Etiketler

Akdeniz’den vergi borçlarına yapılandırma çağrısı

Esnafın E-Haciz yüzünden kredi alamadığını belirten Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz, “Kredi alamayan esnafın borçlarını ödemesi imkansız. Vergi borçların 60 ay ve faizsiz olarak yapılandırılmalı” dedi.

PTT kuruluşunun 180. Yılını kutladı

Bartın'da Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi'nin (PTT) 180. kuruluş yıldönümü törenle kutlandı. 180. Yıl anısına PTT Merkez Müdürlüğü’nde gişeden sıra alan 180. Müşteri 23 yaşındaki öğrenci Mert Cumur’a PTT ile ilgili çeşitli hediyeler takdim edildi.

Bartın'daki sanayi alanlarının alt yapısı iyileştiriliyor

Bartın Küçük Sanayi Sitesi, Atılım Sanayi Sitesi, Organize Sanayi Sitesi (OSB) ve genişleme alanının alt yapısı ulaşımın kolaylaşması için il sanayisine uygun hale getirilecek. “Ulaşım Kolaylaşıyor Sanayi Can Buluyor” adıyla hayata geçecek projenin destek sözleşmesi Bartın Valiliği ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) arasında imzalandı. BAKKA, 4 milyon 42 bin 199,99 TL’ye mal olacak projeye 1 milyon 543 bin 696,79 TL hibe desteği sağlayacak.

Sürücünden bisikletini ezdiği Utku’ya yeni bisiklet

Bartın’da Çaydüzü Mahallesinde bir sürücü, yol kenarında oturan bir çocuğun önündeki bisikleti ezip geçti. Binanın güvenlik kameralarına yansıyan olayda sürücünün hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ettiği görülürken bisikletinin yanında oturan çocuğunda yaşadığı korku dikkat çekti. 6 yaşındaki Utku Yalçın’ın bisikletini ezen dikkatsiz sürücü ve ailesi olay sonrası minik Utku’ya yeni sıfır bisiklet hediye etti. Bisikletine yeniden kavuşan Minik Utku ise yen bisikletinin keyfini ve mutluluğunu arkadaşlarıyla birlikte bisiklete binerek yaşadı.

Kurtkaya’dan Kozcağız esnafına ziyaret

Gelecek Partisi İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Kozcağız Beldesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnafa hayırlı işler dileyen Başkan Kurtkaya, “Esnafımızın ortak kanaati ekonominin iyi gitmediği, kirasını vergisini ödeyemediği, pandemi sürecinde zarar gören sektörlerden biri olduğudur” dedi.

Bankoğlu’ndan Karabük’te KOBİ ziyaretleri

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, parti görevlendirmesi kapsamında Karabük'te de KOBİ Ziyaretlerinde Bulundu. Ayrıca, Safranbolu'nun ilk kadın Belediye Başkanı Elif Köse'yi makamında ziyaret etti. Bankoğlu, "İşletmelerin ve çalışanların taleplerini göz ardı ederek ekonomik buhrandan kurtulamayız. "Çokomelli" cümleler, yurttaşın cebini doldurmuyor” dedi.

Korona protokole sıçradı

Vali Güner'in test sonucu belli oldu, yeni vakalar var!

BARTIN BELEDİYESİ TAŞINMAZ İHALESİ 

BARTIN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN : Belediyemiz sınırları içinde kalan İlimiz merkez ilçe Kemerköprü Mahallesi, tapuda E28c12c1a pafta, 89 ada, 198 parsel no’lu

Belediye dezenfeksiyon istasyonu aralıksız çalışıyor

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı kurulan dezenfeksiyon istasyonu aralıksız olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Şelale bakımdan geçti

Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri Şelale’de bakım onarım çalışmaları gerçekleştiriyor.

Irmak kenarları temizleniyor

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı ile belediye ekipleri tarafından ırmak kenarlarında budama ve temizlik çalışması yapılıyor

Çaydüzü’nde yollar bakımdan geçiyor

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Çaydüzü Mahallesi’ne bağlı sokaklarda sıcak asfalt ile yol bakım ve onarım çalışması başlatıldı.

Akın, güne esnaf ziyaretiyle başladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, kent merkezinde esnaf ve vatandaşların talep ve isteklerini dinleyerek hayırlı işler diledi.

Akın, il koordinasyon kurulu toplantısına katıldı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Valilik “12 Divan Toplantı Salonunda gerçekleştirilen 2020 Yılı 4. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katıldı.

Toplu ulaşım araçlarında koronavirüs denetimi

Bartın'da, şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan araçlar, işçi ve öğrenci servisleri denetlendi.

Sahte e-postalara dikkat!

Dikkatli okuyun, yoksa tüm bilgileriniz dolandırıcıların eline geçebilir!

Bartın defnesi tescil olacak

Dünyada ve Türkiye’de defne üretiminde birinci olan Bartın’a müjdeli haber Orman Bölge Müdürlüğünden geldi. Bartın’ın defne üretiminde dünyada ve Türkiye’de 1. Sırada olduğunu ifade eden Müdürlük, Bartın defnesinin tescili için ilana çıkıldığını ve 3-4 ay gibi bir sürede “Zonguldak-Bartın” adı altında tescil edileceğini açıkladı. Defne bundan sonra her 2 ilde de “Yeşil Elmas” olarak anılacak.

“Sağlık için hepimiz için” kurallara uyalım

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge kapsamında Zabıta Müdürlüğü tarafından Sanayi Sitesi’nde gerçekleştirilen denetime katıldı.

İtfaiye personeli ile çalışmalar konuşuldu

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ile İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti.

Su patlağına jet müdahale

Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri Kemerköprü Mahallesi Sıtmayanı Caddesi’nde oluşan su patlağına anında müdahale etti.

Kalaycı, Dünya Gazeteciler Gününü kutladı

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, bir mesaj yayınlayarak gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutladı.

Bartın Üniversitesi, "Uzaktan Eğitim Kapısı"na geçti

Bartın Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin ‘Dijital Türkiye’ çalışmaları kapsamında kamu çalışmalarında kalitenin artırılması ile kaynaklarının etkin kullanılması amacıyla yerli ve milli olarak tasarladığı “Uzaktan Eğitim Kapısı”na geçen ilk yükseköğretim kurumu oldu.

Amasra Belediyesinden Cumhuriyet Bayramı resim yarışması

Amasra Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çocuklar arası “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu resim yarışması düzenliyor. Resim yarışmasıyla ilgili “Bu en büyük milli bayramımızın yansımalarını onların bakış açısıyla görmek için sabırsızlanıyoruz” diyen Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, yarışmaya katılım koşullarını açıkladı.

Bankoğlu’ndan KOBİ ziyaretleri

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy ile Bartın’da KOBİ ziyaretlerinde bulundu. Bankoğlu, "Varlık kuyruklarından sonra sabır telkini de geldi. Sırada ne var?” dedi.

Bartın Üniversitesi, “Uzaktan Eğitim Kapısı”na geçen ilk üniversite oldu

Üniversitemiz, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin ‘Dijital Türkiye’ çalışmaları kapsamında kamu çalışmalarında kalitenin artırılması ile kaynaklarının etkin kullanılması amacıyla yerli ve milli olarak tasarladığı “Uzaktan Eğitim Kapısı”na geçen ilk yükseköğretim kurumu oldu.

Projelerin son durumu değerlendirildi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, belediye toplantı salonunda Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürleri ile bir araya geldi.

Köprübaşındaki alan yeniden düzenlenecek

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, daire müdürleriyle birlikte Orduyeri Mahallesi’nde vatandaşlarla sohbet edip, talep ve önerilerini dinledi. Akın, Orduyeri’nde gerçekleştirilecek olan çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Akın, park alanlarındaki çalışmaları inceledi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kemerköprü Mahallesi’ne bağlı 886.Sokak ve 883.Sokak’ta gerçekleştirilen çocuk parkı çalışmalarını inceledi.

Bartın'da koronadan can kayıpları sürüyor

Bartın'da İki kişi daha korona virüs nedeniyle vefat etti

Çaycuma yolunda ilginç kaza

Seyir halinde olan Tır'ın arka dingili döndü