Bankoğlu'ndan sanayici ve fabrika ziyareti

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Organize Sanayi Bölgesi ve Atılım Sanayi Sitesi ile bölgedeki fabrikaları, iş yerlerini ziyaret etti. Bankoğlu, 'Sanayicilerimiz dâhil her kesimden yurttaş sıkıntıda, ekonomik dar boğazda' dedi.

PAYLAŞ

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Bartın'daki ziyaretlerine Organize Sanayi Bölgesi, Sanayi Sitesi, bölgedeki fabrikalar ve iş yerleri ile devam etti. Ziyaretlerde kendisine CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak ve Bartın Belediye Meclisi üyesi Sami Karakaş da eşlik etti. Bankoğlu, yaptığı açıklamada, “COVID-19 salgını ülkemizde ve özellikle kentimiz Bartın’da ne yazık ki artış gösteriyor. Her zaman vurguladığımız gibi, maske, mesafe ve temizlik kurallarına azami dikkat göstermemiz şart. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının hayatı pahasına büyük bir özveriyle aylardır çalıştıklarını unutmamamız gerekiyor. Mart ayından bu yana insanüstü bir tempoyla çalışan sağlıkçılar, bizden dikkatli olmamızı istiyor" dedi.

“Sanayi sitesinde dükkanlar kiraya verilmeyi bekliyor”

Türkiye’nin dünya çapındaki bu salgından çok etkilendiğini ve zaten zayıf düşmüş ülke ekonomisinin büyük darbe aldığını belirten CHP Bartın Milletvekili, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Her fırsatta Bartın merkez ve diğer ilçelerde hemşehrilerimizle bir araya geliyorum. Organize Sanayi Bölgesi ve Atılım Sanayi Sitesi ile tekstil alanı başta olmak üzere bölgedeki bazı fabrikaları, iş yerlerini ziyaret ettim. Aynı zamanda, Atılım Sanayi Sitesi Başkanı Sayın Necmi Ateş ile de görüştük. Projelerini, emeklerini anlattı. Sıkıntı içindeki işletmeleri gördüm. Sanayi sitesinde kiraya verilmeyi bekleyen pek çok dükkan bulunuyor.

“Hükümet israf politikalarına devam ediyor” 

Mobilyadan alüminyum doğramaya farklı sektörlerden iş kollarını barındıran 200’e yakın işletme kapasitesine sahip Sanayi Sitesi bölgemiz için önemli bir ekonomik değerdir. Bu kentimizden aslında sadece bir örnek. Küçük esnaftan sanayiciye tüm iş kollarının, yıllar öncesinin kazancına dahi erişemediklerini, siftah yapamadan günü bitirebildiklerini biliyoruz. "Dolar alanlar kara kara düşünecek, pişman olacak" diyen AKP yönetimi sayesinde, dolar 7,5 lirayı; gram  altın da 480 lirayı gördü bile. Nitekim, çoğu yurt dışı menşeli hammaddenin fiyatı da dolar cinsinden katlanarak  arttı.  Üreticilerin bu çıkmazını yıllardır görmek istemeyen hükümet, bu salgınla nakavt oldu. Harcamaları kısmak yerine israf politikasına devam eden, müteahhidi kurtarmayı sanayicinin ve esnafın önüne koyan, betona yatırım yapmaktan zerre vazgeçmeyen, akıl almaz vergi artışlarıyla milletin sırtından inmeyen anlayışın bedelini, yurttaşlar ödemeye devam ediyor."

“Yurttaşlarımızın nefesi kesildi”

Bankoğlu, değerlendirmelerini "Bu ucube başkanlık sistemiyle uçan Türkiye budur. Varını yoğunu ortaya koyarak çalışanlarına maaş ödeyebilmek için borçlanan işverenlerimizin borcunu ertelemekle yetinen bu yandaşçı hükümet, ömrünü çoktan tamamlamıştır. İvedilikle halkçı ekonomik reformlar yapılmalı; başta Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere muhalefet partilerinin akılcı çözüm önerileri incelenmeli ve uygulamaya konmalıdır. Yurttaşlarımızın nefesi kesilmiştir” sözleriyle sonlandırdı.

Haber Merkezi

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN