Bartın Haberleri

Bartın Haberleri

Çelik “Milletvekilliği için birkaç isim üzerinde çalışıyoruz”

7 Ekim Cuma günü Bartın’a gelecek olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin ziyareti öncesi açıklama yapan Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik, Genel Başkan İnce’nin Bartın ziyaretinde yeni üyelere rozetlerini takacağını, esnaf ziyaretleri yapacağını ve Amasra İlçe Başkanlığının açılışını gerçekleştireceğini söyledi. Başkan Çelik, önümüzdeki seçimlerde ise parti olarak Bartın’da birkaç isim üzerinde milletvekilliği adaylığıyla ilgili çalıştıklarını ancak kendisinin aday olmayacağını da kaydetti.

Dünya Yürüyüş Günü'nde yürüdüler

Bartın İl Sağlık Müdürlüğü 3-4 Ekim 2022 Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla toplumda farkındalık oluşturmak için, kent merkezinde yürüyüş etkinliği düzenledi. Türk Kızılay Bartın Şubesi’nin de katıldığı etkinliğe, müdürlük çalışanları ve vatandaşlar da eşlik etti.

Kızılay’a yeni araç

Şubelere araç ve ekipman desteği veren Kızılay Genel Merkezi, bu kapsamda Bartın’a da bir araç desteği sağladı. Bartın’ı afet bölgesi olarak ilan eden Genel Merkez, araç ihtiyacı olduğuna kanaat getirerek sıfır kilometre 1 adet Ford transiti ikram aracı olarak Bartın Şubesi’ne gönderdi.

Tır öğrenci servisine çarptı

Çok sayıda yaralı var

Akın Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle mesaj yayımladı.

Halil Balık yeniden aday!

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, başkanlığa tekrar aday olduğunu açıkladı.

Kozcağız’da doğalgaz çalışmaları devam ediyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Beldesindeki doğalgaz çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı.

Enflasyon tırmanışta!

Türkiye İstatistik Kurumuna (TÜİK) göre; Bartın dahil ülkemizde enflasyon yıllık yüzde 83,45, Eylül ayında yüzde 3,08 arttı. Bir önceki yılın aynı ayına göre yıllık TÜFE artışının en yüksek olduğu ana gruplar sırasıyla; yüzde117,66 ile ulaştırma, yüzde 93,05 ile gıda ve alkolsüz içecekler ve yüzde 89,68 ile ev eşyası oldu. Yıllık en düşük artış yüzde 30,76 ile haberleşme ana grubunda gerçekleşti.

V. Ar-Ge Proje Pazarına TÜBİTAK’tan destek

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) Türkiye’nin 81 ilinden bilim ve teknoloji tutkunlarını bir araya getirdiği “Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğinin TÜBİTAK tarafından desteklenmesi uygun görüldü.

Merve Pul, Dünya Kupasında bronz madalya aldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Lisansüstü Eğitim Enstitüsü öğrencisi Merve Pul, Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası güreş müsabakaları 76 kiloda bronz madalya kazandı.

Uzun, GreenMetric Türkiye Ulusal Çalıştayına katıldı

Greenmetric Türkiye Ulusal Çalıştayına katılan Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Sürdürülebilir gelecek için doğayı korumak ortak sorumluluğumuzdur” dedi.

Bartınspor fark attı:4-0

Ligin ilk haftasında deplasmanda 1074 Çankırıspor’la karşılaşan Bartınspor, lige galibiyetle başladı. Çankırı Atatürk Stadındaki karşılaşmanın büyük bir kısmında oyun üstünlüğünü elinde bulunduran kırmızı-siyahlılar, Cengiz Argüç Argın’ın 2, Tahir Türker’in 1 ve ikinci yarı oyuna giren Emirhan Çolak’ın golüyle sahadan 4-0 galip ayrıldı.

Nalbant Ailesinin acı günü

Kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Bartın emniyetinden operasyon

Çok sayıda silah ele geçirildi

Kemerköprü'de korku dolu anlar

linde bıçakla kendine zarar vermeye kalktı

Bartın’da ihracat ağustosta azaldı

Bartın'da Genel Ticaret Sistemine göre ihracat Ağustos ayında 2021 yılının aynı ayına göre yüzde 88,4 azalarak 4,4 milyon dolar, ithalat yüzde 320,8 artarak 1,5 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Müdürlükten Deneyap Teknoloji Atölyeleri açıklaması

Bartın İl Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Bartın dahil 42 ilde kurulan Deneyap Teknoloji Atölyeleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Yıldırım “Üniversite öğrencilerinin ekonomimize katkısı büyük”

Bartın’da emlak, eğitim ve kafe sektöründe hizmet veren iş insanı Murat Yıldırım, üniversite öğrencilerinin Bartın ekonomisine büyük katkısı olduğunu söyledi.

Bu sezon 217 boğulma vakası oldu

Bartın Belediyesine ait can kurtaran ekipleri İnkumu tatil beldesinde yaz sezonunu kapattı. Sezon kapanışına katılan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediyenin aldığı tedbirler sayesinde İnkumu’nda son 5 yılda bin 500 boğulma vakasının olduğunu ancak hiç can kaybı olmadığını söyledi. Başkan Akın, bu sezonda da 217 boğulma vakası yaşandığını kaydetti.

Kayınpeder damadını katletti

Bartınlı damat kayınpeder kurbanı oldu

TÜİK’ten Vali Arslan’a ziyaret

TÜİK Zonguldak Bölge Müdürü Cengizhan Güder ve Ekonomik Araştırmalar Grup Müdürü Mehmet Göral, Bartın Valisi Nurtaç Arslan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

“Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu”

İçişleri Bakanlığının trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla düzenlediği kampanya kapsamında Türkiye’de eş zamanlı olarak Bartın’da da Ağdacı İlkokulunda etkinlik gerçekleştirildi. Bartın Valisi Nurtaç Arslan etkinlikte öğrencilere trafikte ne yapmaları gerektiğini ve yaya önceliğini anlattı.

Bartınspor kupadan elendi

Ziraat Türkiye Kupasında ikinci turda Adıyaman’la karşılaşan Bartınspor, uzatmalarda yediği şansız tek golle kupadan elendi.

Yalçınkaya, Hattat'a sert çıktı

Dört dönem Bartın Milletvekilliği yapan CHP Bartın Eski Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat’ın kendisiyle ilgili açıklamalarına sert çıktı. Hattat’ın açıklamalarının haksız, yanıltıcı ve eksik bilgilere dayandığını belirten Yalçınkaya, “Hattat’ın karakteri, durumlara ve menfaatlerine göre değişiklik gösterecek tutum ve davranışlar sergilemeye müsait olabilir. Ancak 20 yılı aşkın siyasi hayatımda duruşum ve ilkem hep “Bartın Halkının Menfaatleri” yanında olmuştur” dedi. Yalçınkaya ayrıca Hattat Enerji ve Maden A.Ş’nin (HEMA) ödemesi gereken rödovans bedelini ödemeyerek devleti milyonlarca liralık zarara uğrattığını kaydetti.

Ruslar yine Amasra’yı gezdi

Rusya'dan demir alan 843 yolcu ve 427 mürettebatı bulunan Astoria Grande adlı Amasra Limanına yeniden demirledi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, üçüncü kez limana demirleyen gemi için “Aralık ayına kadar her hafta Amasra yolcu limanına Rus turistleri getirecek olan Astoria Grande’nin 2023 yılı için de Amasra’ya 23 seferi planlandı ve kesinleşti” dedi.

Zeynep Yetgil, Dünya Kupasında altın madalya kazandı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Zeynep Yetgil, Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupasında 55 kilo güreşte altın madalya kazandı.

Zeynep Makbule Akyüz, dünya ikincisi oldu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Zeynep Makbule Akyüz, Dünya Üniversiteler Combat (Dövüş Sporları) Kupasında ikincilik kürsüsüne çıkmayı başardı.

BARÜ projesine TÜBİTAK desteği

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) özel gereksinimli bireylerdeki iklim değişliğine yönelik farkındalığın artırılmasının hedeflendiği proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu.

“Kömürcü Mehmet Ağa oldum”

Amasra B sahasında çalışmalarına devam eden Hattat Enerji ve Maden A.Ş  2023 yılı içinde ilk kömürü çıkarmaya hazırlanırken Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat, Tarlaazğın’da işçileriyle bir araya geldi. Amasra’da çalıştıkları süre boyunca Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ve CHP Bartın Eski Milletvekili Rıza Yalçınkaya’nın kendilerine destek olacaklarına daha çok köstek olduklarını ifade eden Hattat, Bartın Platformuna alkış isteyerek termik santral konusunda da “Bartın Platformu’nun açtığı davalar neticesi bizler bu davaları kaybettik. Eskiden ben kömürcü Mehmet Ağa değilim, santralci, endüstrici Mehmet Ağa diyor idim, fakat mahkemeler bunu iptal ettikten sonra baktım kömür fiyatları da çok yükseldi artık ben kömürcü Mehmet Ağa oldum. Bartın Platformu’na bir alkış rica edeceğim. Dolayısıyla kaybettik ben de bir yerde havlu attım Bartın Platformuna karşı” dedi.

Çevre yolunda kaza

İki otomobil çarpıştı