Haberleri

Haberleri

Kozcağız eski Belediye Başkanı Meliha Okutay, oğlunu evlendirdi

Siyaset dünyası bu nikahta bir araya geldi

Yalçınkaya’nın şahidi Kılıçdaroğlu oldu

CHP Bartın 23, 24, 25 ve 26. Dönem Milletvekili Rıza Yalçınkaya’nın oğlu Cenap Yalçınkaya, eğitim hayatının ardından yaşamını sürdürdüğü İngiltere’de tanıştığı Victoria Capitici ile evlendi.

BAL'da 263 takım mücadele edecek

Bölgesel Amatör Lig'de 2021 - 2022 sezonu katılım başvuruları tamamlandı

Alparslan bebek için final maçını Bartın’da oynadılar

SMA hastası Alparslan bebeğin tedavi masraflarına destek olmak amacıyla Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu tarafından Bartın Atatürk Stadı’nda oynanmasına karar verilen Çorum Master Futbol Takımı ile Manisa Master Futbol Takımı arasındaki final maçı hafta sonu gerçekleştirildi. Karşılaşmadan elde edilen tüm gelirler SMA hastası Alparslan bebeğin tedavi masrafları için bağışlandı.

Dursun, Akçalı Köyündeki yol çalışmasını yerinde inceledi

Bartın İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun 2021 Yılı KÖYDES ve İl Özel İdare programlarında bulunan sıcak asfalt ve beton yol uygulamaları kapsamında Akçalı Köyünde gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmasını yerinde takip ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Müdür Acar, Amasra’da anaokulu minikleriyle buluştu

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, Amasra Anaokulunu ziyaret ederek miniklerle bir araya geldi.

Gazilerimiz onuruna yemek düzenlendi

Bartın Valiliği koordinesinde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla gazilerimiz onuruna yemek programı düzenlendi.

“19 Eylül Gaziler Günü” törenle kutlandı

“19 Eylül Gaziler Günü” Bartın Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı. Törende Vali Sinan Güner, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Erkan Şahin, Belediye Başkanı Cemal Akın ile Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok tarafından Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

BARFED, hızla büyümeye devam ediyor

Bartın Dernekleri Federasyonu (BARFED), Bartın ve bölgemizin en büyük ve en etkili sivil toplum kuruluşu olmak hedefi doğrultusunda başlattığı üye dernek sayısını arttırma çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor. Bu çerçevede BARFED’e üye olan son dernek Arıt Çevre Köyleri Turizm Derneği oldu. Derneğin katılımı ile üye sayısı 17’ye yükselen Federasyonun Başkanı Mehmet Yılmaz, “Eğitimden kültüre kültürden turizme spora ve en önemlisi geleceğimiz gençlerimize yönelik projeler geliştirerek güzel şehrimiz Bartın’ımızı daha üst liglere çıkarmanın azmi ve gayreti içinde olacağız” dedi.

GSB’den önemli açıklama!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, kura sonuçları açıklanırken Bartın’da istihdam edilecek 20 temizlik görevlisi ve 14 güvenlik görevlisini de ilgilendiren 2021 yılı sürekli işçi alımı kura çekimi sonuçları ve belge teslimiyle ilgili önemli bir açıklama yapıldı.

Mavi Bayraklı İnkum’da sahil temizliği yapıldı

Let's Do It Türkiye Bartın İl Koordinatörlüğü ve Bartın Belediyesi öncülüğünde ‘Dünya Temizlik Günü’ dolayısıyla mavi bayraklı İnkumu sahilinde temizlik yapıldı.

Başkan çiftleri mutlu günlerinde yalnız bırakmadı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, hafta sonu yoğun mesai programı içerisinde nikah, düğün ve nişan törenlerine katıldı. Vatandaşlardan gelen talepler üzerine özel gün programlarına katılarak vatandaşların mutluluklara ortak olmaya devam eden Başkan Akın, hafta sonu programı dolu dolu geçti.

14 öğretim üyesi alınacak

Bartın Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Spor Bilimleri Fakültesi’ne çeşitli anabilim dallarına doçent, doktor öğretim üyesi ve profesör kadrolarında 14 öğretim üyesi alımı yapacak.

Kömür ve odun satın alınacak

Bina yıkılacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Hurda karşılığı bina yıkım işi yapacak.

Üretim ve montaj hizmeti alınacak

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yol ve levhaların üretim ve montaj hizmeti alacak.

Akaryakıt alınacak

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü, akaryakıt satın alacak.

Kalaycı, Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, teşkilat üyeleri ile birlikte Gölbucağı Sanayi Sitesinde bulunan esnafları ziyaret etti.

AK Parti’den Adnan Menderes açıklaması

AK Parti Bartın İnsan Hakları Başkanlığı, 17 Eylül 1961 tarihinde merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın idam edildiği, Türkiye’nin tarihine kara bir leke olarak yazılan günün, 60’ıncı yıl dönümünün anılması amacıyla, AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı’nın 81 il teşkilatında, eş zamanlı düzenlediği, ortak basın açıklamasını gerçekleştirdi.

Hergün ve Olay’dan Korkmaz’a hayırlı olsun ziyareti

Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Karaman, Gazeteci Nurdan Eroğlu ve Bartın Olay Haber Sitesinin Sahibi Süleyman Karaman, Bartın Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak yeni görevinde başarılar diledi.

Güner, Gaziler Gününü kutladı

Bartın Valisi Sinan Güner bir mesaj yayınlayarak 19 Eylül Gaziler Gününü kutladı. Vali Güner mesajında “Bugün, bu güzel vatan topraklarında huzur, mutluluk ve refah içerisinde yaşıyorsak, bunu vatan toprağını canından kutsal sayan, haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz, övgünün en güzelini, saygının en yücesini hak eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz” dedi.

Demir-Çelik fabrikasında patlama!

Bartın’da Organize Sanayi Bölgesi’ndeki demir-çelik fabrikasında hurda demirlerin eritildiği ark ocağında meydana gelen patlamada 5 kişi yaralandı. 

Araç kiralama hizmeti alınacak

SELZEDELERİN ELEKTRİK FATURALARINA ERTELEME!

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 11 Ağustos’taki sel afetinden sonra afet bölgesi ilan Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta selzedelerin elektrik faturalarının Ağustos, Eylül, Ekim olmak üzere 3 ay ertelendiğini açıkladı.

13. YILDA 3 BİN 300 ÖĞRENCİ KEP ATTI

BARTIN ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENLERİ BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI