Etiketler

Yeni Başkan’dan Akın'a ziyaret

Bartınspor Başkanlığı görevini devralan Serkan Yurtaçan, beraberinde Bartınspor Başkan Yardımcısı Murat Karaman ile birlikte Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.

Belediyeden yangın bölgeleri için yardım kampanyası

Türkiye’nin güneyindeki orman yangınları için yardım kampanyası başlatan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Bartın Belediyesi olarak yangın bölgelerine gönderilmek üzere yardım kampanyası başlatıyoruz. Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması adına yardım kampanyası büyük önem teşkil ediyor. İmkanı olan tüm vatandaşlarımızın yardım kampanyamıza kulak vermesini rica ediyoruz” dedi.

Tunç’tan derneklere ziyaret

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ, Bartın’daki programlarına aralıksız devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclis Genel Kurul çalışmalarının ara vermesiyle birlikte seçim bölgesi olan Bartın’da halk ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, teşkilat ziyaretleri, kurum ziyaretleri, STK ve Dernek ziyaretleri gerçekleştiren Milletvekili Tunç, vatandaşların talep ve önerilerini yerinde dinliyor, hemşehrilerinin düğününde, cenazesinde yanında olmaya devam ediyor.

Orman yangınları sonrasında yapılabilecekleri canlı yayında anlattı

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Kırdar, CNN Türk canlı yayınında Türkiye’de devam eden yangınlarla ilgili açıklamalarda bulunarak yangın sonrası yapılabilecekleri sıraladı.

Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı öğrencilerle buluşuyor

Bartın Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2021”de ülkemizin 81 ilinden aday öğrencilerle bir araya geliyor.

Tunç’tan AFAD, Emniyet ve SGK’ya ziyaret

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, AK Parti Bartın İl Başkan Yardımcıları Av. Göksel Candan ve Muhammet Yalçın ile birlikte, Bartın AFAD, İl Emniyet ve SGK Müdürlüklerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

BARTIN’DA 2 YENİ İSTİHDAM PROJESİNE ONAY

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Sanayi Bakanlığınca yürütülen SOGEP kapsamında Bartın’da 2 yeni istihdam projesine onay verildiğini açıkladı.

Ereğli'den 4 ildeki gazeteciler için muhteşem gezi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Düzce, Akçakoca, Karabük, Bartın, Zonguldak, Çaycuma, Devrek, Kozlu, Ereğli ve Alaplı’dan çok sayıda gazeteciyi kentte ağırladı. Tanıtım turunun ardından açıklamalarda bulunan Başkan Posbıyık, Ereğli’nin hem sanayi hem de turizm kenti olduğunu söyledi.

Yaşam mücadelesini kaybetti

Gezmeye geldiği Bartın'da hayatını kaybetti

Bartın’da 6 ayda 31 proje tamamlandı

3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında ZOOM üzerinden (çevrim içi) yapıldı. Vali Güner toplantıda 2021 yılının 6 aylık dönemi içerisinde; 285 projede çalışma yapıldığını, 285 projeden 31’inin tamamlandığını, 126 projede faaliyetlerin devam ettiğini, 33 projenin ihale aşamasında, 95 projede ise henüz çalışmalara başlanılmadığını söyledi.

“Orman yangınlarının yüzde 90’ından fazlası insan kaynaklı”

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mertol Ertuğrul, Türkiye’de son 3 günde çıkan 71 orman yangınıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak “Orman yangınlarının yüzde 90’ından fazlası insan eliyle çıkmaktadır” dedi.

Uzun, Bartın Üniversitesini anlattı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, TRT Haber Öğrenci İşleri programına konuk olarak Bartın ve üniversite hakkında bilgiler verdi.

Gençler piknikte buluştu

AK Parti Bartın Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir tarafından Balamba Piknik alanında 'Bartınlı Gençlik Buluşması' isimli bir etkinlik düzenlendi. Pikniğe AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da yer alırken, Araştırmacı Yazar Selim Cerrah'ın da konuşmacı olarak katıldı. Araştırmacı Yazar Selim Cerrah, Türkiye'nin kendisinde başkasını düşündürmeyecek şekilde güzellikte ve büyüklükte bir kara parçası olduğunu belirtti.

