Hasankadi Haberleri

Hasankadi Haberleri

Yeni keşfedilen şelale turizme kazandırılacak

Bartın’ın Hasankadı beldesinde ormanlık alanda keşfedilen şelale için belediye çalışma başlattı. Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu, “Ormanın derinliklerinde kalmış gizli bir şelale diyebiliriz. Şimdi burada bir çalışma yaparak, halkımızın gelip çay içebileceği, dinlenebileceği bir alan haline getireceğiz” dedi.

Evde kanlar içinde bulundu

Yakınları acı manzara ile karşılaştı

Yola fırlayan çocuğa araba çarptı Kaza anı kameraya yansıdı

Kaza anı kameraya yansıdı

Kamyonet ile otomobil çarpıştı

Hasankadı yolunda kaza

Kasayı patlatmaya çalıştılar

Kimsenin bulunmadığı evlere girdiler

Kozcağız’da sera ve yol çalışmaları devam ediyor

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, Kozcağız Beldesinde 20 bin metrekare arazi üzerinde 520’şer metrekare şeklinde yapılan 30 adet seranın kurulum çalışmalarıyla Kozcağız-Hasankadı yolu Bakioğlu kesimindeki yol çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Hasankadı’ya taşkın koruma yapılacak

Devlet Su İşleri (DSİ) Hasankadı Beldesinde taşkın koruma inşaatı yapacak. Beldedeki Gökçe ve Demirci Deresi üzerine yapılacak taşkın koruma inşaatının ihalesi 28 Ocak’ta gerçekleştirilecek.

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ-23.BÖLGE KASTAMONU

23 Bölge Doğal Afet ve Taşkın Hasarları Onarımı (Bartın Merkez Hasankadı Beldesi Gökçe ve Demirci Deresi) yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

HASANKADI’DA SEL RİSKİ AZALACAK

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Hasankadı Beldesinde riski olan Yağısıkuzu, Güney ve Eskicuma derelerinin taşkın koruma ikmal yapım işi ihalesi ile Çaybükü (Akçamescit) köprüsü yapım ihalesinin yapılacağını açıkladı.

Bartın’da sokakta sigara içmek yasaklandı!

Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, koronavirüs tedbirleri kapsamında Bartın’da şehir merkezi, Kozcağız ve Hasankadı Beldesindeki cadde ve sokaklarda sigara içilmesini yasakladı. Meclis, şehir merkezinde sigara yasağının olduğu cadde ve sokakları tek tek sayarken Bartın’daki koronavirüs hastalara ve temaslı vatandaşlara bunda sonra hasta bilekliği takılmasına da karar verdi.

Saadet Partili Gençler, maske dağıttı

Saadet Partisi Bartın Gençlik Kolları Başkanı Hüsnü Can Özmen, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Kozcağız, Kumluca ve Hasankadı Beldelerinde vatandaşlara maske dağıttı.

Karabük’e alternatif yolda çalışma tam gaz

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız-Hasankadı-Yenice-Karabük duble yolunca başlayan birinci etap çalışmalarını inceledi. Bartın-Karabük arasında alternatif bir yol olacak ve bu yola önem verdiklerini ifade eden Tunç, bu yollarla Kozcağız’ın adeta bir kavşak noktası olacağını söyledi. Yılmaz Tunç ayrıca Kumluca Beldesi atıksu arıtma tesisi inşaatının başladığını da açıkladı.

Bankoğlu’ndan Hasankadı çağrısı

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Hasankadı beldesini ziyaret etti. Bankoğlu, “Yurttaşların haklı taleplerini artık duyun, beldenin ihtiyaçlarını artık görün” dedi.

Kozcağız-Hasankadı yolu başladı

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız-Hasankadı arasındaki yol çalışmaların başladığı açıklayarak, “Bartın-Kozcağız-Hasankadı-Yenice üzerinden Karabük’e kadar ulaşacak olan bu yatırıma bölgemiz için büyük önem veriyoruz” dedi.

Güner’den yaka seli mağduru Hasankadı’da inceleme

Bartın Valisi Sinan Güner, kuvvetli yağıştan dolayı yaka selinin yaşandığı Hasankadı Beldesinde incelemelerde bulundu.

Bankoğlu’dan belde ve köy ziyaretleri

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Hasankadı Beldesinde Kıranpazarı ve Hanyeri’nde ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarla bir araya geldi. Bankoğlu ziyaretlerle ilgili “Zaman, yurttaşa destek olma zamanıdır” dedi.

Aşağıdere Köprüsü tamamlanmak üzere

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Hasankadı Aşağıdere Köyünde sel taşkınında hasar gören köprünün yerine yeni köprü yapımı tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Tedbirleri konuştular

Hasankadı Belediye Başkanımız Şeref Emiroğlu ve Hasankadı Merkez Mahallesi Muhtarı Hüseyin Maden, Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinden yeni kararlar

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin aldığı yeni kararlar açıklandı, Hasankadı için flaş karar...

