Etiketler

Türkiye’nin ilk yeraltı barajında imzalar tamam

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın şehir merkezi, Amasra İlçesi ve Abdipaşa Beldesinin içme suyu sorununu kalıcı olarak çözecek olan Bahçecik Yeraltı Barajı ve Ilındır Barajı yapımına dair sözleşmenin imzalandığını açıkladı. Tunç, “Bahçecik Ilındır Yeraltı Barajı Projesi ile Bartın ve Amasra’nın 50 yıllık su sorunun çözeceğiz. Proje ile Bahçecik Kaynağına yıllık 372 bin metreküp içme suyu ilave olarak verilecek” dedi.

Son dakika... Uzman onbaşı, 2 ayrı not bırakıp intihar etti

Bartınlı Uzman Onbaşı yürekleri dağladı

TOKİ konutları kurası 21 Temmuz’da

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TOKİ’nin 100 bin yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Bartın Merkez 150, Ulus ilçesi Abdipaşa Beldesine 150 toplamda 300 yeni Sosyal Konutun kura çekiminin 21 Temmuz’da gerçekleştirileceğini açıkladı.

Kayan otomobil şarampole yuvarlandı

Bartın Abdipaşa yolunda kaza

300 TOKİ evleri için kuralar 11 Haziran’da çekilecek

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TOKİ’nin 100 bin yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Bartın Merkez 150, Ulus ilçesi Abdipaşa Beldesine 150 toplamda 300 yeni Sosyal Konutun kura çekiminin 11 Haziran’da gerçekleştirileceğini açıkladı.

Belediye Başkanlarından Tunç’a Meclis ziyareti

Ulus, Kurucaşile, Abdipaşa, Kozcağız ve Hasankadı Belediye Başkanları AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adaleti Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç’u TBMM’deki makamında ziyaret ederek, belediyelerinin çalışmaları hakkında istişarelerde bulundular.

Tunç’tan Defne fabrikasına ziyaret

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç Bartın Ulus Abdipaşa Beldesinde faaliyete başlayan Öztem Defne Fabrikasını ziyaret ederek, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Tunç’tan Abdipaşa’da TOKİ alanı incelemesi

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç beraberinde Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez ve İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ile birlikte Abdipaşa beldesinde inşa edilecek olan TOKİ konutları için önerilen arsalarda incelemelerde bulundu.

Abdipaşa’ya TOKİ müjdesi

Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, sosyal medya hesabından belde halkına TOKİ konutları müjdesi verdi.

Ulus Orman İşletme Müdürü tutuklandı

Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa şefliğinde usulsüz kesim yapıldığına ilişkin iddialar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında yapılan ilk duruşmada Ulus İşletme Müdürü M.D dahil 6 kişi tutuklandı.

Tunç, Ulus’taki yatırımları inceledi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus ve Abdipaşa Beldesinde bir takım ziyaretlerde bulundu. Tunç ilçe ziyareti esnasında Eldeş Barajı ve TOKİ konutları inşaat çalışmalarını da yerinde inceledi.

Amasra Limanı 2 yıla kadar tamam

Bartın’daki yatırımları ziyaret eden AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, inşası devam eden Amasra Limanında ve yapımı tamamlanan Abdipaşa Ortaokulunda incelemelerde bulundu. 30,7 milyon TL’ye ihale edilen Amasra Limanı Mendirek inşaatının 2 yıl da tamamlanacağını ifade eden Tunç, Abdipaşa Ortaokulunun da yeni eğitim-öğretim yılına hazır olduğunu söyledi.

Eksik belgeli hayvan nakline 7 bin 200 TL ceza

Abdipaşa Beldesinde hayvan taşıyan bir aracı durduran Ulus İlçe Jandarma ekipleri, aracın arka kasasında bulunan hayvanların nakil taşıma belgesi, veteriner sağlık raporu ve 7 hayvanın da küpe numaralarının bulunmadığını tespit etti. Araçtaki hayvanların çalıntı olmadığı anlaşılırken hayvanları taşıyan araç sahibine eksik belgelerden dolayı toplam 7 bin 200 TL idari para cezası kesildi.

