Harita Haberleri

Harita Haberleri

Bartın vakaların en çok azaldığı iller arasında!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, haftalık 100 bin nüfusa karşılık toplam vaka haritasını paylaştı. Haritaya göre; vaka sayısının en çok azaldığı iller arasında Gümüşhane, Eskişehir, Artvin, Denizli’yle birlikte Bartın da yer aldı.

Kalaycı İl Başkanları Çalışma Kampına katıldı

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Kızılcahamam'da Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın düzenlediği İl Başkanları Çalışma Kampına katıldı. Kampta AK Parti’yi 2023 seçimlerine götürecek yol haritası şekillenecek.

KORKUTAN YÜKSELİŞEVALİLİKTEN UYARI

Son illere göre güncel vaka yoğunluğu haritasında haftalık vaka sayısı 100 bin kişide 512,11 olan Bartın’da Valilik vatandaşları ev içi temaslar konusunda uyardı. Bartın’daki vakaların evdeki temas, eş dost ve akraba ziyaretleri ile il dışı temas olmak üzere 3 temel unsurdan oluştuğunu kaydeden Bartın Valilik, vatandaşların aynı zamanda gece 24:00’a kadar Bartın Devlet Hastanesinden aşı randevusu alabileceğini de belirtti.

Bartın'da Güney Afrika Mutantı görüldü

Sağlık Bakanlığınca en son hazırlanan renk haritasında 58 ille birlikte çok yüksek riskli iller arasında yer alan Bartın’da Merkeze bağlı Yanaz Köyü karantinaya alındı. İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar ile Mücadele Komisyonu tarafından yapılan tespitler sonucunda köyde Güney Afrika Mutant Virüs vakalarının arttığı gözlendi.

Tunç “Yolsuzluklarla mücadele mevzuatımızda belli”

Kamu gücü kullanılarak elde edilen haksız kazançların araştırılması hakkındaki HDP Grup Önerisi hakkında TBMM Genel Kurulunda konuşan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Yol haritası mevzuatımızda bellidir. Usulsüzlük, yolsuzluk yapan varsa müeyyidesi vardır. Bu müeyyideyi uygulayacak olan da bağımsız yargıdır” dedi.

Hafta sonu sokağa çıkmak yasak!

Kabine Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın halkının ve tüm Türkiye’nin merakla beklediği yeni risk haritasını açıkladı. “Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık Cumartesi ve Pazar günü olarak sürecektir. Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80'ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır. Ramazan ayında hep birlikte biraz fedakarlık yapacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni alınan tedbir kararlarını duyurdu.

Yeni risk haritası yayımlandı!

Bartın'da son durum ve yeni açıklanan tedbirler

Termik santrale bir darbe de Danıştay’dan

Bartın Platformu, Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş (HEMA) tarafından Amasra’ya yapılmak istenen termik santralle ilgili 1/100 binlik ÇED yürütmesinin durdurulması kararı iptali isteminin Danıştay 6. Dairesince reddedildiğini açıkladı. Platform kararı “Bu karar; termik santralin Bartın-Amasra coğrafyasından, haritalardan kesin olarak silineceği müjdesidir” şeklinde değerlendirirken Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ÇED süreci durdurulan termik santral başvurusunu tamamen iptal etme çağrısında bulundu.

BABACAN BARTIN’DAN YENİ BAŞLANGICI ANLATTI

Partisinin ilk il kongresi için Bartın’a gelen DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye’de artık yeni bir başlangıç yapmanın zamanının geldiğini söyleyerek AK Parti iktidarını “laf çok, icraat yok” diyerek eleştirdi. Babacan, “Artık, konuşmaktan, fikirlerden, farklı kimliklerden, dünyadan, gelecekten korkmayan cesur, özgür ve zengin bir Türkiye istiyoruz. İstiklal Marşı'nın girişinde söylendiği gibi; Korkma Türkiye! Çözüm haritamız belli. Çözümün sözcüsü bizler olacağız. Ayrışmayacağız, ayrıştırmayacağız. Korkmayacağız. Korkutmayacağız. Toplumu kutuplara ayırmayacağız. Hep beraber Türkiye'nin yaralarını saracağız. Artık Türkiye'nin DEVA'sı var” dedi.

