Etiketler

“Siber Vatan” eğitimlerinde sertifikalar dağıtıldı

Bartın Üniversitesi’nin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) iş birliğinde gerçekleştirdiği “Siber Vatan” eğitimleri başarıyla tamamlanarak, katılımcılara sertifikaları verildi.

Bu Ramazan pideye zam yok!

Ramazan’a sayılı günler kala Bartın’daki vatandaşlara müjde Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan’dan geldi. Başkan Özkan, Bartın’daki fırıncıların artan maliyetler rağmen vatandaşlar için elini taşın altına koyarak bu Ramazan, sofraların vazgeçilmezi pideye zam yapmadıklarını duyurdu. Bu Ramazan pide satışları geçen yılla aynı olacak ve 300 gram pide 3 TL, 500 gram pide ise 5 TL’den satılacak.

Kalkınma Bankası destekleri anlatıldı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, Covid sürecinde firmaları ziyaret etmeye devam ediyor. Başkan Balık KOSGEB Bartın Müdürü Gökhan Akdağoğlu ve BAKKA Bartın Koordinatörü O.Bahadır Kalecik'in katılımıyla, Bartın Seramik San.ve Tic.A.Ş. ile Çelikerler Çelik Konstrüksiyon İnş.San.Tic.Ltd.Şti.'ne ziyaret ederken ziyaretlerde Kalkınma Bankası destekleri anlatıldı.

Tunç’tan Genel Sekreter Altunsu’ya ziyaret

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lütfi Altunsu’yu ziyaret ederek, Bartın’daki BAKKA projeleri ile ilgili istişarelerde bulundu.

SOGEP projeleri değerlendirildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) koordinasyonunda gerçekleştirilen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) proje değerlendirme toplantısı Bartın Ticaret ve Sanayi Odasında (TSO) yapıldı.

KURUCAŞİLE SAHİL MESİRE ALANI VE PARKI İHALEYE ÇIKIYOR

10 bin metrekare İnşaat alanına sahip Kurucaşile Sahil Mesire Alanı ve Parkı Projesi Yapım İşi ihalesi, 12 Şubat 2021 tarihinde Kurucaşile Belediyesince gerçekleştirilecek. İlçe ve bölge halkına ve özellikle yaz döneminde artan ziyaretçilere yönelik sosyal alanların ve kamu hizmetinin geliştirilmesi amacıyla 776 bin 673,00 TL bütçeli proje için BAKKA tarafından 582 bin 504,75 TL hibe desteği verilecek.

Gelir kaybı ve kira yardımı başvuruları başladı

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, pandemi süreci nedeniyle esnafa verilecek olan gelir kaybı ve kira desteği başvurularının e-devlet üzerinden başladığını duyurdu. Özkan esnafa bin TL gelir kaybı desteği ve işyeri kira olan esnafın 500 lira kira hibe yardımı alabileceğini kaydetti.

KOZCAĞIZ’DA 2 PROJE İÇİN İMZALAR ATILDI

Kozcağız Beldesinde hayata geçirilecek olan “Kozcağız Seracılığın Merkezi Oluyor” ve “Sayayı Evlerde Üretiyoruz” Projesinde Kozcağız Belediyesi, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) arasında imzalar atıldı.

Özkan’dan hafta sonu tekel bayilerin kapanmasına tepki

Koronavirüse karşı alınan yeni tedbirler kapsamında bu hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağında tekel bayilerin tamamen kapatılmasının büyük bir haksızlık olduğunu söyleyen Bartın Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Barış Özkan, “Tekel bayileri günah keçisi ilan etmek bence pandemi ile değil alkol ile mücadele etmektir. Tekel bayileri Cumartesi Pazar kapatmak büyük bir haksızlıktır. Bu yanlıştan biran önce dönülmesi ve tekel bayilerimizin de diğer esnaflarımız gibi çalışmalarına müsaade edilmesi gerekmektedir” dedi.

BAKKA çevrim içi toplandı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2020 yılı Kasım ayı Yönetim Kurulu Toplantısı çevrim içi yapıldı.

Oda başkanı Koronavirüse yakalandı

Koronavirüse yakalandığını duyurdu

Ulus ilçemize 1 milyon 788 bin 960 tl. bütçeli turizm projesi

2020 yılı Bartın ili Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali destek Programı kapsamında Ulus Belediyesi’nin başvuru sahibi olduğu “Ulus Doğa ve Eko Turizm Rekreasyon Alanı” adlı proje için BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Karabük Valisi Fuat Gürel ile Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun arasında destek sözleşmesi imzalandı.

Yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA)Genel Sekreterliği görevine atanan Dr. Lutfi Altunsu’yu makamında ağırladı.

Bartın'daki sanayi alanlarının alt yapısı iyileştiriliyor

Bartın Küçük Sanayi Sitesi, Atılım Sanayi Sitesi, Organize Sanayi Sitesi (OSB) ve genişleme alanının alt yapısı ulaşımın kolaylaşması için il sanayisine uygun hale getirilecek. “Ulaşım Kolaylaşıyor Sanayi Can Buluyor” adıyla hayata geçecek projenin destek sözleşmesi Bartın Valiliği ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) arasında imzalandı. BAKKA, 4 milyon 42 bin 199,99 TL’ye mal olacak projeye 1 milyon 543 bin 696,79 TL hibe desteği sağlayacak.

BAKKA Bartın’da toplandı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2020 yılı Ekim ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Bartın’da yapıldı.

