Etiketler

'YATIRIMLARIN GÜVENİLİR LİMANI EMLAK-KONUT SEKTÖRÜ KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK'

Bartın’da emlak ve konut sektörünün önde gelen firmalarından Yıldırım Yapı Emlak firmasının sahibi Murat Yıldırım koronavirüs salgını nedeniyle durağan günler yaşanan emlak sektöründe yeniden hareketlenmenin başladığını ifade etti. Dünyayı sarsan salgına rağmen emlak ve konut sektörünün en güvenli yatırım alanı olmaya devam ettiğini de sözlerine ekleyen Yıldırım, “Yeni bir çağ yeni bir süreç bizleri bekliyor. Bu süreçte de tıpkı geçmişte olduğu gibi yine en güvenli, en karlı ve en kazançlı yatırım alanlarının başında emlak-konut sektörü gelecek.” Diye konuştu.

Akın, Ramazan Bayramını kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Ramazan Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. Akın, bayramların milli ve manevi hayatımızın seçilmiş dönemleri, gönüllerin birleştiği ve yüreklerin bütünleştiği müstesna zamanlar olduğunu söyledi.

Kalem, Ramazan Bayramını kutladı

Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Yasin Kalem bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı.

Bankoğlu’ndan bayram öncesi esnaf ziyareti

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, şehir merkezinde ve Ulus İlçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi ve ekonomik durgunluğa işaret etti. Bankoğlu ayrıca 81 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle vatandaşların bayramını önceden kutladı.

Güner, Ramazan Bayramını kutladı

Bartın Valisi Sinan Güner, bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı.

Tunç, Ramazan Bayramını kutladı

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Milletvekili Tunç mesajında, bayramların dostluk ve sevgiyi pekiştiren anlamlı günler olduğunu belirterek, Ramazan Bayramının, milletimiz ve ülkemiz için sağlık, huzur, barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisinde bulundu.

Kalaycı, Ramazan Bayramını kutladı

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı.

Dursun, Ramazan Bayramını kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun bir mesaj yayınlayarak tüm Bartın halkının ve İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı.

Dağdeviren, Ramazan Bayramını kutladı

Toç-Bir-Sen İl Başkanı Mustafa Dağdeviren, bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının ve sendika üyelerinin Ramazan Bayramını kutladı.

Akın, Çağlayan’daki çalışmaları inceledi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Çağlayan Piknik Alanında başlatılan rekreasyon çalışmalarını inceledi.

Türkiye’nin en kapsamlı “Engelsiz Yaşam Alanlı” olacak

Bartın Üniversitesi’nin, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) desteği ile hayata geçireceği “Engelsiz Yaşam Alanı Projesi” ile Türkiye’nin bu alandaki en kapsamlı tesislerinden biri kurulacak.

Öğrenciler ve personele online psikolojik destek

Bartın Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Mediko Sosyal Merkezi tarafından Koronavirüs (Kovid-19) salgını süresince öğrencilere ve personele online psikolojik destek hizmeti veriliyor.

Minik Elif’ten Kalaycı’ya teşekkür ziyareti

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’dan boya kalemleri ve resim defteri isteyen Okçuluk Spor Kulübünün Minik Kemankeşi Elif Yaman, Türkiye Geleneksel Okçuluk Federasyonunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği yarışmada yaptığı resimle ilk 3’e girdi.

Video seminerde bir araya geldiler

Bartın Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen video seminerde, 20 farklı üniversiteden temsilciler “Yükseköğretimde Norm Kadro Uygulamaları” başta olmak üzere birçok konuda fikir alışverişinde bulundu.

Bankoğlu, Ramazan Bayramını kutladı

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Ramazan Bayramı vesilesiyle Bartınlıların bayramını kutladı. Bankoğlu “Yine kucaklaşacağımız nice güzel bayramlar gelecek” dedi.

Tunç ‘Halkımızı sel korkusundan kurtardık’

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 21 Mayıs 1998 yılında yaşanan sel felaketinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Koca’dan önemli açıklamalar

Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Bakan Koca, corona virüs önlemleri kapsamında ulaşımda uygulanacak yeni tedbirleri duyurdu. Bakan Koca, ”HES kodu” ile güvenli yolculuk yapılacağını belirtti. 65 yaş üstü vatandaşların ilgili izin kapsamında ”memleketlerine” gidebilecekleri de duyuruldu.  

