Aile Ve Sosyal Politikalar Il Müdürlüğü Haberleri

Aile Ve Sosyal Politikalar Il Müdürlüğü Haberleri

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yerel Eylem Planı hazırlanıyor

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Vekili Deniz Yılmaz, “İlimizde yapılabilecek çalışmalara ilişkin bir yol haritası oluşturularak “Müdürlüğümüzce “Bartın ili Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yerel Eylem Planı “2021-2025” yılı planı hazırlanmaktadır. Eylem Planında, İlimizde şiddet mağduru ve risk altında olan kadın ve çocuklarına yönelik beş temel alandaki hedefler üzerinde yapılabilecek iş ve işlemlerle birlikte ilgili kurum ve kuruluşların sorumluluğu belirtilmektedir” dedi.

Projenin eğitimleri başladı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından da desteklenen Hasta Yaşlı Bakımında Kurumsal Kapasitenin Arttırılması Projesinin eğitimleri başladı.

“En büyük engel, engellenmektir”

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Dünya Engelliler Günü kapsamında yürüyüş düzenlendi. Engelliler ve il protokolü yürüyüş öncesinde gerçekleştirilen yemekte bir araya gelirken Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şube Başkanı Ferit Kurulan, “Bizler gerçekten farkındayız ve bunun halkımız tarafından da bilinmesini istiyoruz. En büyük engel, engellenmektir” dedi.

Kadına yönelik şiddetle mücadele için yürüdüler

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla Bartın şehir merkezinde yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün sonunda basın açıklamasında bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, Müdürlük tarafından Bartın’da 2018-2021 yıllarını kapsayan Bartın Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yerel Eylem Planı hazırlandığını söyledi.

“Çocuğum İçin Okuyorum” start aldı

Bartın Genç İş Adamları Derneği (GİAD) Vali Tevfik Başakar İlkokulu, Bartın Sağlık İl Müdürlüğü, Bartın Turizm ve Kültür İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü “Çocuğum İçin Okuyorum” etkinlikleri start aldı. Türkiye’de ilk ve örnek proje olan etkinliklerin 7 ay süreceğini ifade eden Bartın GİAD başkanı Egemen Kemik, etkinlikler kapsamında 90’a yakın velinin çocuk gelişimi ile alakalı 600’ü aşkın kitap okuyacağını ve bu kitaplar üzerinden ortak sınava gireceğini söyledi.

Komşular Bartın’ı solladı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) Teknik Destek Programı kapsamında hazırlanan Temel Psikotravmatoloji Eğitimleri başladı. 5 gün sürecek eğitimlerin açılışında konuşan BAKKA Bartın Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Osman Bahadır Kalecik Karabük ve Zonguldak’ın Bartın’a göre daha çok proje ürettiğini söyledi.

Şehit ve gazi aileleri iftarda buluştu

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Ramazan dolayısıyla şehit ve gazi aileleri için iftar düzenledi. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç iftarda yaptığı konuşmada şehitlerimize ve gazilerimize şükran borçlu olduğumuzu ifade ederek onların emaneti olan bu vatana sahip çıkmamız gerektiğini söylerken Bartın Valisi Nusret Dirim de “Artık ülkemiz içerisinde terör unsurları neredeyse hareket edemez hale geldi” dedi.

Demirok anısına “Bartın’a Değer Katan Kadınlar” kahvaltısı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Bartın 75. Yıl Huzurevinin yapımında çok büyük emekleri olan Nermin Demirok anısına “Bartın’a Değer Katan Kadınlar” adıyla bir kahvaltı düzenledi. 75. Yıl Huzurevinin yanında yeni huzurevi inşaatında düzenlenen kahvaltıya Nermin Demirok’un eşi Nurten Demirok ve Bartın Valisi Nusret Dirim’in eşi Burcu Dirim de katıldı.

Bartın’da kadına şiddet çalıştayı

İl Jandarma Komutanlığı, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) işbirliğiyle Anneler Günü dolayısıyla Bartın’da “Kadına Şiddetin Önlenmesi ve Kadın İstihdamının Artırılması” konulu çalıştay düzenledi.

Şahin’den ailelere “Koruyucu Aile” daveti

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Mahmut Şahin, Koruyucu Aile bakımının çocuğa sağladığı aile ortamı çocuğun psiko-sosyal gelişiminin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesi açısından önem taşıdığını ifade ederek koruyucu aile olmak isteyenleri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne davet etti.

Yalçınkaya: “Yaşar Demir, somut bir şekilde suç işlemiştir”

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla kurumlara gönderdiği yazıdan “Atatürk posterleriyle donatılacak” ibaresini çıkararak açık ve somut bir şekilde suç işlediğini söyledi. Bartın Valisi Nusret Dirim’den açığa alarak Demir hakkında soruşturma başlatmasını isteyen Yalçınkaya, konuyla ilgili kamuoyunda yaşanan yönetmelik tartışmalarına da açıklık getirdi. Yalçınkaya ayrıca Ulus’taki imamlar toplantısıyla ilgili olarak Demir hakkında yeni iddialarda bulundu.

Bartın’da ŞÖNİM var

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Bartın Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) 7 gün 24 saat kadınlara psiko-sosyal, tıbbi, hukuki ve maddi konularda destek oluyor. Barınma için yönlendirmede bulunuyor. Danışma, yönlendirme ve rehberlik hizmeti sunuyor.

EKPSS adayları dikkat!

Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 2018 Yılı EKPSS-Kura Başvuruları hakkında duyuruda bulundu. Duyuruda 6 Şubat tarihinde başlayan sınav başvurularının 21 Şubat tarihinde sona ereceği ifade edilirken kuraya katılacaklar için başvuruların ise 2-16 Mayıs 2018 tarihileri arasında yapılacağı kaydedildi.

Akın’dan kurum ziyareti

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın İl Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Onur Şahin ile Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin’i ziyaret etti.

Aldatmaz’dan bir dizi kurum ziyareti

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü ziyaret etti. İl müdürlerini makamlarında ziyaret eden Aldatmaz, il müdürleriyle görüş ve bilgi alışverişinde bulundu.

BARTIN AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ

Kuruluşun mutfağında, yemek pişirme yoluyla mamul yemek alımı, dağıtımı ve servis hizmeti hizmet alımı

BARTIN AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ

DANIŞMA YÖNLENDİRME ELEMANI/ASDEP HİZMET ALIMI

Tunç’tan Şahin’e hayırlı olsun ziyareti

Bin 643 engelli ailesi evde bakım ücretinden faydalanıyor

Şahin’in kurum ziyaretleri devam ediyor

Başkan Akın’la bir araya geldi

Müdür Şahin’den Özcan’a ziyaret

Özcan, görevinde başarılar diledi