Kent Ormanı Okçuluk Projesi Meclis gündeminde

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, BAKKA Destekli Geleneksel Okçuluk Projesi hakkında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a yazılı soru önergesi sundu. Bankoğlu, "Turizmi geliştirmek iddiasıyla yola çıkıp Bartın'ın nefes alan yeşil alanlarına, eşsiz doğasına zarar veremezseniz. Bunu yaparsanız karşınızda CHP'yi bulursunuz. Bahse konu projeler onaylanırken hangi objektif kriterler dikkate alınıyor?" dedi.

Güner'den Kozcağız'a proje incelemesi

Bartın Valisi Sinan Güner, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından SOGEP kapsamında Kozcağız Beldesinde hayata geçecek “Kozcağız Seracılığın Merkezi Oluyor” Projesinin uygulama alanında ve Kadın Mesleki Eğitim ve Beceri Merkezi Projesi inşaat çalışmalarını inceledi. Vali Güner, Kozcağız Seracılığın Merkezi Oluyor Projesi kapsamında her biri 520 metrekare şeklinde 30 modern sera kurulacağını söyledi.

Esnaf yarın korona denetiminden geçecek

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, koronavirüs tedbirleri kapsamında yarın Bartın’daki esnaf ve sanatkarların denetleneceğini duyurdu. Özkan, yarınki denetlemelerin şuana kadar yapılan tüm denetlemelerden daha yoğun olacağını kaydetti.

Özkan, Kurban Bayramını kutladı

Bartın Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Barış Özkan bir mesaj yayımlayarak oda üyelerinin, Bartın halkının ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutladı. Özkan mesajında “Bayramlar birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını güçlendirerek toplumsal dayanışmayı sağlayan en önemli manevi zenginliklerimizdendir” dedi.

Amastris ve Kromna Rotası belirleniyor

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Destekli “İpek Yolu’nda Bir Çıkış: Amastris ve Kromna Rotası” Projesinde Destek Sözleşmesi imzalandı. Bartın’ın doğal ve kültürel turizm potansiyelinin tanıtılaması ve alternatif turizm altyapısının geliştirilmesi amacıyla hazırlanan proje için 643 bin 950 TL bütçe ayrıldı.

BAKKA Karabük'te toplandı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2020 yılı Temmuz ayı Yönetim Kurulu Toplantısını Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında Karabük’te gerçekleştirdi.

Nitelikli teknolojiyi öğrenecekler

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), 2020 Yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı değerlendirme sonuçlarını açıkladı. Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Bartın’da Güçlü Gelecek Nitelikli İş Gücüyle İnşa Edilecek” Projesi program kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Üniversiteye Akıllı Enerji Laboratuvarı geliyor

Bartın Üniversitesi’nin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenmeye hak kazanan “Geleceğin Nitelikli Mühendisleri Bartın Üniversitesi’nde Yetişiyor” adlı projesi kapsamında “Akıllı Enerji Laboratuvarı” kurulacak.

Kurucaşile mesire alanına kavuşuyor

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2020 Yılı Bartın Turizmine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Kurucaşile Sahil Mesire Alanı ve Parkı Projesi ile Bartın Kemankeşler Geleneksek Okçuluk ve Spor Kulübü Derneğince hazırlanan ve Bartın Kent Ormanında yapılması planlanan Bartın Kültür ve Macera Turizmine Hazırlanıyor Projesini kabul etti.

İl turizmine 4 milyon 750 bin TL kaynak aktarılacak

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının (BAKKA) 2020 Yılı Bartın İli Turizme Yönelik KÖA MDP değerlendirme sonuçlarının açıklandığını belirterek; “Program kapsamında Bartın ili turizm altyapısına yönelik yaklaşık 4 milyon 750 bin TL kaynak aktarılacak” dedi.

Türkiye’nin en kapsamlı “Engelsiz Yaşam Alanlı” olacak

Bartın Üniversitesi’nin, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) desteği ile hayata geçireceği “Engelsiz Yaşam Alanı Projesi” ile Türkiye’nin bu alandaki en kapsamlı tesislerinden biri kurulacak.

İşte sokağa çıkma yasağının ayrıntıları!

Bartın Valiliği, Arife Günü dahil Ramazan Bayramı boyunca il genelinde uygulanacak sokağa çıkma yasağının detaylarını paylaştı. Valilik, 22 Mayıs Cuma akşamı saat 00.00’dan itibaren başlayıp 26 Mayıs Salı günü saat 00.00’da sona erecek yasak boyunca açık olacak iş yerleri, işletme ve kurumlar ile yasak kapsamında olmayacak kişileri tek tek açıkladı. İşte sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 4 gün boyunca market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler dahil açık olacak iş yerleri ve yasak kapsamında olmayan kişiler!

Üzülmez Kültür Vadisi Projesinde imzalar atıldı

Zonguldak İl Özel İdaresi’nin başvuru sahibi olduğu “Üzülmez Kültür Vadisi” projesine ilişkin güdümlü proje desteği sözleşmesi Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Bartın Valisi Sayın Sinan Güner ile Zonguldak Valisi Sayın Erdoğan Bektaş tarafından imzalandı.

Özkan “Elektrik faturaları yüksek geliyor”

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, koronavirüs salgınına ve buna karşı alınan tedbirlere rağmen elektrik faturalarının yüksek geldiğini ifade ederek “Faturaların yüksek gelmesinin açıklaması olmalı. Faturaları almamazlık yapmıyorsunuz elektrik kesintilerine de başladınız en azından alınan vergilerde indirim yapılsın” dedi.

BAKKA'dan toplam 5 milyonluk destek

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından ilan edilen COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında kâr amacı güden ve gütmeyen kurum ve kuruluşların en az 200 bin TL’den başlayarak 1 milyon TL’ye kadar destekleneceğini açıkladı. Tunç, programın toplam bütçesinin ise 5 milyon TL olduğunu söyledi.