Devlet Hastanesi Haberleri

Devlet Hastanesi Haberleri

Doktorlardan “Sağlıkta şiddet” öfkesi

Konya’da Uzm. Dr. Ekrem Karakaya’nın görevi başındayken öldürülmesine Bartın Tabip Odası ve Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Bartın Şubesi tepki gösterdi. Doktorlar, meslektaşlarının öldürülmesine ve sağlıkta şiddeti 2 günlük iş bırakarak protesto ederken Bartın Devlet Hastanesi bahçesinde de açıklama yaparak “Şiddet karşısındaki taleplerimize kulak tıkayanlardan, söylemleri ve politikalarıyla şiddeti teşvik edenlerden mücadelemizi yükselterek hesap soracağız” dedi.

Tıbbi sarf malzeme alınacak

İNEGÖL İLÇE DEVLET HASTANESİ Tıbbi sarf malzeme satın alacak.

Devlet Hastanesine 5 uzman hekim atandı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Devlet Hastanesine 5 yeni uzman hekimin atandığını açıkladı.

Çamaşır yıkama maddesi alınacak

BOLU İZZET BAYSAL DEVLET HASTANESİ Çamaşır yıkama maddesi alacak.

Yemek hizmeti alınacak

BEYPAZARI DEVLET HASTANESİ Malzeme dahil yemek pişirme hizmeti (dağıtım ve sonrası) alacak.

Su deposu yapılacak

ADANA SEYHAN DEVLET HASTANESİ Karaisalı Devlet Hastanesi yangın, kullanım suyu deposu ve doğankent semt polk su deposu yaptıracak.

Bakım ve onarım yapılacak

HAKKARİ YÜKSEKOVA DEVLET HASTANESİ Bakım ve onarım hizmeti alacak.

İş kazaları

Dengesini Kaybetti Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı  sorumluluk sahasında bulunan Yanaz Köyünde, geçtiğimiz gün  bir fabrikada işçi olarak çalışan E.Ö iş sahasında dengesini kaybederek yere düşmesi sonucunda hafif şekilde yaralanmıştır. Bartın Devlet Hastanesinde tedavisi yapılarak taburcu olmuştur. Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmıştır. 

DEVLET HASTANESİ -BARTIN

400 yataklı devlet hastanesi inşaatı devam ediyor

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Şiremirçavuş Mahallesinde 127 dönümlük arsa üzerinde, 10 bin 253 metrekare oturum alanına, 94 bin 252 metrekare kapalı alana sahip olan 400 yataklı yeni Bartın Devlet Hastanesi inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

Tunç’tan Acil Servis ziyaretleri

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Başkan Yardımcısı Muhammet Çengiz Yalçın ile birlikte Bartın Devlet Hastanesi Acil Servisi ile Bartın Çocuk Hastanesi Acil servislerini ziyaret etti.

Türk-Sağlık-Sen “Sorunlar belli, çözümler nettir”

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Bartın Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yapan Türk-Sağlık-Sen Bartın Şubesi, tüm sağlık camiasının mesleki itibarının yeniden kazandırılması gerektiğini söyledi. Sağlık çalışanlarının aşırı iş yükü, şiddet, mobbing, ayrımcılık ve haksızlıklarla yıprandığına, tükenmişlik sendromu ile karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Türk-Sağlık-Sen Bartın Şube Başkanı Besim Coşkun, “Sorunlar belli, çözümler nettir” dedi.

DOKTORLARDAN 2 GÜNLÜK İŞ BIRAKMA EYLEMİ

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla tüm meslektaşları ve sağlık çalışanları adına Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelen sunan Bartın Tabip Odası Başkanı Ahmet Çatı “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” söyleminden “Çekip gitsinler” aşamasına geldik. Bunu kabul etmiyoruz. Biz buradaydık, buradayız ve burada olacağız. İnsan sağlığı bizim kutsalımız. Kimse “3 kuruş için bu hekimler eylem yapıyorlar” falan demesin. Ama özlük haklarımızı ve halkın sağlığını korumak için de mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi. Doktorların, Devlet Hastanesi başta olmak üzere bugün başlayan iş bırakma eylemi yarın da devam ederken çocuk ve erişkin acil hastalar, hamileler, diyaliz hastaları, kanser hastaları, Covid-19 hastaları, yatan hastalar ve acil ameliyatlar dışında polikliniklerde hasta muayenesi gerçekleştirilmeyecek.

Tıbbi sarf malzeme alınacak

HAKKARİ DEVLET HASTANESİ Tıbbi sarf malzeme satın alacak.

Bartın’a 15 uzman hekim daha atandı

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Devlet Hastanesine yeni 15 uzman hekimin daha atandığını açıkladı.

Bakım ve onarım hizmeti alınacak

ŞEMDİNLİ DEVLET HASTANESİ Bakım ve onarım hizmeti alacak.

Bartın’da Turkovac uygulanması başladı

Türkiye’nin yerli ve milli Covid-19 aşısı Turkovac, Bartın Devlet Hastanesinde uygulanmaya başlandı. Gerek ilk doz gerekse hatırlatma dozu olarak Turkovac aşısı yaptırmak isteyen 18 yaş ve üzeri vatandaşlar, MHRS,182 veya E-Nabız sistemi üzerinden randevu alabilecek.

Kafeterya kiraya verilecek

Hopa Devlet Hastanesine ait kafeterya 3 yıl süre ile kiraya verilecek.

Laboratuvar hizmeti alınacak

MERSİN ANAMUR DEVLET HASTANESİ Laboratuvar hizmeti alacak.

Laboratuar malzemesi alınacak

GÜMÜŞHANE DEVLET HASTANESİ Laboratuvar sarf malzemesi satın alacak.

Genel sarf malzemesi alınacak

BOLU İZZET BAYSAL DEVLET HASTANESİ Genel sarf malzemesi alacak.

Devlet Hastanesinde yangın tatbikatı

2021 yılı Hastane Afet Planı kapsamında  Bartın Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Düzenlenen tatbikat gerçeğini aratmazken tatbikat başarıyla tamamlandı.

Devlet Hastanesine 5 uzman hekim daha atandı

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Devlet Hastanesine 5 uzman hekimin daha atandığını açıkladı. Milletvekili Tunç, ataması yapılan hekimlerin hasta kabulüne başladığını ifade etti.

“Kazanana kadar mücadele edeceğiz”

Sağlık çalışanları, yaşadıkları ekonomik sorunların görmezden gelinmesini, hekim dışı sağlık personeline yapılan haksızlığa  tepki koymak için iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Bartın Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yapan Türk Sağlık-Sen Bartın Şube Başkanı Besim Coşkun, “Türk Sağlık-Sen, Türkiye Kamu-Sen olarak tüm platformlarda mücadelemiz sürdüreceğiz. Alanlara inmekten hiçbir zaman geri durmadık, durmayacağız. Sağlık çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceğiz. Kazanana kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Tunç “Hastane inşaatımız son hızla devam ediyor”

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, inşaat çalışmaları devam eden Bartın 400 Yataklı Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu. Yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi alan Milletvekili Tunç, “Hastane inşaatımız son hızla devam ediyor” dedi.

Tıbbi gaz alınacak

KIZILCAHAMAM DEVLET HASTANESİ, Tıbbi gaz alacak.

Görüntüleme hizmeti alınacak

Beypazarı Devlet Hastanesi görüntüleme hizmeti için ihale düzenleyecek.

Laboratuvar hizmeti alınacak

PURSAKLAR DEVLET HASTANESİ Laboratuvar hizmeti alacak.