Atama Haberleri

Atama Haberleri

BARÜ MEZUNLARI BOŞTA KALMIYOR

Bartın Üniversitesi (BARÜ) mezunu her iki kişiden birinin, Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesinde istihdam edilmek üzere ataması yapıldı.

Müftü için flaş gelişme

Karar Resmi gazetede yayımlandı.

Nurtaç Arslan, göreve başladı

12 Mayıs’ta Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bartın Valiliğine atanan ve bu atamayla Bartın’ın ilk kadın valisi olan Nurtaç Arslan, resmen göreve başladı. Vali Arslan için, karşılama töreni düzenlenirken Arslan, valilik makamında yaptığı ilk açıklamada “Önceliğimiz siz değerli Bartınlıların güven ve huzurunun temin edilmesi ve yaşam kalitesinin artırılmasıdır. Bartın’da güzel işler yapmayı arzu ediyorum. Bu anlamda, Bartın’ımıza değer katacak her türlü öneriyi değerlendirmeye layık gördüğümü bilmenizi isterim” dedi.

Güner’den Akın’a veda ziyareti

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Bartın Valisi Sinan Güner, veda ziyaretleri kapsamında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a ziyaret gerçekleştirdi.

NURTAÇ ARSLAN, BARTIN VALİSİ OLDU

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile bazı valilerin görev yerleri değişti. Atama kararnamesi ile 10 ilin valisi yer değiştirdi. 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken yerlerine yeni valiler atandı. Vali değişikliği yaşanan iller arasında Bartın da yer aldı. Bartın Valisi Sinan Güner Vali Mülkiye Başmüfettişi olurken yerine İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan, Bartın Valisi olarak atandı. Arslan aynı zamanda Bartın’ın ilk kadın valisi oldu.

Devlet Hastanesine 5 uzman hekim daha atandı

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Devlet Hastanesine 5 uzman hekimin daha atandığını açıkladı. Milletvekili Tunç, ataması yapılan hekimlerin hasta kabulüne başladığını ifade etti.

CEMAL AKIN İLK KEZ KAZAYI ANLATTI

Ankara’daki bölge toplantısına giderken kaza yapan MHP otobüsünün içinde bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, kaza anını ilk kez anlattı. Evinde tedavisi devam eden Başkan Akın, kazadan sonra Bartın Devlet Hastanesine gelinceye kadar ki süreci hatırlamadığını ifade ederek kazada hayatını kaybeden Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç’in yerine birini atamayacağını açıkladı. Cemal Akın, “Kardeşlerimizi hiç unutmayacağız. Necmi Bey Başkan Yardımcılığı görevine devam ediyor. Ama ikinci Başkan Yardımcısı arkadaş atamayacağım. Onun odasını doldurmayacağım” dedi.

Bartın Jandarma Komutanı Değişti

Jandarmada atamalar belli oldu

Emniyet Müdürü Korkmaz göreve başladı

Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Şakir Engin Korkmaz Bartın’daki görevine başladı. Cumhurbaşkanı Atama Kararnamesiyle Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkan Yardımcılığı görevine atanan Çetin Bozkuş, görevi Polis Başmüfettişliğinden Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Şakir Engin Korkmaz’a devretti. İl Emniyet Müdürlüğünde yapılan devir teslim töreniyle Müdür Korkmaz göreve resmen başladı.

Bartın Emniyetinde görev değişimi

Cumhurbaşkanı Atama Kararnamesine göre; Polis Başmüfettişi Şakir Engin Korkmaz, Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne atanırken, Bartın İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş ise Emniyet Genel Müdürlüğüne merkezine alınırken İstihbarat Başkan Yardımcılığı görevine getirilerek terfi etti.

Rektör Uzun görevde kaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararda 6 üniversiteye rektör ataması yapılırken Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun görevde kalarak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden Bartın Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.

Bartın'da sürpriz atama kararı

Dört defa görevden alındı, beşinci de Bartın'a atandı

Bankoğlu, tıbbi sekreterlerin atama talebini sordu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, sayıları 140 bini bulan tıbbi sekreterlerin atama talebi hakkında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi sundu. Bankoğlu,"Tıbbi sekreterler, Sağlık Bakanlığı'ndan atama bekliyor. Her konuda olduğu gibi bu konuda da sağlam bir planlamaya ihtiyaç var" dedi.

Yeni Müdür atandı

Bartın'da müdür değişikliği, işte yeni gelen isim

Bartın'da sürpriz görev değişimi

İl müdürü başka bir ile atandı

Yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA)Genel Sekreterliği görevine atanan Dr. Lutfi Altunsu’yu makamında ağırladı.

Bartın'da görev değişimi

Yeni atamalar yapıldı PAYLAŞ

Bartın Üniversitesi mezunu 193 öğrenci OGM’ye atandı

Bartın Üniversitesi mezunu 193 kişinin, Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesinde istihdam edilmek üzere ataması yapıldı. Atanması yapılan her 10 orman mühendisinden birini Bartın Üniversitesi mezunları oluşturdu.

İl Müdürü Fuat Dursun Ankara’ya atandı

Bartın İl Kültür Turizm Müdürü Fuat Dursun’un Cumhurbaşkanı kararnamesiyle görevden alındığına ilişkin karar resmin gazetede yayınlandı.

