Itfaiye Haberleri

Itfaiye Haberleri

Çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi

Bartın merkeze bağlı Fırınlı köyünde iki katlı bir evde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Ekipman alınacak

ADIYAMAN BELEDİYESİ İtfaiye aracı üst yapı ve ekipmanları alacak.

ÇATILARDA KAR TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

Bartın Belediyesi Acil Hizmet Merkezi (BAHMER) koordinesinde gerçekleştirilen karla mücadele çalışmaları çerçevesinde İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından çatılarda biriken kar yığınlarının temizlenmesine yönelik yapılan çalışmalar devam etti.

2021’de Belediye 483 olaya müdahale etti

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yoğun bir yılı geride bıraktı. Ekipler, 2021 yılında 483 olaya anında müdahale etti.

Polisevi kavşağında kaza

Polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi

Merdiven ve karoser revizyonu yapılacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye araçlarına merdiven ve karoser revizyonu işi yaptıracak.

Bartın’da 112 Çağrı Merkezi rötarı

155 polis, 156 jandarma, 110 itfaiye, 112 ambulans gibi tüm acil çağrıların tek bir elde toplandığı Bartın’da, 112 Acil Çağrı Merkezinde yaşanan gecikmeler hem olaylara anlık müdahaleyi geciktiriyor hem de hızlı bir şekilde istediği acil çağrıya bağlanamayan vatandaşların şikayetlerine neden oluyor. 112 Acil Çağrı Merkezini arayan vatandaşlar, ilgili birime ihbar ya da şikayette bulunana kadar konuyu 2-3 kere anlatmak durumunda kaldıklarını ifade ediyor ve yetkililerden buna bir an önce çözüm bulmasını istiyor.

Alevler geceyi aydınlattı

Bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi

Limana itfaiye aracı alınacak

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanan Belediye Meclis Üyeleri, eylül gündemi çerçevesinde 15 maddeyi görüşüp karara bağladı. Toplantıda şehir merkezinde trafiğin rahatlatılması amacıyla yapılacak trafik düzenlemeleriyle ilgili rapor oluşturulmasını kabul eden Meclis, Bartın Limanı’na yükleme boşaltma yapmak amacıyla gelen gemilerde çıkabilecek yangınlara müdahale edebilmek için Liman İşletme Müdürlüğü’ne bir tane itfaiye aracı alınmasına karar verdi.

Yaralı sürücüyü itfaiye ekipleri kurtardı

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından Merkez ilçeye bağlı Bayırdüzü Köyü’nde meydana gelen trafik kazasında tarlaya uçan ve takla atma tehlikesi olan araç içerisinde sıkışan yaralı sürücüye müdahale edildi.  

Ev yangınına İtfaiyeden anında müdahale

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından Merkez ilçeye bağlı Şiremirtabaklar Köyü’nde meydana gelen ev yangınına müdahale edildi.

Televizyon dolabına girdi

Ekipleri harekete geçiren ihbar

İtfaiye garajı yaptırılacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye garajı yaptıracak.

Baca yangını çatıya sıçradı

Yükselen dumanları görenler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi

Park halindeki araç alev aldı

İtfaiye ekipleri sevk edildi

Çatmaca'da hareketli dakikalar,

İtfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi

Evden dumanlar yükseldi

Son dakika, İtfaiye ekipleri sevk edildi

İtfaiye personeli ile çalışmalar konuşuldu

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ile İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti.

Bartın’da gelincik operasyonu

Bir aracın motor kısmına giren Gelincik, Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı.

Dumanlar ekipleri harekete geçirdi

Bölgeye ekipler sevk edildi.

İtfaiyenin 2019 mesaisi yoğun geçti

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin 2019 yılı çalışma programı yoğun geçti. Ev, işyeri, araç, baca, orman ve ot yangını, trafik kazası, intihar girişimi, evde ve asansörde mahsur kalan vatandaşlar, hayvan kurtarma, suda boğulma ve eğitim programları gibi birçok alanda çalışma yapan ekipler yoğun mesai yaptı.

Orman yangını korkuttu

Bartın’da Güzelcehisar ve İnkumu’ndaki ormanlık alanda çıkan yangın herkesi korkuttu. Güzelcehisar yolundaki ormanlık alandan çıkıp İnkumu sahili yamaçlarına kadar inen yangının Güzelcehisar Köyüne bağlı Kapaklı Mahallesinde yaşayan bir vatandaşın yaktığı anızdan çıktığı tespit edildi. Yangına Orman İşletme Müdürlüğü ve Bartın ile çevre illere bağlı belediyelerin itfaiye ekiplerince müdahale edildi. İnkumu’nda kalan vatandaşların evlerinin tedbir amaçlı boşaltıldığı yangın yaklaşık 8 saat sonra kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına başlandı.