Güner’den Abdipaşa çıkarması

Bartın Valisi Sinan Güner Abdipaşa Beldesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Abdipaşa Belediyesi başta olmak üzere beldedeki kamu kurumlarını ve sanayi kuruluşlarını ziyaret eden Vali Güner, belde halkı ve esnafıyla da bir araya geldi.

Tunç: “Abdipaşa’da Yaşar Dönmez’e tam destek”

31 Mart yerel seçimleri kapsamında Abdipaşa Beldesinde gerçekleştirilen mitingde konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, belde hakından Abdipaşa Belediye Başkanı ve Adayı Yaşar Dönmez’e destek istedi. Tunç, Dönmez’in beldede gerçekleştireceği tüm çalışmalarının arkasında olduklarını söyledi.

Abdipaşa Kent Meydanı açıldı

Abdipaşa Belediyesi tarafından yapılan Kent Meydanı yapımı tamamlanarak düzenlenen törenle açıldı. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç açılışta Abdipaşa’ya yapılan alt ve üst yapı yatırım bedellerinin Bartın Belediyesi’nin yatırım bütçesinden fazla olduğunu söyledi.

Tunç: “Akın ve diğerleri panik havasında”

Bartın Hergün Gazetesi ile Bartın Olay’ın ortaklaşa gerçekleştirdiği canlı yayının konuğu olan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 31 Mart yerel seçimlerine 13 gün kala çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yaklaşık 1 saat süren yayında belediye-hükümet uyumuna vurgu yapan Tunç, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın 10 yıl boyunca herhangi bir proje için kendisine gelip kendisinden destek istemediğini söyledi. Tunç, “Kurucaşile, Hasankadı, Abdipaşa, Amasra, Ulus, Kozcağız Belediyemiz hepsi geliyor da il belediyemizin gelmesi zoruna mı, ağrına mı gidiyor?” derken Akın’la arasında kişisel bir sorun olmadığını da kaydetti. Tunç, seçime az bir süre kala Cemal Akın ve diğerlerinde bir panik havası gördüklerini belirtti.

TUNÇ’TAN TRAFİK SORUNU ÜZERİNDEN AKIN’A ELEŞTİRİ

AK Parti, Abdipaşa seçim ve irtibat bürosunu açtı. Açılışta, Abdipaşa Belediye Başkanı ve Adayı Yaşar Dönmez, beldede gerçekleştirdiği çalışmaları anlatarak Abdipaşa halkından 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden kendisine destek olmasını istedi. AK Parti hükümetlerinin ülkeye ve Bartın’a kazandırdığı yatırımları anlatan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise İnkumu Tünel Projesi ve trafik sorunu üzerinden isim vermeden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı eleştirdi. Tunç, “Vizyon olacak. Gel Abdipaşa’ya alttan nasıl giriliyor, üstten nasıl çıkılıyor, viyadükten nasıl geçiliyor, gör. Bunlar AK Parti’nin yapamayacağı işler değil” dedi.

Dönmez, projelerini açıkladı

Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, projelerini açıkladı. Yeni dönem projelerini açıklayan Başkan Dönmez, Abdipaşa halkından bu projeleri gerçekleştirebilmek için 31 Mart yerel seçimlerinde destek istedi.

CHP, belediye başkan adaylarını tanıttı

CHP, 31 Mart yerel seçimlerindeki belediye başkan adaylarını Ankara Kapalı Spor Salonundaki toplantıyla tanıttı. Aday tanıtımına CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan, Amasra Belediye Başkan Adayı Recai Çakır, Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Nergiz Kartal, Kozcağız Belediye Başkan Adayı Meliha Okutay, Kumluca Belediye Başkan Adayı Gülizar Saygın, Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Yaşar Alkız da katıldı.

Belediye Başkanlarından Tunç’a Meclis ziyareti

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç’u, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın ve Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez TBMM’deki makamında ziyaret ederek, yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili olarak Milletvekili Tunç ile bir süre görüştüler.