Bartın’daki son vaka sayısı 26

Bartın Valisi Sinan Güner, koronavirüs salgınında Bartın’daki son durumla ilgili açıklamada bulundu. Şuanda şüpheli vaka sayısının 26 olduğunu ifade eden Güner, Hasankadı Beldesinden 2 kişinin korona nedeniyle hayatını kaybettiğini, 4 hastanın da tedavi edilerek taburcu edildiğini söyledi. Çeşmi Cihan yurdunda şu an 30 kişi karantinada olduğunu belirten Güner, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca il genelinde bin 940 kişiye toplam 550 bin 904 TL nakdi yardım yapıldığını 650 kişiye de Ayni Gıda Yardımı yapılacağını kaydetti.

Hasankadı karantiya alındı

Hasankadı Beldesi, İstanbul ve çevre il ile ilçelerden 111 kişinin gelmesi, gelenlerin zorunlu ev izolasyonuna riayet etmemeleri ve ateş, öksürük gibi hastalık belirtilerinin artması nedeniyle İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisince karantina altına alındı. Beldeye giriş ve çıkışlar ikinci bir emre kadar yasaklandı.

“Kozcağız çok farklı bir görünüm kazanacak ve güzelleşecek”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız- Bartın Duble Yolu’yla ilgili açıklamalarda bulunurken yapılacak olan çalışmalarla Kozcağız’ın çehresinin değişeceğini belirtti. Tunç, “Kozcağız şehir geçişinde eski köprülerin yerine inşa edilecek olan 5 adet köprü ve Irmak ıslahı beldenin çehresini değiştirecek, Kozcağız çok farklı bir görünüm kazanacak ve güzelleşecek. Kozcağız, Kumluca, Hasankadı beldelerimizin ve köylerimizin Bartın’a ulaşımı kolaylaşacak.” dedi.

Tunç: "Muhalefetin derdi karalamak, bizim derdimiz icraat"

İl Danışma Meclisi Toplantısında AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında Bartın’da 7,5 milyar TL’lik yatırım yapıldığını aktaran AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, sağlıktan eğitime, ulaştırmadan enerjiye kadar şuanda Bartın’da yürütülen yatırımları tek tek anlattı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla olan görüşmenin detaylarını açıklayan Tunç, 400 yataklı hastanenin inşaatının hızla devam edeceğini ve Hasankadı Beldesine 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Kurucaşile’ye ilçe hastanesi taleplerini Bakan Koca’ya aktardıklarını ve Koca’nın bu projelere sıcak baktığını söyledi. Tunç, “AK Parti demek icraat demek. Muhalefetin derdi karalama siyaseti olabilir ama bizim derdimiz halkımıza icraat götürmek” dedi.

İş makinesi gidemeyince yürüyerek gittiler

Bir metreyi bulan karda olağanüstü çaba gösterdiler

Belediye Başkanlarından Tunç’a Meclis ziyareti

Ulus, Kurucaşile, Abdipaşa, Kozcağız ve Hasankadı Belediye Başkanları AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adaleti Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç’u TBMM’deki makamında ziyaret ederek, belediyelerinin çalışmaları hakkında istişarelerde bulundular.

Akın, İstanbul’daki Bartınlılarla buluştu

Bu yıl 24. Kez Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı için İstanbul’a giden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İstanbul’da Bartın Hasankadı Beldesi Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği’ni ziyaret etti.

Eski Belediye Başkanı ve Personellerine hapis cezası

Hasankadı Beldesi Eski Belediye Başkanı Z.E. ve belediyede çalışan 11 kişi hakkında 'zimmet' ve 'görevini kötüye kullanma' iddiasıyla açılan ve Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava sonuçlandı. Mahkeme sonunda Eski Belediye Başkanı Z.E., Fen İşleri Müdürü B.K. ve Memur A.Ö. hapis cezası aldı.

Hasankadı’da kömür sahası açılıyor

Bartın’ın Hasankadı beldesinde kömür varlığı ile ilgili Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) mühendis ve teknik arama ekibi tarafından yapılan araştırma ve incelemelerin sonucunda sevindirici bir gelişme yaşandı. MTA tarafından ihale yapılmak üzere sahanın oluşturulduğu belirtildi.

Emiroğlu’ndan Akın’a ziyaret

Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu ve Hasankadı Belediye Meclis Üyesi İsmail Özgün Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.

AFAD’tan Bartın’a 4 Milyon 875 Bin TL ödenek

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Hasankadı çevresinde meydana gelen sel taşkınları sonrasında oluşan zararları gidermek için Bartın İl Özel İdaresine 4 milyon 400 bin TL, Hasankadı Belediyesine 475 Bin TL olmak üzere toplam 4 milyon 875 bin TL ödenek aktardıklarını açıkladı.