Bartın Belediyesi Haberleri

Bartın Belediyesi Haberleri

Mezarlıklarda Yasin-i Şerif okutulacak

Bartın Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen, şehir merkezinde bulunan mezarlıklarda Yasin-i Şerif okumaları, Kurban Bayramı Arifesinde de devam edecek.

Belediyenin birçok tesisi zarar gördü

İlimizde meydana gelen sel felaketinden çok sayıda işyeri ve ev olumsuz etkilendi. Bartın Belediyesi’nin de çok sayıda tesisi ve projesi de afetten zarar gördü.

Çağlayan’da selin izleri siliniyor

Şehrimizde yaşanan sel afetinde Çağlayan Piknik Alanı sel sularına maruz kaldı. Piknik Alanını eski haline getirmek amacıyla tespitlerde bulunuldu.

Akın'dan selzedelere geçmiş olsun ziyareti

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, ilimizde meydana gelen sel felaketinin ardından Bartın Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen su tahliyesi ve yıkama çalışmalarını yerinde inceledi.

İBB araçları tartışma konusu oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) Bartın’da afet bölgelerinde çalıştırılmak üzere gönderilen araçlar tartışma konusu oldu. CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde araçların bekletilerek çalıştırılmadığını söylerken Bartın Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı. Valilik konuyla ilgili “ilgili birimlerden bilgi almak yerine, varlığını hatırlatmak için dayanağı olmayan ve iyi niyetle bağdaşmayan ithamda bulunmak son derece üzücüdür” derken Valiliğin açıklamasında Milletvekili Bankoğlu’ndan cevap gecikmedi.

Belediye teyakkuzda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kırmızı kodla uyarılarda bulunulan iller arasında yer alan Bartın’da bulunurken Bartın Belediyesi, tüm birimleriyle teyakkuza geçti.

Türk Bilim Tarihi Müzesine başlandı

Bartın Belediyesince Kemal Samancıoğlu Etnoğrafya Müzesi’nin tadilatının yanı sıra Kent Müzesi ve Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nin ardından Türk Bilim Tarihi Müzesi için de çalışmalar devam ediyor.

Cemal Akın, Yılın İl Belediye Başkanı oldu

12 farklı kategoride 22 proje ve 16 belediye başkanının ödül alacağı, heyecanla beklenen 12. Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye ve dünyadan belediye başkanlarının projelerinin yarıştığı Yerel Yönetim Ödüllerinde Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması kategorisinde “Yalı Tarihi İskele Düzenlemesi ve Irmak Destinasyonu” projesi ile Yılın İl Belediye Başkanı Ödülü’ne layık görüldü.

İnkumu’nda hazırlıklar tamam

Bartın Belediyesi, yaz sezonunda yaşanan boğulma vakalarının önüne geçebilmek için tüm hazırlıklarını tamamladı. Yapılan hazırlıkları yerinde inceleyen Başkan Cemal Akın, açıklamalarda bulundu.

BARTIN İLK KEZ ÇEVRE ŞÖLENİ COŞKUSU YAŞADI

Bartın Belediyesi tarafından Bartın’da ilk kez Çevre Şöleni yapıldı. 1-5 Haziran tarihleri arasındaki “Bartın 1.Uluslararası Çevre Şöleni” Bartınlılara kültürel ve sosyal etkinliklerle dolu bir hafta yaşatırken şölenin son günü ünlü sanatçı Nadide Sultan sahne aldı. Yalı’da Bartınlılarla buluşan Nadide Sultan şarkılarıyla tam bir müzik ziyafeti çekti.

Çevre Şöleni başladı

Bartın Belediyesi tarafından organize edilen Bartın 1. Uluslararası Çevre Şöleni etkinliklerinin ilki gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen şölen, renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

TÜRKİYE ÇEVRE HAFTASI KUTLAMALARI YARIN BAŞLIYOR

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'ne göre; her yıl 5 Haziran tarihinde kutlanacak olan "Türkiye Çevre Haftası" etkinlikleri yarın başlıyor. Bu kapsamda Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce Bartın’da ilk defa Çevre Şöleni gerçekleştirilecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce de Çevre Haftası bir dizi etkinlikle kutlanacak.

Bartın’da ilk kez Çevre Şöleni yapılacak

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce Bartın’a ilk defa Çevre Şöleni gerçekleştirilecek. 1-5 Haziran tarihleri arasındaki Bartın 1.Uluslararası Çevre Şöleninde bir dizi etkinlik yapılacak.

Belediyeden Hıdırellez ve Anneler Günü Şenliği

Bartın Belediyesi tarafından Yalı’da düzenlenen Hıdırellez ve Anneler Günü Şenliği vatandaşların yoğu katılımıyla gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Cemal Akın, şenlikte “Bugün on binin üzerinde vatandaşımızın şenliğimize katılımı, çocuklarımızın şenliği tam anlamıyla yaşamış olmaları, genç yaşlı tüm vatandaşlarımızın şenlik alanını doldurması bizlere bir kez daha gösterdi ki özlemişiz güneşli havada dışarıya çıkıp gezmeyi, çocuklarımızla kentimizin sokaklarında vakit geçirmeyi” dedi.

23 NİSAN’DA ÜCRETSİZ TİYATRO SAHNELENECEK

Bartın Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında “Musluk” adlı çocuk tiyatro oyunu sahnelenecek.

Bartın Belediyesi’ne bağlı birimlerde çalışan 6 aday memur için yemin töreni düzenlendi.

​​​​​​​Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın da katıldığı yemin töreninde, 6 aday memur yemin ederek asaleten göreve başladı.

BAYRAM COŞKUSUNU ÇOCUKLAR DOYASIYA YAŞAYACAK

Bartın Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukların bayram coşkusunu doyasıya yaşamaları için çeşitli etkinlikler hazırladı.

Veteriner Hekim için Belediyede tören

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Hekim Ahmet Kerem Lü, Bartın Belediyesi önünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

AKIN, İFTARDA GAZETECİLER VE MUHTARLARLA BULUŞTU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 2 yıllık pandemi süreci sonrasında ilk kez Bartın’daki basın mensupları ve şehir merkezi muhtarlarıyla iftarda bir araya geldi. Bartın Öğretmenevi’ndeki iftarda Başkan Akın, “Pandemi döneminde iftar programlarına 2 yıl ara vermek zorunda kalmıştık. Bu yıl programları gerçekleştirmeye başladık” derken iftar sonrasında ise gazetecilerle çay sohbeti yaptı.

Geleneksel Sanat Atölyeleri Sergisi açıldı

Geleneksel Sanat Atölyeleri Sergisi açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Yalı Yaşam Merkezi Sanat Galerisi’nde açılışı yapılan sergide Camlatı 70, Ebru 16, Kaligrafi 3, Naht 5 ve Tesbih 15 kursiyer olmak üzere toplam 109 kursiyerin 160 eseri görücüye çıktı.

KöyPark çalışmaları devam ediyor

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Arınan, AR-GE Başkanı Aykut Ulu, AR-GE Başkan Yardımcısı Ercüment Özçelik, projede görevli tüm müdürler ve ilgili personeller ile birlikte KöyPark projesi kapsamında Hürriyet Mahallesi’nde mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait 113 bin metrekare alanda gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi.

70 Bin fidan toprakla buluşacak

Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri; park, bahçe, kavşak, meydan ve yol kenarlarına dikimi gerçekleştirilmek üzere Sanayi Sitesi’nde bulunan serada bitki üretimine devam ediyor. Kendi bitkilerini üreten ekipler, 2021 yılında ilkbahar ve yaz mevsiminde 65 bin çeşitli bitki üretilip toprakla buluştururken, kış mevsiminde dikimi gerçekleştirilmek üzere 60 bin bitki daha yetiştirdi.

FESTİVAL 26 MART’TA BAŞLIYOR

26. Uluslararası Bartın Tiyatro Festivali 26 Mart-2 Nisan 2023 tarihleri arasında Bartın Belediyesi organizasyonu ile gerçekleşiyor. Bartın Kültür Sanat Derneği ve Türkiye Çağdaş Drama Derneği katkılarının da bulunduğu festivalin bu seneki konsepti “Tek Kişilik Oyunlar” olarak belirlendi.

Belediye TSM’den muhteşem konser

Bartın Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından konser programı gerçekleştirildi. TRT Sanatçısı Kadri Şarman’ın şefliğini yaptığı koro tarafından birbirinden güzel eserler seslendirildi.

BELEDİYEDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK

Bartın Belediyesi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Belediye8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla aynı zamanda ülkenin tek Fener Alayı Kadın Yürüyüşünü gerçekleştirdi. Millet Bahçesi’nden Belediye Bandosu’nun seslendirdiği milli marşlar eşliğinde meşalelerle hareket eden kortej, kent merkezinden yukarı çarşıdaki Atatürk anıtının önüne yürüdü. Yürüyüş, Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Belediye, 8 Mart’ı bir dizi etkinlikle kutladı

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenlendi. 4 Mart Cuma günü Resim Sergisi ile başlayan etkinlikler, 8 Mart Salı akşamı gerçekleştirilen Fener Alayı Kadın Yürüyüşü ile sona erdi.

Belediyeden kadın girişimcilere plaket

Bartın Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında belediye personeli ve kadın girişimcilerle yemek programında bir araya geldi.

Otoparklar denetlendi

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Bartın İl Ticaret Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir merkezindeki otoparklara yönelik ruhsat ve fiyat denetimleri gerçekleştirildi.

Toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı

Bartın Belediyesi’nde çalışan 155 kadrolu personeli ilgilendiren Toplu Sözleşme görüşmeleri tamamlanarak, imzalar atıldı.

Orta Ölçekli Sanayi Sitesi bilgilendirmesi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, İl Disiplin Kurulu Başkanı Aynur Yıldırım, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Bünyamin Özgüroğlu ve İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Demircioğlu ile birlikte Dallıca Köyü’nü ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.