Etiketler

Mecliste yoğun ziyaret trafiği

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM’deki makamında yoğun ziyaret trafiği yaşadı. Farklı zamanlarda gerçekleştirilen ziyaretlerde Bartın Ticaret İl Müdürü Erhan Özcan, Bartın Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Fındık ve Başkan Yardımcısı Cihat Bilgin, Bartın İşkur İl Müdürü Ali Solak ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bartın İl Temsilcisi Soner Yürekli ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Karaçay, Milletvekili Tunç’la makamında bir araya geldi.

Vicdansızlar

Hiç mi vicdanınız sızlamadı, nasıl kıydınız?

Evin yakınına kadar geldi

Köpeklerden kurtarılan karacaya masaj

Denize düşen karaca kurtarıldı

Amasra İlçesine bağlı Çakraz sahilinde köpeklerin saldırısından kaçarken kayalıklardan denize atlayan karacayı vatandaşlar kurtardı. Vatandaşların çabalarıyla denizden çıkarılan karaca Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünce tedavi edilerek yeniden doğaya bırakıldı.

Yola Çıkan Büyükbaş Hayvana Çarptı

Feci kaza, Yaralılar var

Yaralı karacaya Jandarma şefkati

Köpek saldırılarının ardı arkası kesilmiyor

Yaralanan karaca tedavi edildi

Bartın'da köpeklerin saldırısına uğrayan karaca tedavi edildi

590. Sokak’taki yağmur suyu hattı genişletiliyor

Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri Karaçay Mahallesi 590. Sokak’ta bulunan mevcut yağmursuyu hattını genişletiyor. 

TÜRK-İŞ’TEN TORBA YASA TEKLİFİNE KARŞI AÇIKLAMA

Geçtiğimiz hafta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba kanun teklifinin esnek, güvencesiz ve kuralsız çalışma riskini ortaya çıkaracak maddelerine karşı 81 ildeki TÜRK-İŞ bölge ve il temsilcilikleriyle birlikte açıklama yapan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya, “25 yaş altı ve 50 yaş üstündekilere ‘istihdam kolaylığı sağlayacağı’ iddia edilen düzenleme, aslında belirli süreli iş sözleşmelerinin yaygınlaşmasına, kıdem ve ihbar tazminatı gibi işçilerin en temel istihdam güvencelerinin ve de çalışma barışının ortadan kalkmasına neden olacaktır” dedi.

Gençler robotik sistemle sebze yetiştirdi

Bartın Belediyesince desteklenen ve Bartın Bilim Eğitimi Derneği tarafından hazırlanıp İçişleri Bakanlığı tarafından da kabul edilen “Sanayi Devrimi 4.0 Yolculuğunda Gençlerle Robotik Sistem Bitki Yetiştiriciliği” Projesi tanıtıldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın tanıtımda proje kapsamında Karaçay mevkiine 100 metrekare büyüklüğünde uygulama serası kurulduğunu ve 12-17 yaş aralığındaki 22 gencin topraklı ve topraksız tarım eğitimi ile robotik kodlama eğitimleri aldığını söyledi.

Alman İşadamından Oğuz’a para ödülü

Almanya’da yaşan İşadamı Ayhan Yalçın, Bursa Karacabey Yarı Maratonu’nda Bartın’ı temsil eden ve maratondan başarıyla dönen Milli Maratoncu Turgay Oğuz’a para ödülünde bulundu.

Oğuz, Bursa’dan gümüş madalya ile döndü

Kamilkoç Otobüs Firması sponsorluğunda Bursa Karacabey Leylek Koşusunda koşan Milli Maratoncu Turgay Oğuz, ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Trafik polisleri yeni üniformalarla görev başında

Emniyet Genel Müdürlüğünce tasarlanan yeni tip trafik kıyafetleri, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Trafik polisleri yeni kıyafetleriyle Karaçay’da trafik uygulaması gerçekleştirdi.

Karaköy’de tapu sevinci

Bartın şehir merkezinde Aladağ Mahallesi’nde bir bölgede ve Karaçay Mahallesi’nde hisseli parsel sahiplerine tapularını veren Bartın Belediye Başkan Cemal Akın, bu defa Karaköy Mahallesi sakinlerini sevindirdi.

45 yıllık çaresizliğe neşter vuruldu

Bartın Belediyesi tapu belgesi dağıtım törenlerini yapmaya devam ediyor. Aladağ Mahallesi’nden sonra Karaçay Mahallesi’nin bir bölümü halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirilen törenle tapu belgelerine kavuştu. Bartın Belediyesi, 45 yıllık çaresizliğe neşter vurdu.

Parçaladıkları karacayla yakalandılar

Bartın’ın Ulus İlçesine bağlı Gökpınar köyü yakınlarında kaçak av yapıldığı ihbarı alınması üzerine harekete geçen Jandarma, parçalanmış karacayla birlikte 4 kişiyi yakaladı.

Karneler yarın alınıyor

Bartın’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler yarın itibariyle karne alarak yarıyıl tatiline giriyor. Bartın’da yarın 30 bin öğrenci karne alacak. Resmi karne takdim töreni ise Hasankadı’da gerçekleştirilecek. 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk karnelerinin yarın alınmasıyla öğrenciler kısa bir süreliğine tatilin tadını çıkaracak. İkinci yarıyıl ise 4 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

Karacabey’den Uzun’a ziyaret

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürü (OGM) Bekir Karacabey, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

Uzun, BAİBÜ 2018-2019 akademik yılı açılış törenine katıldı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılının ilk dersi, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un oturum başkanlığında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazif Gürdoğan tarafından verildi.

Alkollü kadın sürücü polise böyle çarptı

Bartın’da Karaçay polis kontrol noktasında alkollü kadın sürücü dehşeti yaşandı.

Hafta sonu sahiller güneşli

Bartın’da hafta içi etkili olan sağanak yağışın ardından tatilcileri bu hafta sonu bol güneşli ve sıcak hava bekliyor. Bu hafta sonunu sahillerde geçirmek isteyen vatandaşlar güneşlemenin ve denizin tadını çıkaracak.

Karaçay’da yol çalışması

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Karaçay Mahallesi’nde sathi kaplama yol öncesi temizlik ve tesviye çalışması yapıyor.

AK Parti 2-0'a kilitlendi

AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç ile 2. Sıra Milletvekili Adayı Yaşar Arslan, 24 Haziran seçimleri öncesinde İl Başkanı Turhan Kalaycı ve teşkilat mensuplarıyla birlikte Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’ı ziyaret etti. Ziyarette Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katılımıyla yapılan aday tanıtım toplantısının ardından Bartın’da seçim startını verdiklerini ifade eden Milletvekili Tunç, güzel bir seçim kampanyası dönemi geçireceklerini ve referandumda yüzde 56 olan oy oranının bu seçimde katlayarak Bartın’da 2 milletvekili çıkaracaklarını söyledi.

Erdoğan hem adayları tanıttı hem müjdeyi verdi

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından binlerce partilinin katılımıyla gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı semini yüzde 50’nin üzerinde bir oyla kazanmayı hedeflediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de güçlü bir grup kurmamız gerekiyor” derken Partisinin seçim beyannamesini de açıkladı. Erdoğan, “Polis, öğretmen, hemşire, din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. İdarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3 bin 600'e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği gidermiş olacağız” şeklinde konuştu.

Oğuz yine birincilik için koşacak

Milli atlet Turgay Oğuz, Bursa Karacabey Longoz Ormanı Koşusu’nda yine birincilik için koşacak.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce

CHP günlerdir kamuoyu tarafından beklenen cumhurbaşkanı adayını nihayet açıkladı. CHP’nin 24 Haziran erken seçimlerinde Cumhurbaşkanı Adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu. CHP Bartın Teşkilatının da katıldığı aday açıklama programının ardından gözler CHP’nin Bartın’daki milletvekili adaylarının kim olacağına çevrildi. Sezar Karaca, Bartın Üniversitesi Meslek Yüksekokulundaki Öğretim Üyeliği görevinden istifa ederek CHP’den milletvekili aday adayı olurken kulislerde milletvekili adaylığı için adı geçen en güçlü isim ise mevcut vekil Rıza Yalçınkaya.

Öğrencilere Dünya Aşı Haftası etkinliği

Sağlık İl Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar ve Aşı Programları Birimi tarafından Dünya Aşı Haftası kapsamında Karaçay piknik alanında İstiklal ve Fatih İlkokulu öğrencilerine yönelik etkinlik düzenlendi.

Evinin garajında bulundu

Bartın’ın Karaçay mahallesinde meydana gelen olayda, bunalıma giren 65 yaşındaki Rıfkı Yıldız evinin garajında ölü bulundu. Yıldız’ın intihar ettiği öğrenildi.

Karaçay binlerce kişiyi misafir etti

Havaların ısınmasıyla birlikte hafta sonunu dışarı çıkarak değerlendirmek isteyen vatandaşlar Bartın Belediyesi’nin hizmete açtığı Karaçay Piknik Alanına akın etti.

TOKİ öğrencileri kent kültürünü tanıdı

TOKİ İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Ali Özdemir ve sınıf annesi Özgür Karaca’nın eşliğinde Bartın Kent Müzesi’ni VE Gazhane Kültür Parkı’nı ziyaret etti. Minikler son olarak Umut Cafe’de mola vererek günün yorgunluğunu attı.