Basın Haberleri

Basın Haberleri

Direksiyon başında fenalaştı

Amasra yolunda hareketli dakikalar

BİK’ten afeti yaşayan Bartın’a ziyaret

Basın İlan Kurumu (BİK) Batı Karadeniz’i etkisi altına alan kuvvetli yağışların ardından sel felaketinden etkilenen yerel gazetelerin durumunu yerinde tespit etmek amacıyla bölgeye gitti.

“Anadolu Basını kapanmaya itilmektedir”

Basın İlan Kurumu (BİK) Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri M. Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen TBMM Genel Kurulu’nun gündemine gelen, kamuoyunda "Dezenformasyon Yasası" olarak bilinen "Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" ile ilgili ortak bir açıklamada bulundu.

“Bu yasa yazılı basına kilit vurdurur”

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ne ilişkin Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun talepleri doğrultusunda düzenlemeler yapılmazsa, gazetelerin kapanacağını söyledi. Kolaylı, TBMM Adalet Komisyonu’nda sundukları çözüm önerilerini ayrıntılarıyla anlattı.

Yaşlı kadının başına gelenler!

Önce bileziklerini sonra 99 bin TL'sini dolandırıcılara kaptırdı. Dolandırıcılar ise Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin başarılı operasyonu ile yakalandı.

AK Parti’den 27 Mayıs Darbesi açıklaması

AK Parti Bartın İl Başkan Yardımcısı ve İl İnsan Hakları Başkanı, Av. Göksel Candan, 1960 Darbesi ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

Karadon maden şehitleri anıldı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi ’ne bağlı ocakta eksi 540 kodunda, hazırlık çalışması yapan taşeron şirketin çalıştığı alanda 17 Mayıs 2010 tarihinde meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybeden 30 madenci için facianın 12’nci yılında kuyu başında anma töreni düzenlendi.

Türk Büro-Sen’den SGK çalışanları için talep!

Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Bartın Soysal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan Türk Büro-Sen Bartın Şubesi, SGK çalışanları adına taleplerini sıraladı.

Kalaycı: “İstifa söz konusu değil”

İl Genel Meclisi üyesi Bekir Karabacak’ın "Partisinden istifa ettiği" şeklindeki iddialara cevap veren AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, iddiaların yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu ifade ederek Karabacak'ın partisinde ve görevinin başında olduğunu söyledi.

SGK çalışanları sorunlarını aktardı

Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Bartın Büro Memur-Sen tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi. Bartın Büro Memur-Sen Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ufuk Şahin tarafından yapılan açıklamada, SGK çalışanlarının problemleri dile getirildi.

BİK’ten Bartın’da ziyaret turu

Basın İlan Kurumu (BİK) Ankara Bölge Müdürü Murat Yürekli, Bölge Müdür Yardımcısı Engin Kaştaş, Hergün Gazetesi Sahibi Nihal Karaman, Bartın 74 Haber Gazetesi Müdürü Hasan Camcı ve Halk Gazetesi Muhabiri Tolga Akıner, Bartın’da bir dizi gerçekleştirdi. Heyet bu kapsamda Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Çetin’i ziyaret etti.

75 bin 905 araç dezenfekte edildi

İl genelinde yolcu taşımacılığı faaliyetlerini sürdüren M ve H plakalı toplu taşıma araçları, ticari taksiler, kamu kurumlarına ait araçlar, sağlık çalışanları, muhtarlar, emniyet ve askeri personel, PTT ve Telekom çalışanları, basın mensupları, fabrika ve benzeri kuruluşların personel servisleri, elektrik kurumu, doğalgaz ve belediye çalışanlarının sivil araçları olmak üzere binlerce resmi ve sivil araca verilen dezenfekte hizmeti normalleşme süreciyle birlikte 29 Nisan 2022 tarihi itibariyle sonlandırıldı.

Bartın Üniversitesi ailesi iftarda bir araya geldi

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun Bartın Üniversitesinin akademik ve idari insan kaynağı ile aileleri,  “Geleneksel İftar Programı”nda bir araya geldi. Programa Bartın yerel ve ulusal medya temsilcileri de katılım sağladı.

Memleket Partisi, muhtarlar ve basınla iftarda buluştu

Memleket Partisi Bartın Teşkilatı, düzenlenen iftar programında Bartın’da görev yapan basın mensupları ve muhtarlarla bir araya geldi.