Çakarlar 1 Kasım’dan itibaren yasak

Bartın Valiliği, İçişleri Bakanlığınca Bartın dahil 81 ilde kamudan başlayarak özel araç sürücüleri dahil yetkisiz çakar kullanımının 1 Kasım’dan itibaren yasaklandığını söyledi. 1 Kasım’dan sonra ancak ambulans, itfaiye, kolluk araçları ile risk tehdit değerlendirmesi kapsamında devletin en üst protokolü çakar kullanabilecek.

İnkumu sakinleri bir konuştu, pir konuştu

Millet Konağında Bartın Valisi Sinan Güner’le buluşan İnkumu sakinleri, Güner’e trafik yoğunluğu ve tatilcilerin uygunsuz konaklamaları, itfaiye başta olmak üzere sorun ve taleplerini iletti.

İnkumu’nda 2 günde toplam 35 kişi boğulma tehlikesi geçirdi

Bartın’da İnkumu tatil beldesinde hafta sonu toplam 35 kişi boğulma tehlikesi atlattı. Denizde yer yer oluşan çeken akıntıya kapılan vatandaşların yardımına Bartın Belediyesi İtfaiye Cankurtaran Ekibi, jandarma ekipleri ve Amasra Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri koştu. Ailesiyle birlikte Kastamonu’nun Araç İlçesi’nden denize girmek için İnkumu’na gelen 55 yaşındaki Cengiz Yuva ise boğulmaktan kurtulamadı. Cankurtaranlar tarafından kurtarılan Yuva, Bartın Devlet Hastanesine kaldırıldı.

İtfaiyeden 6 ayda 39 yanına müdahale

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü son 6 aylık çalışma istatistiklerini paylaştı. İtfaiye Müdürlüğü personeli can kaybının yaşanmadığı çok sayıda yangın söndürme ve yangın sonrası müdahale çalışmalarını başarıyla tamamlarken 6 ayda 39 yangına müdahale etti. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Gönül ister ki yangın gibi kazalar hiç yaşanmasın. Ancak önemli olan yaşandığında can kaybı olmadan, en az hasarla kazanın atlatılması. Bartın Belediyesi olarak bizlerde bunun farkındayız” dedi.

110 Yangın İhbar hattı artık çağrı merkezinde

Bartın 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, il merkez itfaiye acil çağrı numarası olan “110 Yangın İhbar” numarasının artık kendilerine karşılanmaya başladığını duyurdu.

İnkumu’nda hareketli anlar

Bartın’ın gözde plajlarından İnkumu’nda dalgalı olmasına rağmen denize giren ve Çeken Akıntıya kapılan bir kişi boğulmaktan son anda kurtarıldı. Yaşanan bu olay Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Cankurtaran ekibinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

DSİ ile Belediye Bahçecik suyu protokolünü imzaladı

Bartın Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet vermek amacıyla Eski İtfaiye Binasında yapılan Sosyal Hizmet Merkezi açıldı. İçerisinde Paylaşım Merkezi, Kavaklı Yaşam Merkezi, Nurhayat Sütlü Kadın Dayanışma Merkezi ve Evde Bakım Hizmetleri Birimleri olmak üzere 4 ayrı birimi barındıran Merkezin açılışında konuşan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediyenin yeni projelerini de açıkladı. Akın, açılışta ayrıca şehir merkezinin kullandığı Ulupınar suyuna ek olarak Bahçecik suyunu Bartın’a getirmek için Devlet Su İşleriyle (DSİ) protokol imzalandıklarını söyledi. Akın, “Devlet Su İşleriyle protokolü imzaladık. DSİ bu projeyi yapacak ve parasını biz ödeyeceğiz. Bu projenin bitmesiyle Bartın’a günlük gelen 15 bin ton su 43 bin tona çıkacak. Bartın’ın önümüzdeki 50 yıl su sıkıntısı olmayacak” dedi.

İnkumu tepesinde yangın alarmı

Bartın İnkumu tepesinde çöplüğün olduğu bölgede pazartesi gecesi yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye gelen Bartın İtfaiyesi ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına aldı.