Amasra Haberleri

Amasra Haberleri

Çelik “Milletvekilliği için birkaç isim üzerinde çalışıyoruz”

7 Ekim Cuma günü Bartın’a gelecek olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin ziyareti öncesi açıklama yapan Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik, Genel Başkan İnce’nin Bartın ziyaretinde yeni üyelere rozetlerini takacağını, esnaf ziyaretleri yapacağını ve Amasra İlçe Başkanlığının açılışını gerçekleştireceğini söyledi. Başkan Çelik, önümüzdeki seçimlerde ise parti olarak Bartın’da birkaç isim üzerinde milletvekilliği adaylığıyla ilgili çalıştıklarını ancak kendisinin aday olmayacağını da kaydetti.

GMİS taban delege seçimleri başladı

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) 12’nci Olağan Genel Kurulu sürecinde delege Karadon Şube ile Armutçuk Şube taban delege seçimleriyle başladı. Amasra Şubesinde taban delege seçimleri 6 Ekim’de yapılacak.

Kozcağız’da doğalgaz çalışmaları devam ediyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Beldesindeki doğalgaz çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı.

Ruslar yine Amasra’yı gezdi

Rusya'dan demir alan 843 yolcu ve 427 mürettebatı bulunan Astoria Grande adlı Amasra Limanına yeniden demirledi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, üçüncü kez limana demirleyen gemi için “Aralık ayına kadar her hafta Amasra yolcu limanına Rus turistleri getirecek olan Astoria Grande’nin 2023 yılı için de Amasra’ya 23 seferi planlandı ve kesinleşti” dedi.

“Kömürcü Mehmet Ağa oldum”

Amasra B sahasında çalışmalarına devam eden Hattat Enerji ve Maden A.Ş  2023 yılı içinde ilk kömürü çıkarmaya hazırlanırken Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat, Tarlaazğın’da işçileriyle bir araya geldi. Amasra’da çalıştıkları süre boyunca Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ve CHP Bartın Eski Milletvekili Rıza Yalçınkaya’nın kendilerine destek olacaklarına daha çok köstek olduklarını ifade eden Hattat, Bartın Platformuna alkış isteyerek termik santral konusunda da “Bartın Platformu’nun açtığı davalar neticesi bizler bu davaları kaybettik. Eskiden ben kömürcü Mehmet Ağa değilim, santralci, endüstrici Mehmet Ağa diyor idim, fakat mahkemeler bunu iptal ettikten sonra baktım kömür fiyatları da çok yükseldi artık ben kömürcü Mehmet Ağa oldum. Bartın Platformu’na bir alkış rica edeceğim. Dolayısıyla kaybettik ben de bir yerde havlu attım Bartın Platformuna karşı” dedi.

2023’te Amasra doğalgaz çalışmaları başlıyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Amasra İlçesine doğalgaz için tarih verdiğini söyledi.

Dönmez’den madenci için promosyon talimatı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın banka promosyonlarının güncellenmesi ile ilgili talepleri kendisine ilettiklerini belirterek banka promosyonunun güncellenmesi talimatını verdi. Bakan Dönmez; “İşçinin lehine ne kadar kopartabiliyorsak çalışacağız. İşçimizin, çalışanımızın lehine ne kadar kopartabilirsek o kadar karlıyız” dedi. Fatih Dönmez ayrıca TTK’ya işçi alımı için de çalışmaların sürdüğünü belirtti.

TUNÇ VE KURUM ARASINDA TOKİ GÖRÜŞMESİ

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 250 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Bartın’a TOKİ tarafından yapılacak konut sayısının 550’den 850’ye yükseldiğini açıkladı. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la görüştüğünü ifade eden Grup Başkanvekili Tunç, listenin Bartın Merkeze 400, Kozcağız Beldesine 350 ve Amasra İlçesine 100 konut olarak güncellendiğini kaydetti.

Amasra’da Hareketlilik Haftası

Amasra Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında birçok etkinlik düzenlendi. Etkinlikler kapsamında Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği tarafından Amasra Bartın yol güzergâhlarında bisiklet turları ve kent içi bisiklet turları yapılırken Barış Akarsu Parkında ise ödüllü En Yavaş Bisiklet Yarışması gerçekleştirildi.

Astoria Grande ikinci kez Amasra’da

Amasra’ya ikinci kez kruvaziyer gemisi geldi. Astoria Grande 779 kişilik turist kafilesi ile Amasra Limanına çapa atarken yabancı turistler hem kendisi hem de rehberle Amasra’yı gezdi.

Bankoğlu’ndan sel ve yangın incelemesi

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Ulus ve Abdipaşa’daki yaka seli ve Amasra’da yaşanan yangınla ilgili incelemelerde bulundu. Milletvekili Bankoğlu "İsraf edilen paralarla ülkenin altyapısı halledilirdi" dedi.

Amasra'da 2 cafe 3 büfe yandı

Çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi

Son dakika, olay yerinden ilk görüntüler

O yolda iki araç çarpıştı

Amasra festivale doyacak

Amasra Belediyesi tarafından Çeşm-i Cihan’da Şenlik Var sloganıyla düzenlenen ve 10 gün boyunca sürecek olan Amasra Uluslarası Şehir Festivali başladı. Festivalde 10 Eylül’e kadar çok sayıda etkinliğe yer verilecek. Amasra Belediyesi tarafından Çeşm-i Cihan’da Şenlik Var sloganıyla düzenlenen ve 10 gün boyunca sürecek olan Amasra Uluslarası Şehir Festivali programı şöyle:

Ekipmanlar geldi! hedef, yılda 10 milyon ton taş kömürü üretimi

Batı Karadeniz'i Türkiye'nin en büyük taş kömürü üretim üslerinden biri haline getirmek için çalışmalarına büyük bir azimle devam eden Hattat Enerji ve Maden T.A.Ş’nin, Bartın’ın Amasra ilçesinde yer altında bulunan müthiş 605 milyon ton kömür rezervinin çevreye zarar vermeden ülke ekonomisine katkı sağlanmasına yönelik bugüne kadar öz kaynaklarıyla yaptığı 600 milyon dolar dudak uçuklatan devasa yatırımının ardından Norveç’ten gemiyle getirttiği iş makineleri ve teçhizatlar da Bartın Limanı’na ulaştı.

Feci kazadan acı haber geldi

Ağır yaralı genç hayatını kaybetti

Amasra tünel çıkışında feci kaza

İki otomobil çarpıştı, sıkışmalı kaza!

1.800 yıl sonra gün yüzüne çıkıyor

Bartın Üniversitesi (BARÜ) tarafından Amastris Antik Kentinde 2 bin 850 metrekare alanda yürütülen çalışmalarda kartal figürlü sütun başlıklarının olduğu anıtsal yapı gün yüzüne çıkarılıyor.

ÇAKIR’DAN AMASRALILARA DOĞALGAZ MÜJDESİ!

Amasra Belediyesice ilçede yapılan çalışmaları aktaran Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, doğalgazla ilgili ilk önemli müjdeyi verdi. Başkan Çakır, “Kesinleşmemekle birlikte yüzde 99 diyebileceğimiz şu bilgiyi de paylaşabilirim; 2022 yılı sonunda EPDK’dan lisansı alacak firmamız, 2023 yılının ilk 6 ayında ilk kazma vurulacak. 18 ay içerisinde de gaz arzı sağlanacak” dedi.

Polis eşlerinden Amasra'da anlamlı kermes

Eğitim gören emniyet teşkilatı çocuklarına burs ve eğitim desteği verme, maddi zorluklar yaşayan şehit, emekli, malul ve bir fiil çalışan emniyet mensuplarına maddi ve ayni yardımda bulunmak amacıyla Polis Eşleri Derneği Bartın Şubesi tarafından Amasra’da düzenlenen kermes açıldı. El yapımı konserveler, yiyecek, içecek ve hediyelik eşya gibi ürünlerin satıldığı kermes 3 gün boyunca Amasra’da açık kalacak.

Bankoğlu’dan Amasra çıkarması

CHP Bartın milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu geçtiğimiz günlerde Amasra’daydı. Ziyaretlerine Amasra Limanıyla başlayan Bankoğlu’na Amasra İlçe Başkanı Seyhan Bilgin, İl Genel Meclis Üyesi Bahattin Kazgüç ve İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Mazhar da eşlik etti.

YILLARIN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI

Amasra Kaman Köyü mevkiinde yapılan ve Bartın’da vahşi depolamaya çözüm olacak Bartın Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi inşaatında incelemelerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, şuana kadarki maliyeti 200 milyonu geçen tesisin yüzde 90 oranında tamamlandığını söyledi.

Bankoğlu “Amastris Yeniden Doğuyor!”

CHP Bartın milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu geçtiğimiz günlerde Amasra’da bulunan Amasra Müze Müdürlüğü Kurtarma Kazısı’nda incelemelerde bulunarak yetkilerden bilgi aldı. Amasra Müze Müdürü Zübeyde Kuru, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Kaymakam Kadir Perçin ve uzman akademisyenlerle birlikte yaptığı kazı incelemeleri üzerine Bankoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

Amasra, altın kemerlere ev sahipliği yaptı

6. Ferdi Türkiye Ju Jitsu Şampiyonası ve 7. Uluslararası Combat Ju Jutsu Turnuvası Gala Gecesi Müsabakaları Amasra’da yapıldı.

Tunç: “Amasralıları ev sahibi yapmak için çalışıyoruz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 150 Bin Sosyal Konut Projesinden Amasra İlçesini de yararlandırmak için çalışmalara başladıklarını açıkladı. Grup Başkanvekili Tunç, bu kapsamda Amasra’da belirlenip TOKİ’ye önerilen arsaları yerinde inceledi.

Özel İdareden malzeme desteği

İl Özel İdare, Bartın’ı İşitme Engelliler Güreş Dünya Şampiyonasında temsil eden Amasra Endüstri Spor Güreş Kulübüne malzeme desteğinde bulundu.

Amasra'ya ilk kruvaziyer gemisi geldi

Amasra İlçesine ilk kruvaziyer gemisi geldi. 350 yolcu ve 300 kişilik mürettebatıyla Rusya’dan demir alan “Astoria Grande” isimli gemi sabah saatlerinde Amasra’ya geldi. İlk kuriveziyer geminin yolcularını ve mürettebatını Bartın ve Amasra protokolü karşıladı. Yabancı turistler, Amasra Kalesi, Çekiciler Çarşısı, Kemere Köprüsü gibi Amasra’nın tarihi, doğal ve turistik yerlerini gezdi.

AMASRA’YA İLK KRUVAZİYER TUR GEMİSİ GELİYOR

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra Yolcu Limanına ilk kruvaziyer tur gemisinin Çarşamba günü geleceğini açıkladı. 866 yolcu ve 300 personeli ile ilk geminin Rusya’dan yola çıktığını ifade eden Milletvekili Tunç, “AK Parti Genel Başkanvekilimiz Sayın Binali Yıldırım’ın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı döneminde yatırım programına alıp yapımını tamamladığımız ve açılışını gerçekleştirdiğimiz Amasra Yolcu Limanı ilk misafirlerini ağırlayacak” dedi.

Amasra yolunda kaza

Otomobil bariyerlere çarptı

Tunç’un karantina süreci bitti

Covid-19’a yakalanan ve evinde karantinada olan AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un karantinası bitti. Sosyal medyadan karantina sürecinin sona erdiğini açıklayan Milletvekili Tunç, eşi Fatma Tunç’un ise karantina sürecinin devam ettiğini ifade etti. Haberi yapımı yeni tamamlanan Amasra Hükümet Konağı önünden selfie çekerek duyan Tunç, bu fotoğraflara da “Amasra Hükümet Konağı da çok güzel olmuş bu arada” notunu düştü.