olay yerinden görüntüler

22 yıl aradan sonra çocuk sahibi oldular

Çocuk sahibi olamazsınız dediler

Yaylada kar yağışına yakalandılar

Bartın'da mevsimin ilk kar yağışı Kumluca yaylalarında görüldü.

Saadet Partili Gençler, maske dağıttı

Saadet Partisi Bartın Gençlik Kolları Başkanı Hüsnü Can Özmen, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Kozcağız, Kumluca ve Hasankadı Beldelerinde vatandaşlara maske dağıttı.

Yangın çıktı

Ekipler sevk edildi...

Bilim Sanat Merkezine yeni bina

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, eski Cumhuriyet Lisesinin onarılarak Bartın Bilim Sanat Merkezi ve Bartın Bilim Akademisi hizmet binasına çevrildiğini açıkladı. Tunç, Amasra Limanı Mendirek inşaatıyla Kumluca ve Kocanaz Çayındaki taşkın koruma çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

Feci kaza çok sayıda yaralı var

Bartın Kumluca beldesinde kamyon ile orman işçilerini taşıyan minübüsün çarpışması sonucu 15 kişi yaralandı.

Üzerine ağaç devrilen gençten acı haber

Bartın’da ormanda kesim yaparken üzerine ağaç devrilen genç tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Kirazlıköprü’de HES çalışmaları başladı

Kumluca Beldesini ziyaret eden Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, elektrik üretimi için Kirazlıköprü Barajına yapılacak olan hidroelektrik santrali (HES) çalışmalarına başlandığını açıkladı.

Karabük’e alternatif yolda çalışma tam gaz

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız-Hasankadı-Yenice-Karabük duble yolunca başlayan birinci etap çalışmalarını inceledi. Bartın-Karabük arasında alternatif bir yol olacak ve bu yola önem verdiklerini ifade eden Tunç, bu yollarla Kozcağız’ın adeta bir kavşak noktası olacağını söyledi. Yılmaz Tunç ayrıca Kumluca Beldesi atıksu arıtma tesisi inşaatının başladığını da açıkladı.

Can, Kurban Bayramını kutladı

Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, bir mesaj yayımlayarak Kumluca halkı başta olmak üzere Bartın halkının ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutladı. Can mesajında, “Bayramlar vefanın sırrını, hatırlamanın ve sadakatin zenginliğini, tanışmanın ve kaynaşmanın derin anlamını yaşadığımız ve yaşattığımız eşsiz zamanlardır” dedi.

Kumluca taşkın koruma çalışmaları devam ediyor

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kumluca Beldesi’nin içerisinden geçen Kumluca Çayı taşkın koruma çalışmaları kapsamında yapılacak olan sedde ve taş tahkimatı çalışmalarının devam ettiği açıkladı.

Kumluca’da taşkın koruma çalışmaları devam ediyor

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kumluca Beldesi’nin içerisinden geçen Kumluca Çayı taşkın koruma çalışmaları kapsamında yapılacak olan sedde ve taş tahkimatı çalışmalarının devam ettiği açıkladı.

Ağaçtan düşen Ahmet Hoca vefat etti

Kumluca'dan acı haber

Kumluca Atıksu Arıtma Tesisi ihaleye çıkıyor

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kumluca Beldesi atıksu arıtma tesisi inşaatı yapım ihalesinin 16 Haziran’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İller Bankası Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığınca Ankara’da gerçekleştirileceğini açıkladı.

Kaçak kazıda vurgun yediler

Şok baskın, faturası ağır oldu...

Kumluca’da korona tedbirleri devrede

Tüm Türkiye’de olduğu gibi başta Bartın Belediyesi olmak üzere ilçe ve belde belediyelerince de koronavirüs salgınına karşı önlemler alınırken çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Kumluca Belediyesi de bu kapsamda beldede bir dizi önlemler aldı.

Kumluca Çayı ihalesi 1 Nisan’da

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kumluca Çayına çift taraflı sedde İmalatı taş alımı ihalesinin 1 Nisan’da yapılacağını belirterek, “Kumluca Çayı taşkın korunma çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Kumluca beldesinin taşkından korunacak ve beldemiz daha güzel bir görünüme kavuşacak” dedi.

Kumluca'da bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen Devlet teşvik ve desteklerinin anlatıldığı bilgilendirme ve istişare toplantısı Kumluca'da düzenlendi.