Vural, görevi Çetin Bozkuş'a devretti

Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesiyle Kriminal Daire Başkanlığına atanan Ogün Vural, görevi İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş’a devretti. İl Emniyet Müdürlüğündeki devir teslim töreninde Vural, ekip çalışması ve takım ruhuyla Bartın’ı en üst düzeye taşımaya gayret ettiklerini söyledi. Vural’dan görevi devralan yeni İl Emniyet Müdürü Bozkuş ise Vural’dan aldığı bayrağı daha ilerilere taşıyabilmek için Bartın halkıyla birlikte ele ele çalışacaklarını kaydetti.

Vural, Bartın basınına veda etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesiyle Kriminal Daire Başkanlığına İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Bartın’dan ayrılmadan önce Bartın’daki basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek hem gazetecilerle sohbet etti hem de veda etti.

Bartın İl Emniyet Müdürü değişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameye göre 49 ilin emniyet müdürü değişirken 14 ilin emniyet Müdürü polis başmüfettişliğine ve 5 emniyet müdürü de daire başkanlıklarına getirildi. Daire başkanlığına getirilen emniyet müdürleri arasından Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural da yer aldı. 1. Sınıf Emniyet Müdürü olan Vural, Kriminal Daire Başkanlığına atanırken Polis Başmüfettişi Çetin Bozkuş da Bartın İl Emniyet Müdürü oldu.

AKIN ŞİRKETLE İLGİLİ TARTIŞMALARA NOKTAYI KOYDU

31 Mart yerel seçimlerinden sonra geçen süre içerinde Bartın Belediyesince yapılan çalışmaları kamuoyuna aktaran Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, eylül ayı Belediye Meclis toplantısında da gündeme damga vuran şirket tartışmalarına son noktayı koydu. Şirketle ilgili tüm atama işlerinin Belediye Başkanının yetkisinde olduğunu vurgulayan Akın, şuan CHP’de olan Ankara Büyükşehir Belediyesine yakında zamanda bununla ilgili verilen mahkeme kararını da hatırlatarak “En kolay şey demagoji yapmak. Biz demagoji yapmadan belediyeyi yöneteceğiz. Bize halk tarafından Bartın’ı ve Bartın Belediyesini iyi yönetmek için görev verilmiş. Şov yap, demagoji yap denilmemiş” dedi.

Bartın İl Jandarma Komutanlığına atama

Jandarma Genel Komutanlığına yönelik, emeklilik, terfi ve atamalara ilişkin Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi Resmi Gazetede yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan kararnameye göre 38 ilin jandarma komutanlıklarına atama yapılırken atama yapılan iller arasında Bartın’da yer aldı. Zonguldak İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Fahri Semiz, Bartın İl Jandarma Komutanı olarak atandı.

Çakır'dan kayyum söylentilerine "Spekülasyon" cevabı

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında yer alan Amasra Belediyesinin borçlarını azaltmak, borçlardan etkilenmeden belediye hizmetlerine devam etmek ve belediyenin gelirlerini artırmak için turizm sezonunu bahar aylarına taşıyacak ve mülkü olduğu halde ikametgahı ilçede olmayan vatandaşların ikametgâhlarını Amasra’ya almalar için çalışmalar yaptıklarını söyledi. İkametgahlarını Amasra’ya almaları için bu vatandaşlara seslenen Çakır, aralık ayına kadar bu çalışmayı tamamlayacaklarını kaydetti. Resmi olmayan rakamlarla Amasra Belediyesi’nin borcunun 50 milyon TL’nin üzerinde olduğunu ifade eden Çakır, bu tabloda durumun iyiye gittiğini ve Amasra’ya kayyum ataması durumumun söz konusu olmadığını belirtti. Çakır, “Amasra için kayyum spekülasyondan ibaret” dedi.

Tunç’tan Kaleşah İlkokulu Ve Ortaokulu’na ziyaret

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Amasra Kaleşah İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret ederek, Okul Müdürü Selami Ataman ve İdarecilerle sohbet etti.

Şaban Yılmaz, Adalet Bakan Yardımcısı oldu

Bartın’da 3,5 yıl Cumhuriyet Başsavcılığı yapan Şaban Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan atama kararlarına göre Adalet Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Belgesi olmayan galerici ikinci el araç satamayacak

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) TOBB MEYBEM işbirliğiyle ikinci el araç alım satım işlemlerine standart getiriyor. 13 Ağustos 2019 tarihi itibariyle mesleki yeterlilik belgesi olmayan galerici esnafı 2. el araç satışı yapamayacak.

Yaşlı kadın servetini kaybetmekten son anda kurtuldu

Bartın’da eşini ve oğlunu kaybeden 80 yaşındaki yaşlı bir kadını, annelik duygularını kullanarak güven sağlayan ve bu yolla kadından vekalet alıp, yaşlı kadının İstanbul Maltepe’de sahibi olduğu 1.5 milyon TL değerinde daireyi 500 bin TL’ye satmaya kalkan bir kişi, daireyi ve diğer gayrimenkulleri satamadan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı.

Üniversitede 3 yeni atama

Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı görevlerine yeni atamalar yapıldı.