Etiketler

Akın’dan Amasra’da esnaf ziyareti

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç, Milliyetçi Hareket Partisi Amasra İlçe Başkanı Gürkan Özengi ve Milliyetçi Hareket Partisi Amasra İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Amasra pazaryerinde esnafları ziyaret ederek, hayırlı işler diledi.

Bartınspor’dan Akın’a yeni sezon ziyareti

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartınspor Kulübü Başkanı Fahrettin Fırıncıoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Sefai Kanmaz, Serkan Yurtaçan, Murat Karaman ve Coşkun Altay’ı makamında ağırladı. Sohbet havasında geçen ziyarette Başkan Akın, Nisan 2021’de başlaması beklenen Bölgesel Amatör Liginde mücadele eden ve Bartın’ımızı temsil eden Bartınspor kulübünün yeni sezon hazırlıkları hakkında fikir alışverişlerinde bulundu.

Akın’dan don uyarısı!

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, il genelinde yaşanan “çok kuvvetli” zirai dona karşı tüm vatandaşları gerekli tedbirleri almaları konusunda uyardı.

Akın Regaip Kandilini kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Regaib Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

CHP’den “Hukuka uygun davranmıyorsunuz” uyarısı!

Bartın Belediye Meclisinin Şubat gündeminde Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen Özel Halk Otobüslerindeki 30 aracın ruhsatlandırma yoluyla ihale edilmesi talebinin komisyonda görüşüldüğü şekliyle Belediye Meclisince kabul edilmesiyle ilgili CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başta olmak üzere AK Partili ve MHP’li Meclis Üyelerine seslendi. CHP meclis grubu olarak böyle bir hukuksuzluğun içinde yer almamak için komisyona üye vermediklerini ifade eden Karakaş “Belediye Başkanı Sayın Cemal Akın’ı, Belediye meclisinde grubu bulunan AKP’li ve MHP’li Meclis üyeleri ile il ve ilçe yöneticilerini uyarıyoruz. Halen devam eden bir yargı süreci varken meclis çoğunluğunuza güvenip aldığınız ve alacağınız alelacele kararlarla yeni hukuksuzluklar ve yeni mağdurlar yaratacaksınız. Hukuka uygun davranmıyorsunuz” dedi.

BELEDİYEDEN 9 YENİ ARAÇ DAHA

Bartın Belediyesi, araç parkurunu genişletti. Belediye 9 yeni aracı, araç parkuruna dahil ederken 2 milyon 904 bin TL değerindeki araçlar, Hükümet Caddesinde yapılan kurban kesim töreniyle hizmete girdi. Alınan araçların Belediyenin öz sermayesiyle alındığını ifade eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bugüne kadar da 69 civarında hizmetlerde kullanılmak üzere araç aldık. Bugüne kadarda yine kendi öz sermayemizle 18 milyon TL değerinde araç aldık” dedi ve önümüzdeki günlerde gerekirse yolcu taşımacılıkta da kullanılmak üzere 4 otobüsün daha alınacağını kaydetti.

Belediyeden kiracısı olan esnafa destek

Koronadan mağdur olan esnaftan kira alınmayacak

Halk otobüsleri yeniden ihale edilecek mi?

Mahkeme kararı sonucu ihalesi iptal olan Belediye Halk Otobüsündeki araçların durumu Bartın Belediye Meclisinin şubat ayı toplantısında gündeme geldi. Meclis, 30 aracın ruhsatlandırma yoluyla ihale edilmesi talebini değerlendirirken CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ahmet Çavuşoğlu mahkeme sonuçlanıp kesinleşmeden yeni bir ihale yolunun açılmasının hukuka aykırı olduğunu ifade ederek “Biz Meclisi uyarmak istiyoruz” dedi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise bundan sonra halk otobüslerinin ruhsatlandırma yoluyla ihale edileceğini ve konun komisyonda incelenmesi gerektiğini kaydetti. 30 aracın ruhsatlandırma yoluyla ihale edilmesi talebi önümüzdeki günlerde Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonunda görüşülüp değerlendirilecek.

SANTRALİN ÇED SÜRECİ DURDURULDU

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Hattat Enerji ve Mad. Tic. AŞ (HEMA) tarafından Amasra’ya yapılmak istenen termik santralle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığında İnceleme Değerlendirme Toplantısı (İDK) sonunda Bakanlığın eksik görüşler olması sebebiyle ÇED sürecinin ileri bir tarihe kadar durdurduğunu açıkladı.

Akın, Hergün’e çalışmaları anlattı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Karaman’ı makamında ağırladı.

