Bartın Belediyesi Haberleri

Bartın Belediyesi Haberleri

Belediyeden Hıdırellez ve Anneler Günü Şenliği

Bartın Belediyesi tarafından Yalı’da düzenlenen Hıdırellez ve Anneler Günü Şenliği vatandaşların yoğu katılımıyla gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Cemal Akın, şenlikte “Bugün on binin üzerinde vatandaşımızın şenliğimize katılımı, çocuklarımızın şenliği tam anlamıyla yaşamış olmaları, genç yaşlı tüm vatandaşlarımızın şenlik alanını doldurması bizlere bir kez daha gösterdi ki özlemişiz güneşli havada dışarıya çıkıp gezmeyi, çocuklarımızla kentimizin sokaklarında vakit geçirmeyi” dedi.

23 NİSAN’DA ÜCRETSİZ TİYATRO SAHNELENECEK

Bartın Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında “Musluk” adlı çocuk tiyatro oyunu sahnelenecek.

Bartın Belediyesi’ne bağlı birimlerde çalışan 6 aday memur için yemin töreni düzenlendi.

​​​​​​​Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın da katıldığı yemin töreninde, 6 aday memur yemin ederek asaleten göreve başladı.

BAYRAM COŞKUSUNU ÇOCUKLAR DOYASIYA YAŞAYACAK

Bartın Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukların bayram coşkusunu doyasıya yaşamaları için çeşitli etkinlikler hazırladı.

Veteriner Hekim için Belediyede tören

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Hekim Ahmet Kerem Lü, Bartın Belediyesi önünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

AKIN, İFTARDA GAZETECİLER VE MUHTARLARLA BULUŞTU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 2 yıllık pandemi süreci sonrasında ilk kez Bartın’daki basın mensupları ve şehir merkezi muhtarlarıyla iftarda bir araya geldi. Bartın Öğretmenevi’ndeki iftarda Başkan Akın, “Pandemi döneminde iftar programlarına 2 yıl ara vermek zorunda kalmıştık. Bu yıl programları gerçekleştirmeye başladık” derken iftar sonrasında ise gazetecilerle çay sohbeti yaptı.

Geleneksel Sanat Atölyeleri Sergisi açıldı

Geleneksel Sanat Atölyeleri Sergisi açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Yalı Yaşam Merkezi Sanat Galerisi’nde açılışı yapılan sergide Camlatı 70, Ebru 16, Kaligrafi 3, Naht 5 ve Tesbih 15 kursiyer olmak üzere toplam 109 kursiyerin 160 eseri görücüye çıktı.

KöyPark çalışmaları devam ediyor

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Arınan, AR-GE Başkanı Aykut Ulu, AR-GE Başkan Yardımcısı Ercüment Özçelik, projede görevli tüm müdürler ve ilgili personeller ile birlikte KöyPark projesi kapsamında Hürriyet Mahallesi’nde mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait 113 bin metrekare alanda gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi.

70 Bin fidan toprakla buluşacak

Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri; park, bahçe, kavşak, meydan ve yol kenarlarına dikimi gerçekleştirilmek üzere Sanayi Sitesi’nde bulunan serada bitki üretimine devam ediyor. Kendi bitkilerini üreten ekipler, 2021 yılında ilkbahar ve yaz mevsiminde 65 bin çeşitli bitki üretilip toprakla buluştururken, kış mevsiminde dikimi gerçekleştirilmek üzere 60 bin bitki daha yetiştirdi.

FESTİVAL 26 MART’TA BAŞLIYOR

26. Uluslararası Bartın Tiyatro Festivali 26 Mart-2 Nisan 2023 tarihleri arasında Bartın Belediyesi organizasyonu ile gerçekleşiyor. Bartın Kültür Sanat Derneği ve Türkiye Çağdaş Drama Derneği katkılarının da bulunduğu festivalin bu seneki konsepti “Tek Kişilik Oyunlar” olarak belirlendi.

Belediye TSM’den muhteşem konser

Bartın Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından konser programı gerçekleştirildi. TRT Sanatçısı Kadri Şarman’ın şefliğini yaptığı koro tarafından birbirinden güzel eserler seslendirildi.

BELEDİYEDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK

Bartın Belediyesi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Belediye8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla aynı zamanda ülkenin tek Fener Alayı Kadın Yürüyüşünü gerçekleştirdi. Millet Bahçesi’nden Belediye Bandosu’nun seslendirdiği milli marşlar eşliğinde meşalelerle hareket eden kortej, kent merkezinden yukarı çarşıdaki Atatürk anıtının önüne yürüdü. Yürüyüş, Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Belediye, 8 Mart’ı bir dizi etkinlikle kutladı

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenlendi. 4 Mart Cuma günü Resim Sergisi ile başlayan etkinlikler, 8 Mart Salı akşamı gerçekleştirilen Fener Alayı Kadın Yürüyüşü ile sona erdi.

Belediyeden kadın girişimcilere plaket

Bartın Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında belediye personeli ve kadın girişimcilerle yemek programında bir araya geldi.

Otoparklar denetlendi

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Bartın İl Ticaret Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir merkezindeki otoparklara yönelik ruhsat ve fiyat denetimleri gerçekleştirildi.

Toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı

Bartın Belediyesi’nde çalışan 155 kadrolu personeli ilgilendiren Toplu Sözleşme görüşmeleri tamamlanarak, imzalar atıldı.

Orta Ölçekli Sanayi Sitesi bilgilendirmesi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, İl Disiplin Kurulu Başkanı Aynur Yıldırım, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Bünyamin Özgüroğlu ve İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Demircioğlu ile birlikte Dallıca Köyü’nü ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Kültür ve Sanat Merkezinde inceleme

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kültür ve Sanat Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Zabıtadan fiyat denetimi

Bartın Belediyesi Zabıtası Müdürlüğü ekipleri temel gıda maddelerinde KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e indirildiği açıklamasının ardından il genelindeki marketlerde fiyat etiketlerinin kontrolünü yaptı.

Köypark Belediye atölyelerinde şekilleniyor

Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Marangoz Atölyesi, Bartın halkına daha iyi hizmet etmek, belediyede tasarrufu sağlamak ve sağlıklı bir kent hayatı için çalışıyor.

3.178 KAMYON DOLUSU KAR KALDIRILDI

İlimizde bir hafta boyunca etkili olan kar nedeniyle, Bartın Belediyesi ekipleri yoğun mesai yaparak 3.178 kamyon dolusu kar kaldırıldı. Bartın Belediyesi Acil Hizmet Merkezi (BAHMER) koordinesinde ekipler, kar yağışıyla birlikte küreme, tuzlama, kumlama ve solüsyon çalışması gerçekleştirdi.

ÇATILARDA KAR TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

Bartın Belediyesi Acil Hizmet Merkezi (BAHMER) koordinesinde gerçekleştirilen karla mücadele çalışmaları çerçevesinde İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından çatılarda biriken kar yığınlarının temizlenmesine yönelik yapılan çalışmalar devam etti.

BARTIN’DA ULAŞIM BELEDİYE’NİN ÇALIŞMALARI SAYESİNDE AKSAMADI

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı, çok sayıda şehirde hayatı felç etti. Ülke genelinde yaşanan bu sıkıntıların görülmediği ender illerden biri Bartın oldu. Günlerdir ilimizde de etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle 300 kişilik personelinden oluşturulan 20 ayrı ekiple iki vardiya çalışan Bartın Belediyesi’nin kaldırımlarda, hastane yollarında ve ana arterlerdeki kar temizleme çalışmasında sağladığı başarı ile yollar araç ve yaya trafiğine hiç kapanmadan devam etti.

BELEDİYE’DEN 24 SAAT KAR MESAİSİ

Bartın Belediyesi, yoğun kar yağışının etkilerini azaltmak için tam kadro sahada çalışıyor. Belediye tüm birimleri ile 24 saat kar mesaisine devam ediyor. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yakından takip ettiği ve organize ettiği ekipler, yolların açılmasından tuzlanmasına, kaldırımların kardan temizlenmesinden zorda kalan vatandaşlara ve sokak hayvanlarına belediyenin şefkat elinin uzatılmasına kadar birçok alanda çalışmalarını canla başla devam ediyorlar.

KAR, BARTIN’I ETKİSİ ALTINA ALDI

Bartın’ı etkisi altına alan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Bartın’da 164 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresine bağlı ÖZKARKOM ekipleri kapanan köy yollarını ulaşıma açmaya çalışırken Bartın Belediyesine bağlı BAHMER’de şehir merkezine karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam etti.

BELEDİYEDEN FİLYOS İÇİN DALLICA ATAĞI

Bartın’ı Filyos Projesine hazırlamak için ildeki diğer kurumlarla birlikte Bartın Belediyesinin üzerine düşen her şeyi yaptığını ifade eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yatırım, istihdam ve ikamet açısından Bartın’ın Filyos’a hazır olduğunu söyledi. Bu anlamda ilse 4 milyon metrekareden fazla alanda 18 uygulaması yapıldığını ve bunun 2 milyon metrekaresinin biterek parsellerin oluştuğunu belirten Başkan Akın, Belediye olarak da Dallıca bölgesinde 170 bin metrekarelik bir alanda sanayi bölgesi oluşturduklarını ve parzelisyonları yaptıktan sonra Dallıca’da 2 bin ve 5 bin metrekarelik parseller olacağını kaydetti.