Özel İdare’den engellilere akülü araç desteği

Bartın İl Özel İdaresi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında engelli vatandaşlara akülü araç hibe edildi. İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Çetin bu tür sosyal sorumluluk projelerinin artarak devam edeceğini kaydetti. TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Özel İdarenin engelli vatandaşların ihtiyaçlarına koşmaya devam edeceğini vurgularken Bartın Valisi Sinan Güner de Özel İdarenin bu çalışmalarla her kesime hitap etme gayreti içerisinde olduğunu kaydetti.

Saman yüklü tır devrildi

Kontrolden çıkan tır devrildi

İnkumu araç girişine kapatıldı

inkum araç girişine kapatıldı

Valilikte olağanüstü toplantı

Orman Yangınları ile Mücadele Komisyon Toplantısı Vali Sinan Güner başkanlığında yapıldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ında katıldığı toplantıda; havaların ısınmasıyla birlikte yangın riskinin arttığı yaz mevsiminde, olası orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışmaların ele alındı. İlimizde olabilecek orman yangınlarına karşı alınacak tedbirler, yangın esnasında yapılacak mücadele çalışmaları, yürütülmesi gereken faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Fırıncılardan “Poşette ekmek satışı kaldırılsın” talebi

Bartın’daki fırıncılar ve vatandaşlar poşet içerisinde ekmek satışının kaldırılmasını istiyor. Fırıncılar pandemi dolayısıyla yapılan bu uygulamanın büyük şehirlerde kaldırıldığını ifade ederek poşet içerisinde satılan sıcak ekmeğin nemlendiğini ve vatandaşların bu ıslak ekmeklerden oldukça rahatsız olduğunu ifade ediyor.

Gençler piknikte buluşacak

Bartın’da yaşayan gençler, Cumartesi günü düzenlenecek olan piknikte bir araya gelecek. Mücahit Demir tarafından organize edilen piknik, katılımcılara ücretsiz olacak.

Durmuş “Artık sorunları kökten çözme vakti!”

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri arifesinde 1 milyonu sağlık ve sosyal hizmet çalışanı olmak üzere, 3 milyon kamu çalışanı ve 2 milyon kamu emeklisinin gözü kulağının bu görüşmelerde olduğunu ifade eden Sağlık-Sen Bartın Şubesi Başkanı Naci Durmuş, “Sağlık çalışanları artık takdire, teşekküre, alkışa doydu. İcraat bekliyorlar, sorunlarına çözüm istiyorlar, haklı talep ve beklentilerinin karşılanmasını istiyorlar” dedi. Başkan Durmuş 81 maddeden oluşan sağlık çalışanlarının taleplerini de sıraladı.

Vaka sayısı Bartın’da da arttı

Vaka sayısı Bartın’da da arttı Bartın’da da vaka sayısı arttı. Sağlık Bakanlığı verilerine göre; 10-16 tarihleri arasında illere göre haftalık 100 bin kişide vaka sayısı 14,43 olan Bartın’da illere göre 17-23 Temmuz'da her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısı 21,61 oldu.

Akın’dan aşı çağrısı!

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik ile birlikte Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol’u makamında ziyaret etti.

BARFED’den TSO’ya ziyaret

Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) Başkanı Mehmet Yılmaz ve beraberindekiler Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık’ı ziyaret etti.

Çevreyi kirletenlere toplam 165 bin TL ceza

ALO181 Çevre ve Şehircilik Hattı, CİMER ve Müdürlüğe yapılan şikayetler dahil 2020-2021 yıllarında toplamda Bartın’da 234 çevre denetimi yapıldığını açıklayan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü denetimlerde çevreyi kirlettiği ve mevzuata aykırı davranıldığı tespit edilen durumlar için toplam 165 bin 054,40 TL idari para cezası uygulandığını kaydetti.