Emlak, yatırımın yine 1 numarası

Konut faizlerindeki düşüş emlak sektörünü hareketlendirdi. Geçmişte olduğu gibi birikimlerini yatırıma dönüştürmek isteyenlerin adresi yine emlak sektörü oldu. Bartın'da emlak sektörünün nabzını tutan Murat Yıldırım bayram öncesindeki öngörülerinin yüzde 100 isabet sağladığını ifade ederek vatandaşları fırsat döneminde konut sahibi olmaya davet etti.

PAYLAŞ

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınında durağanlaşan piyasalar normalleşme dönemine girilmesiyle birlikte yeniden canlandı. Normalleşme dönemiyle birlikte konut faizlerindeki düşüşle beraber geçmişte olduğu gibi birikimlerini yatırıma dönüştürmek isteyenlerin adresi yine emlak sektörü oldu. Bartın’da emlak sektörünün nabzını tutan Yıldırım Emlak firmasının sahibi Murat Yıldırım bayram öncesindeki öngörülerinin yüzde  100 isabet sağladığını ifade ederken vatandaşların fırsat dönemini çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirtip imkanı olan herkesi konut sahibi olmaya davet etti.

“Öngörülerimiz yüzde  100 isabet sağladı”

Yıldırım emlak sektöründe yaşanan dinamizmin tüm sektörlere can suyu olacağını kaydederek, “Koronavirüs salgını sadece ülkemizi değil dünyayı etkileyen bir salgın oldu. Ülkemizde erken alınan tedbirler ve kararlı uygulamalar normalleşme sürecinin hızla başlamasına vesile oldu. Normalleşme süreciyle birlikte bankaların emlak sektörü için sunduğu kredi faizlerindeki net düşüşler sektörü yeniden şahlandırdı. Bu şahlanış birçok sektöre yeniden can suyu olacak. Ramazan Bayramı öncesinde yaptığımız açıklamada emlak sektörünün çok kısa sürede yeniden eski günlerine döneceğini söylemiştik. O günlerdeki öngörülerimizin bugün % 100 isabetle doğrulanmış olmasına çok mutlu olduk.” dedi.

“Ekonomiye güven var”

Türkiye ekonomisine güven duyulduğunu söyleyen Yıldırım, “Kredi faizlerindeki düşüşlerle birlikte insanlarımızın emlak sektörüne olan ilgileri ülke ekonomisine duyulan güveni de ortaya koydu. Ülkemiz Koronavirüs salgınına karşı her anlamda güçlü bir duruş sergiledi. Sağlık alanında verilen mücadeleden ekonomik alanda verilen mücadeleye kadar tüm adımlar halkımız tarafından takdirle karşılandı. Dış ve iç politikada çok iyi iş çıkaran Erdoğan ve ekibi ülkemizi büyütmeye devam ediyor. Salgın sürecinin ardından normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde emlak sektöründe ki bu şahlanışta gerçek anlamda ülkemiz ekonomisine olan güvenin de bir simgesidir.” dedi.

“Fırsat dönemi kaçırılmamalı”

Kredi faizlerindeki düşüşle birlikte adeta emlak sektöründe bir fırsat dönemi yaşandığına da dikkat çeken Yıldırım, “Ekonomideki dengeyle birlikte konut kredilerinde düşen faiz oranları yatırımcılar ve yatırım yapmak isteyenler için adeta bir fırsat dönemidir diyebiliriz. Geriye dönüp bakıldığında konuta yani emlak sektörüne yatırım yapmış olan tüm vatandaşlarımızın büyük oranlarda kar elde ettiğini görüyoruz. Altını çizerek ifade edebiliriz ki bu durum, bu gelenek bozulmayacak. Emlak sektörüne yatırım yapan herkesi yine çok karlı bir gelecek bekliyor olacak. Örnek olarak belirtmek gerekirse bugün 250-300 bin TL gibi bir rakama alınan daire kısa sürede değerini katlayacak. Dün olduğu gibi gelecekte de en güvenli yatırım sektörü yine emlak sektörü olacak. Vatandaşlarımızın bu fırsat dönemini kaçırmamaları gerekiyor. Her bütçeye uygun bir daire mutlaka bulunuyor. Vatandaşlarımız bizi istedikleri zaman ziyaret edip seçenekleri görebilirler.” diye konuştu.

“Yeni konut projelerine başlanıyor”

Bartın’ın çeşitli noktalarında çok sayıda konut projesinin başladığının da altını çizerek açıklamasına devam eden Yıldırım, “İş adamlarımız vatandaşlarımızın emlak-konut sektörüne gösterdikleri ilgiye kayıtsız kalmadılar. Bartın’da yapımı tamamlanmış ve yapımı devam eden projelerin yanı sıra 1+1’den 2+1’e, 3+1’den villa projelerine kadar birçok yeni projeye başlanıyor. Bu durumda gösteriyor ki Bartın’da yatırımın gözdesi yine emlak sektörü. En doğru yatırımla en iyi kazancı elde etmek isteyenlerin yanı sıra kendi yuvalarında, kendi dairelerinde yaşamak isteyen vatandaşlarımızı da yeni projeleri ve fırsat daireleri görmek üzere Yukarı Çarşıdaki ofisimize bekliyoruz.” dedi.

 

 

Nurdan EROĞLU

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN