Etiketler

TUNÇ'TAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Tunç; "üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek vatanımızı korumak için hayatları pahasına mücadele ederek "gazilik" unvanı alan kahraman gazilerimizi Gaziler Günü vesilesiyle bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz" dedi.

Bartın Üniversitesi’nde diplomalar adrese teslim ediliyor

Bartın Üniversitesi, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında talepte bulunan öğrencilerin diplomalarını kargo aracılığıyla adrese teslim ediyor.

TYP KURALARI ÇEKİLDİ

Bartın'da İŞKUR tarafından okullar için TYP kapsamında işe alınacak 225 temizlik görevlisi, 38 güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 263 kişi noter huzurunda yapılan kura çekimiyle belli oldu. Bartın Merkez ve köylerindeki okullarda temizlik görevlisi olarak görevlendirilecek 157 kişi için 1089, Bartın genelindeki okullarda görevlendirilecek 38 güvenlik görevlisi içinse toplam 290 başvuru yapıldığı öğrenildi.

Şehit ailesine övünç madalyası

Şehit J. Uzm. Çvş. Rıstam Çetin’in Bartın’da yaşayan eşi ve kızına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi. Törende gurur ve hüzün bir arada yaşandı.

Güner’den Gaziler Günü mesajı

Bartın Valisi Sinan Güner, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Güner mesajında “Cephede kazanılmış rütbelerin en büyüğü olan gazilik ülkemizin en kutsal değerlerindendir. Onlar, bizler için en güç şartlarda mücadele etmiş, canlarını bile vermekten asla çekinmemiş büyük şahsiyetlerdir” dedi.

Uzun’dan Gaziler Günü Mesajı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bankoğlu “Esnafın ertelenmiş borçları pik yapıyor”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, İnkum ve Bartın şehir merkezinde ziyaretler gerçekleştirdi, vatandaşların taleplerini dinledi. Bankoğlu, "Yaratılmak istenen yanlış algı, her şeyin mükemmel ilerlediği yönünde. Ekonomi "pik" yapıyor dense de esas pik yapan, esnafın ertelenmiş borçları ve yaklaşan ödeme günleri" dedi.

Bankoğlu “Bir zehir daha istemiyoruz”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, MARZINC şirketinin Bartın'daki faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Atıklar konusundaki potansiyel tehlikelere işaret eden Bankoğlu, "Bartın'da termik santral tehdidinden, zehrinden başka bir zehir daha istemiyoruz. Bartın'ın doğasını her türlü tehlikeye karşı koruyacağız" dedi.

Valilik “Yasal yetkilerin kullanması hukuk mücadelesi değildir”

“Meclis Hukuk Mücadelesinde Son Noktayı Koydu” başlığıyla yayımlanan haberle ilgili açıklamada bulunan Bartın Valiliği, “hukuk mücadelesi olarak isimlendirilen süreç, Vali tarafından İl Genel Meclisine havale edilen bir konunun görüşülerek usulüne uygun bir şekilde olumlu veya olumsuz bir karara bağlanmasını sağlamak için İl Özel İdaresi Kanununun 15’inci maddesinde gösterilen işlemlerin yapılmasından ibarettir. Vali ve İl Genel Meclisinin yasal yetkilerini kullanması bir hukuk mücadelesi olarak nitelendirilemez” dedi.

Tepe’den “Sesimizi duyun” çağrısı

Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Odası Başkanı Ayhan Tepe, pandemi süreci nedeniyle çok zor günler geçiren kahveci, kantinci ve müzikhol işletmecisi esnafın nefes alacak gücü kalmadığını söyledi.

Üniversiteden “Türk-İslam Bilim İnsanları”na vefa

Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsünde hizmete açılan bölgenin en büyük kütüphanesinin duvarları geçmişten günümüze “Türk-İslam Bilim İnsanları”nın posterleriyle süslendi. Yaklaşık 2 yıl süren titiz bir çalışmanın sonucunda hazırlanan posterlerle tarihe yön veren bilim insanları gelecek nesillere tanıtılıyor.

2. OSB için parsel tahsisleri devam ediyor

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun’la birlikte Bartın Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ziyaret eden Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Kamulaştırma işlemleri ve yargı süreçleri tamamlanan 744 bin metrekare ilave alanda sanayi parsellerinin tahsisleri devam ediyor. Bartın OSB’ye ilave 5000 yeni istihdam sağlayacak olan ilave alanla birlikte OSB’nin büyüklüğü 1 milyon 744 bin metrekareye ulaşacak” dedi.

Bakan Koca'dan üzücü haber!

Koronavinüs Bilim Kurulu Toplantısı’nda Bartın’a ilişkin verileri paylaşan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yatak doluluk oranının Bartın’da yüzde 77,32, Ventilatör doluluk oranının da yüzde 65,8 olduğunu belirtti. Bakan Koca , bu iki kriter göz önüne alındığında Bartın’ın Türkiye’de maalesef ilk sırada yer aldığını söyledi. Koca, "En yüksek doluluk oranı yüzde 77,32 ile Bartın'da bulunuyor. Bartın'ı; Batman, Sakarya, Ordu, Samsun, Giresun ve Hatay takip ediyor" dedi.

Türkiye’nin ilk yeraltı barajında imzalar tamam

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın şehir merkezi, Amasra İlçesi ve Abdipaşa Beldesinin içme suyu sorununu kalıcı olarak çözecek olan Bahçecik Yeraltı Barajı ve Ilındır Barajı yapımına dair sözleşmenin imzalandığını açıkladı. Tunç, “Bahçecik Ilındır Yeraltı Barajı Projesi ile Bartın ve Amasra’nın 50 yıllık su sorunun çözeceğiz. Proje ile Bahçecik Kaynağına yıllık 372 bin metreküp içme suyu ilave olarak verilecek” dedi.

Güzelcehisar’da fındık kabuğundan doğal gübre

Bartın İlinde 74 Tarımsal Proje içerisinde yer alan ‘‘Fındık Zurufunun ve Budama Artığı Dallarının Kompost Yapılarak Organik Gübre Olarak Kullanılması Projesi kapsamında doğal gübre olarak fındık zurufu kompostu çalışmaları Güzelcehisar Köyü’nde devam ediyor.

Valilikten otobüs ve minibüsler için yeni kararlar!

Şehirler arası yolcu taşıması yapan bazı firmaların HES kodu uygulamasına uymadıklarının tespit edildiğini açıklayan Bartın Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kararlar aldı. Valiliğin aldığı karara göre; HES kodu olmayan yolcuya bilet satışı yapan firmalara idari para cezası uygulanacak. Kodu olmayan yolcuları kabul eden araçlar ise 10 gün süreyle seferlerden men edilecek.

BARTIN İL ÖZEL İDARESİ SU VE KANAL HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ulukaya Kanalizasyon Yapım İşi 2 Etap yapım işi

T.C. BARTIN SULH HUKUK MAHKEMESİ

GAİPLİK İLANI

Bartın’da Ağustosta 381 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) konut satışlarını açıkladı. Buna göre; Bartın’da ağustosta 381 konut satıldı. Zonguldak’ta aynı ay 803 konut sahibini bulurken Karabük 480 konut satışı gerçekleştirdi. Ülke genelinde ise ağustosta 170 bin 408 konut satıldı.

Panik yok, kitler emin ellerde!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, kamuoyu tarafından merak edilen Covid-19 testlerinin uygulandığı PCR Test Kitlerinin akıbetiyle ilgili açıklamada bulundu. PCR Test Kitlerinin diğer tüm tıbbi atıklar gibi lisanslı tıbbi atık firması tarafından toplandığını ifade eden Müdürlük, atıkların sterilize edildikten sonra bertaraf edildiğini söyledi. Müdürlük 2019’da Bartın’daki sağlık kuruluşlarından toplam 215 ton tıbbi atık toplandığını da kaydetti.

MARZINC YÖNETİMİ SON NOKTAYI KOYDU

Karabük Organize Sanayi Bölgesinde çinko üretimini sürdüren MARZINC A.Ş’nin fabrikasını Bartın’a taşıyacağı ve Kozcağız’da aldığı binada üretime başlayacağına yönelik iddialara şirket yönetiminden cevap geldi. Şirketten yapılan açıklamada; “Binamızda asla üretim yapılmayacak, yalnızca dış ticaret operasyonlarımızda depolama alanı olarak

Aydın ailesinin acı günü

Bartın Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı ve Bartınspor Eski Başkanı Ercan Aydın’ın annesi Nazire Aydın, tedavi gördüğü Elazığ Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti. Geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Nazire Aydın, memleketi Elazığ’da son yolculuğuna uğurlandı.

Bartın-Kurucaşile yolu 2 yılda tamamlanacak

AK Parti Kurucaşile 6. Olağan İlçe Kadın Kolları Kongresine katılan ve Kurucaşile’de bir dizi incelemelerde bulunan Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, devam eden Bartın-Kurucaşile yol çalışmalarını ziyaret etti. Çalışmalar bittiğinde 60 kilometrelik bir yolun uzunluğunun 45 kilometreye düşeceğini ifade eden Tunç, “İnşallah bu yol 2 sene içerisinde tamamlanacak ve Bartın-Kurucaşile arası 20 dakikaya, bilemediniz yarım saatte düşecek” dedi.

BARTIN İL ÖZEL İDARESİ YOL VE ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez ve İlçe Köylerine Kilitli Parke ve Bordür İşlenmesi hizmet alımı

BARTIN BELEDİYESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elektrik Malzemeleri mal alımı

Koronavirüse yakalandı, kurtulamadı

Koronavirüsten can kaybı, henüz 39 yaşındaydı

AK Parti’den Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

AK Parti Bartın İl teşkilatı, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle yazar Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu. Bartın Adliyesi önündeki açıklamada AK Parti Bartın Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir, Mütercimlerin sözlerini “ağır ve çirkin ithamlar” olarak niteledi.

Bankoğlu “Sağlık çalışanları, tükenmenin eşiğinde”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, pandemi dönemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Doktorların ve tüm sağlık çalışanlarının taleplerine dikkat çeken Bankoğlu, "Sağlık Bakanlığı'ndan Tweet değil, çözümler bekliyoruz. Sağlık çalışanları, tükenmenin eşiğinde" dedi.

Valilikten yeni koronavirüs kararları!

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin aldığı yeni kararlara göre; Bartın’da park, bahçe ve rekreasyon ve mesire alanları ile açık veya kapalı spor tesislerinin kapasitesi belirlenerek bu kapasite dışında kimse alınmayacak. İşyerlerindeki “hayırlı olsun” ve tanışma ziyaretleri de yasaklandı. İşletmelerde ise kurallara uymayanlara da ayrı ayrı ceza uygulanacak.

Direkler yıkıldı, internet gitti

Öğrenciler uzaktan eğitim alamıyor, vatandaşlar sorunun bir an evvel giderilmesini istiyor.