CHP, kuruluşunun 97. Yılını kutladı

CHP İl Başkanlığı, CHP'nin kuruluşunun 97. Yılını törenle kutladı. Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına tüm CHP örgütleri adına çelenk sunan CHP İl Başkanı Selim Karakaş, 'Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana kadar sürecektir' dedi.

PAYLAŞ

CHP İl Başkanlığı, CHP’nin kuruluşunun 97. Yılını törenle kutladı. Cumhuriyet Meydanında koronavirüs tedbirlerine uyarak düzenlenen törene CHP İl Başkanı Selim Karakaş ve Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak başta olmak üzere  teşkilat üyeleri ve partililer katıldı. Meydandaki Atatürk Anıtına tüm CHP örgütleri adına çelenk sunan Başkan Karakaş,  “Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresi’nde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir” dedi.

“Mücadelemiz sürecek”

Mücadelelerinin  hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana kadar süreceğini kaydeden Karakaş, “. İlke ve devrimleriniz ile II. Yüzyıla  Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana kadar sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN