Etiketler

TÜBİTAK bir projeyi daha kabul etti

Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Dursun Kısa’nın ‘1002-Hızlı Destek Programı’ kapsamında TÜBİTAK’a sunduğu proje desteklenmeye hak kazandı.

Bartın'daki sanayi alanlarının alt yapısı iyileştiriliyor

Bartın Küçük Sanayi Sitesi, Atılım Sanayi Sitesi, Organize Sanayi Sitesi (OSB) ve genişleme alanının alt yapısı ulaşımın kolaylaşması için il sanayisine uygun hale getirilecek. “Ulaşım Kolaylaşıyor Sanayi Can Buluyor” adıyla hayata geçecek projenin destek sözleşmesi Bartın Valiliği ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) arasında imzalandı. BAKKA, 4 milyon 42 bin 199,99 TL’ye mal olacak projeye 1 milyon 543 bin 696,79 TL hibe desteği sağlayacak.

Bankoğlu’dan Albayrak’a 3 esnaf önergesi birden

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, pandemi döneminde her kesimden esnafa sunulması gereken destekler hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a 3 ayrı yazılı soru önergesi sundu. Bankoğlu, "Esnafın karşılıksız destek ihtiyacını gündeme getirmeye ısrarla devam edeceğiz" dedi.

Yemen Kahvesi’nden engelli istihdamına büyük destek

Bartın’da her kesimin uğrak adresi olan Yemen Kahvesi, engelli istihdamına da büyük destek veriyor. Bartınlı iş insanı Murat Yıldırım’ın işlettiği Yemen Kahvesi, engelli vatandaşların istihdam edilmesine olanak tanırken pandemi döneminde de maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarıyla hizmet vermeye devam ediyor.

Belediyeden Azerbaycan’a destek

Bartın Belediyesi, uluslar arası hukuka hiçe sayarak Ermenistan’ın işgaline uğrayan Azerbaycan’a destek olmak için belediye hizmet binasına dev Azerbaycan ve Türk Bayrağı astı.

Yatırımcıların taleplerine son şekil

Talepleri Değerlendirmesine Ait Karar Toplantısında Bartın’da tekstil ile ahşap tekne imal eden firmaların yatırım desteklerine ilişkin değerlendirilen taleplere son hali verildi. Toplantıda firmaların işveren ve sigortalı paylarına ilişkin teşvik talepleri ile 5. Bölgede yer alan Kurucaşile’deki geleneksel ahşap yat ve tekne imal eden firmaların 6. Bölgedeki teşviklerden yararlanması taleplerinin ilgili bakanlığa iletilmesine karar verildi.

Mescier’den Bartınspor’a destek

Bartınspor Kulübü Başkanı Fahrettin Fırıncıoğlu, demir çelikte Bartın’ın ve Türkiye’nin en büyük ihracat firmalarından olan Mescier’i ziyaret etti. Sohbet havasındaki ziyarette Mescier, her yıl olduğu gibi önümüzdeki sezon için de Bartınspor’a destek sözü verirken Başkan Fırıncıoğlu, Mehmet Mescier’e adının yazılı olduğu 74 numaralı forma hediye etti.

Akdeniz: “Esnafa nakdi destek yapılmalı”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı’nın toplumun tüm kesimleri için güven verici olduğunu savunan Bartın Madeni Eşya Sanatkârları Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz, “Kademeli geçiş süreci ekonominin adım adım toparlanmasını sağlayacak. Bu süreçte iş yapamayan esnafa nakdi destek verilmesi, toparlanma sürecine büyük katkı yapacaktır” dedi.

Bankoğlu “Esnaf nakit desteği bekliyor”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, CHP İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanı ile birlikte esnaf odalarıyla görüştü. Bankoğlu, "Esnafın geçim derdi çözülmeden açıklanan sözde toparlanmalar, yapay olmaya mahkumdur. Faizsiz kredi, yeniden yapılandırma ve nakit destek ödemeleri, esnafın başlıca beklentileri" dedi.

Bankoğlu, “Şoförler kalıcı destek bekliyor”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, İnkum - Bartın seferi gerçekleştiren bir otobüsle yolculuk yaptı. Bankoğlu, "İnkum başta olmak üzere Bartın'daki şoförler ve otobüsçüler, kalıcı destek bekliyor. Şehrimizdeki tüm şoförlerin sorunlarını dile getirmeye devam ediyoruz" dedi.

Yatırım ve teşvikler artık tek adreste!

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, yatırım ve teşvikleri tek elden görünmesi için hazırlanan www.yatirimadestek.gov.tr internet adresinin uygulamaya girdiğini duyurdu.

Yanaz ve Celilbeyoğlu suya kavuşacak

İl Özel İdaresince Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) 2020 projeleri kapsamında Yanaz Köyü’nde yürütülen içme suyu çalışmalarında sona gelindi. Projenin yüzde 75’inin tamamlandığını ifade eden Valilik, Celilbeyoğlu Köyündeki içme suyu çalışmalarının ise tüm hızıyla devam ettiğini kaydetti.

BARTIN BELEDİYESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elektrik Malzemeleri mal alımı

Alpagut’a yeni destek

Bartın Üniversitesi Tunga İnsansız Hava Aracı Takımı, TÜBİTAK ve TEKNOFEST tarafından düzenlenen “2020 Uluslararası insansız Hava Aracı Yarışması”nın ‘Detaylı Tasarım Raporları’ aşamasını geçerek hem yeni destek aldı hem de yarışmalara katılmaya hak kazandı.

Kent Ormanı Okçuluk Projesi Meclis gündeminde

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, BAKKA Destekli Geleneksel Okçuluk Projesi hakkında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a yazılı soru önergesi sundu. Bankoğlu, "Turizmi geliştirmek iddiasıyla yola çıkıp Bartın'ın nefes alan yeşil alanlarına, eşsiz doğasına zarar veremezseniz. Bunu yaparsanız karşınızda CHP'yi bulursunuz. Bahse konu projeler onaylanırken hangi objektif kriterler dikkate alınıyor?" dedi.

Bankoğlu, Arıt muhtarlarıyla buluştu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Arıt'ta bölge muhtarlarıyla bir araya geldi, esnafın görüşlerini aldı. Bankoğlu, "Arıt'taki yurttaşlarımız turizmde, hayvancılıkta ve tarımda destek bekliyor" dedi.

Bankoğlu, “Esnaf, ertelenmiş borcunu nasıl ödeyecek”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Bartın şehir merkezindeki esnafları ziyaret etti. Esnafa hayırlı işler dileyen Bankoğlu, "Esnafa ve alın teri döken emekçilere destek sağlanırsa yurttaşlarımıza gerçek bir müjde verilmiş olur. Artık pembe tablo masalları işe yaramıyor. Esnaf, ertelenmiş borcunu nasıl ödeyebileceğini bilmek istiyor" dedi.

Karakaş’tan Venezuella peynir ithalatı çıkışı

Büyük Taarruzun 98. Yılı dolayısıyla açıklama yapan CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Türkiye’nin Venezuella’dan vergisiz peynir ithal edeceğini ifade ederek vergisiz ayçiçeği ithalatının da kapısı aralandığını söyledi. Karakaş, “Saray yönetiminin bu ülkenin çiftçisini ezerken başka ülkelerin çiftçisini desteklemesinin nedenini ve Venezuela’ya olan bu muhabbetin sebebini bilmek istiyoruz” dedi.

Üniversite, TÜBİTAK öğrenci projelerinde Türkiye ikincisi oldu

Bartın Üniversitesi, “TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı” kapsamında proje sunan 99 üniversite arasında kabul edilen 27 projesiyle ikinci oldu.

Bartın için yeni koronavirüs kararları!

