Etiketler

Emniyet Müdürü Korkmaz göreve başladı

Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Şakir Engin Korkmaz Bartın’daki görevine başladı. Cumhurbaşkanı Atama Kararnamesiyle Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkan Yardımcılığı görevine atanan Çetin Bozkuş, görevi Polis Başmüfettişliğinden Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Şakir Engin Korkmaz’a devretti. İl Emniyet Müdürlüğünde yapılan devir teslim töreniyle Müdür Korkmaz göreve resmen başladı.

Bartın Emniyetinde görev değişimi

Cumhurbaşkanı Atama Kararnamesine göre; Polis Başmüfettişi Şakir Engin Korkmaz, Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne atanırken, Bartın İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş ise Emniyet Genel Müdürlüğüne merkezine alınırken İstihbarat Başkan Yardımcılığı görevine getirilerek terfi etti.

Rektör Uzun görevde kaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararda 6 üniversiteye rektör ataması yapılırken Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun görevde kalarak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden Bartın Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.

Bartın'da sürpriz atama kararı

Dört defa görevden alındı, beşinci de Bartın'a atandı

Bankoğlu, tıbbi sekreterlerin atama talebini sordu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, sayıları 140 bini bulan tıbbi sekreterlerin atama talebi hakkında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi sundu. Bankoğlu,"Tıbbi sekreterler, Sağlık Bakanlığı'ndan atama bekliyor. Her konuda olduğu gibi bu konuda da sağlam bir planlamaya ihtiyaç var" dedi.

Yeni Müdür atandı

Bartın'da müdür değişikliği, işte yeni gelen isim

Bartın'da sürpriz görev değişimi

İl müdürü başka bir ile atandı

Yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA)Genel Sekreterliği görevine atanan Dr. Lutfi Altunsu’yu makamında ağırladı.

Bartın'da görev değişimi

Yeni atamalar yapıldı PAYLAŞ

Bartın Üniversitesi mezunu 193 öğrenci OGM’ye atandı

Bartın Üniversitesi mezunu 193 kişinin, Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesinde istihdam edilmek üzere ataması yapıldı. Atanması yapılan her 10 orman mühendisinden birini Bartın Üniversitesi mezunları oluşturdu.

İl Müdürü Fuat Dursun Ankara’ya atandı

Bartın İl Kültür Turizm Müdürü Fuat Dursun’un Cumhurbaşkanı kararnamesiyle görevden alındığına ilişkin karar resmin gazetede yayınlandı.

Vural, görevi Çetin Bozkuş'a devretti

Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesiyle Kriminal Daire Başkanlığına atanan Ogün Vural, görevi İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş’a devretti. İl Emniyet Müdürlüğündeki devir teslim töreninde Vural, ekip çalışması ve takım ruhuyla Bartın’ı en üst düzeye taşımaya gayret ettiklerini söyledi. Vural’dan görevi devralan yeni İl Emniyet Müdürü Bozkuş ise Vural’dan aldığı bayrağı daha ilerilere taşıyabilmek için Bartın halkıyla birlikte ele ele çalışacaklarını kaydetti.

Vural, Bartın basınına veda etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesiyle Kriminal Daire Başkanlığına İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Bartın’dan ayrılmadan önce Bartın’daki basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek hem gazetecilerle sohbet etti hem de veda etti.

Bartın İl Emniyet Müdürü değişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameye göre 49 ilin emniyet müdürü değişirken 14 ilin emniyet Müdürü polis başmüfettişliğine ve 5 emniyet müdürü de daire başkanlıklarına getirildi. Daire başkanlığına getirilen emniyet müdürleri arasından Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural da yer aldı. 1. Sınıf Emniyet Müdürü olan Vural, Kriminal Daire Başkanlığına atanırken Polis Başmüfettişi Çetin Bozkuş da Bartın İl Emniyet Müdürü oldu.

AKIN ŞİRKETLE İLGİLİ TARTIŞMALARA NOKTAYI KOYDU

31 Mart yerel seçimlerinden sonra geçen süre içerinde Bartın Belediyesince yapılan çalışmaları kamuoyuna aktaran Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, eylül ayı Belediye Meclis toplantısında da gündeme damga vuran şirket tartışmalarına son noktayı koydu. Şirketle ilgili tüm atama işlerinin Belediye Başkanının yetkisinde olduğunu vurgulayan Akın, şuan CHP’de olan Ankara Büyükşehir Belediyesine yakında zamanda bununla ilgili verilen mahkeme kararını da hatırlatarak “En kolay şey demagoji yapmak. Biz demagoji yapmadan belediyeyi yöneteceğiz. Bize halk tarafından Bartın’ı ve Bartın Belediyesini iyi yönetmek için görev verilmiş. Şov yap, demagoji yap denilmemiş” dedi.

Bartın İl Jandarma Komutanlığına atama

Jandarma Genel Komutanlığına yönelik, emeklilik, terfi ve atamalara ilişkin Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi Resmi Gazetede yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan kararnameye göre 38 ilin jandarma komutanlıklarına atama yapılırken atama yapılan iller arasında Bartın’da yer aldı. Zonguldak İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Fahri Semiz, Bartın İl Jandarma Komutanı olarak atandı.

