Hacı Gölbucaklı Haberleri

Hacı Gölbucaklı Haberleri

Gölbucaklı’dan Belediyeye “Trafik” çıkışı

Bartın’da yaklaşık 2 haftadır Bartın Belediyesince yapılan asfalt çalışmalarından dolayı trafik sorunu yaşandığını ifade eden Memleket Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, “Trafik tam bir keşmekeş ve içinden çıkılamaz durumdadır. Buradan Bartın Belediyesine sesleniyorum, Yeter artık, insanların aklı ile alay etmenizin anlamı yok! Bizlerin paraları birilerine peşkeş mi çekiliyor? Veya daha önce peşkeş mi çekildi? Nedir bu taş beton sevdanız, Mevcut iktidar da aynısını yapıyor, sizlerde onları örnek mi alıyorsunuz?” dedi.

Kozcağız yol çalışması, Meclis gündeminde!

Memleket Partisi İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Kozcağız Beldesinde Kozcağız Beldesinde yapılan yol çalışmasını yazılı ve sözlü soru önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. Yol çalışmasıyla ilgili cevaplanması istemiyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na 4 maddelik soru önergesi veren Milletvekili Çelebi, “Bartın Kozcağız’da neden dere yatağına istinat duvarı çekilerek ana yol yapılmaktadır?” diye sordu.

Amasra ADD’den Memleket Partisine ziyaret

Amasra Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bakanı Yurdanur Topçu, Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

MUHARREM İNCE, YENİDEN BARTIN’A GELECEK

Bartın gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik, parti teşkilatı olarak üye sayısını kasım ayına kadar 500’e ulaştırdıkları takdirde Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Kasım sonu gibi yeniden Bartın’a geleceğini söyledi. Bartın’da son günlerde özellikle yağmurlu havalarda yaşanan trafik kazalarına da değinen Çelik, “Karayolları Bartın’da çalışmıyor. Biz iktidarda olsaydık şuan ki Karayolları Şefini görevde bir gün bekletmezdik” dedi. Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı da Bartın’ın bugünlerde en büyük sorunun yurt ve fahiş ev kiraları olduğunu kaydetti.

Memleket Partisinden Hergün’e kutlama ziyareti

Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Bartın Hergün Yazı İşleri Müdürü Nihal Karaman’ı ziyaret ederek Hergün’ün kuruluşunun 13. Yılını kutladı.

GÖLBUCAKLI’DAN İKTİDARA ENFLASYON TEPKİSİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan eylül ayı enflasyon rakamları üzerinden AK Parti iktidarını eleştiren Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, “Peki siz Saray olarak, Bakanlar Kurulu olarak, iktidar olarak, iktidar milletvekilleri olarak ve hatta TÜİK yetkilileri olarak bu rakamların gerçekliğine inanıyor musunuz? Bu enflasyon hesaplanırken gaz lambası fitili ve pinpon topu ile mi hesaplanıyor… Vatandaşın cebindeki enflasyon yüzde 50’leri geçmiş siz hala uyduruk rakamlarla vatandaşı kandırdığınızı mı sanıyorsunuz?” dedi.

Çelik ve Gölbucaklı’dan İnce’ye hayırlı olsun ziyareti

Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, 1. Olağan Kongresi sonrası Memleket Partisi Genel Başkanı seçilen Muharrem İnce’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

“İktidar olmak amacıyla yola çıktık”

Memleket Partisi İl Başkanlığı, hafta sonu bir basın toplantısı düzenledi. Bartın’da teşkilat çalışmalarının devam ettiğini belirten Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik, hükümeti de sert bir dille eleştirirken “Biz kapısında adalet yazan içinde adalet olmayan saraylarda değil, vicdanlarda bağımsız, özgür ve tarafsız bir adalet sistemi kuracağız. Bizim Türkiye’mizde adli yıl açılışları temenniler ve iyi dileklerle değil,  hukukun üstünlüğü, onuru ve gururuyla yapılacak. Bizim Türkiye’mizde yurtta barış, dünyada barış ilkemizin ışığında ülkemizde ve komşularımızla yeniden barışı tesis edeceğiz” dedi. İl Başkanı Çelik’in ardından konuşan Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı da Bartın gündemindeki sorunları ele aldı. Bartın’da yaşanan elektrik kesintilerine dikkat çeken Gölbucaklı, trafik sorunu için de çözüm istedi. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Bartın’da gelerek ziyaretlerde bulunacağı bilgisini paylaşan Gölbucaklı, çok çarpıcı ve sert eleştirilerde bulundu.

Çelik ve Gölbucaklı Anıtkabir’i ziyaret etti

Ankara’da düzenlenen Memleket Partisi İl Başkanları toplantısına katılan Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Göbucaklı Anıtkabir’i ziyaret etti.

Memleket Partisi İl Başkanı Mustafa Çelik oldu

Memleket Partisi Bartın İl Başkanlığının ilk olağan kongresinde Memleket Partisinin ittifak siyaseti yoğunlaştığı bir dönemde zorunluluktan doğduğunu ifade eden Memleket Partisi Kurucu Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy “Biz ne Cumhur ne Millet tek yok Memleket” diyerek 76 kurucu arkadaşımızla birlikte yola çıktık. Memleket Partisi iktidarında Cumhur-Millet kalmayacak, Türk Milleti olacak” dedi. Olağan kongrede ise Kurucu İl Başkanı Mustafa Çelik, Memleket Partisi Bartın İl Başkanlığının ilk İl Başkanı seçildi.

Memleket Partisi “Bartın’da iddialıyız”

Bartın Hergün Gazetesini ziyaret eden Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik, il ve merkez ilçe teşkilatının yanı sıra Amasra’da da teşkilatlanma çalışmalarını yürüttüklerini, Kurucaşile ve Ulus’ta da hazırlıkların devam ettiğini açıkladı. Fiziksel yapılanma olarak da parti binasını tutuklarını ifade eden Başkan Çelik, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin açılış için Bartın’a geleceğini söyledi. Çelik, “Bartın’da iddialıyız. 2 seçimde partimizi iktidara taşıyamazsak görevden çekileceğiz” derken Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı da merkezde bir parti kurmak istediklerini kaydetti ve CHP Eski Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya’nın Memleket Hareketi içerisinde yer alıp almayacağı konusuna da açıklık getirdi.

Memleket Parti Bartın'da Çelik ve Gölbucaklı'ya emanet

Muharrem İnce önderliğinde kurulan Memleket Partisi'nin Bartın İl ve Merkez İlçe Başkanı belli oldu. Memleket Partisi Bartın İl Başkanlığına Lider Dünyam Temizlik Hizmetleri Firması Sahibi Mustafa Çelik getirilirken Merkez İlçe Başkanı, CHP Eski Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı oldu.

Gölbucaklı’dan Hergün’e 12. Yıl ziyareti

CHP Merkez İlçe Eski Başkanı Hacı Gölbucaklı, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’ı ziyaret ederek Hergün’ün kuruluşunun 12. Yılını kutladı.

Gölbucaklı, kalp krizi geçirdi

CHP Eski Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı'nın kalp krizi geçirdi. Bartın’daki ilk müdahalesinin ardından Zonguldak’a sevk edilen Gölbucaklı’nın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Gölbucaklı: “ Olağanüstü kongreler yapılmalı”

CHP Merkez İlçe Eski Başkanı Hacı Gölbucaklı, parti tüzüğünün 24, 25 ve 26. maddeleri ile Siyasi Partiler Kanunun 19. ve 20. Maddelerine istinaden CHP Bartın İl ve Merkez İlçe Olağanüstü kongrelerinin yapılması için CHP Bartın Merkez İlçe Başkanlığına dilekçe yazdıklarını açıkladı. Parti üyelerinin ve delegelerin de talebinin bu yönde olduğunu ifade eden Gölbucaklı, olağanüstü kongrelerin yapılmaması halinde yasal süreci başlatacaklarını kaydetti.

Gölbucaklı: “ Olağanüstü kongreler yapılmalı”

CHP Merkez İlçe Eski Başkanı Hacı Gölbucaklı, parti tüzüğünün 24, 25 ve 26. maddeleri ile Siyasi Partiler Kanunun 19. ve 20. Maddelerine istinaden CHP Bartın İl ve Merkez İlçe Olağanüstü kongrelerinin yapılması için CHP Bartın Merkez İlçe Başkanlığına dilekçe yazdıklarını açıkladı. Parti üyelerinin ve delegelerin de talebinin bu yönde olduğunu ifade eden Gölbucaklı, olağanüstü kongrelerin yapılmaması halinde yasal süreci başlatacaklarını kaydetti.

Gölbucaklı ve Çelik’ten Çınçın’a taziye ziyareti

CHP Eski Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ve Lider Dünyam Apartman Yöneticiliği ve Temizlik Hizmetleri Sahibi Mustafa Çelik, kalp krizi sonucu babası İbrahim Yılmaz Karaman’ı kaybeden Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’a taziye ziyaretinde bulundu.

Gölbucaklı’dan Hergün’e yeni yıl ziyareti

CHP Merkez İlçe Eski Başkanı Hacı Gölbucaklı ve eski merkez ilçe üyeleri, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın ve gazete ekibini ziyaret ederek Hergün Gazetesi’nin yeni yılını kutladı.

Gölbucaklı’dan yeni yıl mesajı

CHP Eski Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, bir mesaj yayımlayarak Bartın halkının yeni yılını kutladı. Gölbucaklı mesajında “Umarım ki, 2019 hepimiz için daha demokratik, daha çok adaletin olduğu ve eşit haklar ile arzu ettiklerimizden çok daha fazlasını yaşatır” dedi.

CHP’de Nazif Çomak göreve başladı

CHP Eski Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ve Yönetiminin görevden alınmasının ardından CHP Genel Merkezi Nazif Çomak’ı CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı olarak atadı. Genel Merkez, Merkez İlçenin yeni yönetimini de onarken Başkan Çomak, “Kişilere bağlı değil, ilkelere göre siyaset yapacağımızın tüm partililerimiz ve halkımız tarafından bilinmesini isteriz” dedi.

CHP'DE SEÇİM ÖNCESİ İKİNCİ DEPREM

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı’nın parti genel merkezince görevden alınmasının ardından CHP Bartın Teşkilatında ikinci bir deprem daha yaşandı. CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan ve il yönetimini oluşturan 16 Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinden istifa etti. CHP Genel Merkezinin birkaç kişinin idaresinde ve örgütün kişilerin arkasında değerlendirildiği bir yapıya büründüğünü ifade eden Erkan, “Bu şekildeki bir zihniyetle birlikte çalışmayı reddediyorum” diyerek görevinden istifa ettiğini açıkladı. Gölbucaklı ve Merkez İlçe Teşkilatının görevden alınması ve CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’yla ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulunan Erkan, CHP’nin 31 Mart yerel seçimlerindeki şansını bu şekilde kaybettiğini söyledi. CHP İl Teşkilatının istifasıyla birlikte gözler İl Kadın Kolları Teşkilatına ve Kadın Kolları Başkanı Fatma Özcan’a çevrildi.

“BİRİLERİNİN KİŞİSEL İKBALLERİ UĞRUNA”

CHP’de Merkez Yönetim Kurulu’nun 26 Kasım 2018 tarihli toplantı kararıyla görevden alınan CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı basın açıklaması düzenlendi. Gölbucaklı açıklamalarının odak noktasına CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nu koyarak, “12 seçimin 10 tanesinde galibiyet almış bir yönetim vardı. Bu yönetim sadece birilerinin kişisel ikballeri uğruna görevden alınmıştır.” dedi. CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ve Merkez İlçe Yönetiminin görevden alınması Bartın gündeminde bomba etkisi yarattı. Haber Salı akşam saatlerinde şehirde kulaktan kulağa yayıldı. Çarşamba sabahı ise görevden alınan Gölbucaklı parti binasında açıklamalarda bulundu.

Gölbucaklı’dan “Belediye borç batağında” iddiası

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, içerisinde Bartın Belediyesi’nin çalışmalarının yer alacağı 204 sayfalık 30 bin adet kitap basımını sert bir dille eleştirdi. Hükümetin kamuda tasarruf tedbirleri uyguladığı bu zamanda Belediyenin basacağı bu kitabın yaklaşık olarak maliyetinin 400 ile 500 bin TL olacağını ifade eden Gölbucaklı, 31 Mar yerel seçimlerinde yeniden aday olan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın halkın parasıyla kendi reklamını yapacağını söyledi. Gölbucaklı, Belediyenin borçları nedeniyle iflas etmek üzere olduğunu da iddia etti.

Gölbucaklı’dan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yılı dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Gölbucaklı, Bülent Ecevit’i andı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı bir mesaj yayımlayarak Bülent Ecevit’i ölümünün 12. yılında özlem ve saygıyla andı.

Gölbucaklı, Cumhuriyet Bayramını kutladı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yılını kutladı.

Gölbucaklı, Muhtarlar Gününü kutladı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı bir mesaj yayımlayarak Muhtarlar Gününü kutladı. Gölbucaklı mesajında, “Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadırlar.” Dedi.

CHP’den 4 bin kişiye aşure ikramı

CHP İl Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu. CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Hükümet Caddesi’ndeki Arap Camii önünde kurulan stantta 4 bin kişiye aşure dağıttı.

Gölbucaklı’dan Dirim’e milli bayramlarla ilgili talep

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yapılan değişikliklerle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Atatürkçülüğün yeniden öğretmenlerin gündemine alınmasının ve daha önce Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği’nden çıkarılan milli bayramların yeniden kutlama çizelgesine eklenmesinin sevindirici olduğunu söyledi. “Atatürkçü bir nesil yetiştirilmesi konusunda tüm mücadelemizi vereceğiz” diyen Gölbucaklı, Bartın Valisi Nusret Dirim’den milli bayramların daha önce olduğu gibi halka açık ve merkezlerde, meydanlarda veya stadyumlarda kutlanması konusunda yardımcı olmasını istedi.

Gölbucaklı’dan 13 maddelik krizden çıkış yolları

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 maddelik krizden çıkış yolları önerilerini açıklayarak Türkiye’nin bu önerilerle mümkün olabileceğini söyledi.