Etiketler

Ev ziyareti pahalıya patladı

Bartın şehir merkezinde gürültü gelen evi kontrol eden polis ekipleri, evde bulunan iki misafir ve ev sahibine cezai işlem uyguladı.

İlk sahiplendirilme yapıldı

Bartın Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ilk sahiplendirme yapıldı.

Bartın'da sürpriz görev değişimi

İl müdürü başka bir ile atandı

Evinde ölü bulundu

Hareketsiz halde bulundu

Yeni Başhekim göreve başladı

Abdullah Danışman’ın istifasının ardından Bartın Devlet Hastanesinin yeni başhekimi belli oldu. Uzman Doktor Özkan Pulat, Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi olarak göreve başladı.

Bartın Üniversitesi TÜBİTAK’ın en iyileri arasında

Bartın Üniversitesi, TÜBİTAK tarafından yayımlanan “Üniversitelerin Alan Bazlı Yetkinlik Analizi” çalışmasında ihtisaslaşma alanını da kapsayan 6 alanda en iyi üniversiteler arasında yer aldı.

Misafirliğe gittiler, jandarmaya yakalandılar

Bartın'da ev ziyaretine ceza

Merakla beklenen doktor geldi

Bartın Devlet hastanesinden açıklama yapıldı.

Yola çıkan hayvanlar kazaya neden oldu

İki otomobil hayvanlara çarptı

Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü"nde, TBMM Genel Kurulu'nda konuştu. Bankoğlu: "Kadına karşı şiddeti önlemek için gerekli tedbirleri alın. 6284 Sayılı Yasa ve İstanbul Sözleşmesi'ni eksiksiz uygulayın” dedi.

Virüs işte böyle yayılıyor

Şaşırmayın, tam 22 kişi yakalandı.

MARZİNC’TEN “FABRİKA KURACAK” İDDİLARINA YALANLAMA

Bartın’da fabrika kurmak için 300 dönüm arazi aradığı yönündeki iddialarla ilgili açıklama yapan Marzinc, böyle bir yatırımın ne şuanda ne de gelecekte söz konusu olmadığını söyledi. Bartın’da yaptıkları yatırımın sadece bir depodan ibaret olduğunu belirten şirket, bu yatırımın da ne çevreye ne de insan sağlığına hiçbir zararının söz konusu olmadığını kaydetti. Şirket ayrıca yaklaşık 20 milyon TL’lik yatırımlar Bartın’da 20 kişiye istihdam sağlayacaklarını da belirtti.

Polisten kadına şiddetle mücadele bilgilendirmesi

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Galla Pazarında stant kurarak kadınları 6284 sayılı kanun ve Kadın Acil Destek Hattı (KADES) hakkında bilgilendirdi.

Geleceğin öğretmenleri çevrimiçi bir arada

Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesi tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirilen “24 Kasım Öğretmenler Günü” etkinliklerinde geleceğin öğretmenleri bir araya geldi.

Fen Fakültesinde görev değişimi

Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığı görevine atanan Prof. Dr. Bülent Karakaş, düzenlenen çevrimiçi törenle görevi Prof. Dr. Handan Ucun Özel’den devraldı.

Bankoğlu: “Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününe ilişkin açıklamalarda bulundu. Bankoğlu, "Öldürülen kadınlar sizin için rakam ama bizim için insan!" dedi.

Çakır “Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz”

Partisinin kuruluşunun 2. Yılı dolayısıyla açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Bartın Teşkilatı Başkanı Soner Çakır, 81 il ve 820 ilçede teşkilatlandıklarını ifade ederek “Yaşanabilir Bir Türkiye, “Yeniden Büyük Türkiye”, hak ve adaletin hakim olacağı “Yeni Bir Dünya” hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hedefimiz “Yeniden Büyük Türkiye”yi inşa etmektir” dedi.

Kurtkaya: “Kadına şiddetin önüne geçilmeli”

Ülkemizde kadına yönelik şiddet olaylarının her geçen gün arttığına dikkat çeken Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya “Her geçen gün artan kadına şiddet olayları hükümet tarafından yapılan bazı çalışmaların bu yaraya merhem olmadığını göstermektedir. Bir an önce doğru adımların atılarak toplumun her alanına yansıyan şiddet vakalarının önüne geçilmesi gerekmektedir” dedi.

Tunç “Birleri yine ‘beton edebiyatı’ yapacak”

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın şehir merkezi, Amasra ilçesi ve Abdipaşa beldesinin içme suyu sorununu kalıcı olarak çözecek olan Bahçecik Yeraltı Barajı inşaatında çalışmaların son hız devam ettiğini açıkladı. Tunç, “Bahçecik Ulupınar kaynağının geliştirilmesi ve yeraltı Barajı yapımı ile Ulupınar’dan Bartın ve Amasra’nın 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

Tunç Öğretmenler Gününü kutladı

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tunç, mesajında; "İçinde bulunduğumuz salgın döneminde öğretmenlerimiz büyük bir fedakârlık örneği göstererek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti içerisinde görevlerini yapıyorlar, bu üstün gayret ve fedakarlık için öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır." dedi.

Bankoğlu “Eğitimde dertler derya olmuş”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bankoğlu, "Eğitimde, dertler derya olmuş durumdayken öğretmenlerimizin her birine minnettarız” dedi.

Uzun Öğretmenler Gününü kutladı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Akın Öğretmenler Gününü kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Kış lastiği uygulaması 1 Aralık’ta başlıyor

İl Emniyet Müdürlüğü, Bartın şehir merkezi ve ilçelerinde kış lastiği uygulamasının 1 Aralık’tan itibaren başlayacağını duyurdu. Emniyet araç sahiplerini 1 Aralık 2020 ile 1 Nisan 2021 tarihleri arasında kış lastiği kullanılması konusunda uyardı.

Titiz 4’üncü kez güven tazeledi

Partisinin Merkez İlçe Başkanlığı Olağan Kongresinde konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, koronavirüs salgınıyla mücadele eden ülkemizin çok büyük bir dar boğaz içerisinde olduğunu ifade ederek çözümün Milli Görüşte olduğunu söyledi. Zonguldak İl Başkanı Burak Erol’unda katıldığı kongrede tek liste halinde girilen seçimlerde mevcut başkan Emin Titiz yeniden Saadet Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Bartın Üniversitesi yeni akademik yılı açtı

Bartın Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yıl Açılış Töreni pandemi dolayısıyla alınan önlemlerle birlikte çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu akademik yıl açılış töreninde Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin tarafından “Yükseköğretimde Kalite Standartları” konulu açılış dersi verildi.

Yola Çıkan Büyükbaş Hayvana Çarptı

Feci kaza, Yaralılar var