Akın Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINA GİRDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, ORC Şirketi tarafından yapılan “2020 Yılının Enleri” araştırmasında il belediyeleri arasında a’lik başarı oranı ile ilk beş arasında yer aldı.

Akın Dünya Madenciler Gününü kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında tüm madencilerin bu önemli gününü kutladı.

Akın’dan Dünya Engelliler Günü mesajı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Bartın Belediyesi olarak engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

BARTIN’A HAS 6 YEMEK TESCİLLENDİ

Bartın Belediyesi sadece Bartın’da yapılan ve yöresel olan Ağda Tatlısı, Tatlı Böreği, Beyaz Baklava, Kabak Burma Tatlısı, İncir Dondurma Tatlısı ve Pirinçli Mantının tescilini aldı. Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alan yemeklerin tanıtımını yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın’ımızın değerlerinin markalaşmasının çok önemli olduğunu ifade etti. Başkan Akın, bundan sonraki süreçte de yine Bartın’a has 8 yemeğin daha tescil ettirilmesi için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Akın Öğretmenler Gününü kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

“Hepimizin sağlığı için gereken yapılıyor

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, pazaryerlerinde alınan tedbirleri yerinde inceledi.

Akın’dan “Evde kal” çağrısı

Bartın Valisi Sinan Güner tarafından başlatılan “Bize 14 Gün Yeter” kampanyasına Bartın Belediyesinden de destek geldi. Vali Güner’in ifade ettiği gibi Bartın’da son dönemde vaka artışlarına dikkat çeken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, vatandaşlara zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamaları ve evde kalması çağrısında bulundu. Akın, ayrıca hijyen-maske-mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini de kaydetti.

Yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA)Genel Sekreterliği görevine atanan Dr. Lutfi Altunsu’yu makamında ağırladı.

Mahkemeden santralle ilgili hayati karar

Hattat Enerji ve Maden AŞ. (HEMA) tarafından Amasra’ya yapılmak istenen termik santralin önünü açacak plan değişiklikleri Zonguldak İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. Mahkeme kararında, değişikliklerin planlama esaslarına, şehircilik ilkelerine, imar mevzuatına ve kamu yararına uygun olmadığını belirtildi. Bartın ve Amasra halkının termik santrale karşı yıllardır verdiği mücadelenin zaferi olan bu karar büyük sevinç yaratırken Bartın Platformu Eş Sözcüsü Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Bartın-Amasra'da ‘termiksiz yaşam mücadelemiz’ termik santral düşüncesinden vazgeçilinceye kadar devam edecek” dedi.

Akın, Cumhuriyet Bayramını kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyetimizin 97. Yıldönümü münasebetiyle kutlama masajı yayınladı.

Akın, Mevlid Kandilini kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Terkehatipler’de vatandaşlarla bir araya geldi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, beraberinde Belediye Başkan Yardımcım Ahmet Kömeç, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanımız Ercüment Özçelik, İl Başkan Yardımcısı Kemal Özay, Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Külük, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Arif Dalkıran ve Göksel Yağcı ile birlikte Terkehatipler Köyü’nü ziyaret etti.

Şube başkanı Erol Selci ve yönetiminden ziyaret

Türk Yerel Hizmet-Sen Çankırı Şube Başkanı Erol Selci ve yönetimi Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.

Başkan Akın’dan Çil’e hayırlı olsun ziyareti

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Bartın İl Yönetim Kurulu Üyesi Celil Çil’i işyerinde ziyaret ederek, sohbet etti. Belediye çalışmalarıyla ilgili fikir alışverişinde bulunan Akın, Çil’in talep ve önerilerini dinledi. Misafirperverliği için teşekkür eden Akın, Çil’e hayırlı ve bol kazançlar diledi.

Başkan Akın, Kozcağız beldesinde esnaf gezdi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kozcağız beldesinde esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Başkan Akın, belde teşkilatıyla bir araya geldi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ercüment Özçelik, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Yardımcısı Recep Çömlek ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi Kozcağız Belde teşkilatı tarafından düzenlenen istişare toplantısına katıldı

“Bartın’ı hep birlikte yönetiyoruz”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yoğun mesaisine hafta sonu da devam ederek esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Kent merkezinde esnafı ziyaret ederek hayırlı işler dileyen Başkan Akın, yolda karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet etti.

Belediye dezenfeksiyon istasyonu aralıksız çalışıyor

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı kurulan dezenfeksiyon istasyonu aralıksız olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Irmak kenarları temizleniyor

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı ile belediye ekipleri tarafından ırmak kenarlarında budama ve temizlik çalışması yapılıyor