Coşkun 'Sağlık çalışanları ek ödemelerdeki adaletsizlik nedeniyle mağdur'

Ebeler Haftası dolayısıyla açıklama yapan Türk Sağlık Sen Bartın Şubesi Başkanı Besim Coşkun, 'Salgınla mücadelenin kahramanlarının emeklerinin karşılığı ödenmez. Onlarda bunu milli bir vazife olarak bir karşılık beklemeden yapıyorlar. Ama sorunlarını çözmek, mağduriyetlerinin gidermek kahramanlarımız için yapılacak en önemli iştir' dedi.

PAYLAŞ

Türk Sağlık Sen Bartın Şubesi Başkanı Besim Coşkun, Ebeler Haftası dolayısıyla açıklama yaptı. Tüm ebelerin haftasını kutlayan Coşkun, koronavirüsle mücadele edildiği bugünlerde  tüm sağlık çalışanlarının özveriyle çalıştıklarını ifade ederek “21-28 Nisan Ebeler Haftasını ülke olarak salgına karşı verilen bir mücadele ile karşılıyoruz.  Tüm sağlık çalışanları her türlü olumsuzluğa rağmen kahramanca bir mücadele veriyorlar. Fedakârlıkta bulunuyorlar, kendi evlatlarından ayrılar ama ailelerin bebeklerine kavuşmasını sağlıyorlar. Özverili ile sağlık hizmetinin sürmesinin yanında salgınla mücadelede de verilen görevleri yerine getiriyorlar.  Çalışanlarımızın hepsi ayrı bir kahraman, hepsinin farklı bir fedakarlığı ekranlara yansıyor, milletin sağlığı için devletin verdiği görevle nelerden vazgeçtiklerine nelere sabrettiklerini herkes görüyor.  Kahraman sağlık çalışanlarımızın ne yazık ki bugün ek ödemelerdeki adaletsizlik nedeniyle mağdurlar. Adil bir şekilde mali, sosyal ve özlük haklarında iyileştirme istiyorlar” dedi.

“Vekil ebe hemşirelerimiz yıllardır kadro bekliyor”

Vekil ebe ve hemşirelerin yıllardır kadro beklediğini kaydeden Besim Coşkun, “Vekil ebe hemşirelerimiz yıllardır kadro bekliyorlar. Sözleşmeli çalışanlar hak ettikleri kadroların kendilerine verilmesini talep ediyorlar.  Salgınla mücadelenin kahramanlarının emeklerinin karşılığı ödenmez. Onlarda bunu milli bir vazife olarak bir karşılık beklemeden yapıyorlar.  Ama sorunlarını çözmek, mağduriyetlerinin gidermek kahramanlarımız için yapılacak en önemli iştir. Türk Sağlık-Sen olarak sorunlara çözüm istiyoruz. “Ebe arkadaşlarımızın tüm sağlık çalışanlarının sesine kulak verilmeli, onları sevindirecek düzenlemeler bir an önce hayata geçirilmelidir.” diyoruz.  Bu düşüncelerle fedakârlık gerektiren mesleğin cefakar çalışanları olan tüm ebe arkadaşlarımızın Ebeler Haftasını kutluyor, bu haftanın sorunların çözülmesinde adımların atıldığı bir hafta olmasını temenni ediyoruz.  Millet olarak sağlıklı günlere en kısa sürede kavuşmak temennisiyle salgına karşı kahramanca bir mücadele veren tüm sağlık çalışanlarına kolaylıklar diliyoruz. Vatan size minnettardır” şeklinde konuştu.

 

 

Nurdan EROĞLU

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN