Kenan Dursun Haberleri

Kenan Dursun Haberleri

Filyos bağlantı yolu Zonguldak sınırına takıldı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan’ın da katıldığı İl Genel Meclisinin Ağustos gündemi son toplantısına Filyos Projesi damga vurdu. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Bartın’ın projeye entegresin kolaylaştıracak ve bundan dolayı Bartın için oldukça önemli olan Bartın-Filyos-Mugada bağlantı yoluyla ilgili son durumu aktardı. Bartın olarak yolun 15 kilometrelik kısmını yaptıklarını ifade eden Başkan Dursun, Zonguldak sınırlarında bulunan kısmın ise Zonguldak tarafından yapılacağını söyledi. Bu açıklamalar ise uzun süredir tamamlanması beklenen yolun Zonguldak sınırına takıldığı için mi tamamlanamadığı sorusunu akıllara getirdi.

Kenan Dursun’un acı günü

Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun'un kayınpederi İbrahim Çöke Ozan son yolculuğuna uğurlandı.

Özel İdareden malzeme desteği

İl Özel İdare, Bartın’ı İşitme Engelliler Güreş Dünya Şampiyonasında temsil eden Amasra Endüstri Spor Güreş Kulübüne malzeme desteğinde bulundu.

Özel İdare gelirlerinde hedef 130 milyon TL

Ağustos ayı gündemi toplantılarında özellikle İl Özel İdaresiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Özel İdarenin yıl sonu gelirinin 130 milyon TL’ye ulaşmasını beklediklerini söyledi. 40 milyon TL’nin üzerinde bir ek gelir ve gider bütçesi hazırlanacağını ifade eden Başkan Dursun, kışın karla mücadele çalışmaları kapsamında Özel İdareye destek olmak amacıyla belirlenecek köy muhtarlıklarına traktör ile kullanılacak olan kar bıçakları alacaklarını kaydetti.

Tunç: “Kozcağız’ı doğalgaza kavuşturuyoruz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Kozcağız Beldesinde başlayan doğalgaz çalışmalarını İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve teşkilat mensupları ile birlikte takip ederek, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Meclisin ağustos gündemi belli oldu

İl Genel Meclisinin Ağustos gündemi belli oldu. Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanacak olan Meclis Üyeleri, ağustos gündemi çerçevesinde herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde 4 maddeyi görüşüp karara bağlayacak.

Kenan Dursun Covid’e yakalandı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Covid-19’a yakalandığını açıkladı. Karantina sürecini evinde geçirdiğini ifade eden Başkan Dursun, durumunun ilk günlere göre daha iyi olduğunu ifade etti.

Bartın’a 57 milyonluk kış ödeneği

İl Genel Meclisi, Temmuz gündemini görüşmeye başlarken gündemin ilk toplantısında Bartın’da yaşanan sel afetine değinen İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, vatandaşlara geçmiş olsun dileyerek “Sel sonrası meydana gelen tüm zararların doğru bir şekilde tespiti yapılarak, zarar gören alanlarla ilgili talep edeceğimiz ödeneklerle selin yaraları sarılacak” dedi.

Özel İdare’den Orduyeri Gençlik Spor’a malzeme yardımı

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun İl Özel İdare bütçesinden Voleybol branşında ilimizde başarılar elde ederek Türkiye Şampiyonası müsabakalarına katılan Orduyeri Gençlik Spor Kulübüne malzeme yardımı yaptı.

Bartın’da kentten köye göç

İl Genel Meclis, 4 maddelik Haziran gündemini görüşmeye başlarken gündemin ilk toplantısında Bartın kırsalındaki imar taleplerine dikkat çeken İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, bu taleplerin villa türü yapılaşmalar olduğunu ifade etti. Başkan Dursun, bu taleplerin ise en çok gurbetçiler ve kentte yaşayıp köye yerleşmek isteyen Bartınlılardan geldiğini söyledi.

