Amasra Haberleri

Amasra Haberleri

Amasra, altın kemerlere ev sahipliği yaptı

6. Ferdi Türkiye Ju Jitsu Şampiyonası ve 7. Uluslararası Combat Ju Jutsu Turnuvası Gala Gecesi Müsabakaları Amasra’da yapıldı.

Tunç: “Amasralıları ev sahibi yapmak için çalışıyoruz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 150 Bin Sosyal Konut Projesinden Amasra İlçesini de yararlandırmak için çalışmalara başladıklarını açıkladı. Grup Başkanvekili Tunç, bu kapsamda Amasra’da belirlenip TOKİ’ye önerilen arsaları yerinde inceledi.

Özel İdareden malzeme desteği

İl Özel İdare, Bartın’ı İşitme Engelliler Güreş Dünya Şampiyonasında temsil eden Amasra Endüstri Spor Güreş Kulübüne malzeme desteğinde bulundu.

Amasra'ya ilk kruvaziyer gemisi geldi

Amasra İlçesine ilk kruvaziyer gemisi geldi. 350 yolcu ve 300 kişilik mürettebatıyla Rusya’dan demir alan “Astoria Grande” isimli gemi sabah saatlerinde Amasra’ya geldi. İlk kuriveziyer geminin yolcularını ve mürettebatını Bartın ve Amasra protokolü karşıladı. Yabancı turistler, Amasra Kalesi, Çekiciler Çarşısı, Kemere Köprüsü gibi Amasra’nın tarihi, doğal ve turistik yerlerini gezdi.

AMASRA’YA İLK KRUVAZİYER TUR GEMİSİ GELİYOR

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra Yolcu Limanına ilk kruvaziyer tur gemisinin Çarşamba günü geleceğini açıkladı. 866 yolcu ve 300 personeli ile ilk geminin Rusya’dan yola çıktığını ifade eden Milletvekili Tunç, “AK Parti Genel Başkanvekilimiz Sayın Binali Yıldırım’ın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı döneminde yatırım programına alıp yapımını tamamladığımız ve açılışını gerçekleştirdiğimiz Amasra Yolcu Limanı ilk misafirlerini ağırlayacak” dedi.

Amasra yolunda kaza

Otomobil bariyerlere çarptı

Tunç’un karantina süreci bitti

Covid-19’a yakalanan ve evinde karantinada olan AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un karantinası bitti. Sosyal medyadan karantina sürecinin sona erdiğini açıklayan Milletvekili Tunç, eşi Fatma Tunç’un ise karantina sürecinin devam ettiğini ifade etti. Haberi yapımı yeni tamamlanan Amasra Hükümet Konağı önünden selfie çekerek duyan Tunç, bu fotoğraflara da “Amasra Hükümet Konağı da çok güzel olmuş bu arada” notunu düştü.

Direksiyon başında fenalaştı

Amasra yolunda hareketli dakikalar

BAKKA 2022 Yılı Haziran Ayı Toplantısı Yapıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Haziran ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Amasra Northdoor Hotelde gerçekleştirildi.

Amasra'da yangın

Eski binadan dumanlar yükseldi

Kayalıklarda mahsur kaldı

Küçük kızın imdadına jandarma ekipleri yetişti.

Kirliliğin sebebi belli oldu

Amasra ve Çakraz sahilinde yaşanan kirliliğin sebebi açıklandı

Bartın’da güçlendirilmiş parlamenter sistem ziyaretleri

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, hafta sonu TBMM Anayasa Komisyonu üyesi CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Özden Kaboğlu ve beraberlerinde Bartın ve Amasra’da CHP İl, İlçe, Gençlik Kolu Başkanları ve örgüt üyeleri ile temaslarına devam ettiler.

Özgür Özel, yarın Bartın’da

CHP’nin etkin isimlerinden biri olan Grup Başkan Vekili Özgür Özel, yarın Bartın’a geliyor. Özel’in Bartın programı ise oldukça yoğun. Ziyaret turuna Amasra İlçesinden başlayacak olan Özgür Özel, Bartın’da hem esnaf ziyareti yapacak hem de akşam gençlerle buluşacak. CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, ise tüm Bartın halkını Özgür Özel’le buluşmaya davet etti.

Otopark sıkıntısı sezon öncesi yine gündemde!

Ramazan dolayısıyla düzenlediği iftarla gazetecilerle bir araya gelen Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Amasra’nın en yoğun zamanlarını yaşadığı yaz sezonu öncesinde ilçedeki otopark sorununu yeniden gündeme taşıdı. Otopark meselesini takip ettiklerini ifade eden Başkan Çakır, “İvedi olarak biz bu sorunun çözümünde birinci derece sorumluluk sahibiyiz. Bizim istediğimiz şu ki buraya gelen ve burada yaşayan insanlar rahat etsin. Yapacağımız tüm toplantılarda söyleyeceğim cümle şu: “Bize düşen ne ise!” böyle diyerek özetleyeyim. Bu konu da siyasallaşmanın dışına taşılmış olsun. Net tavrımız “Bize düşen ne ise”dir.” dedi.

