Etiketler

Akın’dan Ankara çıkarması

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Sohbet havasında geçen ziyaretlerde Akın, Bartın Belediyesi ve Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Belediyeden 20 bin 856 kez Covid-19 tedbir denetimi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin pandemi sürecinin başından buyana 20 bin 856 kez Covid-19 tedbir denetimi gerçekleştirdiğini belirterek, şehrin huzur ve güvenliğinin sağlanması için gerekli çalışmaların yapıldığını ifade etti.

Kültür ve Sanat Merkezi inşaatı başladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yeni dönem projeleri arasında yer alan Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nin proje alanında incelemelerde bulundu.

Belediye 2020'de 248 bin maske dağıttı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, tüm dünyanın gündemine oturan ve çok sayıda insanın yaşamını yitirmesine sebep olan COVİD-19 virüsüne karşı alınan tedbirlerin önemine değinerek, gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Sokak Sağlıklaştırması hayata geçiyor

Tarihi dokunun korunmasına ve gelecek nesillere aktarılması konusunda çalışmalarını özenle sürdüren Bartın Belediyesi, turizmin gelişmesi amacıyla çok önemli bir projeyi daha uygulayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Bartın’a gerçekleştirdiği ziyaretinde Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talebi üzerine gündeme gelen Hükümet Caddesi, Kasaplar Sokak ve Yemeniciler Sokak’ta hayata geçirilecek olan ‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ kapsamında toplam 5 milyon TL’ye mal olacak projenin 2 milyon TL’si hibe, 3 milyon TL’si kredi şeklinde olacak.

Belediye TİS’de imzayı attı

Bartın Belediyesi’nde çalışan 118 kadrolu personeli ilgilendiren Toplu Sözleşme görüşmeleri tamamlanarak, imzalar atıldı.

Yine kar mı geliyor

Meteoroloji Genel müdürlüğü Bartın valiliği ve Bartın Belediyesini etiketleyip uyardı

Hükümet Caddesi için düğmeye basıldı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İller Bankası Kastamonu Bölge Müdürü Ümit Aziz Kara, Yapım ve Uygulama Altyapı Müdürü Murat Uygun, Üstyapı ve Proje Müdürü Uğur Çelik, teknik personeli ağırladı. Başkan Akın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Bartın’ı ziyaretinde gündeme gelen Hükümet Caddesi ve Şadırvan Caddesi’nde yapılması planlanan cephe iyileştirme çalışmaları ve Bartın Atıksu Arıtma Tesisinin kapasite artırımı ile ilgili toplantı gerçekleştirdi.

Yol ve yaya yolu yapılacak

Bartın Belediyesi beton parke taşı ile yol ve yaya yolu yaptıracak.

Asfalt malzemesi nakli hizmeti alınacak

Bartın Belediyesi asfalt malzemesi nakli hizmeti alacak.

Yaya yolu yapılacak

Bartın Belediyesi beton parke taşı ile yol ve yaya yolu yaptıracak.

Beton istinat duvarı ve moloz t aş yaptırılacak

Bartın Belediyesi beton istinat duvarı ve moloz taş yaptıracak.

Otobüs satın alınacak

Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü otobüs satın alacak.

BELEDİYEDEN 9 YENİ ARAÇ DAHA

Bartın Belediyesi, araç parkurunu genişletti. Belediye 9 yeni aracı, araç parkuruna dahil ederken 2 milyon 904 bin TL değerindeki araçlar, Hükümet Caddesinde yapılan kurban kesim töreniyle hizmete girdi. Alınan araçların Belediyenin öz sermayesiyle alındığını ifade eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bugüne kadar da 69 civarında hizmetlerde kullanılmak üzere araç aldık. Bugüne kadarda yine kendi öz sermayemizle 18 milyon TL değerinde araç aldık” dedi ve önümüzdeki günlerde gerekirse yolcu taşımacılıkta da kullanılmak üzere 4 otobüsün daha alınacağını kaydetti.

Termik santral ÇED İnceleme Değerlendirme Toplantısı Yarın Bakanlıkta Yapılacak

Bartın Platformu, Hattat Enerji ve Mad. Tic. AŞ (HEMA) tarafından Amasra’ya yapılmak istenen termik santralin ÇED süreciyle ilgili bugün Çevre ve Şehircilik Bakanlığında İnceleme Değerlendirme Toplantısı (İDK) yapılacağını açıkladı. Bartın Belediyesi ve Amasra Belediyesinde komisyon üyesi olarak toplantıya katılacağını ve ÇED sürecinin bir an önce sona erdirilmesini talep edeceğini ifade eden Platform “Yarınki toplantıda bu girişimin daha önce verilmiş idari ve yargı kararlarına aykırı ve hukuksuz bir girişim olduğunu belgeleriyle sunacağız. Eğer bu ülkede hukuk ve devlet ciddiyeti varsa, 4 Şubat 2021 tarihinde Hattat’ın Amasra’yı yok etme hayali sona erecektir” dedi.

Dükkan kiraya verilecek

Bartın Belediyesince Bartın Merkezde 96 metrekare dükkan kiraya verilecek.

Belediye Meclisi 2021’in ilk toplantısını yaptı

Yılın ilk toplantısını gerçekleştiren Bartın Belediyesi, gündeminde yer alan 34 maddeyi görüşerek karara bağladı. Komisyonlara üye seçiminin de yapıldığı toplantıda Meclis, Meclis toplantılarının her ayın ilk haftası yapılması ve tatil edilmemesi kararını da aldı.

BARTIN BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ

Kefen Takımı Ve Mezar Tahtası Takımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

BİR YILDA 27 BİN 757 DENETİM YAPILDI

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından 2020 yılında esnaflar, seyyar satıcılar, dilenciler, halkın huzurunu bozan kişiler ve trafiğe kapalı alanı kullanan motorlu taşıt sürücülerine yönelik toplamda 27 bin 757 denetim gerçekleştirildi. Yapılan denetimler sonrası 190 kişiye toplam 52 bin 910 TL cezai işlem uygulandı.

Akın’dan Dünya Engelliler Günü mesajı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Bartın Belediyesi olarak engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

BARTIN’A HAS 6 YEMEK TESCİLLENDİ

Bartın Belediyesi sadece Bartın’da yapılan ve yöresel olan Ağda Tatlısı, Tatlı Böreği, Beyaz Baklava, Kabak Burma Tatlısı, İncir Dondurma Tatlısı ve Pirinçli Mantının tescilini aldı. Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alan yemeklerin tanıtımını yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın’ımızın değerlerinin markalaşmasının çok önemli olduğunu ifade etti. Başkan Akın, bundan sonraki süreçte de yine Bartın’a has 8 yemeğin daha tescil ettirilmesi için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Sokak hayvanların sıcak yuvası

150 köpek kapasiteli Bartın Belediyesi Sahipsiz Köpek Geçici Bakım Evi’nde koruma altına alınarak, bakım ve ihtiyaçları karşılanan sokaktan toplanan başıboş hayvanlara özenle bakılıyor.

Akın’dan “Evde kal” çağrısı

Bartın Valisi Sinan Güner tarafından başlatılan “Bize 14 Gün Yeter” kampanyasına Bartın Belediyesinden de destek geldi. Vali Güner’in ifade ettiği gibi Bartın’da son dönemde vaka artışlarına dikkat çeken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, vatandaşlara zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamaları ve evde kalması çağrısında bulundu. Akın, ayrıca hijyen-maske-mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini de kaydetti.