İşkur Haberleri

İşkur Haberleri

Meslek Tanıtım Günleri sona erdi

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Meslek Tanıtım Günleri etkinlikleri Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki tanıtımla sona erdi.

Engelli ve eski hükümlülere hibe desteği!

Bartın Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ali Solak, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmaları amacıyla hazırlayacakları projelere destek verileceğini söyledi.

İŞKUR Bartın'da sahaya inecek

Bartın Çalışma ve iş Kurumu il Müdürlüğü tarafından 18 Nisan - 27 Mayıs 2022  tarihleri arasında işgücü Piyasası Araştırması gerçekleştirilecek. Araştırma kapsamında 268 işyeri ziyaret edilecektir.

TSO’ya ziyaretçi akını

SGK İl Müdürü Mustafa Şaban Çengel, İŞKUR Müdürü Ali Solak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Özcan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Handan Karakoç, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi, İl Tarım ve Orman Müdür V. Cevdet Akyüz, Organize Sanayi Bölge Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, KOSGEB Bartın Müdürü Gökhan Akdağoğlu, BAKKA Bartın Koordinatörü O.Bahadır Kalecik ile 1. Meslek Komitesi Başkanı Mücahit Mekeç ve Cemre Saya sahibi Necati Sandıkçı Bartın Ticaret ve Sanayi Odasını )TSO) ziyaret etti.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI

Sağlık Bakanlığı tarafından Bartın’a alınacak 40 kişilik sürekli işçi kadroları için başvurular başladı. www.iskur.gov.tr veya ALO 170’yi arayarak yapılacak başvurular, 21 Mart’ta sona erecek. Bartın’a ise bu kapsamda temizlik görevlisi, silahsız güvenlik görevlisi, hastane klinik destek elemanı, şoför, genel elektrikçi, inşaat boyacısı ya da boyacı, marangoz, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, bilgisayar sistem kurulum bakım ve arıza giderme elamanı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elamanı alınacak.

10 kişilik işbaşı eğitim programında imzalar atıldı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Bartın İl Müdürlüğü ile Gonca Tekstil arasında konfeksiyon işçisi mesleğinde 10 kişilik işbaşı eğitim programı sözleşmesi imzalandı.

İstihdam garantili saya kursunda imzalar atıldı

MEGİP kapsamında ayakkabı imalatçısı mesleğinde yüzde 50 istihdam garantili ve  25 kursiyere yönelik kurs sözleşmesi;  Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bartın Ticaret Sanayi Odası  (TSO) arasında imzalandı. 

İstihdam garantili saya kursunda imzalar atıldı

MEGİP kapsamında ayakkabı imalatçısı mesleğinde yüzde 50 istihdam garantili ve 25 kursiyere yönelik kurs sözleşmesi; Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bartın Ticaret Sanayi Odası (TSO) arasında imzalandı.

Bartın’da 23 orman işçisi alınacak

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 2 bin 80 geçici, 3 daimi olmak üzere toplam 2 bin 83 işçi alımı yapılacak. Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Bartın’da 23, Zonguldak’ta 42, Karabük’te ise 27 kişi geçici olarak istihdam edilecek. Başvurular ise 14-18 Haziran 2021 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacak.

Akademik Çalışma Programına başvurular başladı

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), Akademik Çalışma Programına başvuruların başladığını duyurdu. Başvurular, 14 Nisan'a kadar devam edecek. Akademik çalışması başarılı bulunan lisans öğrencilerine 2 bin 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine 5 bin lira destek verilecek. Bu tutar doktora öğrencilerinde ise 7 bin 500 lira olacak.

Mecliste yoğun ziyaret trafiği

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM’deki makamında yoğun ziyaret trafiği yaşadı. Farklı zamanlarda gerçekleştirilen ziyaretlerde Bartın Ticaret İl Müdürü Erhan Özcan, Bartın Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Fındık ve Başkan Yardımcısı Cihat Bilgin, Bartın İşkur İl Müdürü Ali Solak ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bartın İl Temsilcisi Soner Yürekli ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Karaçay, Milletvekili Tunç’la makamında bir araya geldi.

Yeni Müdür atandı

Bartın'da müdür değişikliği, işte yeni gelen isim

TYP KURALARI ÇEKİLDİ

Bartın'da İŞKUR tarafından okullar için TYP kapsamında işe alınacak 225 temizlik görevlisi, 38 güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 263 kişi noter huzurunda yapılan kura çekimiyle belli oldu. Bartın Merkez ve köylerindeki okullarda temizlik görevlisi olarak görevlendirilecek 157 kişi için 1089, Bartın genelindeki okullarda görevlendirilecek 38 güvenlik görevlisi içinse toplam 290 başvuru yapıldığı öğrenildi.

Okullar için 263 kişi işe alınacak

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İŞKUR Toplum Yararına çalışma programı kapsamında okulların temizlik ve güvenlik işleri için 9 ay süre ile işçi alınacağını açıkladı.

Üniversiteye alınacak 24 işçi için kuralar çekildi

Bartın Üniversitesine sürekli alınacak toplam 24 temizlik ve güvenlik görevlisi için kura çekimi yapıldı. Üniversiteye alınacak 10 kişilik temizlik kadrosu içinse rekor başvuru yapıldı. Temizlik personeli olmak için 2 bin 209 kişi başvuruda bulunurken kişilik güvenlik kadrosu içinse 220 kişi İŞKUR’a müracaat etti. Bunun dışında yine üniversiteye alınacak 1 kişilik engelli temizlik görevlisi için 138 kişi başvururken eski hükümlü veya terör mağdurları arasından alınacak 2 temizlik görevlisi içinde 21 kişi başvuru yaptı.

185 kişi için kuralar yarın çekiliyor

Bartın Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü aracılığıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Programı’ndan (TYP) alınacak olan toplam 185 kişi için kura çekimi yarın yapılıyor. Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılacak kura çekimi 14.00’da başlayacak. Okullara alınacak 185 kişi içinse 3 bin kişi başvurmuştu.

Bartın'da 185 kişi işe alınacak

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında okullara temizlik görevlisi olarak 150, güvenlik görevlisi olarak da 35 olmak üzere toplam 185 kişinin işe alınacağını açıkladı. Tunç, TYP’den yararlanarak iş sahibi olmak isteyenlerin 23-27 Eylül tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’na (İŞKUR) başvurması gerektiğini söyledi.

MESO’ya istihdam seferberliği bilgilendirmesi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Ekrem Öztekneci ve Çalışma ve İŞKUR Müdürü Adnan Arslan, istihdam seferberliğiyle ilgili bilgilendirmede bulunmak için Madeni Eşya Sanatkârları Odasını (MESO)ziyaret etti.

TTK işçi kuraları Bartın Kültür Merkezinde çekilecek

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) alınacak bin 500 işçiden 1000 yeraltı pano-ayak üretim işçisi için Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüklerine yapılan başvuruların sona ermesinin ardından gözler şimdide Noter huzurunda gerçekleşecek kuruma çekimlerine çevrildi. Bartın’dan alınacak 200 işçi için yapılacak kura çekimlerinde ise yer değişikliği oldu. Kura çekimi 2 Mart Cumartesi günü Bartın Kültür Merkezinde yapılacak.

TTK için 2 günde 2 bin başvuru

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) alınacak bin pana-ayak üretim işçisi için 12 Şubatta başlayan ve Bartın Çalışma ve İşkurumu İl Müdürlüğüne yapılan başvurular devam ediyor. Yaklaşık 2 bin kişi şuana kadar kuruma giderek TTK için başvuruda bulundu.