Çakır, 1 Mayıs’ı kutladı

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, bir mesaj yayınlayarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladı.

Recai Çakır 23 Nisan’ı kutladı

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocukları makamında ağırladı. Makam koltuğunu ilk olarak Kaleşah İlkokulundan 3.sınıfi öğrencisi Doğa Oral'a emanet eden Başkan Çakır minik başkana bir talimatı olup olmadığını sordu. Doğa Oral'da okulu için salıncak istedi.Daha sonra başkanlık koltuğuna Kaleşah Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Berke Özerden oturdu.Berke Özerden okulu için oturma bankları ve bisikletleri için park yeri istedi.Başkan Recai Çakır, talimatlarını yerine getireceğini söyledi. Çocuk Başkanlara çeşitli hediyeler veren Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, geleceğimizin teminatı tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

CEPHANE GİBİ

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü, Amasra’da takibe aldığı 9 kişinin evinde arama yaptı. Evlerde 435 dinamit, 31 el yapımı patlayıcı çıktı. Üzerinde TTK ibaresi bulunan patlayıcıların balık avında kullanıldığı iddia edildi. 8 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan 4’ü, Emniyet’teki ifadeleri ardından serbest bırakıldı. 4 zanlı ise sevk edildikleri mahkemede tutuklandı.

Amasra Belediye Başkanı İftar Sofrasına Misafir Oldu

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, paylaşmanın,birlik ve beraberliğin pekiştiği Ramazan Ayında Amasra'lı ailelerinin iftar sofralarına misafir oluyor.

MATEMATİĞİN HER HALİ

         Kaleşah İlkokulu 2/A sınıfı öğretmeni Gülseven ÖZSARAÇ ve öğrencilerinin Ocak ayında katıldıkları “MATEMATİĞİN HER HALİ” adlı eTwinning projesinde sona yaklaşıyor.

Başkan Çakır’dan Şehitlik ziyareti

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır 14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla şehitliği ziyaret etti.

Termik santral yeniden mi hortluyor?

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Amasra Şube Başkanı Birol Yalçın, Hattat Enerji ve Maden A.Ş (HEMA) tarafından Tarlaağzı’na yapılmak istenen Lavvar Tesisiyle ilgili Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca verilen “ÇED gerekli değildir” kararının hukuka uygun olmadığını ifade etti. Lavvar gibi tesislerin termik santralin parçası olduğu ve ayrı ayrı çevresel etki değerlendirmesi yapılamayacağı gerekçesiyle Danıştay ve İdare Mahkemesinin daha önce “ÇED Gerekli Değildir” kararlarını iptal ettiğini hatırlatan Başkan Yalçın, lavvar tesislerinde çevreye ve doğaya ciddi zararlar verebilecek nitelikte ağır metaller içeren atıklar çıktığını kaydetti. HEMA’nın 17 yıldır kömür çıkarmadığına da dikkat çeken Yalçın, şirketin aynı zamanda kömür çıkarımında bölge insanını değil, Çinli işçileri çalıştıracağı duyumlarını aldıklarını da kaydetti.

Madencilerle yer altında iftar yaptılar

Bartın Valisi Sinan Güner, Ramazan dolayısıyla Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesinde çalışan madencilerle yer altında iftarda bir araya geldi. İftara Bartın İl Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz ve AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı da katıldı.

Çakır’dan Amasra İlçe Emniyetine ziyaret

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır Türk Polis Teşkilatı'nın 177. yılı ve Polis Haftası dolayısıyla Amasra İlçe Emniyet Müdürü Metin Ilgın ve Emniyet personelini ziyaret etti.

Amasra Belediyesinden “Kışa Veda” konseri

Amasra Belediyesi Sesamos Türk Sanat Müziği Korosu tarafından “Kışa Veda” konseri gerçekleştirildi.

Oda Başkanlarından Tunç’a ziyaret

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’u TBMM’deki makamında Bartın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı, Bartın Şoförler Odası Başkanı Özcan Uzun, Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Esnaf Odası Başkanı Ayhan Tepe ve Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz ziyarette bulundular.

Platform, Lavvar Tesisi için harekete geçti

Bartın Paltformu, Hattat Enerji ve Maden A.Ş (HEMA) tarafından Amasra Tarlaağzı ve Gömü Köylerine yapılmak istenen Lavvar Tesisi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca verilen Bakanlığı’ndan “ÇED Gerekli Değildir” kararının iptali için Zonguldak İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Platform Avukatı Engin Uzun, Tarlaağzı ve Gömü köyleri sakinleri dahil Bartın-Amasra halkını temsilen 300 davacı dilekçesini Amasra Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne teslim etti.

Yeniden Refah’ta kongre heyecanı

Yeniden Refah Partisi Bartın Amasra teşkilatı ile startını verdiği 2.olağan kongrelerine hafta sonu Merkez İlçe Başkanlığı kongresiyle devam ediyor.

Göller Yanı Parkı’na Şehit Hakan Karataş’ın ismi verildi

Amasra İlçesindeki Göller Yanı Parkı’na 2019 yılında ilçede görev yaparken dalış eğitimi sırasında şehit olan Astsubay Hakan Karataş’ın ismi verildi.