Abdipaşa’da fabrika inşaatı başladı

Abdipaşa Beldesinde ilk etapta 250 kişinin iş başı yapacağı tekstil fabrikasının inşaatına başlandı. AK Parti Bartın Milletvekili Tunç, 7 bin 500 metrekare arsa üzerinde kurulan fabrikanın 2 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacağını söyledi.

SAADET PARTİSİ’NDEN GÖRKEMLİ ADAY TANITIMI

Saadet Partisi, Saadet Partisi’nin Bartın Belediye Başkan Adayı Muhammet Emin Titiz, Amasra Belediye Başkan Adayı Celal Vakit, Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Birol Can Güner, Kozcağız Belediye Başkan Adayı Birol Eser, Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Kemal Dönmez, İl Genel Meclis Üyesi ise Yurdanur Akgün olarak açıklandı.

Belediye Başkanlarına Sıfır Atık ziyareti

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, Amasra, Ulus, Abdipaşa, Kozcağız ve Kumluca Belediye Başkanlarını ziyaret ederek Sıfır Atık Projesiyle ilgili başkanları bilgilendirdi.

AK PARTİ’DEN GÖRKEMLİ ADAY TANITIMI

31 Mart yerel seçimlerine “Tevazu, samimiyet, gayretle önce millet, önce memleket” sloganıyla yola çıkan AK Parti, görkemli bir tanıtımla Bartın’daki belediye başkan adaylarını tanıttı. AK Parti, Bartın’da Bartın Belediye Başkanı Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, Amasra Belediye Başkan Adayı Uğur Timur, Ulus Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Uzun, Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Mehmet Zihni Sayın, Kumluca Belediye Başkan Adayı İsmet Ertuğrul, Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Yaşar Dönmez, Hasankadı Belediye Başkan Adayı Zeki Erdoğan ve Kozcağız Belediye Başkan Adayı Mustafa Karaman’la 31 Mart seçimlerine giriyor.

Müge Anlı, Zekeriya Özen’i arıyor

Bartın’ın Abdipaşa Beldesine bağlı Çavuş Köyündeki evinden 27 Nisan 2018 tarihinde kaybolan ve kendisinden o günden beri bir daha haber alınamayan 63 yaşındaki Zekeriya Özen’in ailesi Müge Anlı’ya başvurdu.

Kalaycı’dan Dönmez’e geçmiş olsun ziyareti

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, gribal enfeksiyon şüphesiyle özel bir hastanede tedavi altına alınan Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez’i ziyaret etti.

BARTINLAALAKALİ. COM’DAN ABDİPAŞA’DA SEÇİM ANKETİ

31 Mart 2019 yerel seçimlerin nabzını tutan Bartınlaalakali. Com’un anket birimi tarafından Bartın’da 3 beldede ve ilçede gerçekleştireceği seçim anketleri Abdipaşa Beldesi’nden başladı. Belde merkezinden 365 kişinin katıldığı ve 4 belediye başkan aday adayının yer aldığı anketten şaşırtıcı sonuçlar çıktı. Ankete katılanların geneli Abdipaşa Belediye Başkanın artık değişmesi gerektiğini söylerken aday adayları arasında öne çıkan isim ise 24 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde AK Parti’den Bartın Milletvekili Aday Adayı olan Müjdat Gür oldu.

Kamyonunu park etti, aküler gitti

Abdipaşa Beldesinde hırsızlar, terminalin karşısındaki boş bir alana park edilen kamyondaki aküleri çaldı. Akülerinin değerinin yaklaşık bin 500 TL olduğu tespit edilirken olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Abdipaşa cadde ve meydan düzenlemesi yapım ihalesi 22 Ekim’de

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Abdipaşa Belediyesince yapımı gerçekleştirilecek olan cadde ve meydan düzenlemeleri ihalesinin 22 Ekim’de Abdipaşa Belediyesi’nde yapılacağını açıkladı. Tunç, bu üst yapı çalışmasıyla Abdipaşa’nın çehresinin değişeceğini ifade ederek “Abdipaşa Beldesi daha güzel olacak” dedi.