Hacı Gölbucaklı Haberleri

Hacı Gölbucaklı Haberleri

Çelik ve Gölbucaklı Anıtkabir’i ziyaret etti

Ankara’da düzenlenen Memleket Partisi İl Başkanları toplantısına katılan Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Göbucaklı Anıtkabir’i ziyaret etti.

Memleket Partisi İl Başkanı Mustafa Çelik oldu

Memleket Partisi Bartın İl Başkanlığının ilk olağan kongresinde Memleket Partisinin ittifak siyaseti yoğunlaştığı bir dönemde zorunluluktan doğduğunu ifade eden Memleket Partisi Kurucu Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy “Biz ne Cumhur ne Millet tek yok Memleket” diyerek 76 kurucu arkadaşımızla birlikte yola çıktık. Memleket Partisi iktidarında Cumhur-Millet kalmayacak, Türk Milleti olacak” dedi. Olağan kongrede ise Kurucu İl Başkanı Mustafa Çelik, Memleket Partisi Bartın İl Başkanlığının ilk İl Başkanı seçildi.

Memleket Partisi “Bartın’da iddialıyız”

Bartın Hergün Gazetesini ziyaret eden Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik, il ve merkez ilçe teşkilatının yanı sıra Amasra’da da teşkilatlanma çalışmalarını yürüttüklerini, Kurucaşile ve Ulus’ta da hazırlıkların devam ettiğini açıkladı. Fiziksel yapılanma olarak da parti binasını tutuklarını ifade eden Başkan Çelik, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin açılış için Bartın’a geleceğini söyledi. Çelik, “Bartın’da iddialıyız. 2 seçimde partimizi iktidara taşıyamazsak görevden çekileceğiz” derken Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı da merkezde bir parti kurmak istediklerini kaydetti ve CHP Eski Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya’nın Memleket Hareketi içerisinde yer alıp almayacağı konusuna da açıklık getirdi.

Memleket Parti Bartın'da Çelik ve Gölbucaklı'ya emanet

Muharrem İnce önderliğinde kurulan Memleket Partisi'nin Bartın İl ve Merkez İlçe Başkanı belli oldu. Memleket Partisi Bartın İl Başkanlığına Lider Dünyam Temizlik Hizmetleri Firması Sahibi Mustafa Çelik getirilirken Merkez İlçe Başkanı, CHP Eski Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı oldu.

Gölbucaklı’dan Hergün’e 12. Yıl ziyareti

CHP Merkez İlçe Eski Başkanı Hacı Gölbucaklı, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’ı ziyaret ederek Hergün’ün kuruluşunun 12. Yılını kutladı.

Gölbucaklı, kalp krizi geçirdi

CHP Eski Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı'nın kalp krizi geçirdi. Bartın’daki ilk müdahalesinin ardından Zonguldak’a sevk edilen Gölbucaklı’nın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Gölbucaklı: “ Olağanüstü kongreler yapılmalı”

CHP Merkez İlçe Eski Başkanı Hacı Gölbucaklı, parti tüzüğünün 24, 25 ve 26. maddeleri ile Siyasi Partiler Kanunun 19. ve 20. Maddelerine istinaden CHP Bartın İl ve Merkez İlçe Olağanüstü kongrelerinin yapılması için CHP Bartın Merkez İlçe Başkanlığına dilekçe yazdıklarını açıkladı. Parti üyelerinin ve delegelerin de talebinin bu yönde olduğunu ifade eden Gölbucaklı, olağanüstü kongrelerin yapılmaması halinde yasal süreci başlatacaklarını kaydetti.

Gölbucaklı: “ Olağanüstü kongreler yapılmalı”

CHP Merkez İlçe Eski Başkanı Hacı Gölbucaklı, parti tüzüğünün 24, 25 ve 26. maddeleri ile Siyasi Partiler Kanunun 19. ve 20. Maddelerine istinaden CHP Bartın İl ve Merkez İlçe Olağanüstü kongrelerinin yapılması için CHP Bartın Merkez İlçe Başkanlığına dilekçe yazdıklarını açıkladı. Parti üyelerinin ve delegelerin de talebinin bu yönde olduğunu ifade eden Gölbucaklı, olağanüstü kongrelerin yapılmaması halinde yasal süreci başlatacaklarını kaydetti.

