Etiketler

Gece yarısı alevlere teslim oldu

Cayır cayır yanan ev kullanılamaz hale geldi

Bartın'da olaylı gece

Balkonda silahı ateşledi.

“Hocalı Katliamından Karabağ Zaferine”

Bartın Üniversitesi’nde çevrimiçi olarak düzenlenen konferansta Hocalı Katliamından Karabağ Zaferine giden süreç aktarıldı.

Kalaycı’dan Tunç’a Meclis ziyareti

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı beraberinde İl Yönetim Kurulu üyesi Muhammet Yalçın ile birlikte AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç’u TBMM’deki makamında ziyaret ederek, teşkilat çalışmalarını ve Bartın’da devam eden kamu yatırımlarını değerlendirdiler.

İl Genel Meclisi Üyelerinden Tunç’a ziyaret

AK Parti Bartın Merkez İlçe Başkan Yardımcıları Muhammet Kızılayoğlu, Umut Toker ve Coşkun Yılmaz, İl Genel Meclisi Üyeleri Ali Eyüpustaoğlu, Ayhan Özçelik ve İl Yönetim Kurulu üyesi Satı Aral AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç’u TBMM’deki makamında ziyaret ederek, teşkilat çalışmalarını ve Bartın’da devam eden kamu yatırımlarını değerlendirdiler.

Sağlık-Sen’den Tunç’a ziyaret

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş beraberinde Sağlık-Sen Bartın Şube Başkanı Naci Durmuş AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç’u TBMM’deki makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Asfalt malzemesi nakli hizmeti alınacak

Bartın Belediyesi asfalt malzemesi nakli hizmeti alacak.

Boru satın alınacak

Bartın İl Özel İdaresi içme suyu ve kanalizasyon hattı için boru satın alacak.

Mecliste ilave kararlar alındı

Bartın'da kontrollü normalleşme sürecinde ilave kararlar alındı

Eldeş Göleti İkmal İhalesi 23 Mart’ta

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, Bartın Ulus ilçesine bağlı Eldeş köyünde yapımı son aşamaya gelen Eldeş Göleti ve Sulama tesisi inşaatı ikmal ihalesinin 23 Mart 2021 tarihinde DSİ 23.Bölge Müdürlüğünce Kastamonu’da gerçekleştirileceğini açıkladı.

Bankoğlu “Bıçak, kemiğe dayandı”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, esnaf ve vatandaşların şikâyetlerini dinledi. Bankoğlu, "Bıçak, kemiğe dayanmıştır. Yurttaş kan ağlarken dalga geçer gibi Ay'a gitmekten, Kanal yapmaktan bahseden zihniyet, son çırpınışlarla gündemi değiştirme çabasındadır” dedi.

Kalaycı Kirazlık Köprü Barajını inceledi

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı ve parti teşkilatı Kirazlık Köprü Barajında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldılar.

Dikkat 5 gün Ses Üstü Test Uçuşları yapılacak!

Bartın Valiliği, 1-5 Mart tarihleri arasında Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Bartın semalarında savaş uçakları ile planlı uçuşlar kapsamında Ses Üstü Test Uçuşları gerçekleştirileceğini duyurdu.

Ocakta ihracat arttı

Bartın'da Genel Ticaret Sistemine göre Ocak ayında ihracat 2020 yılının aynı ayına göre yüzde 2,7 artarak 2,9 milyon dolar, ithalat yüzde 29,9 azalarak 0,3 milyon dolar olarak gerçekleşti. Zonguldak'ta da Ocak ayında ihracat 2020’nin aynı ayına göre yüzde 37,5 azalarak 24,6 milyon dolar, ithalat yüzde 58,5 artarak 131,7 milyon dolar oldu. Karabük'te ise ihracat yüzde 6 azalarak 35,3 milyon dolar, ithalat yüzde 199,4 artarak 101,9 milyon dolar olarak gerçekleşti.

