Bartın Haberleri

Bartın Haberleri

11-12 yaş yüzmede Umay Güldür ve Masal Kabagöz finalde

20-21 Kasım tarihlerinde yapılan Türkiye Yüzme Federasyonu 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Müsabakalarında Bartın’ı temsil eden Umay Güldür ve Masal Kabagöz finale kaldı.

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK’in ortak asgari ücret açıklaması

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Sekreteri ve TÜRK-İŞ Bartın İl Temsilcisi Ertan Kaya, 1 Aralık 2021 tarihinde başlayacak asgari ücret görüşmeleri öncesinde TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK’in ortak görüşlerini içeren açıklamayı Bartın kamuoyu ile paylaştı.

Dünya Helal Zirvesinde Bartın tanıtımı

Dünya Helal Zirvesi, “Yeni Çağın Yeni Normalleri: Helal Üretim ve Tüketimin Vazgeçilmezliği” teması ile 25-28 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde 8. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo ile eş zamanlı gerçekleştirildi.

Yapılandırmada taksit ödemeleri bugün sona eriyor!

Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, vergi ve SGK borçlarını yapılandıran oda üyelerini taksit ödemeleri konusunda uyardı.

Vali Güner, köy muhtarlarıyla bir araya geldi

Bartın Valisi Sinan Güner, Merkez İlçeye bağlı köy muhtarları ile bir araya geldi. Vali Güner toplantıda muhtarların sorun, talep ve isteklerini dinleyerek ilgili kurumlara başta elektrik, haberleşme, içme suyu, yol ve dere yatakları olmak üzere ortaya çıkabilecek aksaklıklara karşı gerekli tedbirlerin alınarak tüm taleplerin ivedilikle değerlendirilmesi talimatını verdi.

Gelecek Partisinde olası erken seçim toplantısı

Gelecek Partisi Bartın İl Teşkilatı, parti genel merkezinde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya gelerek toplantı yaptı. Toplantıda Bartın’daki çalışmalar ve Bartın’ın genel durumu görüşüldü.

Ulaştırma Bakanı Bartın’a geliyor

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu selde yıkılan ve yeniden inşa edilen Kumluca-2 Köprüsünün açılışı için Bartın’a gelecek.

Bartın'da fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Bartın’da Pazartesi günü öğlen saatlerinden itibaren etkili olan fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Birçok yerde fırtına dolayısıyla ağaçlar devrilirken Bartın Merkez İlçe ve Ulus İlçesine bağlı bir çok köy gruplarında elektrik kesintisi yaşandı. Fırtına ve yağmur dolayısıyla Kumluca Beldesindeki geçici servis yolu ulaşıma kapandı. Bartın Valisi Yardımcı Abdullah Akdaş başkanlığında da kriz masası oluşturulurken Bartın’ın meteorolojik ikaz duyurusunda turuncu olarak güncellenmesi dolayısıyla da Bartın’da ilk ve orta derecedeki okullar 1 gün tatil edildi. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personeller ise 1 gün izinli sayıldı.

Bartınspor, zirve yarışını bırakmadı

Bölgesel Amatör Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Bartınspor ligin 5.hafta karşılaştığı Amasarspor’u 5-1 mağlup etti. BAL Ligi 5.bölge 2.grupta mücadele eden kırmızı-siyahlı Bölgesel Amatör Lig 5’inci bölge 2’inci grupta şampiyonluk mücadelesi veren Bartınspor, ilimizi ilk defa temsil eden iki takımdan biri olan Amasraspor ile oynadığı maçı 5-1 kazandı.

Bartın'da acı olay!

Bartın'da dünden beri kayıp olan genç kadının cansız bedeni su kuyusunda bulundu.

Bulvarda yola ağaç devrildi İşlek caddede yola ağaç devrildi.

Bartın'da Bülent Ecevit bulvarı üzerinde 10 metre uzunluğundaki bir ağaç fırtınada yola devrildi

81 ile “Metruk binalar” genelgesi

İçişleri Bakanlığınca, Bartın dahil 81 il valiliğine metruk binalarla ilgili yeni bir genelge gönderildi. Genelge ile ilgili valilik ve belediyelerce metruk bina olduğu tespit edilen yapıların, tespit tarihinden sonra yerleşim yeri olarak gösterilmesine müsaade edilemeyecek.

Ocak malzemeleri alınacak

BARTIN BELEDİYESİ, Ocak malzemeleri satın alacak.

Tunç “Hastane inşaatımız son hızla devam ediyor”

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, inşaat çalışmaları devam eden Bartın 400 Yataklı Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu. Yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi alan Milletvekili Tunç, “Hastane inşaatımız son hızla devam ediyor” dedi.

Adalet Programı öğrencileri yeni Adalet Sarayını gezdi

Bartın Üniversitesi Bartın Meslek Yüksekokulu Adalet Programı öğrencileri yeni hizmete giren Adalet Sarayını gezerek, meslekleriyle ilgili bilgiler aldı.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yerel Eylem Planı hazırlanıyor

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Vekili Deniz Yılmaz, “İlimizde yapılabilecek çalışmalara ilişkin bir yol haritası oluşturularak “Müdürlüğümüzce “Bartın ili Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yerel Eylem Planı “2021-2025” yılı planı hazırlanmaktadır. Eylem Planında, İlimizde şiddet mağduru ve risk altında olan kadın ve çocuklarına yönelik beş temel alandaki hedefler üzerinde yapılabilecek iş ve işlemlerle birlikte ilgili kurum ve kuruluşların sorumluluğu belirtilmektedir” dedi.

Bartın'da ekmek fiyatları yarından itibaren zamlı!

Bartın’da esnaf odalarının aldığı kararla ekmek başta olmak üzere simit, yufka ve kadayıfa zam geldi. Alınan zam kararıla birlikte ekmek ve simitte gramajlar düşülürken 2 TL’den satılan 230 gram ekmek, 220 grama indi ve fiyatı 2.5 TL oldu. 2 liradan satılan 90 gram simit ise 80 grama indi ve fiyatı 2.5 TL oldu. Yeni zamlı tarife ise yarından itibaren geçerli olacak.

BARTIN MİLLET BAHÇESİ İHALE SÜRECİ TAMAMLANDI

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 24 Eylül’de ihaleye çıkılan Bartın Millet Bahçesinde ihale sürecinin tamamlandığını açıkladı. 33 Milyon 463 bin TL’ye ihale edilen Millet Bahçesinde müteahhit firmaya yer tesliminin yapıldığını ifade eden Milletvekili Tunç, Millet Bahçesinin 21 Kasım 2022 tarihinde tamamlanacağını söyledi.

ULUSLARARASI KİTAP FUARI KAPILARINI AÇTI

Kitapseverlere kapılarını açan 24. Uluslararası Kitap Fuarında konuşan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın “Bireylere olduğu kadar toplumlara da ayna tutan eğitim, kültür ve sanat insanoğlu için tarihin her döneminde vazgeçilmez, kitaplar ise yol gösterici olmuştur” derken Bartın Valisi Sinan Güner de “Büyük illerde düzenlenen fuarları bilen ve gezen birisi olarak bugün burada düzenlenen bu fuarımızın da çok önemli bir fuar” ifadelerinde bulundu.

Hafriyat nakli yapılacak

Bartın Belediyesi hafriyat nakil hizmeti alacak.

8 araca trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten ceza!

Bartın’da dün gece yarısı yolu kapattığı tespit edilen 8 araca trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten idari işlem uygulandı.

CHP’li kadınlar “İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz”

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele Günü dolayısıyla 81 ildeki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kollarıyla birlikte eş zamanlı olarak basın açıklaması yapan CHP Bartın Kadın Kolları Başkanı Fatma Mazhar “İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz” dedi.

Bartın Üniversitesinde Öğretmenler Gününe özel tiyatro

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri tarafından 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla tiyatro etkinliği gerçekleştirildi.

Muhtarlardan hasta çocuk vakalarıyla ilgili açıklama!

Bartın’da 10 Kasım’da kusma ve ishal şikayetiyle 417 öğrencinin hastaneye kaldırılmasıyla ilgili açıklamada bulunan Bartın İli Muhtarlar Derneği Başkanı Nuri Yoldaş “10.11.2021 tarihinde kaynaklanan sağlık sorunlarının içme ve kullanma sularından kaynaklandığını kabul etmiyoruz. Bu sulardan kaynaklanan sorun olmuş olsaydı köylerdeki yaşayan diğer vatandaşlarında sağlık sorunları yaşaması gerekirdi” dedi.

Bankoğlu “Kadına şiddetin cezasını toplum çekiyor”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü” nedeniyle açıklamalarda bulundu. Bankoğlu, "Hukuk uygulanmadığında, kadına şiddetin cezasını toplum çekiyor” dedi.

BARTIN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da kutlandı. Öğretmenler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk sunan İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar meslektaşlarına seslenerek “Tutuşturduğunuz eğitim meşalesi ile dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz” dedi. Kutlamalara katılan Bartın Valisi Sinan Güner de “Sorumluluğu büyük ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahip öğretmenlerimiz sadece öğrencilerimize değil bu ülkenin geleceğine de şekil vermektedir” ifadelerinde bulundu. Aday öğretmenler ise Öğretmenler Gününde yemin ederek aslen göreve başlamış oldu.

Bartın’da araç sayısı 54 bin 214 oldu

Bartın’da ekim ayında trafiğe kayıtlı araç sayısı 30 bin 632’si otomobil olmak üzere 54 bin 214 oldu. Zonguldak’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Ekim ayında 99 bin 279’u otomobil olmak üzere 162 bin 921 olurken Karabük’te de trafiğe kayıtlı araç sayısı 41 bin 974’ü otomobil olmak üzere 68 bin 423 olarak istatistiklere yansıdı.

Coşkun “1000 TL ek zam, yüzde 3 refah payı verilmeli”

Son zamanlarda gerçekleşen aşırı zamlar ve dövizin artışı yüzünden sabit gelirli olan kamu çalışanlarıyla ilgili bir basın açıklaması yapan Türk Sağlık-Sen Bartın Şube Başkanı Besim Coşkun, “Memur ve emeklilerimizin alım gücü yıldan yıla azalıyor. Aile bütçesindeki açık her gün biraz daha büyüyor. Ortaya çıkan mağduriyetleri gidermek, enflasyona yenik düşen, temel ve vazgeçilmez harcamalar karşısında eriyen maaşlarını telafi etmek ve alım gücünü yükseltmek amacıyla memur ve emeklilere de bir destek paketi açıklanması ve kamu görevlilerine aylık bin lira ek zam verilmesi zorunlu hale gelmiştir” dedi.