Etiketler

Belediye karavan otopark ücretini belirledi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanan Bartın Belediye Meclisi Üyeleri, temmuz gündemi çerçevesinde 11 maddeyi görüşüp karara bağladı. Meclisin temmuz toplantısında İnkum Güzelcehisar Yenimahalle İl Özel İdare Dinlenme Tesislerinin karşısında bulunan Bartın Belediyesi otoparkları karavan otopark ücreti de belirlendi. Söz konusu otopark alanı ücretleri karavanlar için günlük 80 TL, alan uygun olduğunda otomobiller için günlük 7 TL, kamyon ve otobüsler için günlük 15 TL oldu.

EMEKLİLER EVİ VE YALI İSKELESİ HİZMETE AÇILDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan ve 2020 yılında yapım çalışmaları tamamlanan ancak pandemi süreci nedeniyle açılışı gerçekleştirilemeyen Bartın Belediyesi Emekliler Evi’ni hizmete açtı. Bu açılışın yanı sıra tarihi Bartın Tahmil Tahliye İskelesi’nde(Yükleme ve Boşaltma İskelesi) gerçekleştirilen düzenlemeler de tanıtıldı. Emekliler Evi’nin ilk üyesi ise Cemal Akın oldu.

Belediye kum ve çakıl alacak

Bartın Belediyesi, kum ve çakıl malzemesi satın alacak.

15 Temmuz Şehitler Çeşmesi yakında açılacak

Hayırsever vatandaşlar A.Ali Özer ve Dr. Muhammet Atik’in Bartın Valiliği ve Bartın Belediyesinin de katkılarıyla yaptırdıkları 15 Temmuz Şehitler Çeşmesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bartın Öğretmenevi mevkiinde yapılan çeşmede en son direk yapılarak Türk Bayrağı asılırken hayırsever A.Ali Özer, çeşmenin çok yakında açılacağını söyledi.

Karaçay’da kanalizasyon için ilk kazma vuruldu

Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından kanalizasyon hattı oluşturmak üzere çalışmalara başlandı.

BELEDİYE ARAÇ FİLOSU BÜYÜYOR

Bartın Belediyesi, araç filosunu genişletti. Toplam 2 milyon 409 bin 154 TL değerindeki 4 otobüs, 1 kazıcı yükleyici ve 2 jeneratörü araç ve ekipmanına katan Bartın Belediyesi, son 12 yılda da 20 milyon 409 bin TL değerinde toplam 73 aracı araç filosuna dahil etti.

İNKUMU MAVİ BAYRAĞI KAPTI

2021 Mavi Bayrak ödülleri açıklandı. Mavi bayraklı plajlar içerisine bu yıl Bartın Belediyesi'nin başvurusu üzerine İnkum Plajı’nda üç farklı noktada denizde ve plajda yapılan analizler sonucu İnkum Plajı üç adet Mavi Bayrak dalgalanacak. Ülke genelinde ise bu yıl 519 plaj, 22 marina, 6 bireysel yat ve 10 turizm teknesi mavi bayraklı olacak.

Zabıtadan gramaj,hijyen ve fiyat denetimi

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri market, fırın ve işyerlerinde gramaj, fiyat ve maske, hijyen, mesafe denetimleri gerçekleştirdi.

Bartın'ın hafızası kuruluyor

Eski Hava Lokalinin bulunduğu mevkide 2 bin 70 metrekarelik alanda 5 katlı olarak projelendirilen Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nin bünyesinde “Bartın Kent Belleği ve Araştırma Kütüphanesi” kurulacak.

Belediyeden hafta sonu esnaf mesaisi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, hafta sonu sokağa çıkma yasağında vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere açık olan esnafları ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de Covid-19 salgın tehdidi tedbirleri kapsamında denetim ve kontrollerine ara vermeden hafta sonu da devam etti.

Merkez, Ramazan’da da halkın yanında

Üretken ve Sosyal Belediyecilik anlayışıyla birçok çalışma ve projeyi Bartınlıların hizmetine sunan Bartın Belediyesi, 2018 yılında hizmete açtığı Sosyal Hizmet Merkezi ile Ramazan Ayı’nda da ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmaya devam edecek.

Akın’dan Ankara çıkarması

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Sohbet havasında geçen ziyaretlerde Akın, Bartın Belediyesi ve Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Belediyeden 20 bin 856 kez Covid-19 tedbir denetimi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin pandemi sürecinin başından buyana 20 bin 856 kez Covid-19 tedbir denetimi gerçekleştirdiğini belirterek, şehrin huzur ve güvenliğinin sağlanması için gerekli çalışmaların yapıldığını ifade etti.

Kültür ve Sanat Merkezi inşaatı başladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yeni dönem projeleri arasında yer alan Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nin proje alanında incelemelerde bulundu.

Belediye 2020'de 248 bin maske dağıttı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, tüm dünyanın gündemine oturan ve çok sayıda insanın yaşamını yitirmesine sebep olan COVİD-19 virüsüne karşı alınan tedbirlerin önemine değinerek, gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Sokak Sağlıklaştırması hayata geçiyor

Tarihi dokunun korunmasına ve gelecek nesillere aktarılması konusunda çalışmalarını özenle sürdüren Bartın Belediyesi, turizmin gelişmesi amacıyla çok önemli bir projeyi daha uygulayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Bartın’a gerçekleştirdiği ziyaretinde Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talebi üzerine gündeme gelen Hükümet Caddesi, Kasaplar Sokak ve Yemeniciler Sokak’ta hayata geçirilecek olan ‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ kapsamında toplam 5 milyon TL’ye mal olacak projenin 2 milyon TL’si hibe, 3 milyon TL’si kredi şeklinde olacak.

Belediye TİS’de imzayı attı

Bartın Belediyesi’nde çalışan 118 kadrolu personeli ilgilendiren Toplu Sözleşme görüşmeleri tamamlanarak, imzalar atıldı.

Yine kar mı geliyor

Meteoroloji Genel müdürlüğü Bartın valiliği ve Bartın Belediyesini etiketleyip uyardı

Hükümet Caddesi için düğmeye basıldı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İller Bankası Kastamonu Bölge Müdürü Ümit Aziz Kara, Yapım ve Uygulama Altyapı Müdürü Murat Uygun, Üstyapı ve Proje Müdürü Uğur Çelik, teknik personeli ağırladı. Başkan Akın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Bartın’ı ziyaretinde gündeme gelen Hükümet Caddesi ve Şadırvan Caddesi’nde yapılması planlanan cephe iyileştirme çalışmaları ve Bartın Atıksu Arıtma Tesisinin kapasite artırımı ile ilgili toplantı gerçekleştirdi.

Yol ve yaya yolu yapılacak

Bartın Belediyesi beton parke taşı ile yol ve yaya yolu yaptıracak.

Asfalt malzemesi nakli hizmeti alınacak

Bartın Belediyesi asfalt malzemesi nakli hizmeti alacak.

Yaya yolu yapılacak

Bartın Belediyesi beton parke taşı ile yol ve yaya yolu yaptıracak.