“Stratejimiz, yol haritamız hazır”

Memleket Partisi Bartın İl Başkanlığı, bir basın açıklaması düzenleyerek “açlık ve kıtlık” tehlikesine karşı diğer siyasi partilere ortak mücadele çağrısı yaptı. Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, “Biz Memleket Partisi olarak ülkemizin en öncelikli sorunlarından birisinin bitkisel ve hayvansal üretimde yaşanan sorunlar olduğuna inanıyoruz.  Bitkisel ve hayvansal üretim sektörü, stratejik bir sektördür. Bu sektörde önceliğimiz kendi kendimize yetebilirlik olmak zorundadır. Memleket Partisi olarak bitkisel ve hayvansal üretimde yaşadığımız sorunların çözümüne yönelik stratejimiz, yol haritamız hazır” dedi.

Yıldırım’dan il müdürlerine Bartınspor forması

Bartınspor Basın Sözcüsü Murat Yıldırım, Tarım ve Orman İl Müdürü Yasin Önder ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Halil Akkaş’a Bartınspor’a verdikleri desteklerden dolayı forma hediye etti.

AKIN, İFTARDA GAZETECİLER VE MUHTARLARLA BULUŞTU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 2 yıllık pandemi süreci sonrasında ilk kez Bartın’daki basın mensupları ve şehir merkezi muhtarlarıyla iftarda bir araya geldi. Bartın Öğretmenevi’ndeki iftarda Başkan Akın, “Pandemi döneminde iftar programlarına 2 yıl ara vermek zorunda kalmıştık. Bu yıl programları gerçekleştirmeye başladık” derken iftar sonrasında ise gazetecilerle çay sohbeti yaptı.

Yıldırım “Haydi Bartın, Pazar günü Atatürk Stadyumuna”

Deplasmanda karşılaştığı Kurşunlu Belediyespor maçı sonrası yeniden grubunda liderliğe yükselen Bartınspor, şampiyonluk yolunda adım adım ilerliyor. Bu hafta evinde Yahşihanspor karşılaşacak olan kırmızı-beyazlılar, 3 puan hedefiyle maça hazırlanırken Bartınspor Basın Sözcüsü Murat Yıldırım, Pazar günkü maçam tüm Bartınspor taraftarlarını ve Bartınlıları davet etti.

SELDEN ZARAR GÖREN BALIKÇILARA DESTEK

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 11 Ağustos’ta yaşanan Bartın, Kastamonu ve Sinop'taki sel felaketinde zarar gören 12 metreden küçük (12 metre hariç) balıkçı gemisi sahiplerine, balıkçı başına, tekne büyüklüğüne göre ilave artışlarla 2 bin lira ile 2 bin 900 lira arası kadar ödeme yapılacağını açıkladı.

Türk-Sağlık-Sen “Sorunlar belli, çözümler nettir”

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Bartın Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yapan Türk-Sağlık-Sen Bartın Şubesi, tüm sağlık camiasının mesleki itibarının yeniden kazandırılması gerektiğini söyledi. Sağlık çalışanlarının aşırı iş yükü, şiddet, mobbing, ayrımcılık ve haksızlıklarla yıprandığına, tükenmişlik sendromu ile karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Türk-Sağlık-Sen Bartın Şube Başkanı Besim Coşkun, “Sorunlar belli, çözümler nettir” dedi.

SES “Hiçbir yere gitmiyoruz!”

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle basın açıklaması yapan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Bartın Şubesi, “Haklarımız, emeğimiz ve sağlık hakkımız için sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak üretimden gelen gücümüzle Mart ayında mücadeleyi büyütüyor, hiçbir yere gitmiyoruz” dedi.

Mekeç “Herzog'u ülkemizde istemiyoruz”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Mücahit Mekeç, yaptığı basın açıklaması ile İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog’un Türkiye’ye davet edilmesini kınadı. Mekeç, “Bugüne kadar uyardık, iktidarda bulunanlar kulak vermedi. En azından şimdi bu hatadan dönülmeli. Herzog’un ziyareti sonlandırılmalı ve ülkemizden defolup gitmelidir” dedi.

“Enflasyonun sebebi beceriksiz, kötü yönetim”

CHP Ekonomi Masası Heyeti kapsamında Bartın’a gelen ve Bartın’daki iş insanlarıyla buluşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye’deki yüksek enflasyon ile yüksek enerji fiyatlarının sebebinin kötü yönetim olduğunu söyledi. Türkiye’de mevcut yönetime güven, ekonomik ve politik istikrarın kalmadığını kaydeden Öztrak “AK Parti bundan 20 yıl önce iş başına geldiğinde kendisine devredilen enflasyon yüzde 29,75’ti. Şimdi yüzde 54,4. Üretici enflasyonu ise son 27 yılın rekorunu kırdı. Evet bütün dünya enflasyonla boğuşuyor ama bizdeki enflasyonun temel sebebi kötü yönetim. Evet, enerji fiyatları bütün dünyada artıyor. Ama Türkiye’de enerji fiyatları dünyanın kat ve kat üstünde artıyor. Dolayısıyla Türkiye’deki enerji fiyatları artışının arkasındaki temel sebep beceriksizlik. Aynı şey gıda fiyatlarında da öyle.” dedi.

