Etiketler

Başkan şoför esnafının taleplerini dinledi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Hacıosmanoğlu, İhsanoğlu, Çiftlik, Karamazak ve Kızılelma Durağı Şoför esnafını makamında ağırladı.

Başkan, Köypark proje alanında incelemede bulundu

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Hürriyet Mahallesi'nde belediyemize ait 113 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek olan KöyPark proje alanında incelemede bulundu.

Bartınspor lige galibiyetle başladı

Bartınspor 2020-2021 sezonunun ilk karşılaşmasında Çankırı temsilcisi Kurşunlu Belediyespor’la karşılaştı. Bartın Atatürk Stadyumunda oynanan maç Bartınspor’un 2-1’lik galibiyeti ile sonuçlanırken Bartınspor, bu sonuçla lige de galibiyetle başlamış oldu.

MESCİER, TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞUNDAN BİRİ

2020 Verilerine Göre Hazırlanan Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) araştırma sonuçlarına göre; Bartın’da yaklaşık bin 500 kişiye istihdam sağlayan Mescier Demir Çelik A.Ş. Türkiye’nin en büyük 131. Sanayi Kuruluşu oldu. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Valiliği ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Mescier’i elde ettiği bu başarıdan dolayı kutladı.

Karaçay’da kanalizasyon için ilk kazma vuruldu

Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından kanalizasyon hattı oluşturmak üzere çalışmalara başlandı.

BELEDİYE ARAÇ FİLOSU BÜYÜYOR

Bartın Belediyesi, araç filosunu genişletti. Toplam 2 milyon 409 bin 154 TL değerindeki 4 otobüs, 1 kazıcı yükleyici ve 2 jeneratörü araç ve ekipmanına katan Bartın Belediyesi, son 12 yılda da 20 milyon 409 bin TL değerinde toplam 73 aracı araç filosuna dahil etti.

Belediye Meclisi ikinci kez toplandı

Bartın Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı’nın 2. oturumu Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında yapılan 2.oturumda 4 gündem maddesi görüşüldü.

Akın, 19 Mayıs’ı kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolaysısıyla kutlama mesajı yayımladı. Akın, 19 Mayıs 1919’un Türk Milleti’nin tarihi yeniden yazdığı destanın başlangıcı olduğunu belitti.

Akın, Ramazan Bayramını kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayarak, bayramın sağlık, huzur, bereket ve güzellikler getirmesi temennisinde bulundu.

Akın, koltuğu Didar’a devretti

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle makam koltuğunu Şiremirçavuş İlkokulu öğrencisi Didar Çelik’e devretti.

Zabıtadan gramaj,hijyen ve fiyat denetimi

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri market, fırın ve işyerlerinde gramaj, fiyat ve maske, hijyen, mesafe denetimleri gerçekleştirdi.

Bartın'ın hafızası kuruluyor

Eski Hava Lokalinin bulunduğu mevkide 2 bin 70 metrekarelik alanda 5 katlı olarak projelendirilen Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nin bünyesinde “Bartın Kent Belleği ve Araştırma Kütüphanesi” kurulacak.

Belediyeden hafta sonu esnaf mesaisi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, hafta sonu sokağa çıkma yasağında vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere açık olan esnafları ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de Covid-19 salgın tehdidi tedbirleri kapsamında denetim ve kontrollerine ara vermeden hafta sonu da devam etti.

Merkez, Ramazan’da da halkın yanında

Üretken ve Sosyal Belediyecilik anlayışıyla birçok çalışma ve projeyi Bartınlıların hizmetine sunan Bartın Belediyesi, 2018 yılında hizmete açtığı Sosyal Hizmet Merkezi ile Ramazan Ayı’nda da ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmaya devam edecek.

Akın’dan Ankara çıkarması

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Sohbet havasında geçen ziyaretlerde Akın, Bartın Belediyesi ve Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Akın’dan Ramazan Ayı mesajı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Ramazan ayı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Belediyeden 20 bin 856 kez Covid-19 tedbir denetimi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin pandemi sürecinin başından buyana 20 bin 856 kez Covid-19 tedbir denetimi gerçekleştirdiğini belirterek, şehrin huzur ve güvenliğinin sağlanması için gerekli çalışmaların yapıldığını ifade etti.

Kültür ve Sanat Merkezi inşaatı başladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yeni dönem projeleri arasında yer alan Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nin proje alanında incelemelerde bulundu.

Belediye 2020'de 248 bin maske dağıttı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, tüm dünyanın gündemine oturan ve çok sayıda insanın yaşamını yitirmesine sebep olan COVİD-19 virüsüne karşı alınan tedbirlerin önemine değinerek, gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Sokak Sağlıklaştırması hayata geçiyor

Tarihi dokunun korunmasına ve gelecek nesillere aktarılması konusunda çalışmalarını özenle sürdüren Bartın Belediyesi, turizmin gelişmesi amacıyla çok önemli bir projeyi daha uygulayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Bartın’a gerçekleştirdiği ziyaretinde Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talebi üzerine gündeme gelen Hükümet Caddesi, Kasaplar Sokak ve Yemeniciler Sokak’ta hayata geçirilecek olan ‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ kapsamında toplam 5 milyon TL’ye mal olacak projenin 2 milyon TL’si hibe, 3 milyon TL’si kredi şeklinde olacak.

Bodosaki için alan incelemelemesi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’ne bağlı heyetle birlikte tarihi Bodosaki binası alanında incelemelerde bulundu.

KöyPark start alıyor

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, KöyPark projesi ile ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Başkan Akın, projenin son durumuyla ilgili bilgi aldı.

Emekliler Evi hizmete girdi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan ve yapım çalışmaları tamamlanan Emekliler Evi hizmete girdi.

Tarım Kredi Kooperatif Marketi açıldı

Bartın’da 1899 Sayılı Bartın Tarım Kredi Kooperatifi Marketi düzenlenen törenle açıldı. Bartın Valisi Sinan Güner açılışta yerli ürünlerin Tarım Kredi Market aracılığıyla kaliteli, doğal ve uygun fiyata vatandaşa ulaştırılmasının önemli olduğunu belirtirken TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da fiyat dengesinin yanı sıra üreticiden tüketiciye kaliteli ürünler sunan Kooperatif Marketin Bartınlılara hayırlı uğurlu olmasını diledi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise Covid-19 virüs salgın tehdidi süresince sağlıklı ve güvenilir gıdaya olan talep her geçen gün arttığını kaydetti.

KOGİAD ilk kongresini yaptı

Kozcağız Genç İşadamları Derneği (KOGİAD) 1. Olağan Kongresini yaptı. Derneğin ilk kongresinde yapılan seçimlerde Hilmi Karaman dernek başkanlığına seçildi. Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman kongrede derneğin Kozcağız’a katkı sağlayacağına yürekten inandığını ifade ederken Bartın Belediye Başkanı cemal Akın’da GİAD’ların Türkiye’de önemli bir anlam taşıdığını belirtti.

Akın, Berat Kandilini kutladı

Ramazan Ayı’nın müjdecisi, manevi arınmanın, ilahi af ve mağfirete lâyık olabilmenin ayrıcalıklı zamanlarından birisi olan Berat Kandili’nde kurtuluşa erişilmesi ve kandilin hayırlı olması temennisinde bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın, bu kutlu gecenin insanlığın huzur, saadet ve barışına katkı sağlamasını diledi.

Akın: “Tarihin akışını değiştiren zafer”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayımladı. Akın, Türk Milleti’nin 106 yıl önce Çanakkale’ye ördüğü etten duvar ile tarihin akışını değiştirdiğini vurguladı.

Belediye TİS’de imzayı attı

Bartın Belediyesi’nde çalışan 118 kadrolu personeli ilgilendiren Toplu Sözleşme görüşmeleri tamamlanarak, imzalar atıldı.

Hükümet Caddesi için düğmeye basıldı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İller Bankası Kastamonu Bölge Müdürü Ümit Aziz Kara, Yapım ve Uygulama Altyapı Müdürü Murat Uygun, Üstyapı ve Proje Müdürü Uğur Çelik, teknik personeli ağırladı. Başkan Akın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Bartın’ı ziyaretinde gündeme gelen Hükümet Caddesi ve Şadırvan Caddesi’nde yapılması planlanan cephe iyileştirme çalışmaları ve Bartın Atıksu Arıtma Tesisinin kapasite artırımı ile ilgili toplantı gerçekleştirdi.

Akın Miraç Kandilini kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Miraç Kandili münasebetiyle mesaj yayımladı.