Serin ve yağışlı hava geliyor

Balkanlar Üzerinden Gelecek Serin ve Yağışlı Sistemle Birlikte Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalması Bekleniyor! Ramazan Bayramında Hava Sıcaklıkların Mevsim Normalleri Altında Olacağı Tahmin Ediliyor.

GİAD’tan taziye mesajı

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (GİAD), geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Bartın GİAD Kurucu Başkanı ve Ustaoğlu İnşaat firmasının sahibi Tarık Ustaoğlu için taziye mesajı yayımladı.

Barodan Avukatlık Kanundaki değişikliklere tepki

Bartın Barosu, Avukatlık Kanununda barolar ve seçim sistemlerine yönelik yapılan değişiklik girişimlerinin durdurulmasını istedi. Bartın Barosu Başkanı Ferhat Parlatır, “Bu girişimlerin durdurularak, geri çekilmesini, Ülkemizin gerçek gündemlerinin çözümüne dönülmesini talep ediyoruz” dedi.

Milli Mücadele'nin ilk adımını anlattılar

Bartın Üniversitesi’nde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen video konferansta, 101 yıl önce atılan Milli Mücadele’nin ilk adımı anlatıldı.

Bankoğlu’ndan 19 Mayıs'ta Anıtkabir ziyareti

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğindeki CHP heyeti ile birlikte, 19 Mayıs'ta Anıtkabir'ı ziyaret etti. Ulu Önder Atatürk'ün mozolesine karanfil bırakıldı.

İşte sokağa çıkma yasağının ayrıntıları!

Bartın Valiliği, Arife Günü dahil Ramazan Bayramı boyunca il genelinde uygulanacak sokağa çıkma yasağının detaylarını paylaştı. Valilik, 22 Mayıs Cuma akşamı saat 00.00’dan itibaren başlayıp 26 Mayıs Salı günü saat 00.00’da sona erecek yasak boyunca açık olacak iş yerleri, işletme ve kurumlar ile yasak kapsamında olmayacak kişileri tek tek açıkladı. İşte sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 4 gün boyunca market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler dahil açık olacak iş yerleri ve yasak kapsamında olmayan kişiler!

Emekliler Evinde sıra dış cephede

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan ve yapım çalışmaları devam eden Emekliler Evi’nde dış cephe, kış bahçesi ve bahçe çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor.

Üzülmez Kültür Vadisi Projesinde imzalar atıldı

Zonguldak İl Özel İdaresi’nin başvuru sahibi olduğu “Üzülmez Kültür Vadisi” projesine ilişkin güdümlü proje desteği sözleşmesi Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Bartın Valisi Sayın Sinan Güner ile Zonguldak Valisi Sayın Erdoğan Bektaş tarafından imzalandı.

3 program daha akredite oldu

Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ile İlköğretim Matematik Öğretmenliği lisans programları, Öğretmenlik Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akredite edildi.

Uzun’dan 19 Mayıs mesajı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Nuriye Balta vefat etti

Bartın’da Baltalar İnşaat firmasının sahibi Erkan,Erdem,Erdal ve İsmail  Balta’nın annesi Necati Baltanın eşi Nuriye Balta vefat etmiştir.

Bankoğlu’ndan Kozcağız ziyareti

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, partililerle birlikte Kozcağız Beldesini ziyaret etti. Belde esnafı ve vatandaşlarla bir araya gelen Bankoğlu, "İsraf edilen kaynaklar, bu zorlu süreçte üreten, çalışmak isteyen yurttaşlar için harcanmalıdır. Yetersiz desteklerle övünülmemeli, gereği yapılmalıdır” dedi. Aysu Bankoğlu ayrıca Kozcağız Beledesine de bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bayramda sokağa çıkmak yasak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından Arife Günü dahil Ramazan Bayramında 81 ilde sokağa çıkma yasağının uygulanacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Arife gününden bayramın son gününe kadar 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum” dedi.