Haberleri

Haberleri

Bartın için sarı kodlu uyarı

Meteorolojiden bir uyarı daha yapıldı

ÇAKIR’DAN TUNÇ’A SİTEMLİ CEVAP

Amasra Belediyesinin çalışmalarını kamuoyuyla paylaşan Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un Amasra İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’ndaki Amasra Belediyesiyle ilgili sözlerine cevap verdi. Pandemi nedeniyle birçok bölgede yerel yönetimlerin sıkıntılar yaşadığını ifade eden Başkan Çakır, “Amasra’da taş üstüne taş koyan herkese teşekkür ediyoruz. Belediyecilik hizmetleri olarak hak ettiğimizi desteği alamıyoruz. Biz, siyasetçilerin gelip geçici olduğunu biliyoruz. Bu şehirde taş üstüne taş koyan herkes, kalıcı olacak. Bu konuda da herkesin desteğine, önerisine, eleştirisine ve tavsiyesine açığız” dedi.

Kalaycı “Ekipler 724 sahada

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, il genelinde yapılan karla mücadele çalışmaların yoğun şekilde sürdüğünü belirtti.

Tunç’tan Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ziyaret

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ile birlikte; Bartın Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Bartın Sosyal Hizmetler Merkezini ziyaret etti.

Arslan ve Korkmaz’dan MESO’ya ziyaret

Bartın İl Jandarma Komutanı ve Ersin Arslan ve Bartın İl Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz’i ziyaret etti. Ziyarette Başkan Akdeniz Arslan ve Korkmaz’a el yapımı tablo hediye etti.

Meclis, şubat gündemine hazır

İl Genel Meclisinin Şubat gündemi belli oldu. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanacak Meclis Üyeleri, Şubat gündemi kapsamında 10 maddeyi görüşüp karara bağlayacak.

Kurtarma çalışmalarında feci kaza

Köyden acı haber geldi

Tunç’tan Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon Merkezine ziyaret

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki il Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ile birlikte, Bartın Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezini ziyaret etti.

2022 toplantı, gösteri ve yürüyüş güzergahları belirlendi!

Bartın Valiliği, 2022 yılında Bartın’daki toplantı ve gösteri yerleriyle yürüyüş güzergahlarını belirledi. Bu yıl Bartın’a mitin alanları olarak Cumhuriyet Meydanı, Yalı Mevkii Meydanı ve Salı, Cuma ve Pazar günleri hariç olumsuz hava şartlarında kullanılmak üzere Belediye Kapalı Otoparkını belirlendi. İşte yeni toplantı, gösteri ve yürüyüş güzergahları!

Eğitim şampiyonları ödüllendirildi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hayata geçirilen “Uzaktan Eğitim Kapısı”na geçen ilk yükseköğretim kurumu olan Bartın Üniversitesinde özverili personel ödüllendirildi.

Tasnif hizmeti alınacak

KARADENİZ EREĞLİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ Tasnif hizmeti alacak.

Laboratuar malzemesi alınacak

GÜMÜŞHANE DEVLET HASTANESİ Laboratuvar sarf malzemesi satın alacak.

Ambalaj atıkları toplanacak

BATMAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI Ambalaj atıkları toplayacak.

BARTIN’DA 1 YILDA 325 MİLYON DOLAR İHRACAT YAPILDI

Dünya Gümrük Günü dolayısıyla açıklama yapan Bartın Gümrük Müdürü Servet Balgıç, 2021 yılında Bartın Limanından 325 milyon 3 bin 926 Dolar ihracat, 447 milyon 130 bin 680 Dolar da ithalat yapıldığını söyledi. 2021 yılında il ihracatının yüzde 46,5 arttığını söyleyen Müdür Balgıç, 481 gelen, 484 de giden geminin gümrük işleminin yapıldığını kaydetti.

Halktan elektrik isyanı!

Düztaş, Eyüpspor’a tranfer oldu

Bartında açtığı Fenerbahçe futbol okulunda gençleri yetiştiren Deniz Kral, en son 2009 doğumlu Deniz Utku Düztaş isimli öğrencini TFF 1.Lig 4.sırada şampiyonluğa çok yakın olan Eyüpspora göndererek başarılarına bir yenisini daha ekledi.

1200 kişiye iş umudu

1200 kişiye en az 5 yıl boyunca istihdam sağlayacak yaklaşık 400 milyon TL yatırım tutarlı “Mobilya İmalatı Yatırımı” amaçlı tesisler kurulması amacıyla  Vali Sinan Güner ile MNK Mobilyaları İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi sahibi Muhammet Nazır Khan arasında ön izin sözleşmesi imzalandı.

Saha işleri yaptırılacak

Kaymakçı, başkanlığa adaylığını açıkladı

Bartın Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odasının Şubat ayında yapacağı olağan genel kurul öncesi Bartın’da yıllardan beri esnaflık yapan Terzi Hulusi Kaymakçı başkanlığa aday olacağını açıkladı.

Tunç: “Emeklilerimizin taban aylığı yüzde 67 arttı”

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM Genel Kurulunda görüşülen memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifinin kabul edildiğini açıkladı. Milletvekili Tunç, “TBMM’de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Memurlarımızın maaşlarına ilave artış sağlayan emeklilerimizin taban aylığını yüzde 67 artıran BES'te devlet katkısını yüzde 30’a çıkaran, doğalgaz satış fiyatını kademeli belirleme imkanı getiren kanun teklifini yasalaştırdık” dedi.

Bina tadilatı yaptırılacak