Bartın Haberleri

Bartın Haberleri

Nurtaç Arslan, göreve başladı

12 Mayıs’ta Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bartın Valiliğine atanan ve bu atamayla Bartın’ın ilk kadın valisi olan Nurtaç Arslan, resmen göreve başladı. Vali Arslan için, karşılama töreni düzenlenirken Arslan, valilik makamında yaptığı ilk açıklamada “Önceliğimiz siz değerli Bartınlıların güven ve huzurunun temin edilmesi ve yaşam kalitesinin artırılmasıdır. Bartın’da güzel işler yapmayı arzu ediyorum. Bu anlamda, Bartın’ımıza değer katacak her türlü öneriyi değerlendirmeye layık gördüğümü bilmenizi isterim” dedi.

Kalaycı, 19 Mayıs’ı kutladı

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

SGK’dan TSO’ya ziyaret

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Mustafa Şaban Çengel ve beraberinde İcra Şefi Göner Coşkun, Denetmenler Özlem Yüksel ve Burak Aşgın’ı makamında kabul etti.

TSO’dan Türk Bayrağı desteği

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında dağıtılmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 500 adet Türk Bayrağı, 500 adet baskılı Tişört hediye etti.

Balık, 19 Mayıs’ı kutladı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Bartın Üniversitesine Erişilebilirlik Belgesi

Bartın Üniversitesi Kutlubey Yerleşkesinde yer alan bölgenin en büyük kütüphanesine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından “Erişilebilirlik Belgesi” ve “Erişilebilirlik Bayrağı” verildi.

Türk Büro-Sen’den SGK çalışanları için talep!

Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Bartın Soysal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan Türk Büro-Sen Bartın Şubesi, SGK çalışanları adına taleplerini sıraladı.

Bankoğlu “Gençlerimiz, bizim geleceğimizdir”

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutladı. Bankoğlu, “Bizim gençlerimiz, bizim geleceğimizdir.”dedi.

Özgür Özel, yarın Bartın’da

CHP’nin etkin isimlerinden biri olan Grup Başkan Vekili Özgür Özel, yarın Bartın’a geliyor. Özel’in Bartın programı ise oldukça yoğun. Ziyaret turuna Amasra İlçesinden başlayacak olan Özgür Özel, Bartın’da hem esnaf ziyareti yapacak hem de akşam gençlerle buluşacak. CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, ise tüm Bartın halkını Özgür Özel’le buluşmaya davet etti.

Güner: “Alnım ak, başım dik”

Valiler Kararnamesi ile Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Bartın Valisi Sinan Güner onuruna veda yemeği düzenledi. Bürokrasi, siyaset ve iş dünyasından birçok ismin katıldığı yemekte Vali Güner, “Hoşlukla gelmek ve hoşlukla gitmek, giderken de başı dik gidebilmek, “Şöyle kötüydü” denmesindense güzel ifadelerle anılmak çok güzel. Topluma da baktığımız zaman ben hiçbir olumsuzlukla Bartın’dan ayrıldığımı düşünmüyorum. “Alnım ak, başım dik” gururunu sadece bugün burada yaşamıyorum. Allah’a çok şükür 30 yılın her aşaması böyle geçti” dedi.

Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları başladı

Bartın’da Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları başladı. Bartın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Cumhuriyet Meydanında hafta dolayısıyla düzenlenen törenle Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Ragbi Takımlarından 2 önemli başarı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından Afyonkarahisar’da düzenlenen Ragbi Ünilig Türkiye Final Müsabakalarında Bartın Üniversitesi Erkek Ragbi Takımı 2’inci, Kadın Ragbi Takımı ise 3’üncü olmayı başardı.

Meslek Tanıtım Günleri sona erdi

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Meslek Tanıtım Günleri etkinlikleri Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki tanıtımla sona erdi.

Hemşirelik Haftası kutlandı

Bartın Üniversitesinde 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası dolayısıyla “İlham ver, Yenilik Yarat, Etkile” temalı etkinlik gerçekleştirildi.

Fatih Saka, Zafer Partisi Bartın İl Başkanı oldu

Zafer Partisi Bartın İl Başkanı belli oldu. Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ tarafından Bartın İl Teşkilatı belirleme yetkisi Ülkü Ocakları eski Başkanı Fatih Saka’ya verildi.

Engelli ve eski hükümlülere hibe desteği!

Bartın Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ali Solak, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmaları amacıyla hazırlayacakları projelere destek verileceğini söyledi.

Eczacılar sorun ve taleplerini aktardı

Bartın’da Eczacılık Bayramını Cumhuriyet meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunarak kutlayan eczacılar, sorun ve taleplerini dile getirdi.

Bartın Üniversitesi ÜBYS’ye katıldı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ve beraberindekiler, dördüncüsü Aydın’da gerçekleştirilen Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi Çalıştayına (ÜBYS) katıldılar.

Bartın Üniversitesi Karadeniz Siber Güvenlik Zirvesinde

Bartın Üniversitesinin de paydaşı olduğu, siber güvenlik ekosisteminin geliştirilmesi kapsamında kamu kesimi, özel sektör, STK'ler ve akademik camianın bir araya getirildiği “Karadeniz Siber Güvenlik Zirvesi” Zonguldak’ta başladı.

SGK çalışanları sorunlarını aktardı

Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Bartın Büro Memur-Sen tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi. Bartın Büro Memur-Sen Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ufuk Şahin tarafından yapılan açıklamada, SGK çalışanlarının problemleri dile getirildi.

Ulus ve Kurucaşile'ye müjde

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Yatırımlarda Devlet Desteğine Dair Kararda yapılan değişiklikle Bartın'a bağlı Ulus ve Kurucaşile ilçeleri alt bölge desteklerinden yararlanacağını açıkladı.

Güner’den Akın’a veda ziyareti

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Bartın Valisi Sinan Güner, veda ziyaretleri kapsamında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a ziyaret gerçekleştirdi.

Bartın’da 1 yılda bin 641 bebek canlı doğdu

Bartın’da bin 641 bebek canlı doğdu. İlk doğumdaki ortalama anne yaşı 26,7 olurken kaba doğum hızı binde 8,2 olarak gerçekleşti.Zonguldak’ta da canlı doğan bebek sayısı 2021 yılında 4738 oldu. İlk doğumdaki ortalama anne yaşı 27,2 oldu. Kaba doğum hızı binde 8,0 oldu. Karabük’te ise canlı doğan bebek sayısı 2021 yılında 2253 oldu. İlk doğumdaki ortalama anne yaşı 27,2 oldu. Kaba doğum hızı binde 9,1 oldu.

BİK’ten Bartın’da ziyaret turu

Basın İlan Kurumu (BİK) Ankara Bölge Müdürü Murat Yürekli, Bölge Müdür Yardımcısı Engin Kaştaş, Hergün Gazetesi Sahibi Nihal Karaman, Bartın 74 Haber Gazetesi Müdürü Hasan Camcı ve Halk Gazetesi Muhabiri Tolga Akıner, Bartın’da bir dizi gerçekleştirdi. Heyet bu kapsamda Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Çetin’i ziyaret etti.

Bankoğlu “Kadınları dinlemeyenler kadını koruyamaz!”

Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifiyle ilgili TBMM Genel Kurulunda konuşan ve teklife sert çıkan CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu “Kadınları dinlemeye bile tenezzül etmeyenler, kadını koruyamaz!” dedi.

Akın’dan Hemşireler Günü mesajı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Coşkun “Hemşirelerimizin ücretleri yetersiz”

Hemşireler Haftası dolayısıyla açıklama yağan Türk Sağlık Sen Bartın Şubesi Başkanı Besim Coşkun, hemşirelerin iş yükünün ağır olmasına rağmen ücretlerin yetersiz olduğunu kaydederek “Yoğun iş yükü, şiddet, mobbing, mali ve özlük ile sosyal haklarda yaşanan sıkıntılar da değerlendirildiğinde çalışanların tükenmişlik sendromu ile karşı karşıya kaldığı ortadadır” dedi.

Kayalı, Türk düşünce dünyasını anlattı

Bartın Üniversitesi Çeşm-i Cihan Sohbetlerinin 16’ncısı, Siyaset Bilimci Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı’nın verdiği “Dergilerin Aynasında Türk Düşüncesi” adlı konferansla gerçekleştirildi.