Mobilya fabrikasının imar planları kabul edildi

Bartın’da kuracağı mobilya fabrikasında 2 bin kişiyi istihdam etmeyi planlayan MNK Mobilya Firmasıyla ilgili imar planı değişikliğini görüşmek için toplanan İl Genel Meclisi, Çayır Köyünde 136 bin metre kare kapalı alana kurulacak tesisin 1/5000 ölçekli

Vali Arslan'a ilk ziyaretler

Bartın’da göreve başlayan Vali Nurtaç Arslan, makamında ilk ziyaretçilerini kabul etti. Bu kapsamda Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ak Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Vali Arslan’ın ilk ziyaretçilerinden oldu.

Dursun, 19 Mayıs’ı kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

2021 geliri 164 milyon TL!

Mayıs gündemini görüşmeye başlayan İl Genel Meclisinin ilk toplantısında konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresinde 2021 yılında toplam 164 milyon TL gelir ve toplam 165 milyon TL gider gerçeklemesi yaşandığını açıkladı. Başkan Dursun, Mayıs toplantıları kapsamında 2021 Mali Yılı Kesin Hesabı ile Taşınır Kesin hesabının da görüşüleceğini kaydetti.

Dursun, Anneler Gününü kutladı

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Anneler Günü dolayısı ile mesaj yayımladı.

Dursun, Ramazan Bayramını kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı.

Dursun, 1 Mayıs’ı kutladı

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile mesaj yayımladı.

Meclisin Mayıs gündemi belli oldu

İl Genel Meclisinin Mayıs gündemi belli oldu. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanacak olan Meclis Üyeler, gündem kapsamında 6 maddeyi görüşüp karara bağlayacak.

Dursun, Kadir Gecesini kutladı

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının ve tüm İslam aleminin Kadir gecesini kutladı.

Dursun, 23 Nisan'ı kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun bir mesaj yayınlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Köylerde beton yol uygulamaları sürüyor

İl Özel İdaresi, köy yollarında beton yol uygulamalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükkıran Köyü’nde beton yol uygulaması yapılıyor.

Kalaycı, Ramazan’da gençlerle buluştu

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir ve teşkilat üyeleri ile birlikte cumhuriyet meydanında kurulan Ramazan çadırında gençlerle bir araya geldi.

Tunç’tan esnaf ziyareti

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki il Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte, Bartın kent merkezinde esnaf ziyaretlerine devam ederek, esnaflara hayırlı bol bereketli kazançlar diledi, iftar sonrası çay sohbetleri yaptı.

Meclis, Komisyon ve Encümen üyelerini seçti

Nisan Ayı gündemini görüşmeye devam eden İl Genel Meclisi, gündemin 4. Oturumunda ihtisas komisyonlarına ve İl Encümeni’ne üye seçimini gerçekleştirdi.

Komisyon ve Encümen Üyeleri seçilecek

İl Genel Meclisi, Nisan ayı gündemini görüşmeye başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri, gündemin ilk oturumunda 2 maddeyi görüşüp karara bağladı. Başkan Dursun, Nisan gündemi kapsamında 1 yıllık çalışma süresini dolduran İhtisas Komisyonları ile İl Encümeni üyeleri seçiminin yapılacağını söyledi.

Tunç’tan Zafer incelemesi

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, AK Parti Kumluca Belde Başkanı Necdet Şerbetçi ile birlikte 11 Ağustos’ta sele maruz kalan Ulus Kumuca Beldesi Zafer Köyünde incelemelerde bulundu.

Tunç, esnafı ziyaret etti

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki il Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte, Bartın kent merkezinde esnaf ziyaretlerine devam ederek, esnaflara hayırlı bol bereketli kazançlar diledi, hemşerileriyle selamlaştı.

Dursun, Çanakkale Zaferini kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Dursun, Berat Kandilini kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin ve Bartınlıların Berat Kandilini kutladı.