Bartın Valiliği, Pandemi İl Koordinasyon Kurulu’nda alınan kararları açıkladı. Alınan kararlar doğrultusunda; vaka ve takipli olarak izole edilen kişilerin cep telefonlarına “Evden çıkmamaları, evden çıkmanın suç olduğu, görevlilerin uyarılarına riayet etmeleri” konusunda SMS gönderilecek. Ayrıca izole kişilerin evden çıkmalarına gerekçe oluşturmaması bakımından ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından karşılanacak.

Kahvehaneciler ekonomik destek bekliyor!

Koronvirüs dolayısıyla ülke genelinde olduğu gibi Bartın’da da kahvehane, kantin ve müzikol esnafının ekonomik anlamda zor zamanlar geçirdiğini ifade eden Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Odası Başkanı Ayhan Tepe, bu esnaf grubuna destek olmak amacıyla kira yardımı, SGK primleri başta olmak faturalarda öteleme yapılması gerektiğini söyledi.

Gençler robotik sistemle sebze yetiştirdi

Bartın Belediyesince desteklenen ve Bartın Bilim Eğitimi Derneği tarafından hazırlanıp İçişleri Bakanlığı tarafından da kabul edilen “Sanayi Devrimi 4.0 Yolculuğunda Gençlerle Robotik Sistem Bitki Yetiştiriciliği” Projesi tanıtıldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın tanıtımda proje kapsamında Karaçay mevkiine 100 metrekare büyüklüğünde uygulama serası kurulduğunu ve 12-17 yaş aralığındaki 22 gencin topraklı ve topraksız tarım eğitimi ile robotik kodlama eğitimleri aldığını söyledi.

Hibe destekli İFAD proje başvuruları başladı

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un 2017 yılı Şubat ayında Bartın’ın BM Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (İFAD) desteklerinden yararlanmasına karar verildiği müjdesinin ardından IFAD Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi 2020 hibe başvurularının başladığını açıkladı.

Bartın’da 24 bin 209 kişiye korona desteği

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında hayata geçirilen Sosyal Koruma Kalkanı'yla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca bugüne kadar Bartın’da 24 bin 209 kişiye 48 bin 954 bin 30 TL destek sağlandığını açıkladı.

il özel idare destek hizmetleri müdürlüğü

600 ton taş kömürü alımı

Amastris ve Kromna Rotası belirleniyor

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Destekli “İpek Yolu’nda Bir Çıkış: Amastris ve Kromna Rotası” Projesinde Destek Sözleşmesi imzalandı. Bartın’ın doğal ve kültürel turizm potansiyelinin tanıtılaması ve alternatif turizm altyapısının geliştirilmesi amacıyla hazırlanan proje için 643 bin 950 TL bütçe ayrıldı.

Bankoğlu, CHP Parti Meclisine seçildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6. Kez Genel Başkan seçildiği CHP 37. Olağan Kurultayı, Parti Meclisi (PM) oylamasının da yapılmasıyla sonuçlandı. 222 kişinin aday olduğu oylamada, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak en çok oyu alarak PM'ye birinci sıradan giren isim olurken CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu da PM girmeyi başardı. PM giren 52 isimden biri olan Bankoğlu, sosyal medya sayfasından da kendisini destekleyen herkese teşekkür etti.

Gençlerle robotik sistem bitki yetiştiriyoruz

Bartın Belediyemizce desteklenen Bartın Bilim Eğitimi Derneği’nin “Sanayi Devrimi 4.0 Yolculuğunda Gençlerle Robotik Sistem Bitki Yetiştiriciliği” Projesi başarıyla devam ediyor.

9 kişi YEVDES kapsamında eğitim alacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) kapsamında yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarından ilk 5'te yer alan ve 2 projesi desteklenmeye değer görülen Bartın Üniversitesi’nde 9 kişi proje kapsamında eğitim programına katılacak.

Kalaycı, cami şadırvanı için gurbetçi çiftten destek sağladı

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı inşası devam eden Orduyeri Seyirtepesi Cami için Almanya’da yaşayan hayırsever Salman Yılmaz’la iletişime geçerek cami şadırvanı için destek sağladı.