Çakır'dan kayyum söylentilerine "Spekülasyon" cevabı

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında yer alan Amasra Belediyesinin borçlarını azaltmak, borçlardan etkilenmeden belediye hizmetlerine devam etmek ve belediyenin gelirlerini artırmak için turizm sezonunu bahar aylarına taşıyacak ve mülkü olduğu halde ikametgahı ilçede olmayan vatandaşların ikametgâhlarını Amasra’ya almalar için çalışmalar yaptıklarını söyledi. İkametgahlarını Amasra’ya almaları için bu vatandaşlara seslenen Çakır, aralık ayına kadar bu çalışmayı tamamlayacaklarını kaydetti. Resmi olmayan rakamlarla Amasra Belediyesi’nin borcunun 50 milyon TL’nin üzerinde olduğunu ifade eden Çakır, bu tabloda durumun iyiye gittiğini ve Amasra’ya kayyum ataması durumumun söz konusu olmadığını belirtti. Çakır, “Amasra için kayyum spekülasyondan ibaret” dedi.

Tunç’tan Kaleşah İlkokulu Ve Ortaokulu’na ziyaret

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Amasra Kaleşah İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret ederek, Okul Müdürü Selami Ataman ve İdarecilerle sohbet etti.

Şaban Yılmaz, Adalet Bakan Yardımcısı oldu

Bartın’da 3,5 yıl Cumhuriyet Başsavcılığı yapan Şaban Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan atama kararlarına göre Adalet Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Belgesi olmayan galerici ikinci el araç satamayacak

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) TOBB MEYBEM işbirliğiyle ikinci el araç alım satım işlemlerine standart getiriyor. 13 Ağustos 2019 tarihi itibariyle mesleki yeterlilik belgesi olmayan galerici esnafı 2. el araç satışı yapamayacak.

Yaşlı kadın servetini kaybetmekten son anda kurtuldu

Bartın’da eşini ve oğlunu kaybeden 80 yaşındaki yaşlı bir kadını, annelik duygularını kullanarak güven sağlayan ve bu yolla kadından vekalet alıp, yaşlı kadının İstanbul Maltepe’de sahibi olduğu 1.5 milyon TL değerinde daireyi 500 bin TL’ye satmaya kalkan bir kişi, daireyi ve diğer gayrimenkulleri satamadan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı.

Üniversitede 3 yeni atama

Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı görevlerine yeni atamalar yapıldı.

Spor Bilimleri Fakültesi’ne yeni atama

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı görevine Bartın Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Cengiz vekaleten atandı.

Akademik kadroya takviye

Bartın Üniversitesi, yeni ataması yapılan 4’ü profesör, 5’i doçent olmak üzere 9 yeni atama ile akademik kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Ölçek ve Ataman’dan Hergün’e nezaket ziyareti

MHP Merkez İlçe İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Orhan Ölçek ve Gecen Köyü Muhtarı İbrahim Ataman, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Bankoğlu: “400 bin öğretmen atama bekliyor”

Öğretmenler Günü dolayısıyla açıklamada bulunan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Türkiye’de bugün 400 bin öğretmenin atama için beklediğini ve 40 bin sözleşmeli öğretmenin de sorunlarının her geçen gün büyüdüğünü söyledi. Bankoğlu ayrıca tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü de kutladı.

VALİ SİNAN GÜNER GÖREVE BAŞLADI

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları ile Bartın’a atanan Vali Sinan Güner, göreve başladı. Bartın Valiliği önünde il protokolü ve valilik çalışanları tarafından karşılanan Güner, Bartın’a hizmet edecek olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu söyledi. Aynı zamanda ağır bir sorumluluk üstlendiğini de ifade eden Güner, Bartınlılara ise görev süresince sosyal hizmet projelerinin destekleneceği halkın yaşam kalitesini arttırılacağı, toplumsal kalkınmanın sağlanacağı ve kurumlar ile şehrin dinamikleri arasında uyumun takip edilip destekleneceği mesajını verdi. Güner, “Şehit ve gazi ailelerimiz, yaşlılarımız, yardıma muhtaç vatandaşlarımız, korunmaya muhtaç çocuklarımız ve engellilerimiz önceliklerimiz arasında yer alacaktır” dedi.

Dirim, Bartın’a veda etti

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları ile İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi görevine atanan Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın’a veda etti. Valilik önünde düzenlenen veda töreninde Dirim, Bartın halkı başta olmak üzere il protokolü Valilik çalışanlarından helallik isterken görev süresi boyunca doğrulardan taviz vermeyerek ve insani duyguları ön planda tutarak Bartın’a hizmet etmeye çalıştığını söyledi. “Takdir Bartın halkınındır” diyen Dirim, tören sonunda eşi Burcu Dirim’le Bartın’dan ayrıldı.

Bartın Üniversitesi BESYO Müdürlüğüne yeni atama

Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürlüğü görevine Prof. Dr. Mehmet Güçlü atandı.

Tunç, AK Parti Siyasi Ve Hukuki İşler Başkan Yardımcılığına yeniden atandı

AK Parti 6. Olağan Kongresinin ardından Genel Merkez birimlerinde görev alacak olanların atamaları Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile gerçekleştirildi. AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcılığına yeniden atandı.