Serter “1 yılda 110 bin esnaf kepenk kapattı”

CHP Ekonomi Masasına katılmak için Bartın’a gelen CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Türkiye’nin 2016 yılından sonra ekonomide güden yitirdiğini ve iktidarın ekonomiyi artık götüremez duruma geldiğini ifade ederek “Ekonomiyi artık bu iktidar götüremez vaziyette. Sadece suni teneffüsle hem kendilerini hem de ülkeyi yaşatmaya çalışıyor. Son 1 yılda ekonomide esnaf teşkilatında 110 bin esnaf kepenk kapattı. En yakın erken seçimlere de hazırız. AK Parti sandıkta yüzde 20’yi bulsun, öpsün başının üstüne koysun” dedi.

İHH ve AK Parti’den Dünya Kadınlar Günü açıklaması

İHH İnsan Yardım Vakfı ve AK Parti Bartın Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı. İHH, açıklamasında Doğu Türkistan’daki zulme dikkat çekerken AK Parti Bartın Kadın Kolları ise bugüne kadar AK Parti iktidarı dönemimde yapılan kadına yönelik düzenlemelerle ilgili bilgi verdi.

Bartın, deprem tatbikatına hazırlanıyor

Deprem Haftası dolayısıyla Bartın’daki basınıyla bir araya gelen ve hafta dolayısıyla yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi veren Afet ve Acil Durum (AFAD) Bartın İl Müdürü Ahmet Yıldız, 4 Mart Cuma günü ülke geneliyle eş zamanlı olarak saat 11.30’da Ağdacı İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulunda deprem ve tahliye tatbikatı yapılacağını söyledi.

AK Parti’den 28 Şubat açıklaması

AK Parti Bartın İl Başkanlığı, “post-modern darbe” olarak adlandırılan 28 Şubat  25’inci yılı dolayısıyla Hükümet Caddesi’nde bir basın açıklaması yaptı. Sivil toplum kuruluşu ile siyasi partilerin de katıldığı basın açıklamasında AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, “28 Şubat için ‘bin yıl sürecek’ diyenler unutmasın ki 28 Şubat bin yıl sürmedi; ancak biz 28 Şubat’ı bin yıl geçse de unutmayacağız. Demokrasimize ve Milli İrade’ye her zaman sahip çıkacağız” dedi.

Kurtkaya “Köylerimiz her kış kabusu yaşıyor”

Her kış yağmur ve kar dolayısıyla İl Özel İdaresinin sorumluluk alanındaki köylerin Bartın’a ulaşımlarının kesildiğini ifade eden Gelecek Parti Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, “İktidarın, en fazla övündüğü icraatlarının başında gelen “yol yaptık” söyleminden Bartın bir türlü nasibini alamamıştır. Kar ve yağmur yağışlarıyla yolların aşınması normal midir? Gerekli altyapı- üstyapı çalışmalarına ilkbahar aylarında başlanarak önümüzdeki kış bu aksaklıkların yaşanmaması için şimdiden harekete geçilmesi hayati önem arz etmektedir” dedi.

Gölbucaklı: “Zamları geri çekin de görelim”

Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın temel gıda ürünlerindeki KDV'yi yüzde 1'e indirdikleri açıklamasının ardından yaptığı değerlendirmede, indirimin tek başına çözüm getirmeyeceğini söyledi.

Tunç: “O masa yıkım masası”

AK Parti Bartın Merkez İlçe Danışma Meclisi toplantısında konuşan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmaları kapsamında bir araya gelen 6 muhalefet partisini eleştirerek “6 parti bir araya gelmiş. O masa yıkım masası. Sadece dertleri AK Parti’yi yıkmak. Milletimiz yıkana, yakana, bozana değil, inşa edene, yapana evet der. İşte AK Parti 20 yıldır yaptığı için Recep Tayyip Erdoğan her seçimde açık ara önde tek başına iktidara gelmiştir. 2023’te de bu, bu şekilde olacaktır. Milletimize güveniyoruz” dedi.