Gölbucaklı ve Çelik’ten Çınçın’a taziye ziyareti

CHP Eski Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ve Lider Dünyam Apartman Yöneticiliği ve Temizlik Hizmetleri Sahibi Mustafa Çelik, kalp krizi sonucu babası İbrahim Yılmaz Karaman’ı kaybeden Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’a taziye ziyaretinde bulundu.

Gölbucaklı’dan Hergün’e yeni yıl ziyareti

CHP Merkez İlçe Eski Başkanı Hacı Gölbucaklı ve eski merkez ilçe üyeleri, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın ve gazete ekibini ziyaret ederek Hergün Gazetesi’nin yeni yılını kutladı.

Gölbucaklı’dan yeni yıl mesajı

CHP Eski Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, bir mesaj yayımlayarak Bartın halkının yeni yılını kutladı. Gölbucaklı mesajında “Umarım ki, 2019 hepimiz için daha demokratik, daha çok adaletin olduğu ve eşit haklar ile arzu ettiklerimizden çok daha fazlasını yaşatır” dedi.

CHP’de Nazif Çomak göreve başladı

CHP Eski Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ve Yönetiminin görevden alınmasının ardından CHP Genel Merkezi Nazif Çomak’ı CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı olarak atadı. Genel Merkez, Merkez İlçenin yeni yönetimini de onarken Başkan Çomak, “Kişilere bağlı değil, ilkelere göre siyaset yapacağımızın tüm partililerimiz ve halkımız tarafından bilinmesini isteriz” dedi.

CHP'DE SEÇİM ÖNCESİ İKİNCİ DEPREM

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı’nın parti genel merkezince görevden alınmasının ardından CHP Bartın Teşkilatında ikinci bir deprem daha yaşandı. CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan ve il yönetimini oluşturan 16 Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinden istifa etti. CHP Genel Merkezinin birkaç kişinin idaresinde ve örgütün kişilerin arkasında değerlendirildiği bir yapıya büründüğünü ifade eden Erkan, “Bu şekildeki bir zihniyetle birlikte çalışmayı reddediyorum” diyerek görevinden istifa ettiğini açıkladı. Gölbucaklı ve Merkez İlçe Teşkilatının görevden alınması ve CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’yla ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulunan Erkan, CHP’nin 31 Mart yerel seçimlerindeki şansını bu şekilde kaybettiğini söyledi. CHP İl Teşkilatının istifasıyla birlikte gözler İl Kadın Kolları Teşkilatına ve Kadın Kolları Başkanı Fatma Özcan’a çevrildi.

“BİRİLERİNİN KİŞİSEL İKBALLERİ UĞRUNA”

CHP’de Merkez Yönetim Kurulu’nun 26 Kasım 2018 tarihli toplantı kararıyla görevden alınan CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı basın açıklaması düzenlendi. Gölbucaklı açıklamalarının odak noktasına CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nu koyarak, “12 seçimin 10 tanesinde galibiyet almış bir yönetim vardı. Bu yönetim sadece birilerinin kişisel ikballeri uğruna görevden alınmıştır.” dedi. CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ve Merkez İlçe Yönetiminin görevden alınması Bartın gündeminde bomba etkisi yarattı. Haber Salı akşam saatlerinde şehirde kulaktan kulağa yayıldı. Çarşamba sabahı ise görevden alınan Gölbucaklı parti binasında açıklamalarda bulundu.

Gölbucaklı’dan “Belediye borç batağında” iddiası

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, içerisinde Bartın Belediyesi’nin çalışmalarının yer alacağı 204 sayfalık 30 bin adet kitap basımını sert bir dille eleştirdi. Hükümetin kamuda tasarruf tedbirleri uyguladığı bu zamanda Belediyenin basacağı bu kitabın yaklaşık olarak maliyetinin 400 ile 500 bin TL olacağını ifade eden Gölbucaklı, 31 Mar yerel seçimlerinde yeniden aday olan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın halkın parasıyla kendi reklamını yapacağını söyledi. Gölbucaklı, Belediyenin borçları nedeniyle iflas etmek üzere olduğunu da iddia etti.