İş İlanı

Kozcağız baraj şantiyesine Harita Mühendisi aranmaktadır

Bir tarihi değer daha gün yüzüne çıkıyor

Bartın Belediyesi tarafından hazırlanan Kültür Yolu Haritasının içerisinde yer alan Aya Nikolas Kilisesi’nin restorasyon çalışması için incelemelerde bulunuldu.

Bartın Tarih Envanteri ve Kültür Haritasının ilk aşaması basıldı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projelerinden olan Bartın Tarih Envanteri ve Kültür Haritası için çalışmalar başladı. Bartın Tarih Envanteri ve Kültür Haritası Projesinin 1. aşaması olan harita basılarak dağıtımına başlandı.

2020 Çalışma ve Yatırım Programı kabul edildi

İl Genel Meclisi, kasım gündemi çerçevesinde İl Özel İdaresinin 2020 çalışma ve yatırımlarının yol haritasını çizen 2020 Yılı Çalışma ve Yatırım Programını kabul etti. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeler, 2 gün süren görüşmelerin sonunda programı oy birliğiyle kabul ederken 55 milyonluk 2020 bütçesinden en büyük pay İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile Yol Ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ayrıldı.

Taşkın sel sınırı artık eski kot!

Devlet Su İşleri (DSİ) 23. Bölge Müdürü Hayrettin Baysal, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Türkiye’nin en büyük ırmak ıslah projesi olan Bartın Irmağı Islah Projesinin kamulaştırma haritalarının Kozcağız’dan başlayarak şuanda hazırlandığını ve yine Bartın’da birçok insanı yakından ilgilendiren taşkın sel sınırının eski kota çekildiğini açıkladı. Baysal, Bartın Belediyesi’nin artık eski kottan bu sınırda kalan vatandaşların arazilerine imar izni verebileceğini söyledi. Bartın Valisi Sinan Güner de toplantıda Bartın-Ankara karayolu üzerindeki Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsü ile yeni yapılan yurtları, 400 yataklı devlet hastanesini ve yaklaşık 40 köyü kapsayan bir alanda elektrikten yaşayan mağduriyetlerin giderilmesi için bölgenin şehir enerji hattına bağlanacağını açıkladı.

Aldatmaz, seçim çalışmalarına başladı

AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bartın Belediye Başkan Adayı gösterilmesinin ardından çalışmalara başladı. İlk olarak parti teşkilatı ile bir araya gelen Aldatmaz, daha sonra mahalle temsilcileriyle toplantılar yaparak, yol haritası belirledi. Şuana kadar İnkumu Tünel Projesini açıklayan Aldatmaz’ın büyük projelerini önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

TUNÇ: “BARAJLAR SAYESİNDE BARTIN TAŞKIN SEL SINIRI PROBLEMİNİ ÇÖZDÜK”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Irmağı taşkın sel sınırı nedeniyle yaşanan problemleri inşa ettikleri 3 baraj sayesinde çözdüklerini söyledi. DSİ Bölge Müdürlüğünün yeniden hesaplama yaptığını ifade eden Tunç, ırmak talveg kotu yerine arazinin yüksekliğine göre yapılan hesaplamalar neticesinde onaylanan harita Bartın Belediyesine gönderildiğini kaydetti.

Akça, eğitimcilerin sorunlarını açıkladı

Eğitim-Bir-Sen Bartın Şube Başkanı Muhammet Akça yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla açıklamada bulundu. Eğitimde başarının hangi yol, yöntem ve tekniklerin kullanılacağına, nasıl bir yol haritası izleneceğine ilişkin pratik, ancak kapsamlı bir teorik arka planla mümkün olduğunu ifade eden Akça eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm bulmadan eğitimde yol almanın ve başarıyı yakalamak pek mümkün görünmediğini söyledi. Akça eğitimcilerin sorunlarını da sıraladı.

Gölbucaklı’dan Sivas Kongresi açıklaması

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Sivas Kongresi’nin 99. yılı dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığına giden yolun reçetesinin 4 Eylül 1919’da ortaya konduğunu ve Kurtuluş Savaşının yol haritası Sivas’ta çizildiğini ifade eden Gölbucaklı, “En karanlık günlerde milletimizin azim ve kararlılıkla ortaya koyduğu birlik ve beraberlik duygusuna bugün de ihtiyacımız var” dedi.

BARFED İCRA KURULU TOPLANDI

Yol haritası masaya yatırıldı

Umut Vakfı Türkiye’nin cinayet haritasını yayınladı

Bartın’da 2016’da 11 olay yaşandı