İYİ Parti’den Balık’a ziyaret

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu ve İl Yönetimi, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık'a ziyarette bulundu.

BARTIN’DA SILAJLIK VE DANE MISIR TARIMINA DESTEK

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da sılajlık mısır ve dane mısır tarımına yüzde 75 hibe desteği verileceğini açıkladı. Dane Mısır ve Silajlık Mısır Tarımını Yaygınlaştırma Projeleri kapsamında 500 yararlanıcıya tohum dağıtılacağını ifade eden Milletvekili Tunç, proje başvuruları için son tarihin 19 Mart olduğunu kaydetti.

AK Parti’den 28 Şubat açıklaması

28 Şubat Postmodern darbe girişimi ile ilgili basın açıklamasında bulunan AK Parti Bartın İl İnsan Hakları Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Göksel Candan “28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” yapmaya çalışanlar, aziz milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar” dedi.

Yüzlerce proje arasından ödülü kaptılar

Bartın Üniversitesi öğrencileri, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve Erciyes Teknopark tarafından düzenlenen “Benim İşim Girişim” iş fikri yarışmasında yüzlerce proje arasından ödül almaya hak kazandılar.

5 mahalle karantina altına alındı

Bartın'da sürpriz karantina kararı

Teğmen Bulut askeri törenle uğurlanacak

Talihsiz kaza sonucu vefat eden Teğmen Musa Bulut'un cenaze programı belli oldu

Arama kurtarma çalışmalarında son durum

Tekne kazasında bekleyiş sürüyor

Korkuluklara çarparak durabildi

Bu noktada kazalar eksik olmuyor.

Tekne battı, Bartınlı Teğmen aranıyor

Teknenin batması sonucu bir kişi hayatını kaybetti, kayıp iki kişi aranıyor!

Akın’dan Amasra’da esnaf ziyareti

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç, Milliyetçi Hareket Partisi Amasra İlçe Başkanı Gürkan Özengi ve Milliyetçi Hareket Partisi Amasra İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Amasra pazaryerinde esnafları ziyaret ederek, hayırlı işler diledi.

Bankoğlu’dan Bartın’da normalleşme açıklaması

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Mart ayında başlaması planlanan normalleşme sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bankoğlu, "Bartın’ın kriterlere uygunluğu ümit verici ancak öğretmenler ve servis şoförleri öncelikli olarak aşılanmadan risk alınmamalıdır. Okulların hazır olduğu söylenirken salgına özel ne gibi bir ön hazırlık yapılmıştır?" dedi.

AK Parti Amasra Teşkilatından Tunç’a ziyaret

AK Parti Amasra İlçe Başkanı Şenol Rıdvan Sert beraberinde İlçe Başkan Yardımcıları Burhan Kızılkaya, Akın Gayret ve Belediye Meclis Üyesi Ertan Cengiz ile birlikte AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç’u TBMM’deki makamında ziyaret ederek, teşkilat çalışmalarını ve Amasra’ya yapılan hükümet yatırımlarını değerlendirdiler.

Tunç karşılıksız çek suçları hakkında Mecliste konuştu

Karşılıksız Çek Suçları nedeniyle verilen hapis cezaları nedeniyle ortaya çıkan sorunların araştırılması için verilen CHP grup önerisi hakkında konuşan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Çek ile ilgili çok sayıda kanun değişiklikleri yapıldığını bu değişiklikleri yaparken iş dünyası ve reel sektörün taleplerini dikkate aldıklarını, bundan sonra da düzenleme yapılacaksa hem borçluyu hem de alacaklıyı düşünerek bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

Valilikten Ses Üstü Uçuş Testleri duyurusu

Bartın Valiliği bugün ilimiz semalarında 11.00-17.00 saatleri arasında Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait savaş uçakları ile planlı uçuşlar kapsamında “Ses Üstü Test Uçuşları” gerçekleştirileceğini duyurdu.