Gölbucaklı’dan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yılı dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Gölbucaklı, Bülent Ecevit’i andı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı bir mesaj yayımlayarak Bülent Ecevit’i ölümünün 12. yılında özlem ve saygıyla andı.

Gölbucaklı, Cumhuriyet Bayramını kutladı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yılını kutladı.

Gölbucaklı, Muhtarlar Gününü kutladı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı bir mesaj yayımlayarak Muhtarlar Gününü kutladı. Gölbucaklı mesajında, “Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadırlar.” Dedi.

CHP’den 4 bin kişiye aşure ikramı

CHP İl Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu. CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Hükümet Caddesi’ndeki Arap Camii önünde kurulan stantta 4 bin kişiye aşure dağıttı.

Gölbucaklı’dan Dirim’e milli bayramlarla ilgili talep

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yapılan değişikliklerle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Atatürkçülüğün yeniden öğretmenlerin gündemine alınmasının ve daha önce Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği’nden çıkarılan milli bayramların yeniden kutlama çizelgesine eklenmesinin sevindirici olduğunu söyledi. “Atatürkçü bir nesil yetiştirilmesi konusunda tüm mücadelemizi vereceğiz” diyen Gölbucaklı, Bartın Valisi Nusret Dirim’den milli bayramların daha önce olduğu gibi halka açık ve merkezlerde, meydanlarda veya stadyumlarda kutlanması konusunda yardımcı olmasını istedi.

Gölbucaklı’dan 13 maddelik krizden çıkış yolları

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 maddelik krizden çıkış yolları önerilerini açıklayarak Türkiye’nin bu önerilerle mümkün olabileceğini söyledi.

Gölbucaklı, Gaziler Gününü kutladı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı bir mesaj yayımlayarak 19 Eylül Gaziler Gününü kutladı. Gölbucaklı mesajında “Şehit yakınları ve gazilerimize, saygın kişiliklerine ve insan onuruna yakışır yaşam koşulları sunmak, sosyal devlet olmanın bir gereğidir ve toplumsal olarak borcumuzdur” dedi.

Gölbucaklı, CHP’nin kuruluşunun 95. yılını kutladı

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, bir mesaj yayımlayarak CHP’nin kuruluşunun 95. yılının kutladı. Gölbucaklı mesajında “Büyük Önder Atatürk'ün kurucu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan, Türkiye'nin en köklü partisi CHP, çağdaşlığın öncüsü, laik Cumhuriyetin güvencesi olmuştur” dedi.

Gölbucaklı’dan Sivas Kongresi açıklaması

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Sivas Kongresi’nin 99. yılı dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığına giden yolun reçetesinin 4 Eylül 1919’da ortaya konduğunu ve Kurtuluş Savaşının yol haritası Sivas’ta çizildiğini ifade eden Gölbucaklı, “En karanlık günlerde milletimizin azim ve kararlılıkla ortaya koyduğu birlik ve beraberlik duygusuna bugün de ihtiyacımız var” dedi.

Gölbucaklı, Basın Bayramını kutladı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, 24 Temmuz Basın Bayramı ve basından sansürün kaldırılmasının 110. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gölbucaklı, Engelliler Haftasını kutladı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı bir mesaj yayımlayarak Engelliler Haftasını kutladı.

Gölbucaklı, 1 Mayıs’ı kutladı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı bir mesaj yayımlayarak tüm işçilerin ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

Gölbucaklı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı bir mesaj yayımlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve TBMM’nin açılışının 98. Yılını kutladı.

CHP Teşkilatından Vural’a Polis Haftası ziyareti

CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı Polis Haftası be Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yılı dolayısıyla İl Emniyet Müdürü Ogün Vural’ı ziyaret etti.