İŞKUR önünde TTK kuyruğu

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) alınacak 1000 yer altı pano-ayak üretim işçisi için başvurular başladı. Yüzlerce genç TTK’ya işçi olarak girme umuduyla başvuruların yapılacağı Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü önünde Şubat Pazartesi akşam saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşturdu. Gençlerin bazıları gece yanlarında getirdikleri battaniyelere sarılarak ısınmaya çalışırken sabah kurumda mesai saatinin başlamasıyla başvurular işlemlerine geçildi.

TTK’ya işçi alımı başvuruları yarın başlıyor!

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) alınacak Zonguldak’tan 700, Bartın’dan 200 ve Karabük’ten de 100 olmak üzere toplam 1000 yeraltı pano-ayak üretim işçisi için başvurular yarın başlıyor. Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğüne yapılacak ve 18 Şubat’ta mesai saati sonunda tamamlanacak. İşte adaylarda aranılacak şartlar!

Tekstil sektörüne istihdam garantili kurs

Bartın’da istihdama katkı sağlamak amacıyla açılan istihdam garantili kurslara bu kez de tekstil sektörü ilave edildi. İlk etapta 75 kişiye istihdam garantisi sağlayacak olan kurs için İŞKUR, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Adnan Arslan, kurs sonunda istihdam taahhüttü veren ve imalat ve sanayi sektöründe faaliyet gösteren işyerlerinde istihdamların gerçekleştirileceğini söyledi.

Güner, İnovasyon merkezini inceledi

Bartın Valisi Güner, OSB Müdürlüğü Hizmet Binası Eğitim İnovasyon ve Test Merkezinde incelemelerde bulundu. Binayı gezen Vali Güner, Organize Sanayi Bölgesinde İŞKUR-TSO-OSB ortaklığıyla kurulan meslek edindirme kursu konusunda bilgi aldı.

Bartın’da İŞKUR-OSB Sürekli Eğitim Merkezi açılıyor

Bartın Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) Sürdürülebilir Eğitim Merkezi açılıyor. Merkez, iş arayan vatandaşları meslek ve iş sahibi yapacak. Sürdürülebilir Eğitim Merkezinde iş garantili teorik ve pratik eğitimler verilecek. Eğitim süreçlerinde kursiyerlerin ücret ve SGK primleri İŞKUR tarafından karşılanacak. Eğitimlerin sonunda kursiyerler OSB’de faaliyet gösteren fabrikalarda iş başı yapacak. Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan proje kapsamında ilk grup eğitimleri 23 Ekim tarihinde başlayacak.

Bin 846’tan 185’i sevindi

Bartın’da Bartın Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolle Toplum Yararına Projesi (TYP) kapsamında okullarda temizlik görevlisi olarak istihdam edilecek 185 kişi için noter huzurunda kura çekilişi gerçekleştirildi. Çekişil bin 846 kişi arasından yapılırken çekilişte çalışmaya hak kazananlar büyük sevinç yaşadı. İşe yerleşemeyenler ise üzüntülü bir şekilde kuranın gerçekleştiği salondan ayrıldı.

Bartın Üniversite’nde İŞKUR kura çekimleri yapıldı

Bartın Üniversitesi ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında imzalanan protokol ile 50 geçici işçi alımı için kura çekimleri yapıldı.

İŞKUR önünde mevsimlik işçi kuyruğu

Kurumlarda 6 ay çalışacak mevsimlik işçi müracaatları başladı. Müracaatlar Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne yapılırken müdürlük önünde uzun kuyruklar oluştu.

IŞKUR Bartın’da sahaya inecek

İŞKUR Bartın İşverenleri Ziyaret Ederek İşgücü Piyasasında İhtiyaç Duyulan Meslekleri Yerinde Tespit Edecek.

Tarımdaki kadın girişimciler güçlendirilecek

Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor projesi kapsamında 5 gün süreli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri başladı. Program kapsamında üç grup halinde toplam 75 kadın çiftçiye İŞKUR/KOSGEB işbirliği ile istihdama yönelik sertifikalı "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" verilecek. Program kapsamında 50 bin TL hibe 100 bin TL faizsiz kredi olmak üzere toplam 150 bin TL destek verilecek.