Basın Ilan Kurumu Haberleri

Basın Ilan Kurumu Haberleri

BİK’ten olağanüstü karar!

Anayasa Mahkemesinin (AYM) kararı sonrası olağanüstü toplanan Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulu, TBMM tarafından 195 sayılı Kanunun 49. maddesinde değişiklik yapılana kadar Basın Ahlak Esasları kapsamında yapılan başvuruları toplantı gündemine almamaya karar verdi.

BİK’ten afeti yaşayan Bartın’a ziyaret

Basın İlan Kurumu (BİK) Batı Karadeniz’i etkisi altına alan kuvvetli yağışların ardından sel felaketinden etkilenen yerel gazetelerin durumunu yerinde tespit etmek amacıyla bölgeye gitti.

“Anadolu Basını kapanmaya itilmektedir”

Basın İlan Kurumu (BİK) Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri M. Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen TBMM Genel Kurulu’nun gündemine gelen, kamuoyunda "Dezenformasyon Yasası" olarak bilinen "Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" ile ilgili ortak bir açıklamada bulundu.

BİK’ten Bartın’da ziyaret turu

Basın İlan Kurumu (BİK) Ankara Bölge Müdürü Murat Yürekli, Bölge Müdür Yardımcısı Engin Kaştaş, Hergün Gazetesi Sahibi Nihal Karaman, Bartın 74 Haber Gazetesi Müdürü Hasan Camcı ve Halk Gazetesi Muhabiri Tolga Akıner, Bartın’da bir dizi gerçekleştirdi. Heyet bu kapsamda Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Çetin’i ziyaret etti.

BİK’ten Başkan Balık’a ziyaret

Basın İlan Kurumu (BİK) Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli ve Müdür yardımcısı Buğra Atılgan, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık’ı ziyaret etti.

Özel İdare Tatil Evleri satılıyor

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan ilana göre; Mülkiyeti Bartın İl Özel İdaresi’ne ait, İnkum Mevkiinde, tapuda 138 ada 1 parsel nolu, 4963,26 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde bulunan, ilanda cins ve özellikleri belirtilen 6 blok, 12 adet bağımsız bölümden oluşan dubleks tatil evlerinin satışı yapılacak.

Anadolu gazete sahiplerinden BİK temsilcilerine güvenoyu

Basın İlan Kurumunun (BİK) Genel Kurulu’na katılacak olan Anadolu gazete sahiplerinin 3 temsilcisinin seçimi, Ankara’da gerçekleştirildi. Seçime katılan tüm delegelerin oylarını alan Mehmet Nuri Kolaylı, Şevket Erzen ve Mustafa Arslan seçimi kazanarak, BİK Genel Kurul üyeliğine tekrar seçildi.

BİK, gazete temsilcileriyle buluştu

Ekim ayında Bartın Şubesini açmaya hazırlanan Basın İlan Kurumu (BİK), açılış öncesinde Bartın’daki yerel gazetelerin temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda, BİK’in Bartın’da nasıl bir çalışma yürüteceği ve gazetelerin yeni sorumlulukları hakkında bilgi verildi.

Kontrol Kurulu gazeteci üyelerini seçti

Basın İlan Kurumu adına Bartın’daki gazeteleri denetleyen Kontrol Kurulu, 2020 Gazeteci Üye Seçimi, Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş başkanlığında gerçekleştirildi. Yapılan kuranın sonunda ise Kontrol Kurulu Gazeteci Asil Üyeliğe Manşet Gazetesinden Satılmış Boyacı, yedek üyeliğe de Bartın Halk Gazetesi’nden Nilüfer Şahin Pişkin seçildi.

Arslan’ın BİK Yönetim Kurulu Üyeliği sona erdi

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan, 2011 yılından bu yana yürüttüğü BİK Yönetim Kurulu Üyeliği görevinin sona erdiğini açıkladı. Arslan, bu görevi bundan sonra yol arkadaşı Şevket Erzen’in yerine getireceğini ifade etti.

İcra ilanlarının geleceği Adalet Komisyonun gündeminde

Yargı Reformu Paketi Strateji Belgesi’nde ortaya konulan icra ilanlarını ortadan kaldıracak yaklaşımla ilgili bir rapor hazırlayan Basın İlan Kurumu (BİK) Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri, raporu Adalet Komisyonu Üyeleri’ne takdim etmek üzere Ankara’da bir takım önemli temaslar gerçekleştirdi.

Anadolu basını temsilcilerini seçti

Basın İlan Kurumu’nun Genel Kurulu’na katılacak olan Anadolu gazete sahiplerinin 3 temsilcisinin seçimi, Basın İlan Kurumu’nun başarılı organizasyonuyla Ankara’da gerçekleşti. Seçime rakipsiz katılan Mehmet Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen, katılan tüm delegelerin oy birliği ile yeniden göreve geldi. 530 delegenin oy kullandığı seçimlere Seçimlere Bartın Hergün Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ayşe Özgündoğdu ve Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın, Bartın Halk Gazetesi ve Pusula Gazeteleri imtiyaz sahibi adına EYBEY Medya ve Yayımcılık Sahibi Mustafa Ahmet Oktay ve Bartın Manşet Gazetesi Sahibi Hacı Hasan Bulut da katıldı.

Kontrol Kurulu gazeteci üyelerini seçti

Basın İlan Kurumu adına Bartın’daki gazeteleri denetleyen Kontrol Kurulu, 2019 Gazeteci Üye Seçimi Bartın Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol başkanlığında gerçekleştirildi. Yapılan kuranın sonunda ise Kontrol Kurulu Gazeteci Asil Üyeliğe Bartın Hergün Gazetesi’nden Nurdan Eroğlu yedek üyeliğe de Bartın Halk Gazetesi’nden Tolga Akıner seçildi.

Resmi ilan fiyat tarifesinde yeni artış gündemde

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, gazetecilerin sahadaki problemlerini tespit etmek ve bu sorunların çözüm yolları üzerinde müzakerelerde bulunmak amacıyla Bartın’a geldi. Bartın ziyaretinde BİK Genel Kurulu ve Ankara’daki ilgili kurumlarla yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Arslan, resmi ilan fiyat tarifesinde yeni artışın daha yapılabilmesi için şuanda çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Zonguldak, Bartın ve Karabük basınına reklamcılık eğitimi

Basın İlan Kurumunun Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının desteğiyle gerçekleştirdiği “Yazılı ve Dijital Basında Reklamcılığın Geliştirilmesi” eğitimi projesi düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi. Eğitime Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın da katılırken Çınçın eğitimin kendileri için oldukça verimli geçtiğini söyledi.

Yerel gazeteler 6 sayfa olacak

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu, artan maliyetler karşısında yayın hayatını devam ettirmekte zorlanan yerel gazeteleri biraz olsun rahatlatacak kararlara imza attı. Yönetim Kurulu’nun çağrısı ile olağanüstü toplanan BİK, normal gazete ebadı esas olmak üzere; İstanbul, Ankara ve İzmir’de 12 sayfa olan asgari yüzölçümü 8 sayfa, Kurum Şubesi bulunan diğer yerlerde ise 8 sayfa olan asgari yüzölçümü 6 sayfa olmasına karar verdi. Kararın en kısa zamanda Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor.

BİK’ten Batı Karadeniz yerel medyasına reklamcılık eğitimi

Basın İlan Kurumu (BİK) Proje Geliştirme Grubu tarafından Zonguldak’ta uygulanmak üzere hazırlanan “Yazılı ve Dijital Basında Reklamcılığın Geliştirilmesi” projesinin yürütülmesine dair sözleşme Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Proje Yönetim Birimi Uzmanı Öznur Çapraz ve BİK Zonguldak Şube Müdürü Ali Nuhoğlu tarafından imzalandı.

YEREL BASININ SORUNLARI MALİYE BAKANLIĞINDA

Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, Genel Kurul Üyesi Şevket Erzen ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Bartın’da dahil olmak üzere tüm Anadolu Gazeteleri Sahipleri ve Temsilcileri adına yerel basının en büyük sorunları arasında yer alan “Vadesi geçmiş vergi borcu sorgulaması” ve Resmi İlan Fiyat Tarifesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Kontrol Kurulu gazeteci üyelerini seçti

Basın İlan Kurumu adına Bartın’daki gazeteleri denetleyen Kontrol Kurulu 2018 Gazeteci Üye Seçimi Bartın Vali Yardımcısı Erkan Kalender başkanlığında gerçekleştirildi. Yapılan kuranın sonunda ise Kontrol Kurulu Gazetesi Asil Üyeliğe Manşet Gazetesi’nden Haluk Türkoğlu, yedek üyeliğe de Bartın74 Haber Gazetesi’nden Bülent Bostancı seçildi.

BİK seçimleri yapıldı

Büyük fark attılar